Objavte lety za najlepšie ceny

Tunisko Douz

Letenka Tunisko Douz


Letenka do Douz v Tunisku - kamenná poušť plná dobrodružstva

Douz leží v srdci Tuniské pouště, okouzlujícím městě obklopeném zelenými oázami a obydlené Berbery. Letecké spojení do Douz může otevřít cestovatelům jedinečnou možnost poznat tento krásný kout Severní Afriky a zároveň jednu z největších pouští na světě.

Letecká doprava do Douz je v podstatě jedinou variantou, jak se do tohoto města dostat. Pouštní krajina zde neumožňuje stavbu silnic a spojení s přilehlými městy jsou omezená. Největší letiště v okolí je v Tozeuru, což je asi 120 km jižně od Douzu. Z Tozeuru létají přímé lety například z Paříže nebo Milána.

Jaké zážitky v Douzu čekají?

Douz se nachází u vstupu do takzvané "Porte de Desert" neboli "Pouštní brány" - oblasti plné dun a písečných kopců. Z Douzu je to jen pár desítek kilometrů na jih k největší poušti na světě - Sahara. Toto prostředí nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou například jízdy na velbloudovi, projížďky na čtyřkolkách nebo písečné snowboarding. Navíc tu můžete vidět camely Caravans pocházející z Mali.

Je tu také mnoho kulturních a historických památek - oázy Tozeur, Chebika a Tamerza, město Kebili a jeho pevnosti a archeologický park Kairouan, nebo město Matmata, kde si můžete prohlédnout vlastoručně vytesané domy Berberů v podzemí.

Douz je skvělé místo pro poznání toho nejlepšího, co Tunisko nabízí. Je to skvělý výchozí bod pro poznávání severní Afriky a nezapomenutelný zážitek, který se zapsal do mnoha pamětí turistů.

Takže zvažujete-li letenky na někam trochu jinam, neváhejte a zvažte Douz v Tunisku. Toto kouzelné město vám určitě nabídne něco, co jinde nenajdete - a to především jedinečné zážitky, nekonečné množství pouště a tajemnou atmosféru berberské kultury.


Ubytovanie Tunisko Douz


Tunisko Douz je malé mesto nachádzajúce sa v južnej časti krajiny. Je obľúbené medzi turistami, ktorí sem prichádzajú za krásnymi plážami a exotickou kultúrou. Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v Douze, máme niekoľko tipov.

V Douze nájdete množstvo ubytovacích možností – od luxusných hotelov po skromné ubytovne. Ak si chcete dopriať nádherný výhľad na púšť, môžete zvoliť ubytovanie v hotely Touareg eller Sahara Douz, ktoré sa nachádzajú práve v tejto lokalite. V týchto hoteloch si užijete vysoké štandardy ubytovania a báječné zariadenia, akými sú napríklad bazény alebo prvotriedne reštaurácie.

Na druhej strane, ak chcete ubytovanie v Douze, ktoré bude lacnejšie, môžete si zvoliť hostely alebo penzióny. V meste nájdete množstvo lacných, ale kvalitných ubytovísk, ako napríklad Hostel Guizen alebo Hôtel Sahara.

Ak by ste radšej ešte viac pocítili kultúru Tunisčanov a ich tradície, môžete zvoliť ubytovanie v bývalých opekačských domoch na periférii mesta. Tieto domy sú vyrobené z hliny, takže obsahujú množstvo klimatizačných prvkov, ktoré ochladia interiér počas teplých letných dní. Tieto domy sú pre domáceho obyvateľstva typické a rozhodne sú zážitkom pre každého turistu.

Ubytovanie v Douze má pre každého niečo. Od klasických hotelov až po opekačské domy, mesto Douz je skutočne zaujímavým a exotickým miestom na dovolenku. Bez ohľadu na to, či hľadáte lacné alebo luxusné ubytovanie, v Douze si určite nájdete to svoje.


Dovolenka Tunisko Douz


Tunisko Douz je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na juhu Tuniska, v samom srdci púšte Sahara. Douz je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, kultúru a tradičnú atmosféru. V okolí mesta sa nachádza množstvo krásnych piesočných dun, oáz a miestnych trhov.

Jedným z najväčších lákadiel Douzu je návšteva tradičného trhu. Na trhu nájdete všetko od korenín až po ručne vyrobené koše a koberce. Pokojne sa tu môžete túlať a vychutnávať si miestnu kultúru. Okrem trhu, môžete navštíviť aj niekoľko historických pamiatok, ako napríklad múzeum v Béchirijia, ktoré predstavuje históriu regiónov na juhu Tuniska.

Pri návšteve Douzu nemožno vynechať jazdu na velbloudovi cez púšť. Je to výnimočná skúsenosť, kedy sa môžete cítiť ako v arabskom príbehu tisíc a jednej noci. Cesta vedie popri a medzi dunami a krajina okolo vás je absolútne nádherná.

Ďalšou aktivitou, ktorú môžete zahrnúť do svojho plánu, je prechádzka cez oázy v regióne Tozeur a Nefta. Oázy sú prekrásne zelené miesta uprostred púšte, kde rastú palmy a kde môžete ochutnať miestne ovocie.

Ak hľadáte zážitok pre celú rodinu, nezabudnite na Delfinárium v Houmet Souk. Tu môžete pozorovať delfíny a morské živočíchy v ich prirodzenom prostredí. Je to skvelý spôsob ako sa zblížiť s prírodou a zároveň vychutnať si krásy Tuniska.

Dovoľte si oddych a užite si niekoľko dní strávených v Douze. Obdivujte krásu púšte, precvičte si svoju adrenalínovú dávku a ochutnajte miestne kulinárske špeciality. Tunisko Douz je skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú niečo viac ako len bežnú dovolenku.


Počasie Tunisko Douz


Douz je malé mesto v Tunisku, ktoré sa nachádza v oáze kúsok od púšte Sahara. Vzhľadom na svoju polohu má Douz celoročne suché subtropické podnebie s vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami. Počasie v Douze sa líši v závislosti od ročného obdobia.

V lete (jún až august) sú teploty veľmi vysoké a dosahujú 40 °C až 45 °C. V takýchto teplotách sa odporúča piť veľa vody a vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu v čase od 11.00 hod. do 16.00 hod. Poobedné hodiny sú najlepšie na oddych v klimatizovaných miestnostiach alebo v tieňoch.

Jeseň (september a október) je ideálnym obdobím pre návštevu Douzu. Teploty sú nižšie a dostatočné na vychutnanie si vonkajšej aktivity. Priemerná teplota v tomto období je približne 30 °C. Prichádza tiež obdobie, kedy sa miestni obyvatelia pripravujú na slávnosť slonov. Toto podujatie láka návštevníkov z celého sveta a je to jedinečná príležitosť na získanie skúseností z miestnej kultúry.

V zime (november až január) teploty klesajú na priemerné hodnoty okolo 20 °C. Toto obdobie sa nemusí zdať ideálne na návštevu Douzu, pretože obyčajne býva chladnejšie a počasie môže byť viac veterné. Aj napriek tomu je zima vhodná na turistiku a prechádzky v blízkom dedine, kde môžete objavovať miestne tradície a zvyky.

Na jar (február a marec) sa počasie zase o niečo zlepšuje a teploty prudko stúpajú. Priemerná teplota je približne 25°C. Je to obdobie, kedy sa zaplaví najviac turistov a Douz ožíva mestskou zimnou sezónou.

Celkovo Douz má ideálne počasie z pohľadu subtropických podmienok a leto je dobrou dobou pre návštevu pre tých, ktorí sú pripravení ochladiť sa a užiť si divokú púštnu krajinu. Na druhej strane, jeseň a jar sú najlepšie obdobie, ak chcete zažiť najhlbšie zážitky a po spoznaní miestnych obyvateľov a ich kultúry. Ak plánujete návštevu v zime, nemusí byť ideálne pre relax, ale môže to byť skvelý čas na objavovanie miestnych tradícií.


Najčastejšie otázky a odpovede Tunisko Douz


Otázky o Douz v Tunisku:

1. Kde sa nachádza mesto Douz v Tunisku?
- Douz sa nachádza v južnej časti Tuniska, v regióne Kebili.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Douze?
- Douz je známe pre tuniskú Saharu, preto je pre väčšinu ľudí hlavnou turistickou atrakciou jazda na kameľoch a prechádzky po piesočných dunách. Ďalšie populárne miesta k návšteve patrí palmový háj Douz a trh s rukodielami.

3. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Douz?
- V Douze sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, súkrumných izieb a kempov. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a kategórie ubytovania.

4. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Douzu?
- Najlepšími mesiacmi na návštevu Douzu sú september a október, keď je počasie stále teplé, ale nie tak horúce ako v letných mesiacoch.

5. Ako sa môžem dostať do Douz?
- Najlepším spôsobom ako sa dostať do Douzu je lietadlom do letiska v Tozeur a potom autobusom alebo taxíkom. Douz tiež leží na ceste medzi Tozeur a Matmata, takže je možné sa tam dostať aj autom alebo autobusom.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky