Objavte lety za najlepšie ceny

Taiwan Tainan

Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Tainan


Bohužiaľ, nedisponujem informáciami o najčastejších otázkach a odpovediach týkajúcich sa Taiwanského mesta Tainan. Ak by ste mi poskytli konkrétnejšie informácie o svojich otázkach, mohla by som vám pomôcť s odpoveďami.


Dovolenka Taiwan Tainan


Taiwan je krajina, ktorá si získava srdcia turistov na celom svete. Jeden z najkrajších miest na ostrove je Tainan, malebné mesto, ktoré sa nachádza na juhu Taiwanu, a ponúka návštevníkom krásne pamiatky a tradície, priateľských a priateľských ľudí a skvelé jedlo.

História Tainanu siaha až do 17. storočia a bolo to niekedy hlavné mesto Taiwanu. Najznámejšie pamiatky, ako sú Fort Zeelandia, Anping Fort a Anping Songjiang Street, sú svedkom jeho slávy v minulosti. Fort Zeelandia zodpovedal za obranu mesta a bol postavený Holanďanmi, ktorí boli niekedy Tainanom od 1624 do 1662. Anping Fort sa nachádza v oblasti Anping, bývalého obchodného centra, ktoré je tiež známe svojim farebným kultúrnym dědictvom. Anping Songjiang Street je známa svojimi historickými budovami a tradičnou uličnou atmosférou.

Jedným z najväčších južných Taiwanu je Buddha Memorial Center, kde sa nachádza veľká socha Budhu s výškou takmer 36 metrov. Tento pamätník je miestom pokoja a oddychu, kde môžu návštevníci posedieť a relaxovať v blízkosti sochy.

Okrem pamiatok má Tainan tiež skvelú kuchyňu. Mesto je považované za jedno z najlepších miest na Taiwanu, kde môžete ochutnať tradičné taiwanské jedlá. Pokrmy ako Tainansky omelet, mäkké mäsové koláčiky a čuapao sú veľmi obľúbené medzi miestnymi aj turistami. Kaviarne a štýlové kaviarničky sú tiež preferovaným cieľom pre turistov, kde môžu posedieť, užívať si kávu alebo občerstviť sa.

Ak máte radi prírodu, mesto Tainan ponúka aj krásne národné parky ako Longying Shinkou Beach, Beimen Cikong Waterbird Reservation a Wushantou Reservoir, ktoré sú vhodné pre turistov, ktorí hľadajú mieru.

Posledným, ale nie menej dôležitým aspektom Tainanu je jeho atmosféra. Tainan je umiestnený v južnej časti Taiwanu, kde sa po celý rok drží tepla a vlhkosť. Navyše, Tainanovci sú známi pre svoje pohodové a uvoľnené správanie, čo z tohto miesta robí útulné a príjemné miesto na prežitie dovolenky.

Vzhľadom na svoju históriu, kultúru, kuchyňu a prírodné krásy je Tainan cieľom mnohých turistov, ktorí chcú preskúmať krásy Taiwanu a zažiť jeho tradičnú atmosféru. Ak hľadáte útulné a relatívne tiché miesto, aby ste si oddýchli po náročnej ceste, Tainan určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Taiwan Tainan


Taiwan Tainan sa nachádza na juhu Taiwanu a je jedným z kultúrnych a histórických skvostov tohto ostrova. Je to mesto plné zaujímavých pamiatok a krásnych miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Ak plánujete cestu do Tainanu, dobré ubytovanie je kľúčom k úspešnej dovolenke.

V Tainane si môžete vybrať z mnohých rôznych druhov ubytovania vrátane hotelov, hostels a apartmánov. Ak hľadáte ubytovanie s výhodnou polohou a dobrými recenziami, môžete si vybrať medzi hotelmi v historickom centre mesta.

Najzápadnejším bodom Tainanu je Anping, kde sa nachádzajú nekonečné radové domy a malebné uličky. Ak chcete zažiť charakter Tainanu, ubytovanie v tejto oblasti je skvelou voľbou. Hotel Harbour View prekvapí množstvom vybavenia, vrátane klimatizácie, bezplatného Wi-Fi a káblového televízora.

Nedaleko odtiaľ sa nachádza nádherný Chrám Confucia, ktorý stojí za návštevu. Pokiaľ chcete byť blízko diania, Manka Boutique Hotel je skvelou voľbou. Ide o hotel s nádherným dizajnom a ponúka zvyšok ticha po celodennej turistike. Navyše, ak hľadáte nejakú exkluzivitu, hotel ponúka na poschodí jednu malebnú sobu s výhľadom na centrum mesta.

Ak chcete byť blízko rieky a byť súčasťou všetkého v Tainane, Dyon International je hotel s výbornou polohou v srdci mesta. Vybavenie zahrňuje veľké, dobre zariadené izby a príjemný personál. Táto lokalita ponúka široké spektrum obchodov, reštaurácií a iných atrakcií.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu iné, existuje množstvo hostelov v okolí Tainanu. Jedným z nich je Good Garden Hostel, ktorý ponúka izby sú vybavené pohovkou, ventilátorom a bezplatným Wi-Fi. Hostel sa nachádza v historickom centre mesta, čo umožňuje prístup k nekonečnému množstvu reštaurácií, obchodov a zaujímavých miest.

Koho nevyhnutne zaujme nezávislosť a relax, v poslednej dobe vznikajú stovky bytov, resp. celých apartmánov na prenájom v celej oblasti Tainanu. Jedným z nich je Allo's Four Seasons, kde sú izby emocionálne komfortne zariadené a pôsobia ako výborná zmena od normálnych hotelových izbách.

Vzhľadom na hojnosť historických a kultúrnych skvostov, Tainan je skvelým miestom na turistiku. Pre zabezpečenie úspešnej dovolenky, však je platné si pozorne vybrať ubytovanie a zvoliť si miesto, ktoré poskytuje ideálnu polohu a kvalitné služby v cene, ktorú ste ochotní zaplatiť. A v Tainane máte na výber!


Počasie Taiwan Tainan


Taiwanove mesto Tainan má subtropické podnebie, kde teploty môžu dosahovať až 35 °C v horúcich mesiacoch leta a klesať až na 15°C v chladnejších mesiacoch.

V letných mesiacoch od júna do septembra sa v Tainane môžu vyskytovať silné dažďové búrky a tyfóny. Táto sezóna sa nazýva monzúnové obdobie a prináša obvykle vyššie teploty, vysokú vlhkosť a oblačnosť. Aj keď môže byť teplo až príliš horúce na prechádzky, môžete si často vychutnať oceánsky poveternostný vzduch.

V zimných mesiacoch od decembra do februára sú teploty oveľa chladnejšie, ale stále sú dosť príjemné na to, aby ste si mohli užiť prechádzky okolo mesta. V zime sa počasie v Tainane môže zhoršiť s nižšou vlhkosťou a väčšou pravdepodobnosťou dažďov, môžete očakávať slnečné dni aj oblačnosť.

V jarnom a jesennom období zase prevládajú jasné dni a slnko, ktoré môže priniesť vysoké teploty. V jarnom období môžu kvitnúť kvety a v jesennom období môžete vidieť zmenu farieb listov.

Celkovo je Tainan miestom, ktoré navštívite počas celého roka. V lete si užijete zvodné pláže a vo všetkých ročných obdobiach môžete objavovať okolitú prírodu a históriu mesta. Ak plánujete navštíviť Tainan, nezabudnite si zobrať vhodné oblečenie pre každé ročné obdobie a dávajte pozor na predpovede počasia pred odchodom z domu.


Letenka Taiwan Tainan


Taiwan je prekrásna krajina, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest na návštevu. Jedno z týchto kútov Taiwanskej krajiny je aj Tainan, ktoré je súčasťou južnej časti ostrova.

Z Bratislavy do Tainanu sa dá letieť s medzipristátím. Najbližšie letisko sa nachádza v Taipeji, od kde je potom možné odletieť do Tainanu. Dĺžka letu trvá približne 14 hodín.

Tainan je veľmi zaujímavé miesto pre svoju bohatú históriu a úžasné miesta na návštevu. V Tainane môžete nájsť mnoho chrámov, ktoré sú súčasťou bohatej kultúry Taiwanskej krajiny. Tainan má niekoľko veľkých chrámov ako je napríklad Temple of the Five Concubines alebo Confucius Temple. Tieto chrámy sú jedinečné v svojej architektúre a môžete nájsť mnoho obdivovateľov z rôznych častí sveta.

Okrem chrámov môžete navštíviť aj tradičné taiwanske trhy. Tainan je domovom pre mnoho trhov, kde môžete nájsť všetko od čerstvého ovocia a zeleniny až po rôzne druhy suvenírov a nápojov.

Pre milovníkov histórie je Tainan rajom. Môžete navštíviť Tainan Fort a mestské múzeum, kde sa nachádza mnoho artefaktov, ktoré dokazujú bohatú a historickú kultúru Taiwanskej krajiny.

Tainan ponúka aj mnoho miest pre oddych. Môžete navštíviť prírodné rezervácie ako pre príklad Cihu & Longgang Biotope, kde môžete vidieť zvieratá a dravce v ich prirodzenom prostredí, alebo prechádzať sa po krásnych plážach ako un Tudu Beach.

Takže či už ste turista alebo cestujete pre prácu, Tainan má mnoho zaujímavých miest na návštevu a nič iné ako len najlepšie spomienky. Výlet do Tainanu bude určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto miluje rozmanitosť a krásu oddychu.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky