Objavte lety za najlepšie ceny

Uzbekistan Tashkent

Dovolenka Uzbekistan Tashkent


Uzbekistan - krajina plná histórie, kultúry a nevšedných zážitkov. Medzi týmito rozmanitými miestami, ktoré sa môžu nachádzať v tejto krajine, patrí aj Tashkent - hlavné mesto Uzbekistanu. Toto mesto je jedným z hlavných turistických ciest Uzbekistanu, s množstvom atrakcií, ktoré sa oplatí navštíviť. Tu sú niektoré z najlepších miest, ktoré by ste mali pri vašej návšteve tejto krajiny určite navštíviť:

1. Kukeldash madrasah - archeologická pamätihodnosť tejto krajiny, ktorá bola postavená v 16. storočí. Táto stavba bola v renesancii kazateľom Tashkentom a stala sa mestským centrom pre všetkých učencov.

2. Amir Timur Square - námestie, ktoré je pomenované podľa jedného z najznámejších kazateľov histórie Uzbekistanu. Tento námestie je centrom mesta a vyznačuje sa tým, že sa tu nachádza množstvo miestnosti, kaviarní, obchodov a iných podobných zariadení.

3. Chorsu bazar - mesto, ktoré tvorí malý trh s jedlom a cennými kovmi. Ak chcete mať plnú chuť uzbekských jedál, musíte navštíviť tento trh. Tu sa nachádza mnoho stánkov s jedlom a uzbekské krycie šilty, ktoré sú tiež k dispozícii na predaj.

4. Metro Tashkent - návšteva metra mesta Uzbekistanu je zážitkom, ktorý nikdy nezabudnete. Niektoré stanice sa nachádzajú v podzemí a sú obložené v kachliach, nádherných mozaikách a ďalších druhoch umeleckých diel.

5. Uzbekský štátny cirkus - navyše ku kultúrnym pamiatkam sa v Tashkente nachádza aj štátny cirkus. Ak ste milovníkmi divadiel a predstavení, na toto miesto jednoznačne musíte zájsť.

Len výlet do Uzbekistanu vás prenesie do inej krajiny a izoluje vás od sveta mimo vašej zóny komfortu. So skvelým jedlom, nádhernými miestami a úžasne príjemnými a pohostinnými ľuďmi, nemusíte o nič viac žiadať. Ak chcete objaviť históriu a kultúru tejto krajiny, navštívte hlavné mesto Tashkent, ktoré vám ponúkne množstvo zážitkov, ktoré nikdy nezabudnete.


Letenka Uzbekistan Tashkent


Ak hľadáte nové a exotické ciele na vašu cestu, môžete zvážiť cestu do Tashkent v Uzbekistane. Toto miesto v Kaspijskej nížine je jedným z najvýznamnejších miest Uzbekistanu a ponúka bohatú historickú a kultúrnu dedičinu spolu s moderného sveta.

A ako sa tam dostanete? Letenky do Tashkentu sú k dispozícii z mnohých destinácií na celom svete, najmä z hlavných letisk ako Londýn, New York, Paříž, Moskva alebo Dubaj.

Letecké spoločnosti ako Uzbekistan Airways, Emirates, Air France, Turkish Airlines, Aeroflot a Lufthansa prevádzkujú lety do Tashkentu. Musíte si však dávať pozor na sezónne rozdiely, kedy môže byť počasie nevhodné na letenie.

Po príchode na tashkentské letisko sa ocitnete v srdci tejto krajiny. Tashkent je hlavné mesto Uzbekistanu, a tak je ideálnym miestom, kde môžete objaviť všetko, čo krajina ponúka.

V Tashkente je nespočetné množstvo aktivít. Môžete objaviť bohatú dedičinu krajiny v múzeách a pamiatkach. Navštívte napríklad pamiatky ako Kukeldash medresa, Tillya-Kari medresa, Sheykhantaur pamätník alebo Amir Timur pamiatku.

Ak vás zaujíma náboženstvo, určite by ste mali ísť do centra mesta, kde sa nachádza Kafal-al-Shashi Quran School a katedrála Archníhoho.

Ale Tashkent nie je len o histórii a kultúre. Mesto je zároveň aj moderné a plné zábavy. Navštívte napríklad nočný klub "Ozoda", kde si vychutnáte hudbu z celého sveta.

Keď už sa rozhodnete navštíviť Uzbekistan a jeho hlavné mesto Tashkent, neodkladajte to a vyhľadajte letenky čo najskôr. Nechajte sa očariť krásou a pohostinnosťou tejto krajiny a užite si pobyt v jednom z najexotickejších a najkrajších miest sveta.


Ubytovanie Uzbekistan Tashkent


Uzbekistan, krajina v strednej Ázii, ponúka návštevníkom množstvo krás a zaujímavostí. Ak plánujete cestu do Tashkentu, hlavného mesta Uzbekistanu, máte širokú ponuku ubytovania.

V Tashkente nájdete hotely rôznej kategórie, od luxusných až po skromnejšie varianty. Moderné hotely sa nachádzajú v centre mesta a sú ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať mesto alebo zájsť na nákupy. K dispozícii sú tiež hotely v historických budovách, ako napríklad v starých karavan sarajoch, ktoré sú doplnené o moderné zariadenie.

Ak preferujete skromnejší štýl ubytovania, v meste sú tiež malé rodinné hotely a penzióny, ktoré ponúkajú pohodlie a útulnosť. Vhodná voľba pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom.

Pre ľudí, ktorí majú radi netradičné ubytovanie, sú k dispozícii aj možnosti ubytovania v yurtach. Tieto kožené stany tradične používané nomádmi v stepi sú teraz k dispozícii turistom. Ubytovanie v jurtách je perfektná voľba pre tých, ktorí sa chcú naozaj ponoriť do kultúry Uzbekistanu a užiť si pohľad na hviezdy v noci.

Pre návštevníkov, ktorí majú radi prírodu, sú k dispozícii aj ubytovania v horských chatách v blízkosti Tashkentu. Táto možnosť je ideálna pre turistov, ktorí plánujú turistiku v horách a chcú sa vrátiť do svojho príjemného ubytovania v noci.

Celkovo, ubytovanie v Tashkente je pestrou ponukou pre každého. Od luxusných hotelov až po tradičné nomádske jurty, návštevníci majú z čoho vyberať. Ak hľadáte nezabudnuteľnú skúsenosť v Uzbekistane, určite sa oplatí skúsiť ubytovanie mimo klasickej cesty. Bez ohľadu na vaše preferencie, v Tashkente nájdete ubytovanie pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Uzbekistan Tashkent


Otázka: Aké sú turistické atrakcie v Tashkente, Uzbekistan?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Tashkente patrí Kukeldash medresa, Chorsu bazar, Modrá mešita, Tashkentské múzeum histórie a vlády, Amir Temurov námestie a mnoho ďalších.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Uzbekistanu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Uzbekistanu je jeseň (september až november) a jar (marec až máj), keď je príjemné počasie a množstvo zaujímavých podujatí.

Otázka: Potrebujem vízum na návštevu Uzbekistanu?
Odpoveď: Áno, cestovatelia z väčšiny krajín potrebujú vízum na návštevu Uzbekistanu. Víza sa dajú získať na veľvyslanectve alebo cez online žiadosť.

Otázka: Aký je miestny jazyk v Uzbekistane?
Odpoveď: Miestny jazyk v Uzbekistane je uzbecký, ale je možné sa snažiť o komunikáciu aj v ruštine alebo angličtine.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá v Uzbekistane?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Uzbekistane zahŕňajú plov (uzbecký národný pokrm), samsy (uzbecké korenené koláčiky), lagman (uzbecké nudle s mäsovou omáčkou), manty (uzbecké kúsky cesta plnené mäsom) a ďalšie.

Otázka: Aké sú možnosti dopravy v Tashkente?
Odpoveď: Možnosti dopravy v Tashkente zahŕňajú taxíky, verejnú dopravu (autobusy a električky) a vlaky. Väčšina miestnych obyvateľov preferuje cestovať taxíkom alebo súkromným autom.

Otázka: Je Tashkent bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Tashkent je všeobecne bezpečné miesto na návštevu. Existujú bežné bezpečnostné opatrenia, ktoré by cestovatelia mali dodržiavať, vrátane uchovávania hodnotných vecí na bezpečnom mieste a cestovania s dôveryhodnými sprievodcami, ak ide o odľahlé oblasti.


Počasie Uzbekistan Tashkent


Uzbekistan je krajina na severe Ázie s kontinentálnym podnebím, ktoré sa vyznačuje extrémnymi teplotami v lete a zimné mrazy. Hlavným mestom Uzbekistanu je Tashkent, ktorého počasie je často veľmi teplé a suché v lete a chladné a daždivé v zime.

Leto v Tashkente začína v máji a trvá až do septembra. Počas tejto doby sa teploty pohybujú medzi 30 a 40 stupňov Celzia a vzduch je veľmi suchý. Pretože Tashkent je položený v údolí rieky Syr Darya, dochádza tu k častým vlnám horúčav, čo môže byť pre citlivých ľudí nebezpečné. V júli a auguste môžu byť teploty veľmi vysoké, najmä počas dňa.

Zima v Tashkente sa začína v novembri a trvá až do februára. Počas zimy sa teploty pohybujú medzi -5 a 5 stupňov Celzia, a to najmä v noci. Dni sú krátke a slnko svieti iba niekoľko hodín denne. Hoci sneženie v meste nie je bežné, predovšetkým na horách, môže v Tashkente pršať veľa a často dochádza k daždivým zrážkam.

Jeseň a jar sú v Tashkente veľmi krátke obdobia, a to okolo maja a októbra. Počas týchto mesiacov sa teploty pohybujú okolo 20 stupňov Celzia a môže dôjsť aj k zrážkam.

Najlepší čas na návštevu Tashkentu je v jarnom období alebo krátko po letných horúčavách. Vtedy sú teploty príjemné a mesto je plné zelene a kvitnúcich kvetov. Ak plánujete návštevu v zime, nezabudnite sa dobre obliecť a pripraviť sa na chladné počasie a zrážky.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky