Objavte lety za najlepšie ceny

Poľsko Zakopane

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Zakopane


1. Aké letisko je najbližšie k Zakopanemu?
- Letisko Krakov-Balice je najbližšie k Zakopanemu, nachádza sa asi 110 km východne.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Zakopaného?
- Najlepšie obdobie na návštevu Zakopaného je od júna do septembra, keď teploty sú prijemné a horská príroda ma svoje najlepšie farby.

3. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Zakopanom?
- Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Zakopanom patrí Kasprowy Wierch (hora), Krupówki (hlavná ulica s množstvom obchodov a reštaurácií) a Morskie Oko (jazero s krásnymi výhľadmi na Tatry).

4. Kde nájsť najlepšie lyžiarske strediská v Zakopanom?
- Najlepšie lyžiarske strediská v Zakopanom sú Kasprowy Wierch, Nosal a Witów-Ski.

5. Aké sú tradičné jedlá v Zakopanom?
- Medzi tradičné jedlá v Zakopanom patria oscypek (ovčí syr), kwaśnica (kyslá kapusta s klobásou), góralsoje kotlasy (pečené zemiaky s mäsom a zeleninou) a Żurek (kyslá polievka s klobásou alebo syrom).


Ubytovanie Poľsko Zakopane


Zakopane, malé mesto v horskej oblasti Tatier v Poľsku, je obľúbenou turistickou destináciou pre mnoho ľudí z celej Európy. Toto miesto je známe svojou úchvatnou krajinou, krásnymi horami a fantastickými príležitosťami na turistiku, lyžovanie či prechádzky v prírode. Pre turistov, ktorí sa chcú v Zakopane zastaviť na dlhšie, je nevyhnutné vybrať si kvalitné ubytovanie.

V Zakopane môžete nájsť rôzne druhy ubytovania – od základných ubytovacích kapacít až po luxusné hotely. Ak sa rozhodnete prespať v centre mesta, môžete zvoliť hotely, turistické chaty, penzióny alebo dokonca aj skromné privátne izby. Cena ubytovania v Zakopane je v závislosti na kategórii a úrovni služieb, ktoré vám zubú, ale zvyčajne sa dá nájsť pre každého niečo, čo sa hodí do rozpočtu.

Penzióny a hotely sú obľúbenou formou ubytovania pre turistov v Zakopane. Väčšina ubytovateľov poskytuje ubytovanie nielen počas letných mesiacov, ale aj v zimnej sezóne, keď je Zakopane oblúbeným miestom pre lyžiarov a snowboardistov. Väčšina hotelov má aj také označenie "SPA", aby poskytovali najlepšiu službu svojim klientom a oddych v zariadeniach sa stal ešte pohodlnejší.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v Zakopane, všimnite si, že niektoré hotely či penzióny sú vo vzdialenosti 15-20 minút peši od centra mesta. I to môže byť dobrou alternatívou, pretože o chvíľu si môžete zladiť krásu prírody a nádherný výhľad na hory, ktoré sa rozprestierajú na okrajoch Zakopane, ako aj čisté a čerstvé ovzdušie. V tomto prípade je vhodné nájsť ubytovanie s výhľadom na hory alebo záhradou so zelenou plochou.

V súčasnej dobe sa v Zakopane objavujú i “airbnb” apartmány a to ide hlavne o ubytovanie v rodinných domoch, alebo v dome na okraji mesta. Airbnb apartmány môžu byť dokonalým riešením pre tých, ktorí hľadajú útulné ubytovanie s príjemnou rodinnou atmosférou.

Zakopane má mnoho krásnych zákutí a nespočetné množstvo príležitostí na oddych a relaxáciu. Vyberte si teda taký typ ubytovania, ktorý vám bude najvyhovovať, a užite si Krakow po plné časti.


Počasie Poľsko Zakopane


Počasie v Zakopane, Poľsko

Zakopane, mesto nachádzajúce sa v južnej časti Poľska, je obľúbeným cieľom pre turistov. To, čo robí Zakopane takým lákadlom, je jeho okolitá príroda, ktorá ponúka dramatické pohoria a krásne scenérie. Počasie v Zakopane hralo vždy dôležitú úlohu v tom, kedy a ako sa sem ľudia dostávajú.

V Zakopane sa nachádza horské klima, čo znamená, že tu teploty môžu byť dosť chladné, dokonca aj počas leta. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 15-20°C, ale môže sa vyskytnúť aj chladnejšie počasie so silným vetrom, ktorý vás zimoce preháňa. V zimnom období sa teploty pohybujú vo veľmi nízkych hodnotách, čo robí Zakopane ideálnym miestom pre zimnú dovolenku a lyžovanie. Teploty v zime padajú až na -10°C, ale môžu sa vyskytnúť aj ešte nižšie teploty.

Okrem náhlých zmenách počasia, musia návštevníci Zakopané tiež brať do úvahy miestne zvyky a tradície. V lete, mesto privíta množstvo turistov, ale zima prinesie množstvo nových a rokmi tradičných winter-sportov a súťaží. Takéto miesta ako Wielka Krokiew a Jaszczurówka ponúkajú lyžiarskych fanúšikom ideálny terén.

Ak teda plánujete navštíviť mesto cez jeseň, alebo na začiatku zimy, môže byť veľmi užitočné si zbaliť si teplejšie oblečenie a chrániť sa proti nečakaným zmenám počasia. Samozrejme, ak sa cítite dobre v chladnom klime, môžete si zakopianske jarne počasie užívať. V každom prípade príďte do mesta plného zaujímavostí a spestrených toho ešte viac krásnymi výhľadmi, ktoré tu nájdete.


Letenka Poľsko Zakopane


Ak hľadáte destináciu na relax a oddych, kde by ste mohli stráviť svoj čas v kontakte s prírodou, poľské mesto Zakopane je skvelým výberom. Leží v Tatrách, ktoré sú jednými z najkrajších pohori na svete. Navyše, tento región ponúka bohaté kultúrne dedičstvo, vďaka ktorému môžete spoznať zaujímavé miesta a dozvedieť sa o histórii miesta.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Zakopane, je cestou letecky. V blízkosti mesta sa nachádza medzinárodné letisko Krakov, z ktorého je možné pokračovať ďalej autom alebo vlakom a voziť sa potom priamo do Zakopane.

Ak sa rozhodnete pre let, malo by vás zaujímať, aké lety sú dostupné na vašej trase. Existujú lacné lety z rôznych miest v Európe, ktoré sú po celý rok dostupné. Naozaj vás ohromí krása Zakopane, ktorú si môžete užiť počas celého roka vďaka rôznym aktivitám ako lyžovanie, turistika, skalné lezenie, alebo len prechádzanie sa po okolí a užívanie si nádherných výhľadov na hory.

Okrem toho, Zakopane ponúka aj nespočetné množstvo kúpeľného turizmu, kde sa môžete zrelaxovať a nabrať si energiu v prírodnom prostredí. V kúpeľoch sa zameriavajú na rôzne procedúry, keďže Tatry sú na mnohé zdravotné problémy najlepšou liečbou.

Ďalšou zaujímavou atrakciou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, je cesta do Národného parku Tatry. Môžete sa prechádzať po lesných cestách alebo sa dostať až do vrcholov, kde budete môcť vidieť krásne, široké výhľady na okolité hory. Navyše, stredisko Zakopane ponúka aj množstvo kultúrnych akcií, ako sú napríklad ochutnávky tradičných poľských jedál alebo tanec s folklórnou skupinou.

Celkovo, letecká cesta do Zakopane je skvelou voľbou na dovolenku. Vyhnite sa stresom cestovania a vyrazte do nezabudnuteľnej prírody. Bez ohľadu na to, čo ste plánovali, v Zakopane sa vám určite podarí nájsť čas na to, aby ste sa naštvali a oddýchli si v prírode, ktorá poskytuje nielen relax, ale aj množstvo zábavy a adrenalinu.


Dovolenka Poľsko Zakopane


Dovolenka v Zakopanom je jedinečným zážitkom, ktorý si určite v živote nenecháte ujsť. Tento malebný horský raj sa nachádza v južnej časti Poľska a býva nazývaný aj ako "letná metropola Tatier". Zakopane je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a tradičným poľským šarmom. Táto lokalita zaručí nezabudnuteľnú dovolenku pre celú rodinu.

Hory Tatry sú nevyhnutnou súčasťou návštevy Zakopaného. Zaslúženo sú považované za jeden z najkrajších horských pásov na svete. V lete sa môžete nechať okúzliť nádhernými túrami po hornatých chrbtoch, odkiaľ sa vám naskytne parádny výhľad na okolitý kraj. Počas zimy Tatry ponúkajú unikátnu príležitosť na lyžovanie a snowboardovanie na rôznych zjazdovkách, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pre pokročilých lyžiarov.

Okrem toho Zakopane ponúka aj iné zaujímavé aktivity. Môžete navštíviť historické kostoly a drevené chrámy, kde nájdete bohatú históriu a kultúru z tohto regiónu. Naviac, ak vám chýba adrenalin, môžete sa zúčastniť adrenalínových zážitkov, ako je skok z viac ako 20-metrového mosta.

Čo sa týka ubytovania, Zakopane ponúka množstvo hotelov a apartmánov na každom konci mesta. Okrem toho je možnosť ubytovania aj v súkromí, čo by prinieslo ešte väčší zážitok zo života v tradičnom poľskom dome.

A nakoniec, nezabudnite na gastronomickú ponuku Zakopaného, ktorá je naozaj nezabudnuteľná. Môžete si vychutnať skutočnú poľskú kuchyňu s množstvom miestnych špecialít a tradičných receptov.

V zhrnutí, dovolenka v Zakopane je skutočne zážitok na celý život. Od krásnej prírody po bohatú kultúru a zábavu, všetko je tu pre Vás a Vašu rodinu. Tak neváhaj a vydajte sa na nezabudnuteľný výlet do Zakopane!


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky