Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Danube Delta

Počasie Rumunsko Danube Delta


Rumunsko Danube Delta je jedinečnou oblasťou, kde si môžete užiť krásy prírody a zároveň sa naučiť o životnom prostredí, ktoré je tu veľmi zvláštne. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, určite by ste mali byť pripravení na rôzne typy počasia.

Rumunsko Danube Delta sa nachádza v juhovýchodnej Európe a je to najväčší mokradný biotop v Európe. Toto miesto je domovom niekoľkých druhov rýb, vtákov, zvierat a rastlín. Pretože je to mokradné prostredie, počasie v oblasti môže byť dosť zmenlivé.

V lete môžete očakávať veľmi horúce počasie. Teploty dosahujú často až 40 stupňov Celsia. Voda v riekach a jazerách je teplá a umožňuje vám kúpanie počas dňa. V noci však teploty klesajú a môžu byť chladnejšie, takže by ste si mali zobrať teplejšie oblečenie. V lete tiež často prší a môžete sa stretnúť so silnými búrkami.

Jeseň je v Rumunsko Danube Delta obdobím, kedy sa môže zhoršiť počasie. Môže byť viac daždivé a chladné, a voda v riekach a jazerách sa stáva studenejšou. Ale aj napriek tomu môžete vidieť veľa vtákov a zvierat, ktoré sú aktívne počas tohto obdobia.

V zime je počasie v oblasti prísne a chladné. Teploty klesajú niekedy až pod nulu a oblast je pokrytá snehom. Mnoho zvierat sa sťahuje alebo migrúje do teplejších oblastí, takže je to skôr čas pre ľudí, ktorí hľadajú pokoj a ticho.

Na jar sa počasie v Rumunsko Danube Delta stabilizuje a je to jeden z najkrajších ročných období na návštevu. Teploty sa zvyšujú a väčšina zvierat sa vráti späť do oblasti, takže je to ideálny čas na pozorovanie vtákov, rýb a iných zvierat. Navyše počasie je často slnečné a príjemné.

Ak sa chystáte do Rumunska Danube Delta, nezabudnite sa pripraviť na rôzne typy počasia a prispôsobiť svoje oblečenie a plány podľa toho. Bez ohľadu na ročné obdobie, vždy si môžete vychutnať nádherné prírodné krásy a životné prostredie tejto oblasti.


Letenka Rumunsko Danube Delta


Rumunsko je fascinujúca krajina s množstvom zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak ste zástancom prírody a chcete preskúmať jej krásy, určite by ste nemali vynechať Danubskú deltu. Tento unikátny kút Rumunska ponúka návštevníkom vzácne zážitky a nezabudnuteľné zážitky.

Ako sa tam dostať? Rieka Dunaj, ktorá preteká cez deltu, je určite jednou z najlepších možností. Môžete sa vybrať na prehliadku lodičkou a zahliadnuť si krásy okolitej prírody. Ak však uprednostňujete rýchlejšie a výhodnejšie cestovanie, letenka je ideálnou voľbou.

Letecké spojenia s Rumunskom sú v súčasnej dobe veľmi dobre vyvinuté. Nájdete tu mnoho leteckých liniek, ktoré smerujú do rôznych miest, vrátane hlavného mesta Bukurešť. Od Bukurešti je to len 4 hodiny jazdy autom do Tulče, ktoré je hlavným mestom Delty. Môžete však letieť priamo do letiska Tulče v leteckých spoločnostiach ako Blue Air a Wizz Air.

Po prílete do Tulče sa môžete pohodlne dostať do oblasti delty jazdou taxíkom alebo autobusom. Cesta z letiska by vám mala trvať nie viac ako 40 minút. Na mieste sa môžete ubytovať v jednom z mnohých príznivých hotelov a penziónov.

Samotná delta Dunaja ponúka mnohé turistické zážitky, ktoré by ste nemali premeškať. Môžete sa vybrať na prehliadku rieky lodou, kde si vychutnáte pohľad na obrovské množstvo vtáctva, ryby a iné živočíchy. Ak máte radi výzvy a dobrodružstvo, môžete sa vyhrať na rybárčenie alebo sa pokúsiť preskúmať deltu sami na kanoe. Okolie delty je tiež plné turistických trás pre tých, ktorí sa radi prechádzajú alebo bicyklujú.

Celková dĺžka Dunajskej delty je približne 3 500 km² a nachádza sa vo východnej časti čierneho mora. Je to jediná delta v Európe, ktorá je zaradená do svetového prírodného dedičstva UNESCO. Väčšina z tejto oblasti je chránená, aby sa zabezpečila ochrana všetkých zvierat a rastlín, ktoré tu žijú.

Ak sa chystáte navštíviť Rumunsko, nezabudnite sa vybrať do Danubského delty. Letenka vám umožní rýchlu a pohodlnú cestu do Tulče, a od toho momentu už len stačí pozrieť sa na krásy, ktoré vám táto jedinečná oblasť ponúkne.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Danube Delta


1. Ako sa dostanem do Dunajskej delty v Rumunsku?
- Najlepšie je ísť autom alebo autobusom z Bukurešti do Tulči a potom vziať loď na rôzne miesta v delte.

2. Aké atrakcie môžem navštíviť v Dunajskej delte?
- Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria plavby po delte, pozorovanie vtákov a zvierat, návšteva miestnych dedín a ochutnávanie miestnej kuchyne.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Dunajskú deltou?
- Ideálne obdobie na návštevu je medzi májom a septembrom, keď je počasie teplé a sucho a vtáky a zvieratá sú v najväčšom počte.

4. Aké domáce jedlá si môžem ochutnať v Dunajskej delte?
- K niektorým miestnym jedlám patria ryby zo rieky Dunaj, sladkovodné raky, miestne syry a miestne víno a pálenky.

5. Ktoré miesta v Dunajskej delte sú najlepšie pre fotografie?
- Medzi najfotogenickejšie miesta patria pobrežie Jazera Rosu, oblasti Delty Letea a Periprava a miestne dediny ako Sfantu Gheorghe.


Ubytovanie Rumunsko Danube Delta


Rumunsko Danube Delta je jednou z najkrajších a najjedinečnejších oblastí v Európe, kde možno objaviť prírodu, kultúru a históriu krajiny. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, odporúčame zabezpečiť si ubytovanie v jednom zo štýlových opustených domčekov alebo chatách na brehu rieky.

Danube Delta je jedno z najväčších mokradí na svete a nachádza sa v ústí Dunaja, pozdĺž rumunskej hranice s Ukrajinou. Je to jedno z miest, kde sa stretnú rôzne druhy rýb a vtákov, vrátane čapov, labutí, potápačov a kráľovských orlov. Niektorí turisti si užívajú plavby v lodkách a kajakoch, iní však uprednostňujú cykloturistiku po okolí.

Na rok 2021 boli niektoré domy zrenovované a sú opäť k dispozícii pre turistov. Návštevníci si môžu zabezpečiť ubytovanie v priestranných ubytovacích zariadeniach s jednoduchým, ale pohodlným nábytkom a súkromnými kúpeľňami. Súčasťou ubytovania sú aj miestnosti, kde sa hostia môžu stretnúť a zabaviť.

Okrem ubytovania sa turisti môžu zúčastniť rôznych aktivít, ako napríklad turistiku, vodné športy alebo nočné prechádzky v lodkách. V tejto časti Rumunska, môžete navštíviť niekoľko malých dediniek a miestnych trhov s tradičnými morskými jedlami.

Rumunsko Danube Delta ponúka neuvyššej krásy prírodu, ktorá nie je na mnohých miestach Európy vida. Táto oblasť je takisto skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú mier a pokoj kde sa môžu oddýchnuť od každodenného zhonu a načerpať energiu.

Ak Vás tento článok zaujal, neváhajte a vyrazte na zájazd do tohto oblasti, aby ste si túto krásu užili na vlastné oči.


Dovolenka Rumunsko Danube Delta


Rumunsko je krajina, ktorá ponúka množstvo rôznych zážitkov návštevníkom. Jedným z týchto miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Danube Delta. Danube Delta, ktorý je najväčším močiarom v Európe a tretím najväčším na svete, sa nachádza v juhovýchodnej časti Rumunska.

Pre návštevníkov ponúka Danube Delta úžasné prírodné scenérie, útulné dedinky, jedinečné zvieratá a rastliny a možnosť objaviť miesta, ktoré sú len ťažko dostupné autom alebo pešo.

Dobrým miestom pre začiatok výletu do Danube Delta je Tulcea, ktorá je hlavným mestom regiónu. Z Tulcey si môžete rezervovať lodné výlety alebo si prenajať malé kajaky, aby ste sa dostali do vnútra delty. Tieto vodné cesty vám umožnia vidieť všetko, čo ponúka delta.

Väčšina prenájmov lodi ponúka malé lodné výlety do rozmanitých prostredí delty. Môžete sa viac zamerať na rieku Danube, ktorý sa vyníma svojou krásou a jedinečnosťou v tomto oblasti. Mnohé lode ale ponúkajú aj výlety po straňových vodách, kde môžu návštevníci vidieť vodné vtáky a pestrofarebné ryby.

Okrem prírodných scenérií vám Danube Delta ponúka viacero útulných dediniek, kde si môžete vychutnať domáce jedlá, ktoré sú typické pre región. Najznámejšou dedinkou v Danube Delta je Sulina, ktorá sa nachádza na najvýchodnejšom marlínovom ostrove, kde sa nachádza dtotermínovan rozmer.

Sulina je charakteristická čistými plážami a zdanlivo nekonečným Svetom, ktorý sa rozprestiera okolo nej. Medzi najlepšie miesta na plávanie patria pláže na ostrove Letea a pláža Sfantu Gheorghe, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž v Delte Dunaja.

V Danube Delta sa návštevníci môžu stretnúť s množstvom miestnych druhov rastlín a zvierat. Môžu vidieť vzácne druhy vtákov, ako je čajka bielochvostá, vták zlatokrysy a pelikány. V zime sa môžu návštevníci stretnúť aj s vzácnymi druhmi zvierat a hibernujúcimi upírmi.

V dnešnej prehustenej a industrializovanej kultúre mnoho ľudí hľadá miesto, kde by sa mohli odpočinúť, skutočne sa pohybovať a nazerať do budúcnosti. Ak chcete niečo dobrodružné a prírodné, je Danube Delta to pravé miesto. Ponúka neuveriteľné scenérie, útulné dedinky a vzrušujúce zážitky v ich divokej a nádhernej prírode. Ak chcete zažiť toto čarovné miesto, zvážte zahrnutie Rumunska do vášho zoznamu destinácií na dovolenku.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky