Objavte lety za najlepšie ceny

Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage

Letenka Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka, krajina úchvatných zážitkov a exotických zvierat ponúka jedinečnú príležitosť pre turistov, ktorí sú milovníci fauny a flóry. Pinnawala Elephant Orphanage je jedným z najpopulárnejších miest na Srí Lanke a turistickou atrakciou, ktorá na toto miesto priláka mnoho návštevníkov z celého sveta.

Pinnawala Elephant Orphanage je útulok pre slonie siroty, ktoré boli opustené pozorovateľmi alebo zranené. Tento útulok je domovom pre viac ako 80 slonov a turisti sem prichádzajú, aby sa s nimi zoznámili a zažili nezabudnuteľné okamihy.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií Pinnawala Elephant Orphanage je kŕmenie slonov. Návštevníci môžu vidieť mladé slony prijímať fľaše s mliekom a vidieť, ako veľké slony jedia obrovské množstvo zeleniny a ovocia. Turisti sa tiež môžu zapojiť do tejto aktivity a pomôcť kŕmiť slony.

Ďalšou atrakciou pre turistov je prechádzka s slonmi. Táto skúsenosť umožní návštevníkom vidieť slony z blízka a dokonca ich dotknúť. Turisti sa tiež môžu zúčastniť na kúpaní slonov v rieke a sledovať, ako sa voda blyští na ich hrubých kožiach.

Pri návšteve Pinnawala Elephant Orphanage sa návštevníci tiež dozvedia viac o slonoch a o ich živote v prírode. K dispozícii je aj múzeum, kde sa nachádzajú informácie o ochrane slonov a ochrane prostredia, čo dáva návštevníkom možnosť zistiť viac o aktuálnych problémoch s ohľadom na zvieratá a životné prostredie.

Pinnawala Elephant Orphanage je určite jednou z najlepších turistických atrakcií na Srí Lanke. Návštevníci sem môžu prísť a zažiť nezabudnuteľnú skúsenosť, ktorú nájdu iba v tomto útulku pre slonie siroty. Ak navštívite Srí Lanku, nezabudnite si zahrnúť Pinnawala Elephant Orphanage do svojho zoznamu miest, ktoré musíte vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Čo je Pinnawala Elephant Orphanage?
Pinnawala Elephant Orphanage je opatrovateľské stredisko pre slony nachádzajúce sa v Pinnawale, na Srí Lanke.

Aké sú otváracie hodiny Pinnawala Elephant Orphanage?
Pinnawala Elephant Orphanage je otvorené každý deň od 8:30 do 17:00.

Je potrebné vstupné do Pinnawala Elephant Orphanage?
Áno, vstupné do Pinnawala Elephant Orphanage sa platí.

Koľko stojí vstupné do Pinnawala Elephant Orphanage?
Vstupné do Pinnawala Elephant Orphanage sa líši podľa návštevníkov. Pre miestnych návštevníkov srílanského pôvodu je vstupné lacnejšie v porovnaní s turistami zo zahraničia.

Môžem nakŕmiť slony v Pinnawala Elephant Orphanage?
Áno, návštevníci môžu nakŕmiť slony avšak len v určenom čase a mieste so súhlasom opatrovateľov.

Aké aktivity sa organizujú v Pinnawala Elephant Orphanage?
Pinnawala Elephant Orphanage ponúka návštevníkom rôzne aktivity ako napríklad sledovanie kŕmenia slonov, kúpanie sa slonov v rieke a prechádzky na slonoch.

Môžem sa zúčastniť prechádzky na slonovi v Pinnawala Elephant Orphanage?
Áno, Pinnawala Elephant Orphanage organizuje prechádzky na slonoch v určených časoch a miestach v rámci parku.

Je vhodné návštívu Pinnawala Elephant Orphanage so malými deťmi?
Áno, Pinnawala Elephant Orphanage je vhodný pre návštevu aj s malými deťmi. Všetky aktivity sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné pre deti aj dospelých.

Môžem si vziať slona ako domáceho zviera?
Nie, v Srí Lanke je zakázané si držať slony ako domáce zviera.

Ako sa dostať do Pinnawala Elephant Orphanage?
Pinnawala Elephant Orphanage sa nachádza asi 90 km severozápadne od Colomba. Návštevníci si môžu prenajať taxík alebo využiť autobusovú dopravu.


Počasie Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je tropickou destináciou, kde farby, vône aj zvuky spoločne tvoria bohatý akvarelový obraz trópov. Svetoznámym miestom, kde sa turisti radi zastavia, je Pinnawala Elephant Orphanage, kde žije vyše 90 slonov. Ak sa chystáte na návštevu tohto miesta, je dôležité vedieť, aké počasie tu panuje.

Srí Lanka sa nachádza v porovnaní s ostatnými krajinami v Indo-Ázijskom pásmi na západnej strane, čo znamená, že počasie tu je vo všeobecnosti viac ovplyvňované monzúnmi z juhu a západu. Krajina má dva monzóny - južný a západný. Južný monzún prináša zvyčajne najintenzívnejšiu dažďovú sezónu v krajine, ktorá trvá od mája do júla, s výraznými búrkami, záplavami a občasnými cyklónami. Západný monzún trvá od decembra do marca a prináša miernu zmenu počasia.

Preto najlepším časom na návštevu Pinnawala Elephant Orphanage a celkovo Srí Lanky je obdobie od januára do apríla. V tomto období by malo byť počasie suššie a teplejšie, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 30°C. Avšak nezabudnite, že Srí Lanka má aj niekoľko vrchov, kde sa teplota znižuje, takže by ste mali byť pripravení aj na mierne chladnejšie počasie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pinnawala Elephant Orphanage počas monzúnového obdobia, je dôležité mať na pamäti, že sa môže stať, že niektoré programy alebo služby v parku budú v určitých dňoch zrušené kvôli zlému počasiu. Navyše turisti môžu mať ťažkosti s cestovaním, ak dochádza k záplavám a silnému vetru.

V každom prípade, ak navštívite Pinnawala Elephant Orphanage, budete mať príležitosť vidieť okolo 90 slonov v ich prirodzenom prostredí a dokonca si môžete pozrieť, ako ich kŕmia a kúpu v rieke. A keďže Srí Lanka má veľa ďalších prírodných krás a destinácií na objavovanie, nezabudnite si okrem návštevy Pinnawala Elephant Orphanage naplánovať aj ďalšie výlety a zážitky.


Dovolenka Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je čarovná destinácia, ktorá ponúka mnohé zážitky a pamiatky. Napríklad túra do Pinnawala Elephant Orphanage, ktorá vám ponúkne súbor zaujímavých zážitkov a príjemne stráviných chvíľ.

Pinnawala Elephant Orphanage je centrum, ktoré zabezpečuje starostlivosť o siroty a zranené slony.. Táto organizácia bola založená v roku 1975, s cieľom zachrániť slony z možnosti vyhynutia. Centrum sa nachádza len 50 kilometrov od Kandya, čo z neho robí ľahko dostupné miesto pre turistov.

Po príchode sa budete môcť pridať k mnohým návštevníkom, ktorí sa bavia pri sledovaní slonov, jak sa túlajú po obrovskej záhrade or Džungle a hrajú sa v prírodnom potoku. Slony majú dobré podmienky pre svoje životné potreby, takže sa môžu voľne pohybovať po areáli a so záujmom sa pozerať na ľudí, ktorí sa nazhromaždili, aby ich sledovali.

Slonie siroty sa stará tím lekárov a dobrovoľníkov, ktorí sa snažia poskytnúť im čo najlepšiu starostlivosť. Ak máte šťastie, môžete vidieť, ako slonie mláďatá kŕmia zo špeciálnych fľašiek a neskôr si vychutnajú kúpeľ v miestnych riekach alebo jazierkach.

Okrem návštevy slonov, v centra sa nájdete aj iné atrakcie ako je múzeum, ktoré obsahuje množstvo zaujímavostí o slonoch a ich histórii. Keď sa ukončí vaša návšteva, nie je potrebné vyraziť domov. V okolí Pinnawala Elephant Orphanage nájdete mnoho reštaurácií a hotelov, kde si môžete oddýchnuť a nechať do seba vsakovať krásy a atmosféru Sri Lanky.

Celkovo, návšteva Pinnawala Elephant Orphanage je skvelá príležitosť pre všetkých, ktorí chcú spoznať slony a ich starostlivosť vo voľnej prírode. Toto centrum poskytuje vzrušujúce zážitky a umožňuje vám spoznať niečo nové o týchto fascinujúcich tvoroch. Takže ak plánujete dovolenku v Sri Lanke, nezabudnite sa tam pozrieť a vychutnajte si všetky krásy, ktoré táto krajina ponúka.


Ubytovanie Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je krásna krajina plná úžasných miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z tých miest je aj Pinnawala Elephant Orphanage, kde môžu turisti vidieť slony v ich prirodzenom prostredí. Toto miesto je výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú nezvyčajné ubytovanie.

Pinnawala Elephant Orphanage sa nachádza v blízkosti mesta Kegalle a je domovom pre množstvo slonov, ktoré boli opustené ich matkami alebo zranené v divočine. Tento orfanát pre slony usiluje o záchranu a starostlivosť o týchto silných zvierat, ktoré sú v Srí Lanke symbolem kultúry a tradície. Okrem toho, že môžete vidieť slony v ich prirodzenom prostredí, môžete pocítiť úžasnú atmosféru tohto miesta a zažiť emócie, ktoré chodia ruka v ruke s ochranou zvierat.

Ubytovanie v Pinnawala Elephant Orphanage je veľmi zaujímavé. Tu nie sú typické hotely a turistické resorty, namiesto toho sa môžete ubytovať v tradičných chatách, ktoré sú obklopené zeleňou a divokou prírodou. Tento druh ubytovania vám umožní zažiť skutočnú atmosféru orfanátu a spoznať slony, ako by ste boli jedným z ich členov.

Chaty v Pinnawala Elephant Orphanage sú vyrobené z tradičných materiálov a starostlivo zapasované do prírodného prostredia. V týchto chatách sa nachádza jednoduché vybavenie, vrátane postele a kúpeľne. Všetko je však veľmi útulné a vytvára príjemnú atmosféru pre relaxáciu a oddych. Počas pobytu v orfanáte sa môžete naučiť o živote miestnych ľudí a o tradíciách Srí Lanky.

Okrem ubytovania si môžete objednať aj ďalšie služby, ako sú prechádzky s odborníkmi na slony, kúpanie s obrovskými zvieratami a veľa iných aktivít. To vás umožní spoznať slony tak blízko, ako nikdy predtým.

V Pinnawala Elephant Orphanage nájdete kvalitné a komfortné ubytovanie, ktoré je zasadené do krásnej prírody Srí Lanky. Tento orfanát pre slony je jedným z najlepších miest na svete, kde môžete vidieť tieto fascinujúce zvieratá a zažiť príjemný pobyt v kultúre Srí Lanky. Choďte na dovolenku, ktorú nezabudnete a zarezervujte si ubytovanie v tomto nádhernom ubytovaní!


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky