Objavte lety za najlepšie ceny

Turecko Şanlıurfa

Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Şanlıurfa


1. Aké je klima v Şanlıurfa?

Şanlıurfa má stredomorské podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami. Letné teploty sa môžu pohybovať od 30 °C až 40 °C.

2. Aké sú tam turistické atrakcie?

Turistickými atrakciami sú napríklad: Göbekli Tepe, citadela Urfa, Copper Market, Mešita Rizvánija, archeologické múzeum, jazerá Balıklı Göl a Aynzeliha jezera, ktorého voda podľa legendy lieči choroby.

3. Je tam bezpečné?

Şanlıurfa je považované za bezpečné miesto pre turistov, ale ako vždy treba byť opatrný a uvedomovať si svoje okolie.

4. Aké je tam jedlo?

Kuchyňa je tam vietnamská a ponúka gramotné pokrmy všetkých druhov, od vegetariánskych až po jedlá z mäsa.

5. Ako sa tam cestuje?

Najlepšou alternatívou je letisko Adıyaman s prepojením na letné sezóny alebo autobusom z hlavního mesta Istanbul. V meste samotnom sa dá chodiť alebo využiť miestnu dopravu.

6. Aké sú tam ubytovacie možnosti?

Mesto ponúka rôzne typy ubytovania od hotelov po penzióny.
Napomenutie pre prípad, že by bol niekde preklep: správne slovné spojenie pre turecké mesto Urfa je Şanlıurfa.


Ubytovanie Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa je známa ako jedno z najstarších miest na svete s bohatou históriou a kultúrou. Leží asi 55 km východne od Eufratu a je to hlavné mesto provincie Şanlıurfa v juhovýchodnej časti Turecka. Toto mesto ponúka návštevníkom mnoho pamiatok, ktoré sa datujú do paleolitického obdobia a ktoré sú jedinečné v Turecku.

Ak plánujete navštíviť toto starobylé mesto, určite si musíte zabezpečiť ubytovanie. V Şanlıurfa si nájdete mnoho hotelov rôznych kategórií, hostiniek a apartmánov. Miestne hotely sú dizajnované tak, aby poskytovali komfort a pohodlie pre každého návštevníka. Ceny za ubytovanie sa v tomto meste líšia v závislosti od kategórie hotela, ale sú pomerne prehľadné a lacné v porovnaní s inými tureckými destináciami.

Ak hľadáte hotel s výhľadom na miestne pamiatky, môžete si zvoliť napríklad hotel Urfa Manici. Tento hotel ponúka ubytovanie v luxusných izbách, ktoré sú moderné a dobre vybavené a majú k dispozícii stolík a stoličky, TV s plochou obrazovkou a súkromnú kúpeľňu. Cena za izbu sa pohybuje od 40 dolárov a navyše máte možnosti poskytnúť raňajky.

Ďalším obľúbeným hotelom v regióne je Dedeman Sanliurfa. Tento hotel s 5 hviezdičkami ponúka luxusné izby s balkónom, TV s plochou obrazovkou a klimatizáciou. Tento hotel má tiež súkromné parkovisko, ktoré je k dispozícii pre hostí a ponúka kaviareň.

Ak si chcete oddýchnuť v pokojnej, tichšej lokalite mimo mesta, budete mať viacero možností a medzi ne patrí napríklad Hilton Garden Inn Sanliurfa. Tento hotel sa nachádza mimo mesta a ponúka izby, ktoré sú moderné, klimatizované a vybavené minibarom a satelitným TV. Hotel má svoj vlastný reštauráciu a bar a bazén.

Şanlıurfa je turecké mesto s bohatou históriou, jedinečnou kultúrou a prírodnou krásou. Mesto má taká veľa atrakcií a pamiatok, ktoré treba vidieť, a preto sa rozhodnúť, kde sa ubytovať, nie je jednoduchá úloha. Avšak, ak si vyberiete správne ubytovanie, užijete si príjemný a pohodlný pobyt v tomto úžasnom meste.


Počasie Turecko Şanlıurfa


Turecko Şanlıurfa je miesto, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti Turecka a je známe svojou teplou a suchou klímou. Šanca na „zlé“ počasie je malá, pretože vo väčšine roka je tu svetlo a teplo, aj keď v niektorých mesiacoch je to ešte extrémnejšie.

Letecká teplota v Şanlıurfa sa počas letných mesiacov prevažne pohybuje vo vysokých 30-tych stupňoch Celzia, čo znamená, že to môže byť pre niekoho dosť náročné. Väčšinu dňa sa teploty pohybujú v rozmedzí 30 až 38 stupňov Celzia, takže teplomilní ľudia by mali byť pripravení na to, aby zvládli celé dni v tomto teplom počasí. Najteplejší mesiac je jul, kedy môže byť teplota až do 40 stupňov Celzia.

Zima v Şanlıurfě je miernejšia, ale stále je dosť teplá. Väčšinou sa teploty pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia, ktoré sú príjemné jednoducho na to, aby sa dalo pobytu v zime rovnako užiť ako v lete. Nočné teploty sa môžu pohybovať okolo 5-6 stupňov Celzia, takže by ste mali mať pripravené vrstvy oblečenia na ochranu pred prechodom z tepla do chladu.

Málo zrážok znamená, že to v Şanlıurfě neraz býva suché miesto. V ostatných slovami, pre väčšinu roka sa nemusíte báť dažďa, keď budete plánovať svoju cestu. Najväčšou chuťou dažďa je v priebehu decembra a januára, keď sa vyskytujú ojedinelé dažde, ktoré môžu trvať tak dva-tri dni.

Počasie v Şanlıurfě je teda pomerne extrémne, s veľmi teplými letami a miernymi zimami. Napriek tomu je to nádherné miesto, ktoré mnohí ľudia využívajú na oddych a relaxáciu, a to najmä pre jeho krásne historické pamiatky a úžasnú kuchyňu. Takže, ak sa rozhodnete navštíviť Şanlıurfa, nezabudnite si pridať svoje krátky nohavice a slnečné okuliare!


Letenka Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa je jedno z jedinečných miest v Turecku, ktoré ponúkajú neuveriteľné zážitky na cestách. Pokojné prostredie a nádherná architektúra robia z tohto miesta skutočný raj pre turistov. Ak ste sa rozhodli pre návštevu tohto miesta, je najlepšie si zabezpečiť letenku vopred, aby ste mohli cestu naplánovať podľa svojich potrieb a záujmov.

Jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Şanlıurfa, je jeho kultúrne dedičstvo. Mesto je jedným z najstarších sídlisk na svete a má bohatú históriu, ktorá sa uchováva dodnes v každom kúsku tohto miesta. Mesto je známe svojimi nevysvetliteľnými kamennými stavbami, ktoré sú často považované za jedny z najstarších na svete.

Ak ste v Šanlıurfa, mali by ste určite navštíviť Pamätník Pamiäti, ktorý uctieva životom oživenie miesta v období povodní, ktoré zničili mesto pred mnohými rokmi. Pamätník je umiestnený na nádvorí mesta a jeho krása je neskutočná, nielen kvôli jeho obrovskej veľkosti, ale aj kvôli jeho pozoruhodne vytesaným kamenným sloupom.

Šanlıurfa je známa aj tým, že ponúka jedny z najlepších jedál v Turecku. Miestne jedlo sa vyznačuje jedinečnou chuťou a je to ideálna príležitosť na vyskúšanie tureckého jedla. Vzhľadom k tomu, že Turecko je krajina, ktorá ponúka rôzne druhy jedál, je to pre vás skutočný zážitok.

Ak hľadáte miesto, kde môžete nasávať kultúru a históriu, Šanlıurfa by mal byť vašou prvou voľbou. Jeho nevysvetliteľná krása a jedinečné atrakcie tohto miesta urobili z neho klenot v srdci Turecka. Takže neváhajte a vyberte si letenku do Turecka, aby ste si mohli užiť tento skutočne úžasný zážitok.


Dovolenka Turecko Şanlıurfa


Turecko Şanlıurfa je jedno z najzaujímavejších miest v Turecku. Okrem nádherných pamiatok a krásnej prírody ponúka aj možnosť stráviť nezabudnuteľnú dovolenku.

Şanlıurfa leží v oblasti s názvom Mesičné údolie, čo z nej robí ideálne miesto pre tých, ktorí sa radi potápajú do histórie a kultúry. V meste je množstvo historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Jednou z najznámejších je Urfa (staršie názvy Ur a Edessa), ktoré patrí medzi najstaršie mestá na svete. Je tu množstvo nádherných mešít, medzi ktorými je asi najznámejšia Mešita Ibrahima, v ktorej sa podľa legendy narodil prorok Abraham. Okrem toho tu môžete navštíviť aj pevnosť Urfa alebo chrám Balikligöl, ktorý patrí k najposvätnejším miestam v Turecku.

Ak máte radi prírodu, určite nevynechajte Národný park Göbekli Tepe. Je to jedno z najzvláštnejších miest na svete a je považované za najstaršie miesto kultových obradov. Okrem toho tu nájdete aj množstvo chránených rastlín a živočíchov.

Mnoho turistov sa tu zastaví aj kvôli obchodom a bazárom. Turecké trhy sú známe svojimi nákupnými možnosťami a v Şanlıurfa nájdete trh Kapalıçarşı. Je to jeden z najväčších trhov v Turecku a svojimi farebnými stánkami, kde sa predávajú rôzne druhy ovocia, zeleniny, kožušín a ozdobných predmetov zaujme každého návštevníka.

Zaujímavosťou mesta Şanlıurfa je aj ich jedinečná kuchyňa. Čerstvé ingrediencie a množstvo arabských prvkov robia z miestnej kuchyne niečo neuveriteľné. Medzi najznámejšie jedlá patria Lahmacun, ktorá je podobná talianskej pizze, alebo Şanlıurfa kebab, ktorý sa robí z kurčaťa a mäsa z hovädzieho kĺbu.

Okrem turistiky nájdete širokú ponuku ubytovania a bary priamo v centre mesta. Široká ponuka výborných reštaurácií s autentickými tureckými jedlami, kaviarni a bistro ponúka skvelé stravovacie možnosti pre vašu rodinu.

Şanlıurfa je jedným z najlepších miest v Turecku pre tých, ktorí hľadajú zaujímavé miesto, kde sa môžu potápať do histórie a kultúry. Je to mesto, ktoré nikdy neomrzí a na ktoré sa budete vždy radi vracať. Ak si plánujete dovolenku v Turecku, nevynechajte navštíviť Şanlıurfa.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky