Objavte lety za najlepšie ceny

Senegal Parc National du Niokolo-Koba

Ubytovanie Senegal Parc National du Niokolo-Koba


Senegal Parc National du Niokolo-Koba je jeden z najväčších národných parkov v západnej Afrike. Nachádza sa na juhovýchode krajiny, na ploche takmer 9 000 kilometrov štvorcových. Park je bohatý na rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú špecifické pre oblasť západnej Afriky.

Park je domovom pre viac než 80 druhov zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, hyen, krokodílov, varanov a hipopótamov. Okrem toho sa tu nachádza množstvo druhov vtákov, hadov a hmyzu. Park je tiež známy ako miesto, kde sa koná migrácia veľrýb z Atlantiku.

Ak hľadáte ubytovanie v parku Parc National du Niokolo-Koba, máte niekoľko možností. K dispozícii sú malé chatky a stany, ktoré ponúkajú základné ubytovanie, ale aj luxusné kempe a hotely, ktoré vám poskytnú všetko, čo potrebujete na príjemný pobyt.

Veľa kempe a hotelov ponúka aj rôzne aktivity pre návštevníkov parku. Napríklad, môžete sa zúčastniť safari, vychádzok do prírody, jazdy na koni, alebo raftingu. Bicyklové výlety, ktoré vám umožnia prejsť sa po celej oblasti parku, sú tiež veľmi populárne.

Okrem toho budete mať možnosť sledovať miestnych obyvateľov v ich každodennom živote a spoznať ich kultúru a tradície. Môžete sa tiež stretnúť s miestnymi rybármi a ochutnať ich ryby či mäso z lovenia v rieke Gambia.

Celkový zážitok z ubytovania v parku Parc National du Niokolo-Koba bude nezabudnuteľný. Priateľskí miestni obyvatelia, spektakulárna príroda a bohaté zvieratá a rastliny Vám ponúkajú nezabudnuteľné zážitky, ktoré si budete pamatať na celý život. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva, kultúry a krásnej prírody, park Parc National du Niokolo-Koba je pre vás to správne miesto.


Letenka Senegal Parc National du Niokolo-Koba


Ak hľadáte dobrodružstvo a chcete navštíviť miesto plné rozmanitej a divokej prírody, Senegal a jeho národné parky by mohli byť tou správnou voľbou. Medzi najkrajšie z nich patrí Parc National du Niokolo-Koba, ktorý sa nachádza na juhu krajiny a rozprestiera sa na ploche 9100 km². Jeho založenie sa datuje do roku 1954 a už v roku 1981 bol zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Národný park sa vyznačuje rôznorodosťou prírodných biotopov, ktoré sa tu stretávajú. Okrem saván a stepí tu nájdete aj tesnejšie lesy a bažiny. Tieto rôzne prostredia poskytujú miesto pre pestrosť druhov rastlín a živočíchov. V parku žijú napríklad slony, leopardy, bivojce, krokodíly, hyeny, antilopy a mnoho iných. Zaujímavosťou je aj miestny primát, zvaný patas, ktorý sa vyskytuje len na niekoľkých miestach v Afrike a je pomerne vzácny.

Ak sa chcete vydať do parku na vlastnú päsť, budete potrebovať povolenie od miestnych úradov. Vstupné poplatky sú relativne nízke a navyše je možné si prenajať miestneho sprievodcu a jeho vozidlo. Najlepší čas na návštevu parku je v období sucha, kedy je príroda najkrajšia a živočíchy sa stretávajú pri vodných zdrojoch. Treba však byť pripravený aj na extrémne teploty a prachu, ktorý sa vyskytuje najmä počas suchých mesiacov.

Veľa turistov si však radšej zvolí organizovanú cestu s miestnou agentúrou. Okrem povolení a dopravy vám takáto cesta zaručí aj ubytovanie v miestnom kempe a odbornými sprievodcov, ktorí vás prevedú najkrajšími miestami parku. Väčšina nich má dobre vybavené vozidlá a často s nimi strávite aj niekoľko dní, počas ktorých navštívite rôzne miesta v parku.

Kto by sa v rámci pobytu v Senegale nechcel pozrieť aj na niečo ďalšie, čaká ho v hlavnom meste Dakar mnoho kultúrnych pamiatok a miest, kde sa dá skvele stráviť čas a ochutnať miestnu kuchyňu. Určite stojí za to navštíviť napr. Gorée Island - miesto, ktoré je pripomienkou starých časov otroctva. Okolo celého ostrova sa nachádza pekná pláž a v centre ostrova na návštevníkov čakajú múzeá a pamätné miesta.

Celkovo je Senegal skvelým cieľom pre dovolenku pre tých, ktorí milujú prírodu a zároveň chcú spoznávať nové kultúry a miesta. Parc National du Niokolo-Koba je nepochybne jedným z najkrajších miest v krajine, ktoré by si turisti nemali nechať ujsť. Krása prírody, pestré druhy rastlín a zvierat a jedinečná kultúra miestnych obyvateľov vás určite nadchnú a poskytnú neopakovateľné zážitky.


Počasie Senegal Parc National du Niokolo-Koba


Senegal Parc National du Niokolo-Koba je jedným z najkrajších a najvýznamnejších národných parkov v západnej Afrike. Rozprestiera sa na viac ako 9 000 km² a je domovom mnohých zvierat, vrátane levov, slonov, nosorožcov, gepardov, hyen, opíc a vtákov.

Vzhľadom na svoju polohu na juhu Sahary je klima v parku horúca a suchá. Počas celého roka sa tu teploty pohybujú okolo 35 °C a vyššie, s minimálnou nočnou teplotou zvyčajne nad 20 °C. Letné mesiace (jún a júl) sú najhrozejšie a najťažšie, pretože vtedy dochádza k vysokým teplotám a minimálnej vlhkosti.

Avšak, napriek horúcemu počasiu, Senegal Parc National du Niokolo-Koba prináša pre turistov veľa aktivít a zážitkov. Môžete sa tu napríklad vybrať na safari a vidieť niektoré zo zvierat v ich prirodzenom prostredí, prechádzať sa po čarovných cestičkách, jazdiť na koni alebo navštíviť miestne dediny a obchody so suvenírmi.

Veľkoobchodné zvieratá sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti riek, kde sa voda zvyčajne udržuje počas celej sezóny. Väčšina zvery sa zdržiava v lesnom poraste, kde si nájdu úkryt pred slnkom a najedia sa trávou a plodmi stromov.

Ak sa rozhodnete navštíviť západnú Afriku a jej krásy, nezabudnite si so sebou priniesť dostatok vody a oblečenie vhodné na horúce počasie. Pripravte sa tiež na to, že ceny v parku môžu byť značne vysoké, preto sa určite informujte vopred o tom, čo by ste mali so sebou a čo bude k dispozícii na mieste.

Celkovo si treba uvedomiť, že v Senegal Parc National du Niokolo-Koba sa nachádza jedinečná krajina s divokým a úchvatným prírodným prostredím, ktoré stojí za to vidieť. Ak hľadáte dobrodružstvo, pochutnajte si na tomto jedinečnom mieste v západnej Afrike!


Najčastejšie otázky a odpovede Senegal Parc National du Niokolo-Koba


Otázky:

1. Kde sa nachádza Parc National du Niokolo-Koba?
2. Aké zvieratá sa tu vyskytujú?
3. Aké je vstupné do parku?
4. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
5. Je možné v parku prenocovať?
6. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
7. Ktoré miesta v parku sú najkrajšie?
8. Ako sa dostať do parku?

Odpovede:

1. Parc National du Niokolo-Koba sa nachádza v Senegale na západe Afriky.
2. V parku sa vyskytuje množstvo zvierat, vrátane slonov, gepardov, levov, paviánov a mnohých druhov antilop a kopytníkov.
3. Vstupné do parku závisí od toho, či ste domáci alebo zahraničný turista. Bežné vstupné pre zahraničných turistov je okolo 10-15 eur.
4. Najlepší čas na návštevu parku je v suchom období od decembra do marca, keď je minimum zrážok a zvieratá sú preto koncentrované na jednom mieste.
5. Áno, v parku je možné prenocovať v kempoch a chatkách.
6. V parku je možné upraviť prehliadky zvierat a rybárčenie, ale tiež si užiť pieskovce a iné aktivity.
7. Medzi najkrajšie miesta v parku patria vodopády, rieky a rybníky, ale tiež miesta, kde sa často vyskytujú zvieratá.
8. Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je cez letisko Blaise Diagne a potom využitie miestnej dopravy, alebo zo susedních krajín.


Dovolenka Senegal Parc National du Niokolo-Koba


Senegal je zaujímavou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom nevšedné zážitky. Ak sa vydáte na dovolenku do Senegalu nemôžete vynechať návštevu Parku Národného klenotu v Senegale - Parc National du Niokolo-Koba.

Park národného klenotu v Senegale - Parc National du Niokolo-Koba sa nachádza na juhu krajiny v pohorí Fouta-Djalon v oblasti Kédougou v regióne Tambacounda. Tento park zaberá územie o rozlohe 913 000 ha a patrí medzi najväčšie parky v Afrike.

Park ukrýva v sebe džunglu a rôzne druhy divokej zveri, ako sú sloni, levharti a hyeny. Drevené kopytne zvieratá sú medzi najkrajšími druhmi obývajúcimi tento park. Medzi nimi nájdeme zošnurovce, antilopy, buvoly a býki víly v priebehu bieleho a červeného písku. Krajina je bohatá aj na množstvo vtákov, pričom jedným z najkrajších druhov je lebec africký. Celkovo tu žije viac ako 330 druhov rôznych zvierat.

Na ceste z Tambacounda do Ziguinchor môžeme využiť služby miestnych sprievodcov a cestovateľov, ktorí nás prevedú parkom. Títo lokálni sprievodcovia nás prevedú parkom, ukážu nám miesta, ktoré turisti vidieť nevidia, a oboznámia nás s kultúrou miestnych obyvateľov.

Okrem prekrásnej prírody môžeme navštíviť aj miestne dediny, kam sa nedostanete turistickým autobusom. Tu si môžeme skvelo prepojiť relax s ponořením sa do kultúry a každodenného života miestnych obyvateľov.

Pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode a chcú sa dotknúť afrických tajomstiev, je Park Národného klenotu v Senegale - Parc National du Niokolo-Koba tou správnou voľbou. Ak ste niekedy snívali o tom, že vidíte v divočine slonov alebo lesov, filmovú pozitívu z Indie alebo hľadáte vibrácie kultúr v tom najprimitívnejšom zmysle, táto dovolenka môže byť pre vás tou správnou.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky