Objavte lety za najlepšie ceny

Grenada St. George's (hlavné mesto)

Ubytovanie Grenada St. George's (hlavné mesto)


Grenada je krásne karibské ostrovné štát, ktorý sa nachádza v južnej časti Karibiku. Jeho hlavné mesto je St. George's, ktoré ponúka turistom mnoho možností na ubytovanie.

V St. George's nájdete hotely pre každého, od ekonomických možností až po luxusné hotely. Medzi populárne hotely v meste patrí The Coyaba Beach Resort, ktorý má vyhliadku na pláž a ponúka súkromný prístup k jemnému pieskovému pobrežiu. Vybavenie hotela zahŕňa spa, fitness centrum a reštaurácie s lokálnymi aj medzinárodnými kuchyňami.

Ďalšie ubytovacie možnosti na ostrove sú Collin's Apartments a Coyaba Gardens. Collin's Apartments sú ideálnou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, ktorí hľadajú pohodlné, cenovo dostupné miesto na pobyt. Coyaba Gardens je tiež cenovo dostupné, je však obklopený zelenou, kde si môžete odpočinúť a zrelaxovať v prírodnom prostredí.

Ak preferujete ubytovanie na voľnejší spôsob, môžete si zvoliť medzi množstvom apartmánov a vil na ostrove. Medzi populárne apartmány na St. George's patria Mount Cinnamon Resort and Beach Club a Secret Harbour Boutique Hotel and Marina. Mount Cinnamon Resort and Beach Club ponúka malebné apartmány, z ktorých sú vo všetkých vidno more a zelené lesy okolo. Secret Harbour Boutique Hotel and Marina sa nachádza priamo na pláži a ponúka krásne výhľady na karibské more, varešké vrchoviny, lagúnu a mesto St. George's.

Grenada a jeho hlavné mesto St. George's sú domovom pre mnoho ubytovacích možností, ktoré spĺňajú potreby všetkých cestovateľov. Od luxusných hotelov a resortov po cenovo dostupné apartmány a ubytovania, Grenada má pre turistov čo ponúknuť. Takže ak sa rozhodnete navštíviť Grenadu, uistite sa, že nájdete to správne ubytovanie pre vás a užite si všetko, čo ostrov má ponúknuť.


Počasie Grenada St. George's (hlavné mesto)


Grenada, krajina v Karibiku, je známa svojou krásnou prírodou, plážami a teplým počasím. Hlavné mesto Grenada, St. George's, sa nachádza na juhu krajiny a je jedným z najkrajších miest v Karibiku.

St. George's počasie je celoročne veľmi teplé, s priemerom teplôt okolo 30 stupňov Celzia cez deň a okolo 24 stupňov v noci. Najteplejšie obdobie v St. George's je od júna do septembra, kedy môžu teploty stúpať až na 32 stupňov. Naopak, najchladnejšie obdobie je od decembra do februára, kedy môžu teploty klesnúť až na 22 stupňov.

Grenada, a teda aj St. George's, sú pod vplyvom Karibského a Atlantického oceánu a to znamená, že môžu byť ovplyvnené hurikánmi. Hurikánové obdobie v Grenade prebieha od júna do novembra a preto je dôležité sledovať miestne novinky a varovania v prípade nebezpečia.

Okrem teplôt, St. George's ponúka aj vysokú vlhkosť vzduchu, čo v kombinácii s teplom môže byť pre niektorých ľudí ťažké na znášanie. Dôležité je preto dodržiavať pitný režim a vyhnúť sa prílišnému vystaveniu slnku.

V St. George's sa vyskytujú občasné dažďové prehánky a to najmä v období od júna do novembra. Väčšina dažďov však prichádza počas noci alebo skorých ranných hodín a teda zvyčajne neovplyvňuje plánovanie aktivity na dennom svetle.

Celkovo je St. George's charakterizované teplým a vlhkým počasím, s občasnými dažďovými prehánkami. Všetky tieto faktory však nebránia turistom vychutnať si krásy tohto kúsku Karibiku, plávať v teplých vodách a užiť si relax na jednej z mnohých nádherných pláží v St. George's a na Grenade.


Letenka Grenada St. George's (hlavné mesto)


Na karibskom ostrove Grenada, ktorého hlavným mestom je St. George's, nájdete všetko, čo krajina s úžasnou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom ponúknuť môže. Ak chcete navštíviť toto miesto, hľadajte letenky do St. George's, ktoré sú pre turistov k dispozícii v mnohých leteckých spoločnostiach.

Keďže je Grenada malý ostrov, lety sem nie sú veľmi časté, avšak výhodou je, že sa nejedná o preplnené letiská. Väčšinou vás ceny leteniek neskôr načas stojí viac, preto ak máte plány cestovať do Grenady, môže byť dobrý nápad, aby ste si zabezpečili letenky čo najskôr. V prípade, že máte flexibilné plány a môžete ísť na dovolenku aj mimo sezóny, budete mať možnosť získať lepšie ceny.

Po príchode do St. George's a spoznaní miestneho obyvateľstva, sa ocitnete uprostred prírodného raja. Grenada je známa svojimi nezabudnuteľnými plážami, ktoré sú tými najkrajšími na svete. Múry vystavané z vulkanickej kameniny kaskádovo klesajú dolu ku Karibskému moru. Väčšina pláží je ľahko prístupná a ponúka návštevníkom nekonečné množstvo čarovných zákutí.

Grenada je tiež známa svojim intenzívnym zeleným pralesom, ktorý zaborí polovicu ostrova. Medzi množstvom rastlín a stromov sa skrývajú ryžoviská, osamelé dediny a krásne vrcholy hor. K dispozícii je mnoho turistických trás, ktoré vás vedú cez zelený prales k fascinujúcim prírodným divom.

Vo St. George's môžete navštíviť námestie Carenage, ktoré je naplnené malými obchodmi, trhmi a kaviarňami. Je to živé a pulzujúce miesto, kde si každý návštevník nájde niečo pre seba. Môžete si sem zájsť aj na obrazovku, kde vám ukážu karibské filmy.

Aby ste si užili maximálny zážitok z návštevy Grenady a St. George'su, zvážte možnosť zoznámenia sa s miestnym obyvateľstvom, ktorí majú pocit, že sú priateľskí a radi vám pomôžu. Turistická prevádzka sa tu netlačí, preto je to ideálne miesto pre všetkých, ktorí toužia po prírode a pokoji.


Najčastejšie otázky a odpovede Grenada St. George's (hlavné mesto)


Otázky a odpovede o Grenade a St. George's:

1) Aké je hlavné mesto Grenady?
- Hlavným mestom Grenady je St. George's.

2) Aké je najlepšie obdobie na návštevu Grenady a St. George's?
- Najlepším obdobím na návštevu Grenady a St. George's je od decembra do mája, keď sú počasie a teploty prijateľné.

3) Aké sú najlepšie miesta na návštevu v St. George's?
- Najlepšie miesta na návštevu v St. George's sú Fort George, Market Square, St. George's Venetian-style buildings, Carenage, Grand Anse Beach a Grenada National Museum.

4) Ako môžem cestovať v Grenade?
- V Grenade môžete cestovať taxíkom, autobusom, na bicykli alebo si prenajať auto.

5) Aké sú tradičné jedlá v Grenade?
- Tradičné jedlá v Grenade sú štýlové karibské jedlá, ako napríklad ryby a plody mora, ryža a hrach, príspevky z korenín a exotické ovocie.

6) Aké sú najlepšie pláže v blízkosti St. George's?
- Najlepšie pláže v blízkosti St. George's sú Grand Anse, Morne Rouge, Magazine, Pink Sands a Lance aux Epines.

7) Musím mať víza na Grenada?
- Väčšina krajín, vrátane USA, Kanady a väčšiny krajín EÚ, nepotrebuje víza na pobyt do 90 dní. Avšak, odporúča sa skontrolovať platnú vízovú politiku pred odchodom.

8) Aký je oficiálny jazyk v Grenade?
- Oficiálnym jazykom je angličtina, ale mnoho ľudí hovorí aj kreolským jazykom.

9) Aké sú nevyhnutné očkovania pred cestovaním do Grenady?
- Väčšina cestovateľov nepotrebuje žiadne špeciálne očkovania pred cestovaním do Grenady, avšak odporúča sa skontrolovať aktuálne odporúčania pred odchodom.

10) Aké je miestne klima?
- Klima v Grenade je tropická s priemernou teplotou 27 °C. Miestne obdobie dažďov trvá od júna do novembra.


Dovolenka Grenada St. George's (hlavné mesto)


Dovolenka na Grenade, skrytom klenote Karibiku, je zárukou unikátneho zážitku, plného nekonečných pláží s ružovým pieskom, turkyskou vodou a neprekonateľnou kuchyňou.

Hlavným mesteom ostrova je St. George's, ktoré sa často označuje ako najkrajšie mesto Karibiku. Štvrť Carenage ponúka podmanivý pohľad na St. George´s Harbor, ktorých prístavy sú plné tradičných drevených lodičiek, ktoré sa používajú na rybolov.

Druhou dominantou v meste je Fort George, ktorý stále stráži prístav a ponúka úchvatný výhľad na celé mesto. Pre milovníkov histórie a kultúry je ziskom návšteva oblasti St. John's Quarter, kde sa nachádza Grenadianské národné múzeum.

Najväčšími lákadlami Grenady však sú jej pláže. Pláže Grand Anse, Morne Rouge a Pink Sand Beach sú jedinečné svojou krásou a dokonalými podmienkami pre plávanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity. Na mori si môžete užívať okrem šnorchlovania a potápania aj plachtenie na tradičnej lodičke alebo rýchlom člne.

Pre tých, ktorí sa odvážia výš, je na ostrove veľa turistických trás a možností horolezectva, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Hlavne v lete sa na ostrove konajú rôzne veľkolepé oslavy, vrátane karnevalu Spice Mas, ktorý sa koná každý rok v auguste. Tento karneval každý rok priláka tisíce turistov z celého sveta.

Hoci je Grenada malý ostrov, má veľa ponúk, ktoré vám umožnia zažiť niečo skutočne jedinečné. Výlet na Grenadu je ideálny pre tých, ktorí chcú uniknúť tempu veľkých miest a tráviť čas v nezrelaxovanom prostredí, ktoré ponúka Gabrónes a kde vždy nájdete niečo nové, zábavné a vzrušujúce.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky