Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Transylvánske Alpy

Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Transylvánske Alpy


1. Kam v Rumunsku smerovať v Transylvánskych Alpách?
Odpoveď: Najznámejšie miesta v Transylvánskych Alpách sú Bran, kde sa nachádza Drakulaova hrabina, a Sinaia, domov Pelišného zámku.

2. Aké sú najlepšie aktivity na Transylvánskych Alpách?
Odpoveď: Turistika, horská cyklistika, lyžovanie a turistika v prírodných parkoch.

3. Je Transylvánske Alpy turistický región pre rodiny?
Odpoveď: Áno, Transylvánske Alpy sú vhodné pre rodiny s deťmi na výlety, turistiku a zábavu.

4. Je bezpečné šetriť v Transylvánskych Alpách?
Odpoveď: Transylvánske Alpy sú pomerne bezpečné, ale je stále potrebné sledovať svoje veci a byť obozretný vo verejných priestoroch.

5. Ak je návšteva Transylvánskych Álp možná aj mimo turistickej sezóny?
Odpoveď: Áno, môžete navštíviť Transylvánske Alpy aj mimo turistickej sezóny, kedy návštevnosť nie je taká vysoká, a ceny sú lacnejšie.

6. Aké sú najlepšie spôsoby ako sa dostať do Transylvánskych Álp?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby ako sa dostať do Transylvánskych Alp sú boj, vlakom alebo autom.

7. Aké sú najlepšie prírodné parky na Transylvánskych Álpách?
Odpoveď: Najlepšie prírodné parky na Transylvánskych Alpách sú Národný park Făgărași a Národný park Retezat.

8. Je potrebné si zobrať horolezecké vybavenie ak sa chystám navštíviť Transylvánske Alpy?
Odpoveď: Len ak plánujete horolezectvo, inak nie je potrebné horolezecké vybavenie, ale nezabudnite na turistické batoh, oblečenie a obuv.


Letenka Rumunsko Transylvánske Alpy


Rumunsko má veľmi hodnotné turistické destinácie, jednou z najatraktívnejších a najnavštevovanejších je Transylvánske Alpy. Táto oblasť sa nachádza na západe krajiny, rozprestiera sa na ploche 3900 km2 a je domovom pre niektoré z najkrajších horských vrchov v Rumunsku.

Transylvánske Alpy ponúkajú prekrásne výhľady, čisté vzduch a neskutočné prírodné scenérie. Toto miesto je ideálne pre milovníkov turistiky, horských športov a pre každého, kto hľadá oddych a oddych od každodenného kolotoča.

Ak chcete navštíviť Transylvánske Alpy, najlepšou možnosťou je cesta lietadlom do mesta Cluj-Napoca, ktoré sa nachádza na východnej strane pohoria. Tento letisku odbavuje lety z mnohých miest v Európe, vrátane Viedne, Budapešti a Prahy.

Po prílete do Cluj-Napoca, môžete sa rozhodnúť cestovať na vlastnú päsť alebo využiť služby miestnych spoločností, ktoré ponúkajú dopravu do horských oblastí.

V Transylvánskych Alpách sa nachádza mnoho turistických trás, z ktorých každá ponúka niečo výnimočného. Najpopulárnejšou trasou je cesta na najvyšší vrchol, Vf. Moldoveanu, ktorá trvá asi 6 hodín. Táto trasa vás prevedie krásnymi krajinnými úsekmi s bohatou faunou a flórou, kde sa môžete zastaviť a oddýchnuť si v príjemnom prostredí.

Okrem turistických trás, Transylvánske Alpy ponúkajú aj množstvo zábavy pre milovníkov horských športov. V zime sa môžete tešiť z lyžovania na mnohých zjazdovkách, zatiaľ čo v lete si môžete užívať horské bicyklovanie, horolezectvo a mnoho ďalších aktivít.

Ak hľadáte menej dobrodružné zážitky, môžete stráviť svoj čas navštívením kultúrnych miest v okolí. V blízkosti Transylvánskej časti sa nachádzajú napríklad pekné mestečká Sighisoara a Brasov, ktoré sú ideálne pre prieskum rumunskej histórie a kultúry.

Vzhľadom na bohatosť miestnych scenérií a aktivít, Rumunsko a Transylvánske Alpy sú ideálnou destináciou pre každého, kto hľadá dovolenku strávenú v krásnom prírodnom prostredí a zároveň s možnosťou aktívneho odpočinku. A s letenkou do Cluj-Napoca je táto destinácia doslova na dosah ruky.


Ubytovanie Rumunsko Transylvánske Alpy


Transylvánske Alpy sú jednou z najkrajších a najzaujímavejších turistických oblastí v Rumunsku. Tento región je známy svojou prírodnou krásou, nádhernými výhľadmi a bohatou kultúrou a históriou. Ak plánujete navštíviť Transylvánske Alpy, je dôležité mať výborné a pohodlné ubytovanie.

V tomto regióne nájdete množstvo ubytování kosťôlomv mnohý veľmi zaujímavé. Existuje mnoho kempov, hostincov, horských chatiek, hotelov a apartmánov, ktoré vás privítajú. Medzi najobľúbenejšie ubytovania patria horské chaty a chalupy, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Tieto chaty sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hladajú prepojenie s prírodou a chcú stráviť niekoľko nocí v malebnom prostredí.

Hostince a malé hotely sú tiež dobrou voľbou, ak hľadáte pohodlne ubytovanie. Tieto ubytovania poskytujú výborné služby a často majú jedinečný šarm. Pre rodiny a skupiny sú apartmány v Transylvánskych Alpách veľmi populárne. Tieto apartmány poskytujú veľa priestoru a sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť viac času spolu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo nezvyčajné, môže byť vhodným riešením kempovanie. V Transylvánskych Alpách je mnoho opustených miest, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc v prírode. Existujú aj kempy s modernými zariadeniami, kde si môžete prenajať stan alebo karavan.

Pri výbere ubytovania sa môžete rozhodnúť pre turistický región, ktorý chcete vidieť. Mnoho ubytovacích zariadení leží v blízkosti turistických atrakcií, ako napríklad hradov, jaskýň a vodopádov v okolí. Pokiaľ sa chcete venovať horolezectvu alebo turistike, môžete si vybrať z ubytování, ktoré ležia blízko horských chodníkov.

Transylvánske Alpy sú nádherná oblasť v Rumunsku, ktorá ponúka množstvo zaujímavých zážitkov a príležitostí. Ak plánujete navštíviť tento región, je dôležité zvoliť si skvelé ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlnosť a pohodlie, ktoré potrebujete počas svojho pobytu. Bez ohľadu na to, aké je vaše cestovateľské plánovanie, Transylvánske Alpy sú určite miesto, ktoré stojí za návštevu.


Dovolenka Rumunsko Transylvánske Alpy


Dovolenka v Transylvánskych Alpách v Rumunsku ponúka nádherné scenérie, úžasné turistické a historické miesta a skvelé možnosti na outdoorové aktivity. Táto oblasť ponúka úchvatné pohorie so strmými skalnatými vrchmi, zelenými údoliami a riekami a niektoré z najkrajších hradov a zámkov na svete.

Jeden z najlepších spôsobov, ako spoznať krásy tejto oblasti, je turistika. K dispozícii sú rôzne turistické trasy pre začiatočníkov i pokročilých turistov, prechádzajúce nádhernou prírodou. Najpopulárnejšie sú trasy v okolí Sinaiei a Branu, kde nájdete aj známe hrad Drákula.

Sinaia je jedným z najkrajších horských stredísk v Rumunsku s výbornou turistickou infraštruktúrou. K dispozícii sú tu aj jedinečné pamiatky, ako je zámok Peleș, ktorý bol postavený v 19. storočí, ale aj kláštor Sinaia postavený v 17. storočí.

Bran je domovom hradu Drákula a je jedným z najnavštevovanejších miest v Rumunsku. Hrad bol postavený v 14. storočí a dnes slúži ako múzeum.

Okrem turistiky môžete zvoliť aj iné aktivity, ako napríklad cyklistiku, jazdu na koni, lezenie na skalách, kajakárenie a ďalšie.

Okolie Transylvánskych Álp ponúka aj fantastickú gastronómiu, s jedinečnými miestnymi špecialitami, ako je grilované mäso, klobása, syry a tradičné polievky. Okrem toho nájdete aj rôzne trhy, kde sa predávajú čerstvé ovocie a zelenina a kde si môžete zakúpiť miestne výrobky.

Ak hľadáte dovolenku plnú zážitkov v krásnej prírode a s kultúrnymi pamiatkami, Transylvánske Alpy sú ideálnou destináciou pre vás. Táto oblasť ponúka dokonalý mix prírody, kultúry a dobrodružstva, ktoré vám zaručí jedinečný zážitok.


Počasie Rumunsko Transylvánske Alpy


Transylvánske Alpy sú jedným z najkrajších pohoria v Európe, ktoré sa nachádza v strednej časti Rumunska. Svojou krásou okúzľujú návštevníkov počas celého roka, no najmä v zime a na jar, keď sa v týchto oblastiach vytvára jedna z najkrajších prírodných kulis. Počasie v Transylvánskych Alpách je veľmi rôznorodé, takže by ste mali byť pripravení na akýkoľvek typ počasia, ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť.

Transylvánske Alpy sú bohaté na sneh a preto sú jedným z najobľúbenejších miest zimnej turistiky v Rumunsku. V januári a februári, keď teploty klesajú pod nulu a ulice sa prekrývajú snehom, sa môžete tešiť na najlepšie futbalové zápasy zimy. Strediská ako Sinaia, Poiana Brasov či Predeal ponúkajú rôzne možnosti zimnej zábavy, a to vrátane zjazdoviek, bežeckých lyžiarskych tratí a snowparkov.

Na jar, keď sa sneh pomaly roztopí, môžete sa tešiť na krásne kvetinové koberce a dokonalé prostredie pre turistické výlety. Počas tohto obdobia sa teploty v Transylvánskych Alpách pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia, takže by ste si mali zobrať so sebou vhodné oblečenie.

Letné mesiace, od júna do augusta, sú obvykle horúce a suché, so stropom teplôt niekde okolo 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre turistiku a výlety do pekných krajín, vrátane horských vrcholov, riek a jazier. Väčšina turistov sa rozhodne pre turistiku v noci, keď sú teploty nižšie a pamiatky sú zväčša prázdne.

Jeseň, ktorá trvá od polovice septembra do začiatku decembra, je v Transylvánskych Alpách zvyčajne chladnejšia a vlhkejšia ako jarné obdobie, ale teploty sú stále dosť teplé na to, aby ste si užívali rôzne aktivity. Stromy sa začnú meniť na farebné odtiene a robia z krajiny nádhernú paletu farieb.

Celkovo je Transylvánské pohorie skutočne krásne kdekoľvek a kedykoľvek počas roka. Všetci závislí na cestovaní by mali navštíviť túto oblasť, pretože návšteva Transylvánskych Álp ponúka jedinečnú príležitosť zažiť niečo skutočne nezabudnuteľného v prírodnom prostredí.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky