Objavte lety za najlepšie ceny

Taliansko Bergamo

Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Bergamo


1. Kam sa dá najlepšie ísť na nákupy v Bergame?
- Najlepšie nákupy v Bergame sa dajú robiť v historickom centre mesta, kde nájdete množstvo butikov, galérií a suvenírových obchodíkov.
2. Kde môžem nájsť najlepšie miesta na fotenie v Bergame?
- Ideálnymi miestami na fotenie v Bergame sú historické pamiatky, ako napríklad Città Alta, Palazzo della Ragione alebo kopec San Vigilio, odkiaľ sa dá vidieť celé mesto.
3. Ktoré talianske jedlo je typické pre Bergamo?
- Typické jedlo pre Bergamo je polenta e osei, čo je kukučková kaša so smotanou a dusenou zverinou.
4. Sú v meste Bergamo nejaké kultúrne podujatia alebo festivaly?
- V Bergame sa pravidelne organizujú kultúrne podujatia a festivaly, ako napríklad Bergamo Film Meeting, Bergamo Jazz Festival alebo Festa della Madonna della Consolazione.
5. Kde sa nachádza najbližšie letisko k Bergamu?
- Najbližšie letisko k Bergamu je Letisko Orio al Serio, ktoré sa nachádza asi 5 kilometrov západne od mesta.


Letenka Taliansko Bergamo


Letenka do Talianska - konkrétne do Bergama, je pre mnohých cestovateľov ideálnou destináciou pre dovolenku, ale aj pre kratší víkendový výlet. Bergamo, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Talianska, v regióne Lombardia, ponúka okrem kultúrnych a aj historických pamiatok aj množstvo prírodných krás, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Bergamo je rozdelené na dvaja časti - "Citta Alta" (horné mesto) a "Citta Bassa" (dolné mesto). Horné mesto je mestským opevnením, ktoré vás prenáša do stredoveku svojou pamiatkovou katedrálou, dedinou baziliky a krásnymi námestiami, kde môžete navštíviť muzeá, galérie a kostoly a vzdech vám zastaví hojnosťou historických detajlov. Dolné mesto je zase moderným centrom Bergama, ktoré ponúka množstvo možností pre nákupy, kaviareň a reštaurácie, no aj pre návštevu pekných parkov, námestí a historických pamiatok.

Pre tých, ktorí sa radi vyberú na turistické výlety, môže byť ideálnou voľbou návšteva záhrady Terme di Trescore Balneario, ktorá leží v blízkosti Bergama a je známa svojou minerálnou vodou. Okrem navštívenia klasických kúpeľov si tu môžete vychutnať aj krásu krajiny, ktorú oplýva a uvoľniť sa pri prírodnom termálnom bazéne.

Bergamo je tiež známym turistickým centrom pre malebný hrad Rocca di Bergamo, kde môžete vidieť staré rámce a opatrenia z minulých storočí. Na vrchole hradu sa môžete pozrieť na panorámu celého mesta, ktorá je úchvatná.

Na záver peníza stojí za to sa venovať návšteve múzea Claudio Suardi, kde si môžete prezrieť staré umenie a remeslá, ako aj vzácne kolekcie nádoby, drahé kovy a mnoho iného.

Letenky do Bergama sú dostupné celoročne, takže si môžete vybrať vhodný termín podľa svojich potrieb a možností. Cena leteniek sa v závislosti na dobe času a sezónach môže líšiť, preto je dobré sledovať aktualizácie cena na stránkach leteckých spoločností.

Výhodou letu do Bergama je aj fakt, že sa nachádza blízko Milána, a tak môžete využiť možnosti prepojenia na voze do samotnej metropole alebo ďalší turistických miest v celej krajine.

Celkovo návšteva Bergama je nezabudnuteľným zážitkom a určite má čo ponúknuť!


Dovolenka Taliansko Bergamo


Dovolenka v Taliansku Bergamo

Taliansko je krajinou plnou prekrásnych miest s bohatou históriou, ale aj súčasnou kultúrou. Bergamo, mesto v severnej časti Talianska medzi Milánom a Bergamskými Alpami, nie je výnimkou. Toto malé, ale nádherné mesto ponúka návštevníkom mnoho možností na skvelú dovolenku.

HISTORICKÉ CENTRUM

Bergamo je mestom s bohatou históriou a to sa prejavuje aj na jeho architektúre a kultúrnych pamiatkach. Bergamo má dokonca dve centrá - horné a dolné mesto. Horné mesto je opevnené stredovekými múrmi a je postavené na kopci. Dolné mesto, kde sa prevažne nachádza moderná časť mesta, leží v údolí.

Horné mesto, ktoré sa niekedy nazýva aj Città Alta, je najatraktívnejšou časťou Bergama. Nachádza sa tu mnoho reštaurácií, obchodov s miestnymi produktami a obchodov so suvenírmi. Aj napriek tomu, že je tieto miesto turistami obľúbené, zachovalo si svoju unikátnu atmosféru a charakter. Po prechádzke môžete posedieť v jednom z mnohých krásnych kaviarní, kde si môžete vychutnať talianské cappuccino a pozorovať ľudí, ktorí sa prechádzajú okolo.

Je tu aj mnoho kultúrnych pamiatok, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Katedrála svätého Alexandra, bazilika svätého Mária Magdalény, Palazzo della Ragione alebo Orto botanico Lorenzo Rota sú určite miesta, ktoré by ste mali vidieť.

CHUTNÝ TALIANSKY PESTOVATEĽSKÝ REGIÓN

Bergamo sa nachádza v Lombardii, jednom z najlepších pestovateľských regiónov Talianska. Tu sa pestuje mnoho skvelých produktov ako olivy, paradajky, syry, káva, ale aj miestne víno. Pre milovníkov dobrého jedla tu je mnoho možností, ktoré by ste si mali vyskúšať.

Napolitan pizza, risotto alla milanese, milánske rezne, gnocchi alebo polenta sú iba niektoré z jedál, ktoré by ste mali ochutnať. Okrem toho, v Bergame funguje mnoho trhov s miestnymi produktmi a potravinami, kde si môžete kúpiť kvalitné suroviny a zalietať sa v kuchyni.

PRÍRODA

Bergamo sa nachádza v krásnej prírodnej oblasti v blízkosti Bergamských Alp. Pre tých, ktorí majú radi turistiku a prírodu, Bergamo ponúka nespočetné množstvo turistických trás s nádhernými výhľadmi na okolité prostredie. Môžete sa vybrať na výlet na Monte Resegone, jeden z krasavcov prechádzajúcich cez Alpy, alebo na návštevu krásneho jazera Iseo.

Ďalšou populárnou činnosťou v Bergame je návšteva skvelých kúpeľov. Mnohé z nich využívajú prírodné horké pramene a ponúkajú služby, ako sú masáže, parné kúpele, alebo sauny.

VÝHĽAD Z VRTULE LETISKA

Bergamo má blízke letisko s názvom Milan Bergamo Airport. Letisko má jednu skvelú funkciu, ktorá je atraktívna najmä pre fotografov a nadšencov letectva. Ak pristávate na Bergame, nezmeškajte možnosť vidieť nádherný výhľad na mesto počas pristátia. Bergamo je tu známe aj ako "vrtuľové letisko", pretože pri pristátí sa letadlo otáča okolo mesta a ponúka skvelé zábery na pamäť.

Bergamo je pre návštevníkov mesto, ktoré má čo ponúknuť. S jeho bohatou históriou, kultúrou, prírodou a skvelými jedlami a nápojmi je to skvelé miesto na strávenie dovolenky. A kto vie, možno tu budete môcť fotografovať výhľad z vrtule letiska.


Ubytovanie Taliansko Bergamo


Taliansko je jednou z top destinácií pre milovníkov krásnych miest, skvelého jedla a perfektného vína. Medzi týmto krásnym miestom sa nachádza aj Bergamo. Toto mesto je síce menej známe, avšak pre tých, ktorí si toto miesto vyberú ako cieľ cesty, nebudú sklamaní. Bergamo je staré mesto s fascinujúcou históriou a kultúrnymi atrakciami, ktoré stoja za návštevu.

Po návšteve mesta sa po nejakej dobe určite ocitneme pred otázkou, v akom ubytovaní sa ubytovať. Návštevníci majú k dispozícii rôzne formy ubytovania, ako je napríklad hotel, apartmán, penzión alebo hostel.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete sa ubytovať v jednom z miestnych hotelov, ktoré sú plné charakteru a pohodlia. Špeciálne si Vás získajú hotely v Bergame Alta, ktoré sa nachádzajú v blízkosti historických pamiatok a kultúrnych zariadení. Skvelou alternatívou sú aj ubytovania cez portál Airbnb, kde môžeme nájsť rôzne typy ubytovania od apartmánov a celých domov až po ubytovania u súkromných osôb. Táto forma ubytovania vám umožní zážiť Taliansko ako domáci a zároveň si užiť pokojnejší pobyt.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu formu ubytovania, sú tu penzióny a hostely. Táto možnosť je pre turistov, ktorí navyše cestujú s obmedzeným rozpočtom a nechcú prekročiť svoje finančné možnosti. V Bergame sa nachádza pár mrknutím oka a na pohodlné miesto, s dobrým prístupom k doprave, kde máte k dispozícii všetko, čo potrebujete. Hostely a penzióny sú v meste veľmi populárne, takže ak sa rozhodnete pre túto formu ubytovania, môžete si byť istí, že sa o vás postarajú a ubytujú vám na miesto, ktoré bude naplno spĺňať vaše požiadavky.

V Bergame existuje aj mnoho ubytovacích možností mimo centra mesta. Ak máte radi prírodu, môžete sa ubytovať v krásnom prostredí na okraji mesta, kde máte k dispozícii turistické a cyklistické trasy, prehliadky k lenivým dňom alebo lenivým veľmi štýlovým. Pre fanúšikov wellness a relaxu je k dispozícii mnoho luxusných hotelov, ktoré ponúkajú špičkovú službu a relaxačnú atmosféru.

Ubystovanie v Bergame je rôznorodé a každý si nájde to svoje v závislosti od svojho štýlu cestovania a finančných možností. Bez ohľadu na voľbu ubytovania však môžete očakávať krásne dni v krásnom meste, plné krásnych pamiatok a zážitkov. Takže choď a vyskúšaj to pretože to nesklame.


Počasie Taliansko Bergamo


Taliansko je tretia najväčšia krajina v Európe a je známe pre svoje krásne mestá, kultúru, históriu a prirodzené scenérie, ktoré sa rozprestierajú od pohoria Alpy až po pekné pláže stredomorskej oblasti. Bergamo je historické mesto v regióne Lombardia, ktoré je rozdelené na dve časti - mesto hore a mesto dole.

Počasie v Bergame je ovplyvnené jeho nadmorskou výškou, ktorá sa pohybuje od 249 metrov až po 925 metrov. V lete môže byť teplota v Taliansku veľmi horúca, ale v Bergame to nie je také horúce ako v iných častiach krajiny. Priemerná teplota v Bergame v lete sa pohybuje okolo 24 stupňov Celzia a v zime okolo 4 stupňov.

Najlepšie obdobie na návštevu Bergama je jar a jeseň, keď sú teploty jemné a počasie je ideálne na vychádzky po okolí. V týchto obdobiach to je aj obdobie, keď vďaka prírodnej scenérii prechádzajúcich ročných období môžete vidieť tisíce farieb a odtieňov. V zime a na jar sa môžete tešiť na dvoch plánoch - zaskve nikdy nepríde a sladkosti sa na ktorýkoľvek hydinovými alebo morskými produkty, získať neschopnosť urobiť záznam. Skutočne, v Bergame, miesto, kde je vždy radosti, slávnosti a nádherné jedlo, nikdy nie je nuda.

Bergamo je známe svojimi historickými pamiatkami, ktoré sú vynikajúcou vinou, prečo by ste mali prísť vidieť toto úžasné mesto. Odkazte sa chrámovia, stredovekých hradov a múzeí je rovnako ohromujúci ako prehliadka starobylých ulíc a historických štvrtí. Ak sa rozhodnete navštíviť Bergamo, určite by ste mali byť pripravení na nezabudnuteľný zážitok a zaslúžený oddych.

V skratke, Bergamo v Lettalii je perfektným miestom, kde sa môžete tešiť na príjemné počasie a krásnu prírodu počas celého roka. Mesto je plné historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu, a poskytuje nádherné jedlo a skutočné klenoty talianskej kultúry. V Bergame nájdete dokonalú kombináciu prírodných krás, kultúry a histórie.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky