Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden

Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden

Pokud hledáte mimořádný zážitek v Dubaji, navštivte Butterfly Garden – jedinečnou botanickou zahradu, která vznikla až v roce 2015. Zahradu naleznete v Dubajském městském kraji - Dubailandu.

Butterfly Garden se pyšní tím, že patří mezi největší přírodní domy motýlů na světě – s více než 15 tisíci druhy motýlů. Tento zvláštní park, který je vlastněn společností Dubai Municipality, má velkou významnost v rámci udržení biologické rovnováhy, kvůli které je také chráněný pro budoucí generace.

Zahrada je rozdělena do několika zón, s jednotlivými exotickými druhy rostlin a motýlů. Zahrada je celkově velká asi 2 722 metrů čtverečních a nachází se zde nejen rostliny, ale také vodní park, obchody s regionálními suvenýry, restaurace a kavárny.

V areálu naleznete obrovský vstupní pavilon – motýlí dům. Jedná se o skleníkovou plochu o výměře 1 800 m2 se stěnami, skleněnými stropem a zemskou strukturou. Tento domov pro motýly je neuvěřitelně klimatizovaný, což umožňuje motýlům a rostlinám přežívat i v nejteplejších obdobích. Skleníková plocha je rozdělena do několika zón – motýlí zahrady, eden, džungle a pustin. Každá z těchto zón zahrnuje malé a velké druhy motýlů, různé rostliny a dekorativní předměty, které jsou zároveň ozdobou tohoto místa.

V zahradě naleznete také motýlí muzeum, které ukrývá mnoho informací o životě a chování motýlů, stejně jako o nadcházejících akcích, jako jsou přednášky a semináře. V muzeu můžete navíc zakoupit dárek nebo suvenýr, jako jsou například omalovánky s motivy faremních motýlů.

Další zajímavostí v těchto oblastech je obří socha motýla s křídly rozpřaženými na šířku 9 metrů, která připomíná krásu přírody. Okolí s pomníkem je rovněž velmi vkusně zařízeno, aby vzbuzovalo pocit vyjímečnosti.

Celkově je Butterfly Garden výhodně umístěný a lákavý také pro rodiny s dětmi. Jeho návštěva představuje jedinečný zážitek, který nebude nikdy zapomenut. A jak se tam dostat? Nejlepší je zakoupit si letenky do Spojených arabských emirátů, letecky byste měli přiletět na Letiště Dubai a odtud se už dostat k parku taxíkem nebo využít hromadnou dopravu. Určitě neváhejte a vydajte se do tohoto krásného místa, kde se můžete seznámit s tajemstvími světa motýlů.


Počasie Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi vysokými teplotami a suchým podnebím. Avšak aj v tejto krajine sa nachádzajú miesta, ktoré by ste pre zmenu nazvali raji počasia. Jednm z takýchto miest je Butterfly Garden v Dubaji.

Dubai Butterfly Garden je unikátny záhradný komplex, ktorý pritahuje návštevníkov svojou krásou a neobyčajnosťou. Táto záhrada, ležiaca pár minút jazdy od Medzinárodného letiska v Dubaji, je domovom pre tisíce motýľov a iných živočíchov, ktoré sa krajiny blízkeho východu nečaká.

Napriek horúcim teplotám a suchému počasiu dokáže Butterfly Garden priniesť úľavu a príjemné vzdušné podmienky. Komplex juhozápadne od Dubaja je postavený tak, aby čo najlepšie odpudzoval teplo, vďaka čomu sa vnútri záhrady udržuje príjemná teplota okolo 24 stupňov Celzia, čo je o niekoľko stupňov nižšie, ako vonku.

Návštevníci si môžu vychutnať množstvo rôznych druhov kvetín a lístia, ktoré spolu s motýľmi a inými sviežimi živočíchmi vytvárajú atmosféru plnú krásy a harmónie. Butterfly Garden ponúka množstvo turistických atrakcií, ako napr. obrovskú skleníkovú klenbu, kde sa nachádza viac ako 15 000 motýľov z viac ako 26 druhov motýľov. Okrem toho si môžete pozrieť prezentácie o vývoji motýľov, navštíviť kvetinový dom a obdivovať výstavy živočíchov a ich habitatu.

Okrem toho, že je Butterfly Garden výborným miestom na únik horúceho počasia Dubaja, záhrada poskytuje perfektné podmienky pre fotografov a všetkých milovníkov prírody. Návštevníci sa môžu voľne prechádzať záhradou a skúmať rôzne druhy kvetov, motýľov a iné zaujímavé živočíchy.

Napriek tomu, že na území Spojených arabských emirátov vládne suché a horúce klima, záhrada motýľov v Dubaji ponúka návštevníkom príjemné spomienky a jedinečný zážitok. Svojou krásou, harmóniou a vnútornou klímou, ktorá je o niekoľko stupňov nižšia ako teplota vonku, Butterfly Garden je nevyhnutnou zastávkou pre každého, kto sa rozhodne navštíviť Dubaj.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Dubai je zaujímavé mesto plné luxusu a extrémneho kontrastu. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete v Dubaji navštíviť, je Butterfly Garden. Toto miesto ponúka jedinečnú prírodu a krásu, ktorú by ste v meste plnom betónových mrakodrapov nečakali.

Dubai Butterfly Garden sa nachádza v dubajskom mestskej časti Al Barsha South 3. To je najväčší motýľový park na svete s rozlohou 4 500 metrov štvorcových. V parku sa nachádza viac ako 15 000 motýľov a 45 druhov. Môžete tu vidieť tie najúžasnejšie a najkrajšie druhy motýľov, ktoré môžu byť nádherné i fascinujúce pre každého návštevníka.

V Butterfly Garden sa nachádza aj niekoľko ďalších zaujímavostí, ako sú krásne kvety a vtáky. Toto miesto je záhradná výstava, ktorá je plná očarujúcich motýľov všetkých druhov a farieb. Okrem toho je tu aj obrovský zelený strom, ktorý sa stal základom parku. Tento strom je stvorený z kvetov, ktoré vytvárajú tvar stromu a vytvárajú tak ešte viac krásy a majestátu tomuto miestu.

Pre mnoho návštevníkov je fascinujúce pozorovať motýle, ako roja okolo kvetov v parku. Okrem toho návštevníci môžu objaviť aj iné zábavné aktivity a zaujímavosti, ako sú hieroglyfy pre deti, katarské a čínske pavilóny a veľa iného.

Dubai Butterfly Garden ponúka príležitosť na dokonalý výlet v Dubaji pre všetky vekové kategórie. Toto miesto je ideálne pre rodinné výlety, ale aj pre tých, ktorí hľadajú niečo zaujímavé a originálne. Niektorí návštevníci vychutnávajú si chvíle oddychu a pokojného prostredia, zatiaľ čo iní sa rozhodnú obohatiť svoje poznatky o prírode a dejinách.

Celkovo povedané, návšteva Dubaja Butterfly Garden ponúka nezabudnuteľné zážitky a chvíle, ktoré budete pamätať až na koniec svojho života. Takže, ak sa chystáte navštíviť Dubaj, určite nevynechajte tento krásny a jedinečný motýľový park.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Dubai Butterfly Garden - kráľovstvo pre milovníkov motýľov

Dubai Butterfly Garden je jedným z najväčších motýľových parkov na svete. Nachádza sa v Dubaji v Spojených arabských emirátoch a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Táto atrakcia s kvalitným ubytovaním ponúka návštevníkom prekrásny pohľad na množstvo farebných motýľov, rôzne kvety a celkovo na nádherne upravenú záhradu.

Interiér parku je pečlivým výberom rôznych rastlín, kvetov, stromov, fontán, kamenných sochy a iných prírodných dekorácií zmyselne zariadený. Výhľad na tieto krásy, doplnený o letné línie motýľov, okamžite poskytne zážitok z prekrásnej záhrady, ktorá je jednou z najcennejších symbolov Dubaja.

Dubai Butterfly Garden je domovom pre viac ako 15 000 motýľov a najväčšou atrakciou sú exkluzívne druhy ako sú Damaščanský biely motýľ, Kalamínka súmraková, Kalaminka hanbižlivo príživná, Amorfa nahá, Morpho menelaus a mnoho ďalších. Návštevníci môžu tiež sledovať proces premeny vajíčok motýľov a prečo niektoré druhy motýľov sú zraniteľné.

Dubai Butterfly Garden sa nachádza v Dubaiparku, ktorý je z najväčších tematických parkov v Dubaji. Návštevníci si môžu vybrať z rôznych druhov vstupného lístka. Stredná cena za vstupné do parku sa pohybuje okolo 50 USD na osobu. Za doplnkové služby v rámci programov k návšteve patrí aj možnosť ubytovať sa v hoteli v tamojšom svete Luxus. Je to skutočne nezabudnuteľný zážitok a jedna z najlepších príležitostí stráviť pár dní v Dubaji.

Zhrnutie

Dubai Butterfly Garden je najväčšou motýľovou záhradou na svete, ktorá ponúka návštevníkom krásne prírodné výtvory a obrazy. Ubytovanie sa v reštaurácii ubytovacieho centra v Dubaji s názvom Lux, ktorá ponúka vynikajúce stravovanie a mnoho doplnkových služieb, je určite tou najlepšou voľbou pre návštevu tohto parku. Môžeme si byť istí, že návšteva tohto parku a ubytovania v ultra luxusných priestoroch v prírodných podmienkach západnej časti Dubai bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Otázky:

1. Kedy bol Butterfly Garden v Dubaji otvorený?
2. Aké sú otváracie hodiny Butterfly Garden v Dubaji?
3. Aká je vstupné do Butterfly Garden v Dubaji?
4. Je možné nakupovať suveníry v Butterfly Garden v Dubaji?
5. Sú vstupenky do Butterfly Garden v Dubaji predávané online?
6. Čo môžem vidieť v Butterfly Garden v Dubaji?
7. Je to v Butterfly Garden v Dubaji možné kŕmiť motýle?
8. Je možné v Butterfly Garden v Dubaji fotografovať?
9. Ako sa dostanem do Butterfly Garden v Dubaji verejnou dopravou?

Odpovede:

1. Butterfly Garden v Dubaji bol otvorený v roku 2015.
2. Butterfly Garden v Dubaji má otváracie hodiny od 9:00 do 18:00.
3. Vstupné do Butterfly Garden v Dubaji závisí od veku a štátu (UAE alebo ex-pat). Dospelým vstupné stojí 55 AED.
4. Áno, v Butterfly Garden v Dubaji je možné nakupovať suveníry a darčeky.
5. Áno, vstupenky do Butterfly Garden v Dubaji sú predávané online.
6. V Butterfly Garden v Dubaji môžete vidieť rôzne druhy motýľov a iného hmyzu.
7. Áno, v Butterfly Garden v Dubaji je možné kŕmiť motýle.
8. Áno, v Butterfly Garden v Dubaji je možné fotografovať s motýľmi a iným hmyzom.
9. Do Butterfly Garden v Dubaji je možné sa dostať mestsou autobusovou linkou 105 z metra Mall of the Emirates, alebo taxíkom.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky