Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Sesimbra

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Sesimbra


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Portugalska a mesta Sesimbra sú:

1. Aký je hlavný jazyk v Portugalsku? Portugalsky je hlavným jazykom.
2. Aký časový posun má Portugalsko v porovnaní s Českou republikou? Portugalsko má oproti Česku posun o jednu hodinu.
3. Kedy je najlepší čas na návštevu Sesimbra? Najlepší čas na návštevu je medzi májom a septembrom, keď je počasie teplejšie a slnečnejšie.
4. Ako sa dostať z Lisabonu do Sesimbra? Najlepšie spôsoby ako sa dostať sú nájomným autom, taxíkom alebo autobusom. Cesta trvá asi 45 minút.
5. Je Sesimbra dobrým miestom na plávanie a kúpanie? Áno, Sesimbra má niekoľko krásnych pláží ideálnych na plávanie a kúpanie.
6. Aké sú miestne jedlá v Sesimbre? Miestne špeciality sú ryby a morské plody, ako napríklad grilované sardinky, šafránové rizoto s morskými plodmi a chobotnicový šalát.
7. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Sesimbre? Zaujímavé miesta zahŕňajú hrad a kaplnku sv. Ondreja, ako aj údolie Ribeiro do Cavalo, kde sa nachádza krásna príroda.
8. Aké sú miestne zvyky a sviatky v Portugalsku? Portugalsko má mnoho tradičných sviatkov, vrátane karnevalu a pútnických festivalov. Ďalej sú známe slávnosti spojené s morskou kuchyňou a vinohradníctvom.
9. Aké sú miestne tipy na nákupy v Sesimbre? V Sesimbre sa dajú nájsť rôzne obchody so suvenírmi, maliarmi, farmárskymi trhmi a trhoviskami.
10. Je bezpečné cestovať do Portugalska a do Sesimbre? Portugalsko je pomerne bezpečnou krajinou a Sesimbra je považovaná za bezpečné miesto. Však, ako všade inde, je potrebné byť opatrný a dávať pozor na osobné veci a cennosti.


Počasie Portugalsko Sesimbra


Portugalsko, krajina na juhozápade Európy so svojimi pobrežnými miestami, sa stala jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete. Medzi tieto miesta patrí aj kúpeľné mesto Sesimbra, ktoré sa nachádza len 40 km juhozápadne od Lisabonu. Mesto ponúka návštevníkom krásne pláže a zaujímavé miesta na spoznanie histórie a kultúry Portugalska. Ale, aké je počasie v Sesimbre?

Sesimbra je známe pre svoje príjemné subtropické počasie s miernymi zimami a horúcimi letami. Ako tínedžerka z mena Violet napísala v recenzii na TripAdvisor, "Počasie bolo nádherné, ale to sme očakávali, pretože ide o najteplejšie miesto v Portugalsku."

Letné mesiace - Jún, Júl, August

Letné mesiace v Sesimbre sú obvykle veľmi teplé a suché, pričom teploty by mohli dosahovať až 30 stupňov Celzia. Voda je tiež veľmi teplá a približne rovnaká ako teplota vzduchu. Preto sa letné mesiace považujú za ideálne pre plážové dovolenky. Práve pre tento dôvod sa mnoho turistov prichádza kúpať a slnčiť na pláže Sesimbre.

Jesenné mesiace - September, Október, November

Jeseň v Sesimbre je obvykle mierna, ale stále príjemná. Teploty klesajú o niekoľko stupňov od letných mesiacov, pričom sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Poriadne membrány sú zriedkavé a prakticky neexistujú, takže návštevníci by mali využiť tieto mesiace a navštíviť niektoré z turistických atrakcií bez tlaku silnej letnej sezóny.

Zimné mesiace - December, Január, Február

Počas zimy v Sesimbre sa teploty znižujú na približne 15 stupňov Celzia, avšak zimné obdobie je dosť miernym a suchým. Tieto mesiace sú vhodné pre návštevu Sesimbre mimo turistickej sezóny, s miernou počasie, túry a iné aktivity.

Jar - Marec, Apríl, Máj

Jar v Sesimbre bola odporúčaná pre tiež, a určite si zaslúžite istú denné návštevy v tejto časti roka, aby ste si vychutnali úchvatné kvitnúce záhrady a prekrásne živé pobrežie. Počas jarných mesiacov majú teploty v priemere úroveň okolo 18 stupňov Celzia.

Zhrnutie

Sesimbra je nádherné miesto s príjemným subtropickým počasím po celý rok. Okrem letných mesiacov, ktoré sú nabitou sezónou turistov, túry v iných obdobiach roka - v zime, jar a jeseň - môžu byť tiež príjemným zážitkom a ponúka vám jedinečnú šancu vidieť krásy mesta mimo zhonu letnej špičky. Ak plánujete návštevu Sesimbre, je tu naozaj veľa času a miesta, ktoré si môžete vychutnať, nech už cestujete kedykoľvek počas roka.


Dovolenka Portugalsko Sesimbra


Dovolenka v Portugalsku, v malebnom meste Sesimbre, je skvelou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú kúzelnú kombináciu krásnych pláží, historických atrakcií a prírodných pamiatok.

Sesimbra je malé mestečko v južnej časti Portugalska, asi hodinu jazdy od Lisabonu. Mesto je obklopené nádhernými horami a Atlantickým oceánom, preto návštevníci môžu zažiť nádhernú kombináciu hôr a mora. Sesimbra sa nachádza v okrese Setubal a je známe svojimi krásnymi plážami. Silver Coast, Ribeira do Cavalo a Sesimbra Beach sú najznámejšie pláže v oblasti, každá z nich s krištáľovo čistou vodou a jemným pieskom.

Okrem krásnych pláží, mesto Sesimbra ponúka množstvo histórie a kultúry. Ako historický prístav, bol Sesimbra niekedy kľúčovým miestom pre námorné obchodné styky medzi Portugalskom a ostatnými krajinami. Hrad Sesimbra a Pousada Edificio Convento De Jesus sú dve historické budovy, ktoré stojí za návštevu. Hrad je starý viac ako 800 rokov a slúžil ako obranná pevnosť mesta. Pousada Edificio Convento De Jesus je pouličné meno za budovu ktorá sa nachádza v kláštornom areáli z 16.storočia a ponúka výhľad na mesto.

Ďalšou atrakciou Sesimbra je park Arrabida Natural a jeho nádherná príroda, ktorá ponúka návštevným krásne výhľady na mesto. Táto oblasť ponúka mnoho turistických trás, v závislosti od toho, ako máte chuť na túry. Sú tu aj skvelé miesta na piknik.

No a ak máte radi morské plody, Sesimbra je miesto pre vás. Toto mestečko je známe svojimi fantastickými reštauráciami zaradenými do miestnych trhov a ponúka nekonečné možnosti miestnych pokrmov a vín. Okolie Sesimbra sú tiež obklopené mnohými vinohradmi, ktoré ponúkajú ochutnávky a degustácie.

Väčšina návštevníkov Sesimbru navštívi tento "tajný klenot" pre krásu a mier, ktoré tento kúsok rajského mesta ponúka. Ak ste však pripravený na zážitok, ktorý kombinuje krásne pláže, históriu, kultúru a prírodné krásy, potom Sesimbra je miesto pre vás!


Letenka Portugalsko Sesimbra


Portugalsko je jednou z najkrajších krajín Európy a ročne jej navštívi množstvo turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Sesimbra, ktorá leží len niekoľko kilometrov južne od Lisabonu. Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné letovisko, jeden z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je leteckou linkou.

Sesimbra je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o portugalskej kultúre, histórii a prírodných krásach. Má úchvatné pláže, ktoré sú ideálne na opaľovanie, ale aj na športové aktivity, ako sú surfovanie, potápanie a ďalšie. Mesto je známe aj svojimi tradičnými reštauráciami, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a morské plody.

Ak sa chcete dostať do Sesimbra rýchlo a pohodlne, letenka je určite najlepšou voľbou. Môžete zvoliť medzinárodné letisko v Lisabone, ktoré je vzdialené iba 35 kilometrov od Sesimbra. Na letisku je dostupná linka metra, ktorá vás odvezie do centra Lisabonu, odkiaľ sa môžete dostať do Sesimbra ďalšími dopravnými prostriedkami.

Mnoho nízkonákladových aerolínií ponúka letenky do Lisabonu za veľmi prijateľné ceny, takže si môžete zvoliť najvhodnejšiu možnosť pre vás. Ide o veľmi pohodlný a rýchly spôsob, ako sa dostať do Sesimbra, a okrem toho máte možnosť objavovať ďalšie krásy Portugalska.

V každom prípade sa odporúča letenku rezervovať vopred, aby ste mali zaručené miesto na vybranom lete a mohli si užiť túto krajinskú plážovú oblasť v plnej kráse. Sesimbra je jedným z najkrajších miest v Portugalsku, takže sa určite nebudete nudiť. Letenka vás tam dostane rýchlo, pohodlne a bez stresu, takže neváhajte a navštívte tento krásny kúsok sveta.


Ubytovanie Portugalsko Sesimbra


Sesimbra je nádherné prímorské mesto v Portugalsku, ktoré ponúka množstvo turistických atrakcií a pamiatok. Ak sa chystáte navštíviť toto úžasné mesto, pravdepodobne sa budete zaujímať aj o ubytovanie. V tomto článku Vam priblížime možnosti ubytovania v Sesimbre.

Sesimbra je známa svojimi krásnymi plážami, preto ak hľadáte ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti pláže, sú pre Vás najvhodnejšou možnosťou hotely a apartmány. V meste sa nachádza množstvo hotelov s výhľadom na more, ktoré sú vhodné pre páry aj rodiny s deťmi. Niektoré hotely ponúkajú aj all-inclusive služby, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí nie sú zvyknutí plánovať svoje stravovanie.

Navyše, v Sesimbre sa nachádza aj množstvo apartmánov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si radi sami varia alebo jednoducho hľadajú niečo súkromnejšie. Tieto apartmány sú zvyčajne vybavené kuchyňou a modernými zariadeniami, čo Vám umožní vychutnať si svoj pobyt v Sesimbre v pohodlí aj súkromí.

Okrem toho, v meste si môžete nájsť aj penzióny a hostely, čo je skvelá alternatíva pre tých, ktorí chcú ušetriť na ubytovaní a zároveň spoznať miestnych ľudí. Hostely sú často cenovo dostupnejšie a ponúkajú skvelé spoločenské pobyty a príjemnú atmosféru.

Všeobecne platí, že ceny ubytovania sú v Sesimbre v sezóne vyššie, no aj tak sa dajú nájsť výhodné ponuky. Na výber máte od luxusných hotelov až po cenovo dostupnejšie ubytovanie. Výber závisí od Vašich preferencií a očakávaní.

V každom prípade, nie je potrebné sa obávať, žeby ste nemali nájsť vhodné ubytovanie pre Vás. Mesto je naozaj krásne a určite si tu užijete svoj pobyt bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete.

Ak teda hľadáte ubytovanie v Sesimbre, určite máte na výber z množstva možností. Od hotelov s výhľadom na more po penzióny a hostely, či už hľadáte niečo luxusné alebo cenovo dostupné, určite nájdete to pravé pre Vás. Ale ako už bolo povedané, Sesimbra ponúka množstvo turistických atrakcií, preto nezabudnite navštíviť aj niektoré z nich počas Vášho pobytu v tomto krásnom meste.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky