Objavte lety za najlepšie ceny

Tunisko Tunis

Počasie Tunisko Tunis


Tunisko Tunis je hlavným mestom Tuniska a nachádza sa na severe krajiny pri Stredozemnom mori. Tento typický pobrežný klimatický pás zahrnuje najúrodnejšie oblasti Tuniska. Oblačnosť v severnej časti sa tiahne od októbra do mája, keď sú dážďové obdobia. Letá sú veľmi horúce, suché a dlhé.

Počas jari a jesene, od marca do mája a od septembra do novembra, si môžete užívať relatívne prijemné počasie. Teploty sú zvyčajne od 15°C do 25°C, čo umožňuje turistom bezproblémové pohodlné cestovanie. Nočné teploty sú najčastejšie medzi 10°C a 15°C.

Letné obdobie, od júna do augusta, je pre turistov náročnejšie. Denné teploty sa môžu pohybovať od 30°C do 40°C, pričom v júli môžu dosiahnuť až 45°C. Horúce ranné hodiny sú to, čo robí tento čas náročným na turistiku. Večery sú však príjemné, teploty v noci sú teplejšie ako v jarnom a jesennom období a neklesajú pod 20°C.

Zima v Tunisku Tunis je celkom teplá, s teplotami od 10°C do 20°C. Zima trvá kratšie časové obdobie od polovice novembra do polovice marca. Môžu sa vyskytnúť chladné dni s teplotami okolo 5°C, najmä v horských oblastiach a vnútrozemí.

V Tunisku Tunis je v letných mesiacoch bežné, že horenie sa šíri pri prudkých veterných poryvoch. Letná sezóna prináša aj zvýšené riziko so stredomorskou anemiou, takže by ste mali byť obozretní pri cestovaní po krajine.

V záverečnej časti by som vám odporúčal, aby ste si pred cestovaním do Tuniska Tunis zaistili informácie o počasí a o klimatickej situácii. Infomácie získate na miestnych hovoriacich alebo na internete. Stelesnite si, že Tunisko Tunis je jedným z najlepších miest na svete, kde môžete si užiť slnenie, more a dovolenku radi by ste mali byť pripravení na výkyvy počasia a klimatických podmienok.


Najčastejšie otázky a odpovede Tunisko Tunis


Q: Aký je hlavný mesto Tuniska?
A: Hlavným mestom Tuniska je Tunis.

Q: Koľko obyvateľov má Tunis?
A: Tunis má okolo 2,7 milióna obyvateľov.

Q: Aká je najlepšia doba na návštevu Tuniska?
A: Najlepšie obdobie na návštevu Tuniska je v období jari a jesene, čiže od marca do júna a od septembra do novembra.

Q: Potrebujem víza na cestu do Tuniska?
A: Slovenskí občania potrebujú vízum na cestu do Tuniska. Víza si môžu vybaviť na tuniskom konzuláte.

Q: Aká je tuniská mena?
A: Tuniskou menou je tuniský dinár.

Q: Je Tunisko bezpečné pre turistov?
A: Tunisko je pre turistov relatívne bezpečné, avšak v posledných rokoch bolo zaznamenané niekoľko teroristických útokov.

Q: Aké pamiatky sa dajú vidieť v Tunisku?
A: V Tunisku si môžete prezrieť množstvo historickej architektúry, medzi ktoré patrí napr. amfiteáter v El Djem, Karthážske ruiny alebo Medina v Tunis. Okrem toho je tu aj niekoľko muzeí s bohatou históriou Tuniska.

Q: Aké je tuniské jedlo?
A: Tuniská kuchyňa je veľmi rôznorodá a obsahuje množstvo arabských, talianskych a francúzskych vplyvov. K najznámejším jedlám patria couscous, tagine, harissa a rôzne grilované ryby.

Q: Aké sú najlepšie pláže v Tunisku?
A: Tunisko ponúka mnoho nádherných a čistých pláží, medzi ktoré patrí napr. Hammamet Beach, Sidi Bou Said Beach, Monastir Beach a mnoho ďalších.

Q: Môžem v Tunisku piť vodu z vodovodu?
A: Voda z vodovodu nie je v Tunisku pitná, preto odporúčame piť iba balenú vodu.


Letenka Tunisko Tunis


Letenka do Tuniska je dnes snadno dostupná a dá se koupit za přijatelnou cenu. Tunisko je zemí, kde se mísí západní kultura s arabskou a africkou tradicí. Milovníci historie i přírody si zde přijdou na své.

Tunisko je nejsevernější zemí Afriky a jeho hlavním městem je Tunis. V Tunis se nachází mnoho historických památek, jako například kasbah nebo Bardo muzeum. Kasbah je starobylá pevnost s tajnými uličkami a malými obchůdky, které vás vtáhnou do orientálních tržnic. Bardo muzeum je největší tuniské muzeum, kde jsou vystaveny mnohé poklady antického světa.

Další zajímavá místa v Tunisku jsou města Sidi Bou Said a Karawan, která jsou rájem pro turisty, kteří hledají tradiční architekturu a překrásné výhledy na moře. V Karawanu se můžete projít kolem starého přístavu, procházet se po úzkých uličkách až k tuniskému panoramatiku, který je nejvýše položenou stavbou v Tunisku. Zde se můžete podívat na celé město až do zátoky Hammamet.

Kromě historie a architektury se v Tunisku najdou i krásná písečná pláže a klidná laguna. Tunisko má velkou přehlídku písečných pláží, kde se můžete opalovat a koupat. Laguna v Djerbě je nejkrásnější lagunou v Tunisku. Město Djerba je také známé krásnou Djerbskou synagogou, což je největší synagoga v Africe.

Když si koupíte letenku do Tuniska, můžete se těšit na kontakt se zcela odlišnou kulturou, krásnou přírodu a mnoho zážitků, které si budete pamatovat po celý život. Tunisko, díky svým krásám, je velmi žádanou destinací mezi turisty z celé Evropy. Víza pro Českou republiku není potřeba, ale nutnost dodržování platných cestovních omezení týkajících se covidu se nevyhnete.

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky, není lepší volbou než letenka do Tuniska.


Dovolenka Tunisko Tunis


Tunisko je pútavou krajinou, ktorá leží na severe Afriky. Prakticky celé pobrežie Sredozemného mora sa rozprestiera Tuniskom. Tuniský hlavný mesto Tunis je kultúrne bohatý, so zachovanými podkladmi rímskej architektúry, ktoré sú veľmi zaujímavé pre turistov.

Dovolenka v Tunisku ponúka mnoho príležitostí. Pre tých, ktorí hľadajú slnečné pláže a oddych, je tu dlhé pobrežie s najkrajšími plážami na svete. Medzi najobľúbenejšie patria Hammamet, ktorý je známy svojou krásnou plážou a turistickými atrakciami, Sousse s pestrými možnosťami nákupov a tuniským Starým Mestom a Monastir s nádherným pobrežím a priedvoriami.

Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, Tunisko ponúka množstvo turistických atrakcií. Tunisko je známe svojimi historickými pamiatkami, ako sú rímske baziliky, amfiteátre, roviny a chrámy.

Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patria Kairouan, starodávne mesto v Tunisku, a El Djem, ktoré je najväčším rímskym amfiteátrom v Afrike.

Okrem toho Tunisko ponúka aj mnoho príležitostí na vodné aktivity. Turisti si môžu vychutnať plávanie, šnorchlovanie a potápanie v čistej vode Sredozemného mora.

Vzrušujúci a príjemný zážitok sa dá nájsť aj na tzv. sahare. Poľovačka na písové duny, vznášanie sabalónom, tradičné nomádske tábory, jazda na ťave a celodenné výlety v saharskej púšti sú určite nezabudnuteľné zážitky.

Dovolenka v Tunisku ponúka turistom príležitosť zažiť jedinečné zážitky a zahrať si na nezabudnuteľnú exkurziu do krajiny, ktorú zdobia úchvatné pláže, historické mestá, púšte a hornaté oblasti.

Obdivovať umenie tuniského kľúča, ktoré tvoria farebné mozaiky, típané rukami a vymyslené dlhá roky, je jedinečnou skúsenosťou. Tunisko je známe aj pre svoju ponožky a koberce, ktoré sú vyrobené z mäkkých vlákien, ktoré sú veľmi populárne pre svoju kvalitu.

Tunisko je teda skutočne krásnou krajinou, ktorá ponúka veľa zážitkov, preto by každý mal túto krajinu navštíviť a vychutnať si krásy jej prírody ako aj moderného a tradičného Tuniska.


Ubytovanie Tunisko Tunis


Tunisko je nádherná krajina, ktorá sa nachádza na pobreží Stredozemného mora. Tuniský hlavný mesto Tunis je pôsobivé miesto, ktoré ponúka mnoho možností na ubytovanie.

Najznámejšou lokalitou na ubytovanie v Tunis sa nazýva La Marsa. Táto oblasť sa nachádza neďaleko Kasby a ponúka veľa možností pre turistov a návštevníkov. La Marsa ponúka hotely rôzneho typu, od elegantných a luxusných až po lacnejšie hotely a penzióny. Mnoho z týchto hotelov ponúka nielen komfortné ubytovanie, ale aj výhľady na krásne Stredozemné more.

Okrem La Marse je v Tunis aj Medina. Staré mesto sústreďuje niekoľko krásnych a historických hotelov, ktoré sú ideálnym miestom pre návštevníkov, ktorí chcú preskúmať tuniskú kultúru a históriu. Medzi najpopulárnejšie hotely patrí Dar El Jeld, ktorý je elegantný a starobylý, s čerešňovými dverami a množstvom originálneho nábytku. Je to skutočne krajný hotel so štýlovými palácovými izbami a výnimočnou službou.

V prístavnom meste Sidi Bou Said sa nachádza množstvo luxusných hotelov, ktoré ponúkajú štýlové ubytovanie a prvotriedne služby. Toto mesto je známe svojimi bielymi a modrými budovami a je skutočným turistickým magnetom. Jedným z najpopulárnejších hotelov v Sidi Bou Said je palácový hotel Villa Didon, ktorý sa nachádza na vrchole kopca, s panoramatickým výhľadom na more.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu, mnoho tuniských hotelov ponúka jednoduché penzióny a hostely. Pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s autochtónnymi obyvateľmi, sú v Tunis aj mnohé domy na prenájom a apartmány. Tieto sú často lacnejšie ako hotelové izby a ponúkajú vám viac súkromia.

Celkovo, Tunisko ponúka mnoho možností ubytovania pre návštevníkov a turistov. Bez ohľadu na vašu cestovateľskú záľubu v Tunis, tu nájdete ubytovanie, ktoré uspokojí vaše požiadavky a záujmy. Od luxusných hotelov až po jednoduché hostely, Tunisko ponúka určite miesto, ktoré vám pomôže len to najlepšie stráviť svoj pobyt.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky