Objavte lety za najlepšie ceny

Sýria Apamea

Počasie Sýria Apamea


Sýria Apamea, ako väčšina krajín v Blízkom východe, patrí medzi oblasti, kde je počasie veľmi nepredvídateľné a extrémne. Krajina sa nachádza v oblasti súostrovia Arabského poloostrova a Afrického kontinentu, ktorá spája suché a horúce podnebie s vlhkým a zrážkovým počasím.

Apamea počas roka prechádza viacerými ročnými obdobiami, kde sa teploty môžu pohybovať od 5°C až po 40°C.

V zime, od decembra do februára, je počasie v Apamea chladné a suché s teplotami medzi 5°C a 10°C. Zrážky sú v tomto období pomerne nízke.

Od marca do mája nastáva jarné obdobie s rastom teplôt na 20°C až 30°C. V marci sú teploty stále chladnejšie a v noci môžu klesnúť až na 10°C, no do konca mája teploty stúpajú a noci už sú mierne. Toto obdobie môže byť aj úrodné a pre Apamea veľmi významné, keďže po dlhej zime prichádza nadlhé obdobie s lepšou pôdou a oveľa lepším rastom rastlín.

Od júna do septembra nastáva horúce a suché letné obdobie s extrémnymi teplami, ktoré sa môžu pohybovať aj nad 40°C. Nachádza sa v období monzúnových dažďov, ktoré prinášajú krajine teploty uvoľnenia alebo polomenšie dažďové sprchy. Najvyššie zrážky prichádzajú v auguste.

Jeseň (od októbra do novembra) v Apamea nastáva so zmenšujúcimi sa teplotami. V tomto období sú teploty v priemere 20°C až 10°C v novembri. Zrážky sú v tomto období minimálne a počas noci je to studené.

Najlepšie obdobie na návštevu Sýrie Apamea je na jar, keď je celkové počasie teplejšie, ale nie tak extrémne horúce ako v lete. V zime môže byť chladné a výrazne suché. No, ak hľadáte celkový kontrast, Sýria Apamea zaručene poskytne silný zážitok s množstvom príležitostí na to, aby ste si prispôsobili svoju návštevu podľa vašich návykov a záujmov.


Ubytovanie Sýria Apamea


Sýria Apamea - ozajstné bohatstvo pre milovníkov histórie a prírodného krásy. Úchvatná krajina, krásne pamiatky a atmosféra dávnych časov. Najlepší spôsob, ako si vychutnať túto bohatosť, je pobyt v ubytovaní v Sýria Apamea.

Ak hľadáte jedinečné a autentické miesto na pobyt v Sýrii, nie je lepší výber ako Apamea. Nachádza sa na severozápade krajiny a má bohatú históriu, ktorá siaha až do 3. storočia pred našim letopočtom.

V súčasnosti je Apamea známa svojím rozsiahlým archeologickým náleziskom, kde sa môžete prejsť pozostatkami rímskych stavieb, ktoré sa nachádzajú v údolí Orontes. Ubytovanie v Sýria Apamea vám tak umožní užiť si túto senzačnú históriu priamo zo svojho okna a nie len v rámci jednodňovej exkurzie.

Oprava antického mesta Apamea niekedy zahŕňala aj ubytovanie pre návštevníkov, ktorí sa sem uchýlili. Toto staré ubytovanie bolo v súčasnosti prerobené na luxusné hotely a penzióny, ktoré ponúkajú návštevníkom bohaté zážitky a komfortný pobyt.

Existuje niekoľko druhov ubytovania v Sýria Apamea, ktoré si môžete vybrať. Od malých rodinných ubytovaní po luxusné hotely, všetky poskytujú pohodlné a čisté izby v kombinácii s úžasnými kuchynskými službami. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o miestnu históriu, tiež existujú hotelové ubytovania v starobylých stavbách.

Okrem ubytovanie, tiež by ste mali stráviť nejaký čas objavovaním okolitej prírody. Sú tam horské reťaze, jazerá a rieky. Môžete si tiež užiť nezávislosť a skúsiť pokúšať kanoe a ryby v okolitých riekach.

Pre tých, ktorí chcú prežiť zážitky z doby Staroveku, je ubytovanie v Sýria Apamea tou najlepšou možnosťou. Vychutnajte si pohodlný pobyt a zároveň objavujte kus miestnej histórie, ktorá bola vytvorená tisíci rokov pred nami.


Letenka Sýria Apamea


V blízkosti mesta Hama v severozápadnej Sýrii sa nachádza staroveké mesto Apamea, ktoré v minulosti slúžilo ako križovatka medzi ríšami Babylónia, Egyptom a Gréckom. Dnes je to populárna turistická atrakcia a archelogické miesto.

Ak sa chystáte navštíviť Sýriu a chcete vidieť Apameu svojimi vlastnými očami, budete potrebovať letenku do krajiny. Letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do Sýrie, sú napríklad Emirates, Turkish Airlines, Qatar Airways alebo Aeroflot. Väčšina letov ide do medzinárodného letiska v Damasku, hlavnom meste krajiny.

Po prílete do Damasku sa dostanete do mesta Hama, ktoré je vzdialené približne 50 kilometrov od Apamey. Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Apamey, je najať si miestneho sprievodcu alebo taxíka. Väčšina turistických spoločností ponúka aj organizované zájazdy s vlastným vodičom a anglicky hovoriacim sprievodcom.

V Apamei môžete vidieť množstvo pamiatok a artefaktov z rôznych období histórie, vrátane rímskych, gréckych a byzantských. Najväčší zaujímavosťou je tzv. "kolónová cesta", ktorá sa skladá z viac ako 1200 mramorových stĺpov dlhých približne jeden kilometer. V minulosti to bolo jedno z najväčších námestí vôbec.

Okrem kolónovej cesty si môžete pozrieť aj amfiteáter, hlavné námestie, thermy, rímske cesty, múzeum a mnoho ďalších miest. Apamea je ideálnou destináciou pre kultúrne cestovanie a učenie sa o histórii Sýrie.

Vzhľadom na nestálu situáciu v Sýrii, odporúča sa pred cestou kontaktovať miestne orgány a zabezpečiť si bezpečnostné informácie a rady. Navyše, treba sa uistiť, že máte platný vízum a potrebné očkovanie, aby ste sa mohli dostať do krajiny.

Najlepší čas na návštevu Apamey a Sýrie je v zime, keď sú teploty príjemné a mesto nie je také preplnené turistami. Dajte si pozor na horúčavy v letných mesiacoch a na to, že zimné obdobie môže byť v niektorých oblastiach Sýrie chladné a kvapkaté.

Ak sa chystáte navštíviť Sýriu, nevynechajte návštevu Apamey- mestského zázraku z antiky, ktoré ponúka jedinečné zážitky a pozoruhodné prechádzky disharmoniou času!


Dovolenka Sýria Apamea


Bohužiaľ, ako umele inteligentný spoločník nemám prístup ku aktuálnym informáciám. Sýria bola v minulosti turisticky obľúbenou krajinou, no v súčasnosti sa nachádza v bolestnej politickej situácii. Je preto nepochybne dôležité uvažovať o bezpečí pri cestovaní do tejto krajiny. Odporúčame vám informovať sa o situácii na mieste pred cestou do Syrie.


Najčastejšie otázky a odpovede Sýria Apamea


Otázka: Kde sa nachádza Sýria Apamea?
Odpoveď: Sýria Apamea sa nachádza v strednej Sýrii v púštnom regióne približne 55 kilometrov juhozápadne od mesta Hama.

Otázka: Čo je Apamea?
Odpoveď: Apamea je historické mesto v Sýrii, ktoré bolo založené v 3. storočí pred naším letopočtom. Bolo významné ako obchodné centrum a v stredoveku bolo významným miestom pre moslimskú kultúru.

Otázka: Je Sýria Apamea v súčasnosti bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: V súčasnosti je Sýria Apamea situovaná v oblasti, kde pretrvávajú násilné konflikty a neistota. Preto sa neodporúča cestovať do tohto regiónu.

Otázka: Aké historické pamiatky sa v Sýrii Apamea nachádzajú?
Odpoveď: Sýria Apamea má neoceniteľnú hodnotu pre históriu a kultúru Sýrie, kde sa nachádza niekoľko rímskych pamiatok, ako sú napríklad antičné ruiny a múzeum, ktoré sú významnými turistickými miestami.

Otázka: Je možné získať turistické víza na návštevu Sýrie Apamea?
Odpoveď: Sýria momentálne nepodporuje turistický ruch kvôli násilným konfliktom v krajine. Preto nie sú vydávané žiadne turistické víza na návštevu Sýrie Apamea.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky