Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Birr Castle

Ubytovanie Írsko Birr Castle


Ak hľadáte nezvyčajné a atraktívne miesto na ubytovanie v Írsku, nemusíte hľadať ďaleko. Nachádza sa v srdci kraja Offaly a zvyšky možno vidieť len v Birr Castle, ktorý sa teraz otvára ako exkluzívne miesto na ubytovanie.

Birr Castle bola prvá kráľovská hradná rezidencia v Írsku a bola postavená v 11. storočí. Neskôr bola prebudovaná v 17. a 19. storočí a teraz si ju môžete vychutnať vo forme ubytovanie. Hrad je známy po celej Írsku pre svoju krásu a elegantnosť. Okrem toho, že slúžil ako domov pre šľachtu a rodinu Parsons, hrad bol historicky tiež významný pre výskum astronomických pozorovacích techník.

Hrad pozostáva z viac ako 20 izieb, ktoré sa môžu prenajímať. Spoločné priestory sa nachádzajú v kuchyni, knižnici a priestrannom obývacej miestnosti, ktoré sú ideálne pre skupiny priateľov alebo rodín. Každá izba je originálna, každá má vlastnú kúpeľňu a kúrenie. Hrad ponúka tiež pekné terasy a záhrady na prechádzky.

Okrem toho, že ponúka útulné izby, Birr Castle ponúka aj množstvo zaujímavých aktivít pre svojich hostí. Môžete si objednať prehliadky hradu, posedenie pred krbom s old fashioned drinkom. Birr Castle má tiež najdlhšie záhradnícke stromy na svete a výlet na tieto stromy a záhrad urobia z pobytného pobytu ešte krajší zážitok. Okrem toho môžete vidieť jedinečný oranžériu a tradičné poháriky s mliekom alebo koláčami v miestnom kaviarni.

Keďže hrad sa nachádza v samom strede Írska, je skvelým východiskom pre objavovanie okolitého kraja a sledovanie jedinečných scenérií a pamiatok, ktoré Írsko ponúka.

V Birr Castle možno zažiť jedinečnú atmosféru starého šľachtického sídla a zároveň si vychutnať luxusné a komfortné ubytovanie. Takže ak hľadáte niečo netradičné a unikátne, malo by byť ubytovanie v Birr Castle prvou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Birr Castle


Otázka: Kde sa nachádza Birr Castle?
Odpoveď: Birr Castle sa nachádza v meste Birr na západnom pobreží Írska.

Otázka: Kedy bol postavený Birr Castle?
Odpoveď: Birr Castle bol postavený v 17. storočí ako rodinná rezidencia rodiny Parsonsovcov.

Otázka: Môže sa Birr Castle navštíviť?
Odpoveď: Áno, Birr Castle je otvorené pre verejnosť počas určených hodín a ponúka prehliadky.

Otázka: Čo sa nachádza v Birr Castle?
Odpoveď: V Birr Castle sa nachádza muzeum vedeckých a technologických inovácií, historické nábytky a obrazy, ako aj rozsiahle záhrady a parky.

Otázka: Ako sa dostanem do Birr Castle?
Odpoveď: Birr Castle je vzdialené asi 2 hodiny jazdy autom z Dublinu a hlavnými cestami sú N52 a R439. Taktiež je prístupné verejnou dopravou.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Birr Castle?
Odpoveď: Otváracie hodiny Birr Castle sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dňa v týždni. Pred návštevou sa odporúča skontrolovať aktuálne otváracie hodiny.

Otázka: Koľko stojí vstup do Birr Castle?
Odpoveď: Vstupné do Birr Castle sa môže líšiť v závislosti od veku a typu vstupu. Ceny sa však pohybujú od €9 až €15 na dospelého.

Otázka: Kedy sa koná Festival vedy a inovácií v Birr Castle?
Odpoveď: Festival vedy a inovácií v Birr Castle sa koná každoročne v mesiaci júniu.

Otázka: Je Birr Castle prístupné pre imobilných návštevníkov?
Odpoveď: Birr Castle je limitedovo prístupné pre imobilných návštevníkov. Taktiež majú k dispozícii vozíky pre tých, ktorí majú obmedzenú pohyblivosť.


Letenka Írsko Birr Castle


Ak hľadáte krásne miesto, kam by ste mohli vyrážať na dovolenku v Európe, mali by ste zvážiť návštevu Birr Castle v Írsku. Letenky do tejto destinácie sú dostupné z mnohých svetových krajín a vezmú vás do malebného mestečka Birr s krásnym zámkom a nádhernými záhradami.

Birr Castle je historický zámok, ktorý sa nachádza v okolí hrabstva Offaly v juhozápadnej časti Írska. Zámok pochádza z ranej stredoveku a bývalo to sídlo rodiny Parsons, ktorá založila Birr Observatórium. Tento histórický objekt zostal zachovaný v pôvodnom stave a dnes je možné navštíviť zámok, kde sa sústredí množstvo kultúrnych artefaktov, artefaktov z kráľovskej rodiny a niektorých zaujímavých príbehov.

Birr Castle má aj mnoho záhrad, vrátane Impériových záhrad, kde si môžete vychutnať výhľad na hrad a relaxovať na niektorých malých lavičkách, ktoré tu nájdete. V záhrade nájdete aj historickú fontánu, súhvezdie a mnoho kvetov, ktoré okolo rastú. Je to vynikajúce miesto na prechádzku a relaxáciu.

Vedú aj prehliadky obrovskej záhrady, kde je možné vidieť záznamy z minulosti, ako boli vytvorené rôzne časti záhrad a ako sa menili jednotlivé časti záhrad v priebehu času. V tejto veľkej záhrade nájdete aj niekoľko kvetinových alejí, fontány a zaujímavé skulptúry.

Ak sa vám páči príroda a staré budovy, zámok Birr a jeho záhrady musia byť na vašom zozname. Získanie letenky do Birr je celkom jednoduché, najmä z hlavných miest Európy. Stačí si pozrieť ponuku leteniek do Írska a následne si vybrať najlepšiu možnosť, ktorú by ste sa mali rozhodnúť. Ak ste neverili, že v Európe nájdete energické a dokonale prepojenie s nádherou prírody a históriou, Birr je ten správny cieľ, ktorý by ste mali načasovať. Užite si svoju dovolenku a objavujte krásy Írska v Birr Castle.


Počasie Írsko Birr Castle


V Írsku sa počasie mení z hodiny na hodinu a keďže môže byť nepredvídateľné, mnoho návštevníkov sa rozhoduje pre návštevu tejto krajiny, kde môžu okúsit slnko, dážď a vietor v jednom dni. No, ak by ste chceli nájsť miesto, kde sú tieto zmeny ešte fascinujúcejšie a krajšie, tak to miesto nájdete v Birr Castle.

Birr Castle sa nachádza v južnej časti Írska, v hrabstve Offaly. Toto malebné miesto bolo jedným z najväčších hradišť na svete a dnes slúži ako muzeum Botanickej záhrady a rodného domu vynálezcu parného stroja Charlsa Parsonsa. Ako sa ukázalo, toto miesto ponúka tiež nezvyčajné počasie.

Počasie v Birr Castle dokáže nadchnúť každého návštevníka. Slnko, dážď, vietor a oblaky, všetko naraz, ako sa zdá. Dokonca aj v zime tu môžete zakúsiť celé spektrum počasia. Preto nezabudnite priniesť so sebou prilbu, plášť a slnečné okuliare, ak sa chystáte na návštevu.

Pre návštevníkov je dobré vedieť, že Birr Castle má kontinentálne podnebie, čo znamená, že teploty môžu byť v lete aj +30 °C a v zime až -10 °C. Závisí to od počasia, ktoré sa pravdepodobne bude meniť každých pár hodín. Aj keď sa môže zdať, že Írsko Birr Castle má nezvyčajne nepredvídateľné počasie, jedno je isté - bude to jedna z najneobyčajnejších návštev, aké ste kedy mali.

Celkom teda záleží na jednotlivcoch, či sa rozhodnú navštíviť toto miesto, ale ak ste zvedaví a radi sa nechávate prekvapiť ať už počasím, prírodou alebo inými vecami, tak Birr Castle je tou správnou voľbou. Bude to určite nezabudnuteľné zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Dovolenka Írsko Birr Castle


Írsko je krásna krajina plná zelených pláni a fascinujúcich miest, ktoré sú značne populárne medzi turistami. Keďže tu sú toľké možnosti na to, čo vidieť a kam ísť, niekedy môže byť ťažké vybrať si miesto na dovolenku. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť ako v pohádke, doporučujeme navštíviť Birr Castle.

Birr Castle sa nachádza v srdci regiónu Offaly v Írsku a je považovaný za jedno z najkrajších zámkov v krajine. Jeho krása tkvie v jeho bohatej histórii a nádhernom parku, ktorý ho obklopuje. Tento komplex bol postavený v 17. storočí a patril rodine Parsonsov až do začiatku 21. storočia. V súčasnosti patrí do majetku rodiny Rosse, ktorá ho využíva ako domov pre súkromné účely a časť je otvorená pre návštevníkov.

Jednou z hlavných atrakcií Birr Castle je jeho rozsiahly park, ktorý sa rozprestiera na ploche 120 hektárov. Tento nádherný park ponúka prechádzky, v ktorých môžete vidieť rôzne druhy rastlín a zvierat, ako aj lampiónové cestičky a jaskyne. V parku sa tiež nachádza The Great Telescope - veľká observatórium, ktorá bola v čase svojho ovládnutia jednou z najväčších na svete a zaznamenala neopakovateľné pozorovania planét.

Vstup do Birr Castle samotného nájdete priamo v centre mesta Birr, kde nájdete vstupenky za výhodnú cenu. Tento zámok zaručuje vynikajúce prehliadky, ktoré návštevníkom zabezpečia prvotriedne vedomosti o histórii zámku a jeho dôležitej úlohe v histórii Írska. Návštevníci budú mať možnosť vidieť rozsiahlu zbierku historických nábytku, umelecké diela a ďalšie cenné poklady.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti Birr Castle, môžu využiť služby v blízkom hoteli a rezortnom centre. V okolí Birr Castle sa nachádza veľa ďalších turistických atrakcií, ako sú pamätníky, katedrály a prekrásne prírodné krajiny, ako sú hory a rieky.

Ak hľadáte miesto na dovolenku plné histórie a úchvatnej prírody, navštívte Birr Castle. Novým magickým svetom sa stanete, ako sa prechádzate kroky šľachty a objavíte jednu krásu za druhou. Miesto, kde sa vaše sny stanú realitou a čas sa zastaví.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky