Objavte lety za najlepšie ceny

Slovinsko Triglavský národný park

Ubytovanie Slovinsko Triglavský národný park


Slovinsko je jednou z najmalebnejších krajín v Európe a ponúka nekonečné možnosti turistických aktivít, vrátane návštevy ich najväčšieho národného parku - Triglavského národného parku.

Triglavský národný park sa nachádza v severozápadnej časti Slovinska a zaberá plochu takmer 840 km2. Tento národný park je známy pre svoje úchvatné scenérie, pretože tu nájdete horské vrcholy, pasienky, doliny a ďalšie horolezecké možnosti. Najvyšší vrchol Slovinska - Triglav (2 864 m n. m.) sa nachádza práve v tomto národnom parku, a preto je to miesto, ktoré láka veľa horolezcov z celej Európy.

Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný kút Slovinska, určite potrebujete vhodné ubytovanie. Triglavský národný park ponúka rôzne možnosti pre nocľah, takže si môžete vybrať z celého radu rozličných ubytovacích zariadení. Tu sú niektoré z možností, ktoré by ste si mali zvážiť:

1. Ubytovanie v horskej chatke: V Triglavskom národnom parku nájdete množstvo horských chatiek, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov. Tieto chaty sa nachádzajú na rôznych miestach v parku a môžete si z nich vybrať podľa toho, kde plánujete stráviť väčšinu svojho času. Horské chatky ponúkajú základné ubytovanie, ako aj jednoduché občerstvenie.

2. Kempingy: Pre tých, ktorí sa chcú ubytovať priamo v prírode, je kemping ideálnym riešením. V parku nájdete množstvo kempingov, ktoré sa nachádzajú v tichých a pokojných oblastiach. Kempingy v parku ponúkajú základné zariadenia a vybavenie, vrátane kuchynky, kúpeľní a toaliet.

3. Penzióny a hotely: Ak hľadáte pohodlnejšie ubytovanie, potom sú tu penzióny a hotely k dispozícii. V blízkosti parku nájdete rôzne penzióny a hotely, ktoré ponúkajú komfortné a kvalitné ubytovanie. Niektoré z týchto budov sa nachádzajú v krásnych prírodných prostrediach, čo je veľkým plusom pre každého návštevníka parku.

Triglavský národný park ponúka fantastické prírodné scenérie pre svojich návštevníkov, ktorí si môžu užiť nielen nádherné výhľady, ale aj množstvo outdoorových aktivít. Nezáleží na tom, kde sa rozhodnete ubytovať, bude to miesto, kde si budete môcť užiť svieži horský vzduch a nádhernú krajinu. Nezabudnite, že Slovinsko má veľa turistických príležitostí pre turistov a Triglavský národný park nie je výnimkou. Užite si svoju dovolenku v Slovinsku a objavte krásu Triglavského národného parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Triglavský národný park


1. Čo je to Triglavský národný park?
Triglavský národný park je národný park nachádzajúci sa v Slovinsku a zahrnuje veľkú časť pohoria Julské Alpy.

2. Ako sa dostanem do Triglavského národného parku?
Najlepšie je cestovať autom alebo vlakom do blízkej stanice. V parku je veľa parkovísk, takže nie je ťažké nájsť parkovacie miesto.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepší čas na návštevu parku je od mája do septembra, keď sú najpriaznivejšie počasie a teploty.

4. Potrebujem platiť poplatky za vstup do parku?
Áno, návšteva parku je spoplatnená. Poplatok sa platí za vstup do parku, vstupné na niektoré trasy a - v prípade prenocovania v chatách - aj za ubytovanie.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v Triglavskom národnom parku?
V parku je možné horská turistika, cykloturistika, treking, lyžovanie a ďalšie outdoorové aktivity.

6. Kde si môžem zarezervovať ubytovanie v parku?
Existuje množstvo ubytovacích možností v parku. Rezervácie si môžete urobiť online cez webové stránky ubytovateľov alebo prostredníctvom cestovných kancelárií.

7. Aké sú turistické trasy v parku?
Triglavský národný park má množstvo turistických trás pre jednodenné alebo viacdňové túry s rôznymi obtiažnosťami. Medzi najznámejšie trasy patria Soča Trail, Triglavský vrchol, Jalovecká dolina a mnoho ďalších.

8. Je možné vidieť divokú zver?
Áno, v parku žije množstvo druhov zvierat, vrátane medveďov, rysov, vlkov, jelenecke a rôznych druhov vtákov. V niektorých oblastiach však platí zákaz vstupu kvôli chráneným druhom.

9. Aké miesta treba v parku navštíviť?
Najdôležitejšie turistické atrakcie v parku sú krásne jazerá, okolité skalnaté vrchy a vodopády. Patria k nim Jezero Bled, Vrata Valley, Martuljek Falls a mnoho ďalších.

10. Je možné niečo kúpiť v parku?
Áno, v rôznych oblastiach parku nájdete malé obchody, kaviarne a reštaurácie. Okrem toho sú k dispozícii aj suveníry, darčeky a turistické potreby.


Dovolenka Slovinsko Triglavský národný park


Slovinsko je malá krajina, ale zato veľmi krásna. Nachádza sa južne od Alp a susedí s talianskou, rakúskou a chorvátskou hranicou. Triglavský národný park je najväčší a najstarší národný park v krajine a je tým najlepším miestom na dovolenku pre tých, ktorí sa radi venujú turistike, horským túram a iným outdoorovým aktivitám.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v tomto národnom parku, nezabudnite si zbaliť pevnú obuv a vhodné oblečenie pre horské túry. Najvhodnejšou dovolenkou tu však určite bude niekoľkodňová turistika. Existuje mnoho rôznych ciest, ktoré vás zavedú do skrytých zákutí národného parku, kde nájdete malebné umývadlá, jazerá a vodopády.

Mnoho turistov sa rozhodne pre zdolanie najvyššieho vrcholu v národnom parku, ktorým je práve Triglav. Tento vrchol môžete zdolať v jednom alebo dvoch dňoch, v závislosti od vašej fyzickej kondície. Pokiaľ nie ste skúsený horolezec, určite si prerátajte svoje sily a neodchádzajte sami.

Slovinsko ponúka aj mnoho miest, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu. Ak sa nechcete zúčastňovať na turistických túrach, môžete si prechádzať po krásnych dedinkách, navštíviť historické pamiatky a nádherné kostoly.

Pokiaľ sa rozhodnete pre dovolenku v Triglavskom národnom parku, môžete si byť istí, že nebudete sklamaní. Nachádza sa tu mnoho rôznych miest, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi, skupiny priateľov či páry. Slovinsko je príjemnou a čistou krajinou, ktorá určite stojí za to navštíviť.

Ak teda milujete prírodu, turistiku a horolezectvo, národný park Triglavský v Slovinsku je miesto, kde si určite prídete na svoje. Tešíme sa na vás!


Počasie Slovinsko Triglavský národný park


Slovinsko je malá krajina nachádzajúca sa v srdci Európy s nádhernou prírodou a horskými pohoriami. Jedným z týchto horských pohorí je aj najvyšší vrchol Slovinska - Triglav, ktorý je s výškou 2 864 metrov aj súčasťou Triglavského národného parku.

Počasie v Triglavskom národnom parku sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia, ktoré práve prebieha. V lete sa teploty pohybujú od 15°C do 25°C a prevláda suché a slnečné počasie. V oblasti sa môžu vyskytovať aj búrky s krátkodobými zrážkami, no tieto sú väčšinou miestneho charakteru. V lete sa však v pohorí môžu objaviť aj prehánky a silný vietor, čo môže ohroziť turistov na horských chodníkoch.

Jeseň prináša do parku sychravé a daždivé počasie, keď sa teploty začnú postupne klesať a pohorie sa začína meniť na zimnú krajinu. Október je mesiac, kedy sa turisti už nemôžu do hôr dostať, pretože cesty sú neprejazdné a vonkajšie podmienky nie sú ideálne ani pre túry na vedľajších chodníkoch.

Zima v parku sa začína v decembri a trvá až do marca, keď sa vrchy prekrývajú snehom do výšky aj niekoľkých metrov. Počas tejto doby sa teploty v parku pohybujú okolo -5°C až -10°C. V horách sa môžu vyskytnúť aj silné búrky a snehové prehánky, ktoré môžu ohroziť turistov na horách.

Na jar sa park prebúdza z v zimného spánku a teploty stúpajú. Od marca až do mája začínajú stromy kvitnúť a celá oblasť Triglavského národného parku sa mení na miesto s viac farebnými odtieňmi. Turisti sa môžu tešiť na prechádzky a jednodenné výlety do hôr, no aj počas jari môžu prírodné podmienky rýchlo premeniť na nepriaznivé.

Celkovo je Triglavský národný park fantastickým miestom pre návštevu počas celého roka, hoci zimné obdobie poteší predovšetkým milovníkov lyžovania a snehových aktivít. Počasie môže byť aj výzvou, pretože horské podmienky môžu byť náročné, no s prípravou a vhodnou výbavou si môžete užiť nádhernú prírodu a jedinečný pohľad z vrcholu hory Triglav.


Letenka Slovinsko Triglavský národný park


Triglavský národný park je jeden z najkrajších národných parkov v Európe. Nachádza sa v západnej časti Slovinska a ponúka návštevníkom nádherné výhľady na nádherné hory, lesy a jazerá. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a krásnej prírody, letenka Slovinsko a návšteva Triglavského národného parku, sú pre vás tou správnou voľbou.

Triglavský národný park bol založený v roku 1924 a zaujíma viac ako 800 km2. Park je domovom pre mnoho zvierat a rastlín, ktoré sú chránené zákonmi Slovinska. Medzi najznámejšie živočíchy, ktoré môžete stretnúť v parku patria rysy, vlky a medvede.

K dispozícii je mnoho turistických trás, ktoré vás prevedú skrze nádherné scenérie a ukážu vám najkrajšie miesta v parku. Najznámejšie trasy vrátane cesty na vrchol hory Triglav, ktorá je najvyššou horou v Slovinsku, a preto neodmysliteľnou súčasťou trasy je skalné lezenie a turistika na vrchol. Pokiaľ nemáte skúsenosti s lezením alebo nechcete ísť na vrchol, môžete sa vydovať na ľahšiu túru do okolitých obcí alebo navštíviť niektoré z jazier v parku.

Ďalšou zaujímavosťou v parku sú jaskyne. Najznámejšími sú jaskyňa Pokljuka a jaskyňa Vrtoglavica. Obe ponúkajú jedinečné zážitky a prechádzky vychádzajúce z podzemných jaskýň.

Pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalínové športy, Triglavský národný park ponúka veľa možností vrátane jazdy na prúde rieky Soča, lezenia po skale a bicyklovanie po horských chodníkoch.

Slovinsko je tiež domovom pre mnoho majstrovských pivovarov, ktoré vám umožnia ochutnať niektoré z najlepších slovinských pív. Okrem toho Slovinsko ponúka bohatú kuchyňu a vinárske oblasti, ktoré určite stojí za ochutnanie.

Letenky do Slovinska nie sú drahé a existuje mnoho online portálov, ktoré ponúkajú skvelé ponuky. Ak sa rozhodnete navštíviť Triglavský národný park, určite nebudete sklamaní, pretože ponúka krásne scenérie, ktoré sa budú pamätať po celý život.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky