Objavte lety za najlepšie ceny

Singapur Singapore Night Safari

Dovolenka Singapur Singapore Night Safari


Ak hľadáte nezvyčajné a veľmi zaujímavé miesto na strávenie dovolenky, Singapur je tou správnou voľbou pre vás. Tento maličký ostrovný štát východnej Ázie ponúka množstvo možností na zábavu a oddych a jednou z najpopulárnejších atrakcií je Singapur Night Safari.

Ak ste milovníkom zvierat, musíte si túto atrakciu rozhodne naplánovať do svojho itinerára. Singapur Night Safari sa nachádza v rovnomennom parku a je prvým nočným safari na svete. Prechádzkou po tomto zaujímavom parku, ktorý je svetovo známy pre svoje nočné prehliadky divokej prírody, si budete môcť vychutnať nádherný pohľad na nočný život mnohých zvierat.

Park sa nachádza v údolí Seletar a rozprestiera sa na ploche 35 hektárov. V parku žije viac než 2 500 zvierat, ktoré sa vedia dokonale prispôsobiť nočnému prostrediu. Ceze 130 druhov cicavcov, ktoré sú umiestnené v 7 rôznych oblastiach, takže môžete vidieť, ako divoké zvieratá žijú v ich prirodzenom prostredí.

Prechádzka touto nočnou džungľou je jedinečným zážitkom, ktorý vás zavedie do sveta fascinujúceho nočného života. Prechádzku začínate prechodom cez Tajomnú rieku, kde vám usporiadatelia safari nasadia na nosovou časť naslínané zelené okuliare a výlet dá tým správny a tajomný nádych. Po prechode cez rieku sa dostanete na Trail of the Jaguar, kde môžete vidieť jaguárov v bezprostrednej blízkosti.

Ďalším zaujímavým bodom na prechádzke je Fishing Cat Trail, kde môžete vidieť zaujímavý druh mačiek žijúci v blízkosti vodných zdrojov. Pre milovníkov slonov je k dispozícii najväčšia oblasť Sapphire s ďalšími útulkami pre rôzne druhy zvierat, ktoré sa dostanete po prechádzke cez secret access. V tejto oblasti môžete okrem slonov vidieť aj odcudzujúce sa paviány, hady a krokodíly.

Na záver by som spomenula aj zastávku na Wallaby Trail, kde môžete vidieť vždy veselé klokanie rodinky, ktorá Vám na záver aj priala dobrú noc. A samozrejme nemôžeme zabudnúť na novú atrakciu, kde sa môžete prechádzať na luxusnom člnikove v stredoveku vniknuté do intímetry lesov, kde nájdete svetlo a sviečky, ktorý počas plavby promenuje divoké zvieratá.

Na záver môžem len pochváliť toto úžasné miesto, kde si môžete s celou rodinou vychutnať nezvyčajné zážitky s nočným životom divočiny. Singapur Night Safari je určite jedným z najlepších miest na strávenie voľného času a jedným z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Singapur.


Ubytovanie Singapur Singapore Night Safari


Ak sa chystáte navštíviť Singapur, určite by ste nemali vynechať jedinečnú skúsenosť návštevy nočnej safari v oblasti Mandai Lake.

Singapore Night Safari je jedným z najobľúbenejších turistických atrakcií v Singapure. Tento nočný park otvára svoje brány po zotmení a ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú skúsenosť pozorovania nočného života zvierat z celého sveta.

Aby ste si túto skúsenosť mohli užiť naplno, mali by ste zvážiť ubytovanie v blízkosti parku. V oblasti Mandai Lake sa nachádza niekoľko luxusných hotelov a resortov, ktoré vám ponúkajú prístup k Singapore Night Safari.

Jeden z najlepších možností ubytovania v tejto oblasti je určite hotel "The Fullerton Hotel Singapore". Tento luxusný hotel vám ponúka výhľady na zátoku Marina Bay a nachádza sa len 20 minút jazdy autom od nočnej safari. Hotel je tiež spojený s centrom a ponúka vám možnosť nákupov a stravovania v jednom z najväčších nákupných centier v Ázii - The Fullerton Heritage.

Ďalším vynikajúcim ubytovaním je hotel "Mandarin Oriental Singapore". Nachádza sa v blízkosti rieky Singapore River a ponúka luxusné izby s výhľadom na mesto alebo rieku. Hotel ponúka návštevníkom vynikajúce reštaurácie a fitness centrum.

Ak hľadáte niečo viac pripomínajúce luxusný resort, mali by ste zvážiť "Shangri-La Hotel Singapore". Tento piatihviezdičkový resort sa nachádza v exotických záhradách a ponúka návštevníkom vynikajúce ubytovanie, bazén a exotické reštaurácie.

Ubytovanie v blízkosti Singapore Night Safari vám umožní skúsiť si túto jedinečnú skúsenosť v najlepšom svetle. Vďaka polohe vo vzdialenosti len niekoľkých minút od parku sa môžete vrátiť do hotela po skončení návštevy a užiť si oddych v pohodlí vášho hotelového ubytovania.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Singapore Night Safari


Q: Kedy sa koná Singapore Night Safari?
A: Singapore Night Safari funguje každý deň od 19:15 hod. do jednej hodiny ráno.

Q: Ako sa tam dostanem?
A: Z centrálnej časti Singapuru sa môžete dostať takmer všetkými formami verejnej dopravy, vrátane metra, autobusov a taxíkov.

Q: Kedy je najlepší čas navštíviť Singapore Night Safari?
A: Najlepší čas je v neskorých večerných hodinách, keď sa zvieratá aktívne pohybujú a západy slnka / súmraku dodávajú dobovému kúzlu.

Q: Koľko trvá prehliadka Singapore Night Safari?
A: Prehliadka trvá približne 2 až 3 hodiny.

Q: Kde by som mal kúpiť vstupenky?
A: Vstupenky si môžete zakúpiť online cez oficiálnu webovú stránku alebo priamo na mieste.

Q: Čo zahŕňa vstupné do Singapore Night Safari?
A: Vstupné zvyčajne zahŕňa prístup k nočnému safari, ktoré je zamerané na nočné zvieratá a vstup do nočného show s divokým divočinou.

Q: Je potrebné si dopredu rezervovať vstupenky?
A: Rezervácia nie je povinná, ale odporúča sa, pretože môžete ušetriť čas a uniknúť radám.

Q: Aké zvieratá môžem vidieť v Singapore Night Safari?
A: Môžete vidieť viac ako 2 500 zvierat z viac ako 130 druhov, vrátane levov, tygrov, hrochov, hydiny, civetov a mnohých ďalších zvierat.

Q: Ktoré aktivity by som si mal nechať pri návšteve Singapore Night Safari?
A: Nevynechajte nočnú prehliadku, zahrnujúcu safari vlak a nočnú show s divokou divočinou.

Q: Je možné urobiť si v Singapore Night Safari fotky?
A: Áno, ale zviera môžete vždy fotiť z bezpečnej vzdialenosti a musíte dodržiavať pravidlá návštevy, aby ste zviera nevyplašili alebo neohrozovali.


Letenka Singapur Singapore Night Safari


Ak plánujete navštíviť Singapur, určite nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára návštevu Singapore Night Safari. Tento nočný park sa nachádza na severe Singapuru, v oblasti Mandai. Je to prvý nočný safari park na svete, ktorý ponúka jedinečnú príležitosť pozorovať nočnú divočinu.

Park je otvorený každú noc od 19:30 do 12:00 hodiny. Na rozdiel od bežných nočných zvieracích výstav, ako sú napríklad zvieracie parky, v ktorých sa zvieratá umelé osvetlenie, v Singapore Night Safari sa zvieratá nachádzajú v ich prirodzenom prostredí. Na to, aby sa zvieratá necítili ohrozené umelým osvetlením, park používa osvetlenie typu "luna", ktoré nevyžaruje príliš veľa svetla.

Park je rozdelený do siedmich rôznych zón, ktoré zahŕňajú lesovú zónu, bažinatú oblasť, horskú zónu a horské rieky. Tieto zóny sú navrhnuté tak, aby poskytli návštevníkom možnosť vidieť rôzne druhy zvierat v ich prirodzenom prostredí.

V parku môžete vidieť viac ako 2 500 zvierat vrátane lesových antilop, bažinových kočiek, riečnych hipopótamov, lesových dravcov, orla čiernobéloho, nočného vtáka kiwi a mnoho ďalších druhov. V parku sa nachádza aj časť, kde môžete vidieť leopardov a hyen. Je to jedna z mála príležitostí, kedy môžete vidieť tieto zvieratá v nočných hodinách.

Okrem návštevy parku, si môžete vychutnať aj rôzne atrakcie, ktoré park ponúka. Medzi najobľúbenejšie patrí nočné predstavenie, ktoré predvádza tréner s divokými zvieratami. Návštevníci si môžu tiež vyskúšať jazdu na koňoch, ktoré sa nachádzajú v okolí parku.

Cena lístka na Singapore Night Safari sa pohybuje okolo 40 SGD (asi 25 EUR) pre dospelých a 25 SGD (asi 16 EUR) pre deti. Ak si chcete zabezpečiť miesto na nočných predstaveniach alebo jazde na koňoch, odporúčame si predtým rezervovať miesto online.

Výlet do Singapore Night Safari je skvelou príležitosťou vidieť divočinu v jej prírodnom prostredí a stráviť nezabudnuteľnú noc v najväčšom nočnom safari parku na svete. Môžete sa tešiť na stretnutie so vzácnymi druhmi zvierat a na to, že si odnesiete nevšedný zážitok zo Singapuru.


Počasie Singapur Singapore Night Safari


Singapur má subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou po celý rok. Niektoré mesiace sú však viac znesiteľné ako iné. Práve v takéto mesiace vstupuje Singapore Night Safari v úvahu ako príjemný spôsob, ako si užiť atrakcie v Singapure, aj keď je teplota vysoká.

Singapore Night Safari je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Singapure. Tento park sa nachádza v oblasti Mandai, ktorá je zhruba 16 km od tradičného centra Singapuru. Ako už názov napovedá, je to safari zvieraťa, ktoré môžete navštíviť po zotmení.

Park je otvorený každý deň od 19:30 do polnoci, čo znamená, že môžete zažiť chladnejšie počasie. Kvôli večerným hodinám je aj skúsenosť zaujímavejšia, pretože sa ukáže nočná aktivita zvierat.

V lete sú teploty v Singapure vysoké a vlhké, ktoré môžu byť náročné. Pri návšteve Singapore Night Safari sa vyhnite horúcim denným hodinám a zvoľte si skôr večerné výlety. V noci teploty klesajú na pohodlných 24 stupňov Celzia.

Singapur má po celý rok sezónu zrážok a júli a august sú obzvlášť vlhké mesiace. Aj keď Singapore Night Safari nie je úplne suchý zážitok, môžete sa tešiť určitej úľave od horúčavy. Večery sú zvyčajne prečisté, čo znamená, že sa môžete postaviť proti občasným dažďom.

Vhodné oblečenie na návštevu Singapore Night Safari si vezmite voľné a príjemné, aby ste sa cítili pohodlne. Oblečenie by malo byť farebné a svetlé, aby ste zabránili priťahovaniu komárov. MHoci na mieste nájdete niektoré ochranné prostriedky proti komárom, odporúčam si so sebou vziať aj vlastné.

Singapore Night Safari je nielen príjemnou návštevou Singapuru, ale aj skvelým spôsobom, ako sa vyhnúť horúcim a vlhkým letným mesiacom. Keď navštívite Triedu zvierat v ich prírodnom habitate, budete si môcť užiť niektoré z najexotickejších zvierat sveta po súmraku v príjemnej atmosfére.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky