Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené arabské emiráty Dubai Fountain

Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Spojené arabské emiráty jsou světoznámé pro své dechberoucí výškové budovy, luxusní hotely, a nádherné pláže. Avšak, jedno z nejikoničtějších míst v Dubaji je bezpochyby Dubai Fountain. Tento ohromující vodní display je umístěn v předním parku hotelu Burj Khalifa, nejvyšší budově na světě.

Dubai Fountain byla otevřena v roce 2009 a je největší fontánou na světě. Je to jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Dubaji a láká tisíce lidí každý den. Fontána nabízí fantastickou show s synchronizovaným poslechem hudby a světelnými efekty.

V rámci svého programu, Dubai Fountain tancuje k hudbě z celého světa. Hudba se pohybuje od arabských písní až po populární západní melodie. Fontána má celkem 6600 světelných žárovek a 25 projektérů, což umožňuje jejímu posádku čarovat s efekty. Každá show je jiná a zvláštní, a návštěvníci se mohou těšit na nádhernou podívanou.

Přesto, což se může zdát, že fontána je nejvýraznější při nočních shows, i denní vystoupení nabízejí ohromující zážitek. Pohyjující se voda a zářící slunce dávají kouzelný efekt dennímu představení.

Pokud si chcete vychutnat zcela jedinečný zážitek, je možné se ubytovat v hotelu Burj Khalifa, kde můžete obdivovat fontánu přímo z vaší terasy. Pokud však do Dubaje necestujete, nemusíte se obávat – show se nyní streamuje online, takže můžete být součástí této ohromující podívanou kdykoliv budete chtít.

Chcete-li se podívat na tento působivý vodní display a užít si jedinečný zážitek, bude vám nejlépe, když si zarezervujete letenku do Spojených arabských emirátů. Lety do Dubaje jsou nabízeny mnoha aerolinkami z celého světa a jsou k dispozici v různých cenových rozsazích.

Prožijte jedinečnou zábavu podívanou s Dubai Fountain a obrovské množství dalších vynikajících pohledů a zážitků, a splatnost Dubaje z jedinečného úhlu pohledu.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Spojené arabské emiráty Dubai Fountain - Krásavica, ktorá okúzľuje turistov z celého sveta

Dubai je jedno z najžiadanejších turistických miest, ktoré si každý určite musí raz v živote vyskúšať. Toto miesto štýlových hotelov, moderných mrakodrapov a luxusných nákupných centier je určite prioritou mnohých cestovných spoločností. Navyše, Dubai ponúka aj nespočetné množstvo kultúrnych a zábavných zážitkov, ktoré si každý milovník zájazdov určite užije. A ak hľadáte niečo nové, čo vás ohromí svojou krásou, je tu pre vás Splávková fontána v Dubaji.

Dubai Fountain (čiže splávková fontána) je neviem aký iný prírodný div, ktorý si každý turista musí vyskúšať. Ide o fontánu so svetelnými efektmi, ktorá ponúka turistom nádherné vystúpenia. Táto fontána sa nachádza v centre jazierka vo fontáne Burj Khalifa a je jednou z najväčších a najžiarivejších fontán na svete. A čo je najlepšie? Vstup na vystúpenie je úplne zadarmo.

Vystúpenia Splávkovej fontány v Dubaji sa konajú každú pol hodinu od 18:00 do 23:00 hodín. Na výber máte rôzne typy hudby a fontána dokáže úplne dokonale reagovať na rôzne hudobné skladby. V ucho potešia tie najväčšie popové hity, ale aj klasickejšia hudba. Pri vystúpení by ste mali byť v blízkosti, pretože čím bližšie k fontáne, tým lepšie zážitky a vzrušenie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dubai Fountain, nezabudnite si pripraviť tie najlepšie fotobehy. Oslnivé zábery fontány, ozajstná nádhera na pozadí jazierka a okolitých výškových budov sa stanú skvelou pamäťou pre všetkých fotografických nadšencov.

Čo sa týka ubytovania, na výber máte rôzne možnosti v blízkosti Spojené arabské emiráty Dubai Fountain. Okrem hotelov v okolí je tu aj možnosť ubytovania priamo v Jumeirah Beach Residence, ktoré je známe svojim obrovským nákupným centrom a vodné atrakcie World Pezár. Nenechajte si újsť ani exotické pokrmové špeciality zo Spojených arabských emirátov, ktoré môžete skúsiť v mnohých reštauráciách v okolí.

Dubai Fountain je miestom, ktoré si zamiluje každý kúsok. Úžasnú atmosféru fontány si jednoducho musíte vyskúšať na vlastnej koži, aby ste jej krásu skutočne ochutnali. Vyberte sa na dovolenku do Spojených arabských emirátov, navštívte Splávkovú fontánu a nezabudnite si priniesť všetky obrovské zážitky domov.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


1. Kde sa nachádza Dubai Fountain?
Dubai Fountain sa nachádza v Burj Khalifa Lake, vedľa nákupného centra Dubai Mall v Dubaji, Spojené arabské emiráty.

2. Ako dlho trvá predstavenie vodných fontán?
Predstavenie vodných fontán trvá zhruba 5 minút a je zvyčajne prezentované každú pol hodinu počas večerových hodín.

3. Aké sú časy predstavení?
Fontány predstavujú svoje spektakulárne predstavenia denne, od 18:00 do 23:00. Navyše, počas niektorých špeciálnych príležitostí, ako napríklad ramadánu a Vianoc, sa časy predstavení menia.

4. Aké je vstupné na divadelné predstavenie vodných fontán?
Predstavenie vodných fontán je pre návštevníkov úplne zdarma a nenáročuje si žiadne vstupné.

5. Aké je najlepšie miesto na pozorovanie predstavenia?
Najlepšie miesta na pozorovanie predstavenia sú pravdepodobne v predných radoch priamo pred fontánami, pretože získate dokonalý pohľad na všetky efekty.

6. Čo sa deje počas vodného predstavenia?
Počas predstavenia vodných fontán sa uskutočňuje koordinovanie vody, svetla a hudby, aby sa vytvorili krásne vzory a efekty.

7. Je bezpečné stáť blízko vodných fontán?
Áno, je bezpečné stáť blízko vodných fontán. Voda sa nikdy nedostane do tohto miesta, takže sa nemusíte obávať, že by ste sa mokrý.

8. Sú tu rôzne typy hudby, ktoré sa používajú počas predstavení vodných fontán?
Áno, existuje veľa rozmanitosti v hudbe, ktorá sa používa počas predstavení vodných fontán. Patria sem populárne svetové hity, ako aj tradičná arabská hudba.

9. Aké sú iné zaujímavé veci, ktoré môžem v okolí urobiť?
Okolie Dubai Fountain ponúka množstvo atrakcií. Medzi najobľúbenejšie patrí Napajedla Observation Deck at the Top, Dubai Aquarium and Underwater Zoo a Burj Khalifa.

10. Je potrebné vopred rezervovať miesto na predstavenia fontán?
Nie, nie je nutné si vopred rezervovať miesto na predstavenia vodných fontán, ale môže byť vhodné prísť o niečo skôr, aby ste si zabezpečili dobré miesto na sedenie alebo státie.


Počasie Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Dubai Fountain nám už svojou krásou a veľkoleposťou zavrátil veľa hláv. Tento fontánnový systém sa nachádza v Spojených arabských emirátoch a je súčasťou rozsiahlej štvrte Downtown Dubai. Je to najväčšia fontána na svete, ktorá ponúka úchvatné predstavenia pred návštevníkmi.

Dubai Fountain je umiestnený v Burj Khalifa Lake a jeho výstupy dosahujú výšku až 152 metrov. Fontána používa vodu z oceánu a tá je čerpána do vyšších nadmorských výšok. Fontána potom strieka vodu do vzduchu v rôznych kombináciách, taktiež súčasťou fontány sú svetlá a hudba. Všetko je synchronizované tak, aby zážitok bol pre divákov čo najväčší. Každý tanec, ktorý sa zobrazuje, trvá zhruba tri minúty a výstupy sú zahrnuté rôznymi farbami a hudobnými zostavami.

Dubai Fountain vychádza z podobných konceptov, ktoré sa objavujú vo fontánach v Las Vegas alebo v Macau. Navrhli ho poprední odborníci z technológií animácie po celom svete. Celkové náklady na vytvorenie tohto systému dosiahli až 220 miliónov dolárov. Zatiaľ čo sa však zdá, že ide o veľké množstvo peňazí, stojí za to to, čo znamená pre miestnych a turistov. Ľudia z celého sveta sa prichádzajú pozrieť na tento nádherný vodný zdroj, ktorý dodáva energiu a kúzlo oblasti.

Je to určite miesto, na ktoré sa musí človek ísť pozrieť osobne, aby skutočne ocenil krásu a jedinečnosť Dubai Fountain. Svoje návštevy si môžete naplánovať tak, aby ste videli fontánu vo večerných hodinách, kedy sa atmoférickosť miesta výborne prejaví. To vám umožní získať najlepší pohľad na to, čo vie Dubai Fountain ponúknuť. Spojené arabské emiráty sú týmto symbolom krásy a inovácie aj naďalej dôkazom toho, že niekedy je skoro nemožné to oddeliť.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Spojené arabské emiráty majú veľké množstvo hotelov, ktoré ponúkajú vynikajúce služby a luxusné ubytovanie. Jedným z najexkluzívnejších miest na ubytovanie v Dubaji sú hotely v blízkosti Dubai Fontány.

Dubai Fontána je najväčšia fontána na svete a nachádza sa v centre Dubaja na námestí Burj Khalifa. Táto ohromujúca fontána sa rozprestiera na ploche viac ako 12 hektárov a má celkovú dĺžku 275 metrov. Každý večer sa predstavenie koná s prevádzkovateľským hraním hudby, ktoré je skutočne nádherné.

Medzi najobľúbenejšie hotely v blízkosti Dubai Fontány patrí hotel Armani. Tento luxusný hotel sa nachádza v oblúku pôsobivého mrakodrapu Burj Khalifa a ponúka výhľady na neobmedzené množstvo záhadného mesta Dubaja. Hotel Armani má vynikajúcu pohostinnosť a ponúka hostom vysoko kvalitné ubytovanie s výhľadom na námestie.

Ďalším populárnym hotelom v blízkosti Dubai Fontány je Adress Fountain Views. Tento elegantný hotel má 193 izieb a apartmánov, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na Burj Khalifu a námestie. Hostia môžu relaxovať v bazéne na streche alebo vychutnať si lahodné jedlá v reštaurácii.

Spojené arabské emiráty ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre turistov všetkých tried a záujmov. Ak sa chystáte navštíviť Dubaj a iné časti Spojených arabských emirátov, môžete si byť istí, že tam nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Ale ak hľadáte skutočnú luxusnú skúsenosť a chcete sa tešiť z nádherného pohľadu na Dubai Fontánu, hotely v blízkosti tohto miesta sú ideálnou voľbou pre vás.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky