Objavte lety za najlepšie ceny

Samoa Baha'i House of Worship

Ubytovanie Samoa Baha'i House of Worship


Samoa Baha'i House of Worship je nádherné miesto, ktoré každého návštevníka poteší svojou jedinečnosťou a nádhernou atmosférou. Nachádza sa v oblasti Tiapapata v Samoe a bol postavený na slávnostné otvorenie v roku 1984.

Stavba bola zrealizovaná podľa návrhu a špecifikácií zo svätej knihy Bahá'í. Štruktúra bola navrhnutá tak, aby vytvárala pocit spojenia s Bohom a aby slúžila ako miesto zborového stretnutia pre veriacich a pre návštevníkov.

Samoa Baha'i House of Worship sa skladá z kruhovo usporiadaných stien a strechy, ktoré boli postavené z miestnych materiálov, aby vytvorili skutočne unikátnu architektúru. Strecha stavby je zakrytá množstvom guličiek, ktoré umožňujú krásne prenikanie svetla dovnútra stavby.

Vnútorná časť stavby bola zasadená do zeme, aby vytvorila pocit stability a bezpečia. Interiér vyvoláva pocity pokoja a harmónie a je zdobený množstvom nádherných mozaikov a svetiel.

Okrem poskytovania miesta k modlitbám a oslavám, Samoa Baha'i House of Worship slúži aj ako okruh stretnutí pre kultúrne a vzdělávací program. Toto miesto sa stáva strediskom komunity, ktorá má za cieľ budovať mier, jednotu a spoluprácu na celom svete.

Návštevníci sú vítaní v Samoa Baha'i House of Worship kedykoľvek počas dňa a môžu si vychutnať krásu a symboliku stavby a zachytiť okamihy pokoja a spojenia s Bohom. Turisti môžu tiež zostať v ubytovaniach nachádzajúcich sa v blízkosti tejto nádherného miesta a tak sa oddať poznávaniu najkrajších zákutí tejto krásnej oblasti.


Dovolenka Samoa Baha'i House of Worship


Samoa Baha'i House of Worship – miesto k spirituálnemu prebudeniu

Samoa, ostrovný štát v južnom Tichomorí, súsoší 10 samotných ostrovov, ktoré ponúkajú ešte viac ako idylické pláže a unikátne rastliny, ktoré rastú iba v týchto zemepisných šírkach. Samoa ponúka aj miesto k duchovnému prebudeniu avnímaniu. Nachádza sa tam nádherná budova, ktorej popoludní cez farebné sklené okná, sa lomí slnečné svetlo. Je ňou Samoa Baha'i House of Worship, ktorý je jedným z najkrajších a najnápadnejších kostolov na svete.

Samoa Baha'i House of Worship bol dokončený v roku 1984 a stal sa miestom pre ľudí všetkých vierovyznaní. Tento kostol je súčasťou bahá'ího hnutia, ktoré je založené na princípe, že všetky náboženstvá pochádzajú z jednej božskej pravdy. Bahá'í univerzálistické presvedčenie poukazuje na skutočnosť, že svetové náboženstvá majú rovnaký zdroj a odhalili rovnakú božskú pravdu.

Samoa Baha'i House of Worship je preto miestom duchovnej harmónie, kde sa ľudia môžu spojiť bez ohľadu na svoje vierovyznanie. Jeho architektonický návrh zdôrazňuje toto univerzálne posolstvo. Kostol má tvar lotosovej kvety, ktorá je pre Bahaíov významná ako symbol duchovného prebudenia. Tento kostol je jedným z mála budov podobného typu na svete a jeho krajina je považovaná za jednu z najkrajších prírodných scén v oblasti.

Okolo budovy sa nachádza nádherná záhrada s tropickými kvetmi a stromami, ktoré dodávajú miestu ešte väčší pôvab. Voda fontány, kde sa odráža slnko, je považovaná za symbol svetového duchovného prebudenia. Mnoho návštevníkov si prišlo vychutnať ticho a atmosféru pokoja v a napojenie sa na duchovno.

Celý Samoa Baha'i House of Worship je zameraný na duchovné spojenie a poskytuje človeku možnosť uzrieť ducha prírody a zároveň sa pripojiť na vnútorné self-realizáciu. Jeho umiestnenie na ostrove Savai'i je prirodzené pre duchovnú cestu a určujúcim pre to miesto je, že sa jedná o jedno z hlavných siete svetla rozšíreného Baha'ího ponímania myšlienky.

Keď navštívite Samoa Baha'i House of Worship, dostanete možnosť preťažiť svoj duchovný život cez duchovnú harmóniu a pokoju v jednej z najkrajších prírodných scenérií na svete.

Miesto tohto druhu zagaruje vaše zmysly a ponúka jedinečné prežitky, ktoré vás zanechajú s pocitom ukojenia a duchovnej súladu. Keďž ežijeme v tak náročnom a rýchlym svete, sme nútení vrátiť sa k prírodným činom, kde svoj duch iba nájdete. Preto je návšteva Samoe Baha'i House of Worship skutočne zážitkom, ktorý vás nabudí a odpočinie váš duch.


Počasie Samoa Baha'i House of Worship


V srdci Tichomoria, medzi Južným Pacifikom a Austráliou, sa nachádza ostrovná krajina, ktorá nesie názov Samoa. Táto krajina má jedinečné klimatické podmienky a tiež hostí jeden z najvýznamnejších pamiatkových objektov Bahá’ího hnutia v tejto oblasti – Bahá’í dom modlitieb v Samoe.

Počasie v Samoe je veľmi tropické. Väčšina roka je zväčša teplá s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou, ktorá dosahuje až 85%. Väčšina oblasti prechádza cez dva ročné obdobia – suché a daždivé. Suché obdobie trvá od mája do októbra, kým daždivé obdobie siaha od novembra do apríla.

Počas daždivého obdobia sa Samoe transformuje na zelenú oázu so šumivými prúdmi a čerstvým vzduchom. Práve počas tohto obdobia môže byť ťažké prejsť sa po ostrove kvôli zvýšeniu vody v riekach a tokoch. Napriek tomu, daždivé obdobie príde s výhodami, ako sú kvitnúce kvety a bohaté ovocie.

Naopak, počas suchého obdobia zvládnu Samoeovci svoj zvyčajný rytmus. Počas tejto sezóny je teplota stále vysoká, ale vlhkosť sa znižuje, čo zvyšuje pohodlie. Samoe tak ponúka slnečné dni, čo umožňuje turistom plne vychutnať si jej krásy.

Bahá'í dom modlitieb v Samoe, akým bol navrhnutý Kanadským architektom - Charles Maxwell, je prvou vízie skutočne globálnej budovy. Táto budova sa nachádza na zelenej kopčine, ponúka nádherný výhľad na Samoe. Jeho oranžovo-biela stavba predstavuje vplyvy oblasti, ale zároveň poukazuje na jeho univerzálny význam.

Bahá'í dom modlitieb v Samoe je otvorený pre ľudí všetkých náboženstiev a kultúr. Navštíviť túto budovu môžu aj tí, ktorí nie sú Bahá'ími. V dome sa môže modliť k akémukoľvek Bohu a dostať sa tak bližšie k Láske, Ktorou sa všetcia pohybujeme. Turisti môžu podniknúť túru a vychutnať si Samoe, zatiaľ čo strávia kľudnú chvíľu uprostred Bahá'ího domu modlitieb v Samoe.

V samotnom Bahá’í dome modlitieb sa vždy nachádza tichý priestor, kde sa ľudia môžu zamerať na Boha a modliť sa ku nemu. Nachádza sa tu aj štyri veľké sochy, ktoré majú symbolizovať oceány sveta a ktoré sú spojené do jednej jednoty. Tieto sochy sú umiestnené v každom rohu domu, aby symbolizovali rovnosť ľudí a krajín.

V Samoe, členovia Bahá’ího hnutia hájia lásku, jednotu a bratstvo medzi všetkými ľuďmi bez ohľadu na národnosť, vieru, etnický pôvod alebo pohlavie. Bahá’í dom modlitieb v Samoe hovorí o poukazuje práve na súčasné potreby ľudstva a spoločnosti.

V Samoe sú milí obyvatelia i pestrá príroda. Bahá’í dom modlitieb v Samoe sa vtomto prostredí udržiava ako symbol lásky a jednoty, v ktorom môžeme podnikať púť k Bohu, bez ohľadu na našu vierovyznanie.


Letenka Samoa Baha'i House of Worship


Letenka do Samoy je zážitkom, ktorý si mnohí z nás ešte len plánujú. Tento ostrovný štát v južnom Pacifiku je známy svojimi bledomodrými lagúnami, koralovými útesmi a horami, ktoré ponúkajú neuveriteľný výhľad z výšky. Ale existuje určité miesto, ktoré môže viesť váš zážitok v Samoe ešte ďalej – Baha'i House of Worship.

Baha'i je náboženstvo, ktoré má korene v Iráne a jeho názov znamená „náboženstvo všetkých národov“. V Samoe sa nachádza jeden z len siedmich domov Baha'i na svete. Tento neopakovateľný kostol, ktorého architektúru tvoria symetrické krivky a štíhle stĺpy, sa skladá z mnohých mramorových dlaždíc, ktoré symbolizujú všetky kultúry a národy sveta, zatiaľ čo dokonale zaoblené okná umožňujú prúdiť svetlo na oltár.

Samoa Baha'i House of Worship sa nachádza na kopci, odkiaľ sa návštevníci môžu tešiť z výhľadu na more a okolitý ostrov. Okrem modlitieb a služieb sa v kostole organizujú aj hudobné koncerty a diskusie o duchovných témach.

Letenka do Samoy nie je lacná, avšak návšteva Baha'i House of Worship by mohla byť tou správnou motiváciou na to, aby ste sa tam raz ocitli. Je to miesto, kde môžete nájsť vnútorný kľud a pokoj a byť súčasťou náboženstva, ktoré sa snaží zjednotiť svet.


Najčastejšie otázky a odpovede Samoa Baha'i House of Worship


Otázky a odpovede týkajúce sa Samoa Baha'i House of Worship sú:

1. Čo je Samoa Baha'i House of Worship?

Samoa Baha'i House of Worship je náboženská budova určená na vzývanie a modlitbu v rámci bahá'íského spoločenstva.

2. Kde sa nachádza Samoa Baha'i House of Worship?

Samoa Baha'i House of Worship sa nachádza v obci Tiapapata na samotnom ostrove Upolu, ktorý patrí k Samoe.

3. Kedy bola Samoa Baha'i House of Worship postavená?

Samoa Baha'i House of Worship bola dokončená v roku 1984.

4. Aké je zariadenie v Samoa Baha'i House of Worship?

Samoa Baha'i House of Worship obsahuje jeden hlavný sál, ktorý môže pojať až 650 ľudí. V areáli sa nachádza aj knižnica, kancelária a záznamová miestnosť.

5. Je Samoa Baha'i House of Worship otvorená pre verejnosť?

Samoa Baha'i House of Worship je otvorená pre verejnosť a všetci sú tu vítaní bez ohľadu na náboženstvo.

6. Je nutné dodržiavať nejaké špeciálne pokyny pri návšteve Samoa Baha'i House of Worship?

Návštevníci by mali dodržiavať určité pravidlá a pokyny, ako napríklad obliekať sa skromne a odstaviť obuv pred vstupom do svätyne.

7. Aké udalosti sa často konajú v Samoa Baha'i House of Worship?

Samoa Baha'i House of Worship sa používa na rôzne náboženské slávnosti, liturgie, modlitby a meditácie vrátane svadieb, pohrebov a iných sviatkov.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky