Objavte lety za najlepšie ceny

Samoa Togitogiga Waterfall

Letenka Samoa Togitogiga Waterfall


Samoa je ostrovný štát v južnom Tichom oceáne a je známy svojou prírodou, kultúrou a históriou. Jedným z najkrajších miest, ktoré určite stojí za návštevu, je Togitogiga Waterfall. Tento vodopád sa nachádza na ostrove Upolu, ktorý je druhým najväčším ostrovom Samoy.

Cesta k vodopádu je samostatným zážitkom. Musíte prejsť lesnou plochou, kde sa nachádzajú palmy, banány a množstvo iných exotických rastlín. Pozor, môže to byť miestami šmykľavé a kamenisté, preto je lepšie obuť si vhodné turistické topánky či sandále. Po ceste smerom k vodopádu môžete vidieť aj jedno z najkrajších miest na Samoe - Lagunu Savaia.

Keď dorazíte k vodopádu, budete nadšení z jeho krásy. Voda padá z výšky asi 30 metrov do jazierka, kde sa môžete okúpať vy i vaše deti. Teplota vody je príjemná a obklopenie prírody vás úplne pohltí. K dispozícii je aj lavička, kde sa môžete usadiť a len tak pozorovať prírodu okolo.

Pre skúsených plavcov je tu možnosť skákať k vodopádu z rôznych hraníc - od miest s nižšími skokmi po tie vyššie, ktoré sú vhodné pre tých odvážnejších. Voda v jazierku je dostačujúco hlboká, aby ste si tento zážitok mohli užiť bez obáv.

Ak máte radi prírodu a radi by ste poznali krásy Samoy, Togitogiga Waterfall je miestom, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť. Ale pozor - noste so sebou dostatok vody a jedla, pretože v okolí nie sú žiadne občerstvenia či obchody.

Užite si krásy Samoy a zároveň sa opláchnte pri vodopáde Togitogiga Waterfall - určite sa Vám to oplatí.


Ubytovanie Samoa Togitogiga Waterfall


Samoa je známa svojou nádhernou prírodou, a ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, navštívte Togitogiga Waterfall. Tento vodopád sa nachádza na ostrove Upolu, ktorý je jedným z hlavných ostrovov Samoy.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Togitogiga Waterfall, máte niekoľko možností. Najbližšie bývanie k vodopádu je v inej oblasti, kde nájdete mnoho malých dediniek s množstvom ubytovacích možností. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka možnosť ubytovania v „Fales“, čo sú tradičné samojské chaty s palmovými listami, ktoré vám poskytnú útulný a autentický pocit pobytu v Samoy.

Ak chcete ubytovanie s väčším pohodlím, v blízkosti vodopádu nájdete tiež niekoľko hotely a rekreačné centrá. Upolu Island Resort ponúka luxusné ubytovanie súčasne s pokojnou a čarovnou atmosférou, ktorú Togitogiga Waterfall poskytuje. Resort ponúka jedinečné zážitky, ako napríklad kajakárske okruhy, šnorchlovanie a strávenie dňa v plážovom kine pod hviezdami.

Ale ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám poskytne kúsok prirody, Ve Vai Boutique Hotel v blízkosti vodopádu ponúka izby s panoramatickým výhľadom na oceán a lesy. Tento hotel ponúka jedinečnú skúsenosť s pohodlným ubytovaním a kvalitnými službami s maximálnou úctou k prostrediu.

Návšteva Togitogiga Waterfall je nepochybne nezabudnuteľným zážitkom a pobyt v blízkosti vodopádu vám poskytne príležitosť byť súčasťou nádherných okolností Samoy. S ubytovaním, ktoré sa dokonale zlúči s prírodou a jej krásami, bude váš pobyt v Samoy jedinečný.


Počasie Samoa Togitogiga Waterfall


Vítejte na Samoi, krásném tropickém ostrově v Tichomoří. Samojská republika je tvořena deseti ostrovy a Togitogiga Waterfall se nachází na ostrově Upolu. Voda padající ze skalní stěny, okolní lesy a nedotčená příroda dělají z tohoto místa jedno z nejvíce atraktivních v celé Samojské republice.

Počasí na Samoi je tropické - horké a vlhké po celý rok s průměrnou teplotou kolem 28 stupňů a vysokou vlhkostí vzduchu. Nejvhodnější doba na návštěvu Samoi a užít si koupání pod vodopádem je od června do října, kdy je nejnižší pravděpodobnost srážek. Nicméně, i během této doby je dobré mít na paměti, že počasí se rychle mění a může například pršet během velmi krátké doby.

Togitogiga Waterfall leží v centrálním pohoří ostrova, v blízkosti vesnice Saleilua. Pro turisty je zpřístupněn udržovanou stezkou, která vede přibližně 15 minut od parkoviště. Pokud se rozhodnete navštívit vodopád, doporučuje se vzít si s sebou koupací plavky, ručník, sluneční krém a také dostatek pitné vody, protože návštěvníci nedisponují zde žádným občrefreshmentním stánkem. Navštivte vodopád brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy nejsou tam mnoho lidí, a tak si více užijete klidu a krásného okolního prostředí.

Vodopád Togitogiga je jedním z nejstarších a nejznámějších míst na Samoi, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a zároveň poskytuje pohled na jednu z nejkrásnějších částí ostrova. Ať už se chystáte na Samoi kvůli Togitogiga nebo jiné turistické atrakci, můžete se těšit na nádhernou tropickou přírodu, teplé slunečné dny a jedinečné zážitky.


Dovolenka Samoa Togitogiga Waterfall


Samoa je malá krajina v južnom Tichomorí, ktorá ponúka turistom množstvo zaujímavých zážitkov. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali vynechať, je vodopád Togitogiga. Táto prírodná pamiatka ponúka návštevníkom spektakulárny pohľad na mohutný vodopád, ktorý padá z výšky do bazéna v hlbokom kaňone, obklopenom tajomnou džungľou.

Togitogiga Waterfall sa nachádza v oblasti O le Pupu-Pui National Park na západnom pobreží Savai'i, najväčšej z deviatich ostrovov Samoa. Ostrov zahalený v zelenej prírode ponúka útočisko pre tých, ktorí hľadajú súkromie a súčasne chcú spoznať kultúru miestnych obyvateľov.

Cesta k vodopádu Togitogiga vedie cez hustú džungľu, kde môžete vidieť množstvo rôznych druhov rastlín a zvierat. Cesta je vo väčšej časti strmo vystúpaná, takže si treba dať pozor na nohy a obuv. Po príchode sa návštevníci ocitnú na vrchole vodopádu, kde sa môžu osviežiť v jazierke u jeho základne.

Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si vyskúšať skok z okrajov vodopádu, pričom si budete môcť užiť cenný pocit splynutia s touto nádhernou a prírodnou časťou ostrova.

Návštevníci si môžu tiež vychutnať piknik v miestnych záhradách s výhľadom na okolitú krajinu, alebo si užiť masáž na riečnej skale priamo pod vodopádom. Občerstvenie a suveníry si v miestnom obchode môžu kúpiť od miestnych obyvateľov.

Samoa je turistikou nedotknutá krajina, kde si môžete skutočne oddýchnuť od ruchu a stresu každodenného života. Vodopád Togitogiga je jedným z najkrajších miest, ktoré krajina ponúka a určite stojí za to, aby ste si ho pri vašej ceste na túto ostrovnú krásu nevynechali. Tak neváhajte a vyrazte na dovolenku na Samoa.


Najčastejšie otázky a odpovede Samoa Togitogiga Waterfall


1. Aká je poloha vodopádu Samoa Togitogiga?
- Vodopád sa nachádza v Národnom parku O le Pupu-Pue na ostrove Upolu v Samoe.

2. Aké sú vstupné poplatky na vodopád Samoa Togitogiga?
- Vstupné poplatky sa platia na vstupnej bráne a sú 20 tala (zhruba 7,50 eur) za dospelého a 5 tala (okolo 1,85 eur) za dieťa.

3. Ako dlho trvá túra k vodopádu Samoa Togitogiga?
- Túra k vodopádu trvá približne 30 minút. Je to mierna a krásna prechádzka, ktorá ponúka skvelé výhľady na okolitú prírodu.

4. Je možné si vodopád aj pozrieť zblízka?
- Áno, je možné ísť až ku vodopádu a dokonca aj kúpať sa v jeho bazéne. Voda je však chladná a bazén hlboký, takže je potrebná opatrnosť.

5. Aké vybavenie je potrebné na túru k vodopádu Samoa Togitogiga?
- Odporúča sa mať so sebou opasok, ktorý pomôže udržať si rovnováhu a pohodlnú obuv, ktorá umožní prechádzať sa po skalách. Je potrebné mať tiež dostatok vody a ochranný krém proti slnečnému žiareniu.

6. Aké sú otváracie hodiny vodopádu Samoa Togitogiga?
- Vodopád je otvorený každý deň od 8:00 do 16:00 hod.

7. Môže sa na vodopád Samoa Togitogiga ísť aj s deťmi?
- Áno, túra k vodopádu je mierna a vhodná aj pre deti. Je však potrebná opatrnosť pri pohybe po skalách a pri kúpaní v bazéne.

8. Kde sa dá v okolí vodopádu Samoa Togitogiga ubytovať?
- V okolí vodopádu sa nachádzajú rôzne hotely, resorty a ubytovania pre turistov. Najbližšie sú v dedinke Saleilua.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky