Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Kakamega Forest

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Kakamega Forest


Otázka: Kde sa nachádza Kakamega Forest v Keňa?
Odpoveď: Kakamega Forest sa nachádza v západnej časti Keňy, v blízkosti hraníc s Ugandou.

Otázka: Čo môžem vidieť v Kakamega Forest?
Odpoveď: V Kakamega Forest sa nachádza bohatá fauna a flóra, vrátane rôznych druhov vtákov, zvierat a rastlín. Medzi najzaujímavejšie atrakcie patrí napríklad jazero Victoria, jaskyňa Kit Mikayi a národný park Ruma.

Otázka: Ako sa dostanem do Kakamega Forest?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Kakamega Forest, je letecky alebo autobusom z Nairobi alebo Mombasy. Po príchode do mesta Kakamega je možné cestovať taxíkom alebo prenajať si auto.

Otázka: Existujú nejaké turistické hotely v Kakamega Forest?
Odpoveď: Áno, v okolí Kakamega Forest nájdete rôzne hotely a ubytovacie zariadenia, ktoré sú určené pre turistov. Medzi najobľúbenejšie hotely patrí napríklad Rondo Retreat Centre a The Forest Lodge.

Otázka: Môžem navštíviť Kakamega Forest bez turistickej sprievodkyne?
Odpoveď: Áno, návšteva Kakamega Forest je možná aj bez turistickej sprievodkyne. Avšak, kvôli bezpečnosti a ochrane životného prostredia sa odporúča cestovať s miestnym sprievodcom.


Ubytovanie Keňa Kakamega Forest


Keňa je jednou z najkrajších krajín v Afrike, ktorá ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov. V srdci Keňy sa nachádza Kakamega Forest, ktorý patrí medzi najväčšie a najzachovalejšie pralesy v Afrike. Tento prales je domovom mnohých rôznych druhov zvierat a rastlín. Pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľné dobrodružstvo a zážitok z prírody, je toto miesto ideálnou voľbou pre ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Kakamega Forest, mali by ste sa pozrieť na množstvo možností v okolí, ktoré ponúkajú ideálny zážitok v prírode. Medzi najlepšie miesta pre ubytovanie v Kakamega Forest patrí Rondo Retreat Centre, hotel, ktorý ponúka príjemné a pohodlné izby zariadené v africkom štýle. Táto lokalita poskytuje ideálne zázemie pre turistov, ktorí sú ochotní vyskúšať si nové veci, pretože Rondo Retreat Centre zahŕňa množstvo aktivít, ako sú napríklad túry po pralesoch, prechádzky v prírode alebo rybolov.

Ďalším miestom pre ubytovanie v Kakamega Forest je Masinde Muliro University of Science and Technology guest house. Táto lokalita je dostupná pre návštevníkov, ktorí hľadajú cenovo dostupné a pohodlné možnosti ubytovania. Guest house ponúka jednoduché izby vybavené základným nábytkom, kúpeľňou a sprchovacím kútom. V blízkosti je k dispozícii tiež reštaurácia so zdravou stravou.

Keď sa rozhodnete pre ubytovanie v Kakamega Forest, mali by ste byť pripravení na to, že nebudete mať k dispozícii luxusné ubytovanie, ako ho poznáme v Európe. Avšak, táto lokalita ponúka možnosti pre návštevníkov, ktorí chcú prežiť nezabudnuteľný pobyt v prírode a mať jedinečné zážitky. Budete môcť prežiť veľké dobrodružstvo a uvidíte mnoho druhov zvierat, ktoré sú obyčajne viditeľné iba v prírodnom prostredí.

V Kakamega Forest je množstvo možností pre návštevníkov, ktorí chcú objavovať krásu a prírodu tohto úžasného miesta. Môžete sa vybrať na prechádzku v prírode, pozorovať zvieratá a rastliny v ich prirodzenom prostredí, pre ktoré sú miestne sprievodcovia k dispozícii. Okrem toho sa tu nachádza aj rieka Isiukhu, kde môžete rybať a ďalšie aktivity sú v blízkosti, ako sú návštevy miestnych dedín a trhov.

V Kakamega Forest sa definitívne budete cítiť ako v pravom raji. Tam môžete relaxovať a sústrediť sa len na krásu prírody a zvuky lesa. Ak hľadáte miesto pre ubytovanie v Keni, ktoré ponúka jedinečné zážitky a zážitky z prírody, Kakamega Forest je miesto, ktoré stojí za návštevu.


Počasie Keňa Kakamega Forest


Keňa Kakamega Forest sa nachádza v západnej časti krajiny a patrí medzi najdôležitejšie pralesy v Keni. Tento oblasť ponúka unikátnu prírodnú krásu a zároveň je zdrojom mnohých prírodných zdrojov. Nevýhodou tejto oblasti je však prevažne počasie.

Počasie v Kakamega Forest je charakterizované teplým a vlhkým podnebím. Tento prales dostáva veľké množstvo zrážok po celý rok, čo znamená, že každá návšteva tohto miesta by mala byť dobre pripravená na vlhkosť.

V oblastiach pralesových krytov je každodenná teplota okolo 23 stupňov Celzia. V lete je teplota v Kakamega Forest o niečo vyššia, ale stále ostáva na relatívne nízkej úrovni.

Aj keď sa počasie v Kakamega neustále mení, obvykle sa vyskytuje veľa mrakov, ktoré zabránia slnečnému žiareniu. Dokonca aj keď prší, teplota zostáva dostatočne teplá na to, aby návštevníci zostali pohodlne oblečení.

Najvhodnejšie obdobie na návštevu Kakamega Forest je počas suchého obdobia, ktoré trvá zhruba od decembra do marca. V tomto období môžu návštevníci zážiť okrem iného aj velikánske stromy, ktoré tvoria tento unikátny prales. V zimných mesiacoch je Kaamega Forest najvhodnejšou destináciou pre turistov, ktorí sa zaujímajú o poznávanie unikátnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú medzi najcennejšími na svete.

Navštívenie Kakamega Forest môže byť zážitkom na celý život. Návštevníci by si však mali pamätať, že počasie v tejto oblasti je dosť nevyspytateľné a vždy by mali byť dobre pripravení na vlhkosť. Napriek tomu sa Kakamega Forest môže stať jedným z najobdivovanejších miest v krajine.


Letenka Keňa Kakamega Forest


Letenka do Keňy - Kakamega Forest: Klenot tropického pralesa

V rámci cestovateľských skúseností nie je nič vzrušujúcejšie ako objavovať krásy prírody. A ak hľadáte niečo výnimočné, nezklame vás Kakamega Forest v Západnej Keňe. Toto krásne tropické lesné územie je plné fascinujúcej flóry a fauny a ponúka jedinečné zážitky.

Aby ste sa do Kakamega Forestu dostali, musíte si najprv zakúpiť letenku do Keňy a potom sa z Nairobi presunúť do mesta Kakamega. Let trvá zhruba dve hodiny a ceny leteniek sa pohybujú okolo 500 €.

Kakamega Forest bola kedysi súčasťou obrovského tropického pralesa, ktorý sa rozkladal od Konga až po Tana River v Keni. Dnes je to jediné miesto v Keňa, kde si môžete pozrieť starý, primárny prales. Les pokrýva plochu 240 km2 a napriek tomu, že sa nachádza pri ceste, ktorá spája Kisumu a Ugandu, je Kakamega stále relatívne málo navštevovaná turistami.

Ak ste milovníkom prírody, budete sa v Kakamega Forest cítiť ako v raji. Množstvo rôznych druhov vtákov, opíc, alkoholov a iných zvierat, ktoré sa tadiaľ prechádzajú, vám zaručí neopakovateľný zážitok. Ak máte šťastie, uvidíte napríklad Colobus opičky alebo bengálskeho tygra. V prípade, že sa vám nepodarí stretnúť žiadne zvieratá, určite sa za to odmení fascinujúca atmosférou a nádhernými scenériami.

Prechádzka po Kakamega nevyžaduje veľkú kondičku, no rozhodne odbúra všetky stresy. Choďte vysoko a nízko, uprostred stromov a vo sviežej zelene. Vedú tu stovky kilometrov značených a neznačených chodníkov a môžete sa rozhodnúť pre rôzne druhy túr – od prechádzky v deň po celodennú túru. Vždy by ste mali počúvať svoje pocity a kondíciu.

V prípade akýchkoľvek nejasností je dobré porozprávať sa s miestnymi sprievodcami - ľudia v oblasti sú veľmi priateľskí a radi vám pomôžu s navigáciou v obrovskom lese.

Kakamega Forest je taktiež prekrásnym miestom na fotografovanie. Môžete si preto zaplatiť miestnych sprievodcov, ktorí vás zoznámia s okolím a pomôžu vám získať dokonalé fotografie krás, ktoré tu nájdete.

Kakamega Forest je jedinečná destinácia a jedno z miest, ktoré by mal vidieť každý, kto miluje krásy prírody. Počas prechádzok naprieč ním máte možnosť objaviť úplne nový svet plný krásnych a neopakovateľných výhľadov a zvierat. Určite to stojí za to!


Dovolenka Keňa Kakamega Forest


Kakamega Forest – prales v Keňa, ktorý stojí za návštevu

Ak hľadáte nové dobrodružstvo, dovolenka v Keňa by mohla byť tou správnou voľbou. Okrem slávnej safari sa v Keňa nachádza množstvo parkov a pralesov, ktoré sú rovnako zaujímavé a ponúkajú návštevníkom skvelú príležitosť vidieť africkú prírodu z rôznych uhlov.

Jedným z týchto pralesov je aj Kakamega Forest. Tento prales sa nachádza v západnej časti Keňy, v nadmorskej výške 1 500 metrov nad morom a patrí medzi najväčšie dažďové lesy v Afrike. Kakamega Forest pokrýva územie o veľkosti 240 kilometrov štvorcových a ponúka útočisko pre tisíce zvierat, vrátane húseníc, hadov, netopierov, motýľov a mnohých ďalších druhov.

Prehliadka Kakamega Forest začína z mestského centra Kakamega, kde sa nachádza vstupný bod do lesa. V tomto mieste sú k dispozícii kvalifikovaní sprievodcovia, ktorí budú sprevádzať návštevníkov pri prechádzke po lese. Prechádzka po Kakamega Forest je vynikajúcou príležitosťou objaviť miestne druhy rastlín a zvierat a zoznámiť sa s miestnou kultúrou.

Medzi najzaujímavejšie miesta v Kakamega Forest patrí Prehlásenie stromu, ktorý má viac ako 400 rokov. Tento strom je považovaný za posvätný a miestne obyvateľstvo mu pripisuje mnoho legendárnych príbehov. Ďalšou zaujímavosťou je prvý vodopád v Keňa, ktorý sa náchadza v blízkosti lesa. Vodopád je veľmi krásny a návštevníci môžu vidieť rôzne stavby, ktoré vznikli pri tomto vodopáde ako súčasť miestnej kultúry.

Okrem prechádzky po Kakamega Forest je tu aj možnosť prejsť cirkevnú misiu v blízkosti lesa. Táto misia bola prvou kresťanskou baštou v oblasti a sú na nej kláštori, kostoly, školy a iné vládne budovy.

Celkovo je Kakamega Forest krásnym miestom na dovolenku. Jeho krása a rôznorodosť si získala srdcia tisícov návštevníkov a mnoho z nich sa sem pravidelne vracia. Preto ak hľadáte dobrodružstvo v africkom prostredí, neváhajte a navštívte Kakamega Forest v Keňa – prales, ktorý rozhodne stojí za to vidieť.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky