Objavte lety za najlepšie ceny

Tanzánia Národný park Serengeti

Letenka Tanzánia Národný park Serengeti


Tanzánia je jedinečná krajina plná divokých zvierat a nádherných prírodných scenérií. Medzi najkrajšie miesta v tejto krajine patrí nepochybne národný park Serengeti.

Letenka do Tanzánie je pre mnohých cestovateľov snom, ktorý sa skutočne môže stať skutočnosťou. Po prílete do krajiny sa už len nemôžu dočkať, kedy sa dostanú na safari a stretnú sa s divokými zvieratami.

Národný park Serengeti je pokojnou oázou divočiny na severe Tanzánie. Je to jedno z najznámejších miest na svete, kde môžete sledovať divoké zvieratá vo voľnej prírode. Pozorovanie zvierat môže byť neuveriteľne vzrušujúce a zážitok sa vám navždy vryje do pamäti.

Serengeti je známy pre svojich majestátnych levoch, gepardov, slonov, paviánov, žiráf a ďalších druhov zvierat. Najdivokejšie krajiny sú obvykle najťažšie na prehliadanie, ale v Serengeti je to celkom opačne. Táto piesočná púšť, ktorá sa ohraničuje kopcami na juhu a lesmi na západe, poskytuje dokonalú kulisu pre jedno z najlepších safari na svete.

Mnohí turisti navštívili Serengeti počas jeho mimoriadneho migračného obdobia, kedy stáda zhruba 2 miliónov zvierat migrujú z Tanzánie do susedného Keni. Tento okamih je spektakulárny. Zvieratá sa pohybujú hromadou a prechádzajú riekami plnými krokodílov, ktoré sa ich pokúšajú uloviť.

Napriek tomu, že Serengeti má výnimočný počet rôznych typov zvierat a jedinečných krajín, ceny sú pomerne prijateľné. Pre cestovateľov, ktorí chcú zažiť tú najlepšiu skúsenosť, môžu byť náklady o niečo vyššie. Stravovanie a ubytovanie v národnom parku sú však väčšinou v rámci rozumných finančných možností.

V Serengeti existujú tri možnosti pohybu: súkromný voz (ozajstný safari), vegetariánsky príves (doplnok k vašemu vozidlu), alebo letecké safari. Ceny sú veľmi variabilné a závisia väčšinou od Vašich špecifických požiadaviek.

Napriek tomu, ak si môžete dovoliť len jedno safari počas Vašej dovolenky v Tanzánii, potom sa určite rozhodnite pre národný park Serengeti. Ak hľadáte dokonalú kombináciu divočiny a kultúry, Tanzánia je bezpochyby Vašim prvým cieľom. Akonáhle zažijete safari v Serengeti, nezabudnuteľná a nabitá dovolenka vás bude nasledovať po mnohé roky.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Národný park Serengeti


Otázky:

1. Kde sa nachádza Národný park Serengeti?
2. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Serengeti?
3. Ako sa dostanem do Národného parku Serengeti?
4. Je potrebné mať odporúčané očkovania pred návštevou Národného parku Serengeti?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Serengeti?
6. Aké sú možnosti ubytovania v Národnom parku Serengeti?
7. Je nutné mať sprievodcu počas návštevy Národneho parku Serengeti?
8. Aké aktivity sú k dispozícii v Národnom parku Serengeti?
9. Koľko stojí vstup do Národného parku Serengeti?
10. Aké sú najväčšie atrakcie Národného parku Serengeti?

Odpovede:

1. Národný park Serengeti sa nachádza v severnej Tanzánii.
2. V Národnom parku Serengeti sa dajú vidieť napríklad levice, zebry, hrochy, žirafy, slony, nosorožce a mnoho ďalších zvierat.
3. Do Národného parku Serengeti sa dá dostať cez letisko v Arusha alebo Kilimanjaro alebo cez cestu, ktorá vedie z mesta Arusha.
4. Odporúča sa mať očkovania proti hepatitíde A a B, žltej zimnici a chrípke.
5. Najlepší čas na návštevu Národného parku Serengeti je od júna do októbra.
6. V Národnom parku Serengeti sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, od kempov až po luxusné hotely.
7. Áno, je nutné mať sprievodcu počas návštevy Národneho parku Serengeti.
8. V Národnom parku Serengeti sú k dispozícii rôzne aktivity, ako napríklad safari, turistika a hliadkovanie.
9. Cena vstupu do Národného parku Serengeti sa líši v závislosti od druhu vozidla a počtu osôb. V priemere sa pohybuje okolo 60 USD.
10. Najväčšie atrakcie Národného parku Serengeti sú každoročná migrácia zebier a gazelí a tiež rôzne druhy zvierat, ktoré sa dajú v parku vidieť.


Dovolenka Tanzánia Národný park Serengeti


V Afrike sa nachádza jeden z najkrajších a najpopulárnejších národných parkov na svete - Národný park Serengeti v Tanzánii. Je to miesto, kde sa môžete dostať priamo do divočiny a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Serengeti je domovom najväčšej populácie divokých zvierat v Afrike a je známe svojimi honosnými zarysovanými roviny, ktoré sú domovom niektorých najúžasnejších druhov zvierat.

Serengeti sa sťažka dostává katedrou afrického safari, ktorá ponúka neuveriteľné zážitky. Sú tu slony, zebry, hyeny, gepardy, leby, žirafy, levhart a mnoho iných druhov zvierat. Najpopulárnejším zážitkom je sledovanie priebehu prechádzajúcich pachov z miliónov zvierat, ako sa pohybujú cez krajinu na miesta, kde môžu nájsť dostatok potravy.

Safari na území Serengeti môže byť vykonané počas celej sezóny, hoci existujú určité obdobia v roku, kedy sú niektoré druhy zvierat asi najaktívnejšie. Medzi najlepšie časy na návštevu Serengeti patrí od decembra do apríla, keď má väčšina zvierat mláďatá a krajina sa nafilmuje zelenými trávnatými oblasťami.

Okrem krásnej prírody a zvierat, je možnosť navštíviť aj tradičné kmeňy Maasai a zistiť viac o ich kultúre Boha, ako aj o ich miestnych zvykoch. Môžete vidieť ich chýrny tanec, nakupovať ručne vyrábané šperky z korálok a dreva alebo sa učiť ako spŕchať lukom a šípom ako pravý Maasai bojovník.

Serengeti ponúka rôzne typy ubytovania pre svojich návštevníkov. Môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v kempoch, kde si môžete užiť safari dobrodružstvo aj bez kúpeľní, alebo sa ubytovať v luxusnom stredisku a môžete si tak užívať pohodlie a dostatočnú zásobu pitnej vody a hygienického zariadenia.

Ak máte chuť vidieť niečo skutočne nezabudnuteľné, návšteva Národného parku Serengeti v Tanzánii by určite mala byť súčasťou vášho zoznamu miest, ktoré by ste mali navštíviť. Niektoré z najúžasnejších zvierat na svete si tu môžete obdivovať a urobiť si takéto zážitky, ktoré nepochybne ostanú s vami na celý život.


Ubytovanie Tanzánia Národný park Serengeti


Tanzánia Národný park Serengeti je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších národných parkov na svete. Nachádza sa v severnej Tanzánii a je domovom najväčšej populácie savcov na svete, ako sú sloni, leopardi, gepardy a hyeny. Je to miesto, kde môžete vidieť nespočetný počet divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Aby ste si užili maximálne zážitky a skutočne zažili Serengeti, musíte zabezpečiť ideálne ubytovanie. Hlavným faktorom pri výbere ubytovania v Národnom parku Serengeti by mala byť poloha a štýl. Na výber máte niekoľko možností ako kempingy, stany alebo dokonca luxusné hotele.

Pre tých, ktorí hľadajú autentické zážitky, kempingy sú ideálnym miestom na pobyt. Toto je pre niektorých turistov najlepší spôsob, ako sa cítiť blízko prírody a nádvoria Serengeti. Kempingy sú výhodou oproti hotelyom, pretože sú priamo v srdci parku, takže môžete vidieť zvieratá, ako sa prechádzajú okolo stanu. Kempingy sú obvykle vybavené sprchami, verejnými toaletami a miestnosťami na varenie.

Aké sú však ďalšie možnosti? Ďalšou možnosťou je ubytovanie vo vodnom kempingu. Tieto kempingy sa nachádzajú v blízkosti riek a jazier, kde môžete vidieť rôzne druhy zvierat ako napríklad krokodíly a hipopotamy. Je tu tiež možnosť pre miestne vesničky, ktoré poskytujú ubytovanie na jednoduchých lôžkach. Tieto miesta sú populárne pre turistov, ktorí chcú zažiť kultúru a zvyky miestnych obyvateľov.

Alebo si radšej užívate trochu komfortu? V Národnom parku Serengeti nájdete aj niekoľko luxusných hotelov a stanov. Tieto hotely ponúkajú nadštandardnú kvalitu, ktorá je potrebná pre tých, ktorí majú radi pohodlie a pohodlie. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú aj all-inclusive stravovanie a safari zážitky.

Ktoroukoľvek z týchto možností sa rozhodnete, je dôležité si uvedomiť, že Serengeti je oblasť s divokou prírodou a zvieratami, ktoré by sa mohli priblížiť k vášmu ubytovaniu. Je preto dôležité, aby ste boli opatrní a vždy počúvali pokyny miestnych sprievodcov a pracovníkov ubytovania.

V každom prípade, nezáleží na tom aký typ dobrodružstva si vyberiete, ubytovanie v Národnom parku Serengeti vás určite nezklame. Je to špeciálne miesto, kde môžete skutočne spoznať krásy prírody a pomerne neoskvrnenú kultúru a život zvierat.

Ak teda premýšľate o návšteve Tanzánie a Národného parku Serengeti, neváhajte sa ubytovať práve v parku, aby ste si mohli vychutnať prírodu a jej obyvateľov vo svojej najdokonalejšej podobe.


Počasie Tanzánia Národný park Serengeti


Tanzánia je fascinujúcou krajinou na africkom kontinente, ktorá láka turistov rôznymi atrakciami a zážitkami. Jednou z najväčších turistických atrakcií krajiny je národný park Serengeti, ktorý sa nachádza na severe Tanzánie. Tento park je životne dôležitý pre množstvo druhov zvierat a rastlín, a jeho krása je obdivovaná miliónmi turistov z celého sveta.

Počasie v národnom parku Serengeti je ovplyvnené konkrétnymi obdobiami. Všeobecne platí, že obdobie sucha a obdobie dažďov sú veľmi rozdielne. Suché obdobie v Serengeti trvá zvyčajne od júna do októbra. Teploty sú v tomto období relatívne vysoké a môžu sa pohybovať okolo 30 stupňov Celsia počas dňa.

Na druhej strane, obdobie dažďov v Serengeti trvá zvyčajne od novembra do mája. Táto doba je pre túry menej príjemná kvôli zvyčajne vyššej vlhkosti vzduchu a zimnejším teplotám. Počas obdobia dažďov je však množstvo rastlín a zvierat, ktoré prichádzajú žiť do parku, skutočne vypestované.

Zvyčajne sa najlepšie obdobie na návštevu parku Serengeti volá obdobie migrácií. Toto obdobie nastáva v januári a februári, keď sa veľké množstvo migranta cez Serengeti pohybuje do prílišrodných parkov. Počas tohto obdobia je Serengeti často veľmi rušné, ale rozhodne stojí za to vidieť obrovské množstvo rôznych druhov zvierat.

Celkovo je počasie v národnom parku Serengeti relatívne chladné a vlhké počas obdobia dažďov a suchšie a horúce počas obdobia sucha. Je dôležité zvážiť obdobie, ktoré je najvhodnejšie na návštevu parku, aby ste sa mohli tešiť z krásy a zvierat v tomto jedinečnom prírodném klenote Tanzánie.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky