Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené arabské emiráty Dubaj

Počasie Spojené arabské emiráty Dubaj


Spojené arabské emiráty sú nezvyčajným miestom, ktoré na prvý pohľad fascinuje svojimi futuristickými budovami a luxusom. Dubaj, najväčšie mesto v Spojených arabských emirátoch, je poznané aj svojim teplým počasím.

Dubaj leží v púšti a má subtropické a suché podnebie, kde vlhkosť je nízka a dažďové dni sú zriedkavé. Teploty sa v lete môžu pohybovať okolo 40 stupňov Celzia a v zime sa zvyčajne pohybujú okolo 25 stupňov Celzia. Mierne teploty nastávajú v období od decembra do marca, čomu sa hovorí „zima“ v Dubaji. Dlhé a teplé dni sú preto pre Dubaj charakteristické celý rok.

V obdobiach letnej sezóny zvyčajne prichádzajú silné ílne búrky, ktoré sú inak známe ako khamsin. Búrky môžu spôsobiť silné veterné podmienky a narast viesok, ale v Dubaji zároveň prichádza s neobvyklými príležitosťami na fotografovanie, pretože tmavé oblaky a fialové nebo vytvárajú nádherný kontrast k množstvu moderných budov.

Aj keď Dubaj je známy svojím suchým a teplým počasím, mesto pripravilo veľa príležitostí, aby si návštevníci užili aj v lete. V Dubaji je viacero umelých vodných zdrojov a prichádzajú s nimi promenády a fontány. Mesto má aj viacero kultúrnych festivalov vzhľadom na vysokej teplote v letných mesiacoch, kde môžete okúsiť miestnu kuchyňu, umenie a kultúru.

Okrem toho, Dubaj ponúka aj mnoho atrakcií, ktoré vám umožnia uplatniť sa v chlade. V oblasti Dubaj Mall môžete nájsť lyžiarsku stredisko, kde môžete ostať chladní v tom najteplejšom počasí, a navštíviť unikátny pohľad Dubaja vysoko, vďaka Burj Khalife, najvyššej budove na svete.

Krátko povedané, Dubaj je určite zaujímavé miesto, ktoré autenticky zosobňuje termín „horúce počasie“. Aj keď v lete môže byť veľmi horúco, mesto obklopené luxusom má neuveriteľnú kapacitu na to, aby upútalo pozornosť a ponúkalo návštevníkom jedinečné zážitky. Pokiaľ máte radi teplo a svoje lesklé budovy, Dubaj môže byť pre vás ideálnym miestom na dovolenku, kedykoľvek v roku.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Dubaj


Spojené arabské emiráty ležia na Arabskom polostrove a majú jednu z najbohatších a najmodernejších metropol v oblasti. Dubaj je mesto, ktoré je známe svojou high-tech architektúrou, obchodom, bohatými prírodnými scenériami, plážami a kultúrnou rozmanitosťou. To všetko robí z Dubaja atraktívne miesto pre návštevníkov aj obyvateľov.

Dubaj ponúka množstvo zábavných aktivít a vyžitia v celom meste. Ak máte radi vodu a pláže, v Dubaji máte množstvo možností. Návštevník má možnosť prežiť nezabudnuteľné chvíle, napríklad pri surfovaní, plachtení, jazde na vodnom skútri a nakoniec prechádzke po najkrajších plážach. Okrem vodných aktivít si môžete vychutnať aj wellness centrá, ktoré sú súčasťou mnohých hotely v Dubaji. V hoteloch aj v meste nájdete stovky barov, reštaurácií a nočných klubov, kde sa vám otvorí svet luxusu a súčasných trendov.

Dubaj je známy svojou obrovskou výškou budov a najmodernejšou architektúrou. Patrí k nim napríklad jeden z najvyšších mrakodrapov Burž Chalífa, ale aj Tančiace fontány v srdci mesta, ktoré sa každú hodinu ukážu v plnej paráde a očaria návštevníka.

Dubaj je domovom niekoľkých nákupných centier a turistických atrakcií. Medzi najznámejšie nákupné centrá patrí napríklad nákupné centrum Mall of Emirates, kde môžete nakupovať značkové oblečenie, topánky, klenoty, kozmetiku a mnoho ďalšieho. Medzi turistické atrakcie patrí aj sklenený most, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto.

Dubaj ponúka aj množstvo kultúrnych miest, kde môžete spoznať históriu a tradície Emirátov. Medzi takéto miesta patrí tzv. starý Dubaj, kde si návštevník môže pozrieť historické budovy, trhy a na koňoch sa prepraviť po starých uličkách.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá je plná zábavy, oddychu a luxusu, Dubaj určite vedľa. Môžete si byť istí, že v Dubaji zažijete nezabudnuteľné chvíle, ktoré budú s vami ešte dlho po dovolenke.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Dubaj


Otázky a odpovede o Spojených arabských emirátoch a Dubaji:

1. Musím mať víza pre návštevu Spojených arabských emirátov?
- Áno, pre návštevu Spojených arabských emirátov potrebujete vízum. Existuje niekoľko typov víz, ktoré môžete získať v závislosti od toho, ako dlho chcete zostať a na aký účel.

2. Kedy je najlepšie cestovať do Dubaja?
- Najlepšie obdobie na návštevu Dubaja je od októbra do marca, keď sú teploty príjemnejšie.

3. Je Dubaj bezpečné miesto na návštevu?
- Áno, Dubaj je považovaný za bezpečné miesto na návštevu. Má nízku mieru kriminality, ale stále je potrebné byť opatrný a dodržiavať miestne zvyky a zákony.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Dubaji?
- Najpopulárnejšie miesta v Dubaji sú Burj Khalifa, Burj al Arab, Palm Jumeirah a Dubajské múzeum.

5. V akom jazyku hovoria v Dubaji?
- Oficiálnym jazykom v Dubaji je arabčina, ale angličtina je tiež veľmi rozšírená a používa sa v oblastiach, kde býva veľa cudzincov.

6. Môžem piť alkohol v Dubaji?
- Áno, môžete piť alkohol v niektorých reštauráciách a baroch v Dubaji, ale iba s povolením. Je potrebné byť opatrný a dodržiavať miestne zákony a tradície.

7. Aké sú miestne zvyky a tradície v Dubaji?
- V Dubaji sú dôležité náboženské tradície a zvyky, vrátane postu a modlitieb v určitých časoch. Ženy by mali nosiť slušné oblečenie a zakrývať si ramená a kolená, a je potrebné rešpektovať miestne zvyky a tradície.

8. Aké sú dopravné možnosti v Dubaji?
- V Dubaji je k dispozícii mnoho dopravných možností, vrátane metra, taxíkov a autobusov. Tiež je populárne cestovať vlastnými vozidlami alebo prenajatými vozidlami.

9. Koľko peňazí si mám zobrať na cestu do Dubaja?
- To závisí od vašich plánovaných aktivít a záujmov, ale je odporúčané mať dostatok peňazí na ubytovanie, jedlo, dopravu a zábavu. Dubaj nie je lacné miesto na návštevu, takže sa pripravte na niečo vyššie náklady.

10. Koľko času si mám zobrať na návštevu Dubaja?
- Odporúčaná doba na návštevu Dubaja je 3 až 5 dní, ale niektorí cestovatelia sa rozhodnú zostať dlhšie, aby mohli prispôsobiť svoje plány a využiť všetky atrakcie.


Letenka Spojené arabské emiráty Dubaj


Spojené arabské emiráty, zkráceně UAE, se staly během posledních let jedním z nejzajímavějších turistických cílů na světě. A jedním z nejvíce atraktivních míst pro návštěvníky je zeměpisný klenot Dubaj. Dubaj je městem, které nabízí futuristickou architekturu, nejmodernější technologické památky a neskutečnou výbavu pro nadšené návštěvníky.

Při hledání cestovních zájezdů do Dubaje je důležité se zaměřit na prohlídku všech zajímavých míst, aktivit a procesů, které se v Dubaji a v celých Spojených arabských emirátech nabízejí. Mezi nejvíce kultivovaná místa patří Burj Khalifa, nejvyšší budova na světe, která má celkovou výšku 828 metrů. Mezi místa, která stojí za návštěvu, patří dále komplex The Palm, zahrady Burj Khalifa nebo akvárium Dubai Mall, největší velkoobchod na světě.

Pokud se chystáte na výlet do Dubaje, je třeba zajistit si letenku. Mnoho cestovních kanceláří nabízí zajímavé zájezdy i s dopravou. Pokud dáváte přednost samostatnému plánování výletu, můžete si koupit letenku sami. Cena letenky do Dubaje se liší podle období a kvality služeb, u některých aerolinek se můžete těšit na pohodlná sedadla, kapitánské menu a skvělou službu hostesek.

Většina aerolinek létá na trase Praha - Dubaj a let trvá přibližně 6 hodin. Mezi nejpopulárnější aerolinky patří Emirates, Qatar Airways a Turkish Airlines. Před koupí letenky je důležité zkontrolovat aktuální podmínky například v souvislosti s COVID-19 a zkontrolovat své cestovní doklady.

Dubaj se stává stále oblíbenějším cílem pro mnoho turistů a pro návštěvu tohoto města není třeba vydat se na vzdálené cesty. Platí však, že je třeba procestovat všechny vzdálenosti a dostat se tam na letiště, a proto je koupi letenky třeba plánovat s dostatečným předstihem. Pokud si plánujete dovolenou a chcete do Dubaje letět, není minutu ztrácet a poohlédnout se po zajímavých nabídkách za přijatelnou cenu. Mnoho cestovních kanceláří nabízí výhodné zájezdy včetně letenky a ubytování, které se jistě postarají o to, že se do Dubaje dostanete pohodlně a bezstarostně.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Dubaj


Dubaj v Spojených arabských emirátoch je neustále sa rozvíjajúce a rýchlo sa meniace mesto, ktoré ponúka množstvo ubytovacích možností pre návštevníkov. Od luxusných piatichhviezdičkových hotelov a apartmánov po cenovo dostupnejšie hostely a apartmány, Dubaj má pre každého niečo.

Jednou z najznámejších hotelových ikon Dubaja je Burj Al Arab. Jeho ohromujúca architektúra, luxusné zariadenie a exkluzívne služby robia z tohto hotela mimoriadne zvláštny zážitok. Nachádza sa na umelom ostrove v tvare plachty a ponúka nádherný výhľad na horizont mesta.

Pre návštevníkov, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu ubytovaciu možnosť, sú tu aj mnohé menšie hotely a hostely v iných častiach mesta. Napríklad, v historickej časti Dubaju sú roztrúsené tradicionalistické domy zhruba z 19. storočia, ktoré boli premenené na apartmány a hotely s moderným zariadením.

Medzi ostatné cenovo dostupné hotely patria napríklad Ibis hotel au Al Barsha, mimo centra mesta, ktoré sú vhodné pre rodiny, ktoré hľadajú dobrú kvalitu ubytovania za rozumnú cenu. Hostely sú tiež rozšírené v Dubaji, ako napríklad Backpacker hostel v Al Karama, kde cestujúci môžu nájsť cenovo výhodné spoločné izby a ďalšie zariadenia.

Ak hľadáte celý byt na prenájom, v Dubaji je mnoho možností od súkromných prenajímateľov aj veľkých komerčných prenajímateľov. Výber bytov sa väčšinou nachádza na Palm Jumeirah, ale aj strednom Dubaji sú celkové možnosti. Medzi veľké prenájmy patrí Jumeirah Beach Residence, komplex moderných apartmánov s výhľadom na pláž Jumeirah.

Dubaj ponúka bohaté možnosti na ubytovanie a každý návštevník si môže nájsť to, čo odpovedá jeho rozpočtu a požiadavkám. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné piatihviezdičkové ubytovanie, cenovo dostupné hotely alebo celý byt na prenájom, svoj pobyt v Dubaji si určite užijete naplno.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky