Objavte lety za najlepšie ceny

Omán Nizwa

Letenka Omán Nizwa


Letenka do Ománu - Nizwa: Tajomná krajina s bohatou históriou

Nizwa, pokojné mesto v srdci Ománskej krajiny, je ideálnym miesto pre tých, ktorí hľadajú spojenie medzi históriou a súčasným životom. Nizwa je známe svojím obchodníckym dedičstvom, ktoré sa prejavuje na každom kroku v jej uliciach. Prečo by ste mali zvážiť letenku do Nizwy?

Začnite svoju cestu spoznávaním ománskej histórie

Nizwa bol kedysi hlavným mestom Ománu a predstavuje bohatú históriu tejto krajiny. V meste stojí Nizwa Fort, jeden z najstarších a najznámejších hradoch na celom Blízkom východe. Tento monumentálny hrad bol postavený v 17. storočí a slúžil ako centrum moci pre Nabhánovcov - vtedajších vládcov Nizwy. V roku 1990 bol Nizwa Fort obnovený a dnes je to najnavštevovanejší kultúrny pamiatkový objekt v Nizwe.

Ďalšou významnou historickou pamiatkou v Nizwe je Nizwa Souk. Nachádza sa na hlavnej námestí v meste a ponúka turistom autentický zážitok, ktorý spočíva v obchodovaní s tradičnými ománskymi produktmi, ako sú ručne robené nože, kožené výrobky, koberce a mnoho ďalších. Súk sa v Nizwe pravidelne konajú v piatok a ani jedno návštevníka nenechá zimať.

Okrem hradov a súk sú v Nizwe aj ďalšie zaujímavé historicke pamiatky, ako je Nizwa Mosque a Nizwa Fort Museum.

Zažite ománskú kultúru

Omán je známy svojou pohostinnosťou a tí, ktorí sa rozhodnú cestovať do Nizwy, môžu zažiť túto úžasnú kultúru na vlastnej koži. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je navštíviť ománske rodiny, kde si môžete vychutnať tradičné jedlo, reč a obyčaje. Vo veľa rodinách stále existuje tradícia pripravovania jedla pod zemou. Je to spôsob, ako chrániť jedlo pred horúcim podnebím a získava sa tým jedinečná chuť.

Okrem toho, môžete si vychutnať ománsky čaj a kávu. Aj tá má dlhú tradíciu, a spôsob, akým si čaj a kávu pripravujú, vás určite príjemne prekvapí.

Spoločnosť v Nizwe je vo všeobecnosti veľmi pokojná a priateľská a návštevníci necítia napätie, ktoré sa môže v iných krajinách vyskytnúť.

Aktivity v Nizwe

Pre tých, ktorí sa radi vydávajú na dobrodružstvo, je Nizwa ideálnou destináciou na tramping a púštny život. V meste je množstvo spoločností ponúkajúcich rôzne aktivity, ako sú jazda na koňoch, muži na vlnené koberečky, nočné kempovanie pod hviezdami a horské túry. Najvyšší vrch v Ománe, Jebel Shams, sa nachádza len niekoľko hodín jazdy od Nizwy.

Zhrnutie

Nizwa je očarujúce mesto s mnoho kultúrnymi a histórickými pamiatkami a ponúka zaujímavé zážitky pre všetkých návštevníkov. Otvor si pre seba cestu do ománskej kultúry a poduj sa na cestu do Nizwy. Kúpte si letenku a preletite do tejto fascinujúcej krajiny, ktorá vás určite neopustí ohromeným.


Ubytovanie Omán Nizwa


Oman je hands down jednou z najkrajších krajín na svete. Pre nezabudnuteľný pobyt v Ománe by ste však mali zostať vo výnimočnom meste Nizwa. Sú tu veľkolepé hory, útulné, tradičné dedinky a tisícky rokov starej histórie. Pre svoje ubytovanie v Nizwe sa tu teda objavuje zopár luxusných možností, ktoré určite stojí za vyskúšanie.

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort patrí medzi najvyhľadávanejšie luxusné hotely v Ománe. Nachádza sa na útese, ktorý poskytuje nádherný výhľad na hory a jaskyne Nizwa. Hotel sa skladá z 82 izieb a priestorov, ktoré sú dekorované v tradičnom omanitom štýle. Na pokoji sú prítomné všetky potrebné vybavenia, vrátane Wi-Fi pripojenia, káblového televízora, luxusných kúpeľní a balkónov s nádherným výhľadom. Okrem toho sa tu nachádza aj bazén, ktorý poskytuje úžasný výhľad na okolie a wellness centrum s rôznymi procedúrami a kúpeľnými službami, ktoré sú zaradené do luxusnej kategórie.

Alila Jabal Akhdar

Alila Jabal Akhdar je jedinečný hotel, ktorý ponúka dokonalú kombináciu luxusu a prírody. Hotel je situovaný v blízkosti ktoréhosi z najkrajších miest Nizwy - horský vrch Jabal Akhdar, kde sa dozviete veľa o miestnej kultúre a histórii. Hotel poskytuje ubytovanie v 78 izbách a bunkerových domoch, ktoré sú dokonale navrhnuté s ohľadom na tradičný omanitý štýl. Každý pokoj má najmodernejšie vybavenie, ako je napríklad Wi-Fi pripojenie, káblovú televíziu, kúpeľne s vykurovanými podlahami a príjemný terasu s nádherným výhľadom. Hotel tiež ponúka rôzne stravovacie služby, ako sú špičkové reštaurácie s miestnou kuchyňou a bar na streche, ktorý poskytuje priamy výhľad na hviezdy.

Golden Tulip Nizwa

Ak hľadáte cenovo dostupné miesto na ubytovanie, Golden Tulip Nizwa vám poskytne presne to, čo hľadáte. Tento hotel zahrnuje 120 izieb s klimatizáciou, vybavenými moderne, ale stále zachovávajúcimi tradičný omanitý styl. Na pokoji sa nachádza káblová televízia a všetky ostatné základné vybavenie, ktoré potrebujete pre svoj pobyt. Okrem toho hotel ponúka niekoľko reštaurácií s tradičnou i medzinárodnou kuchyňou, bar s chutnými kokteilmi a bazén s výhľadom na vrchy.

Celkovo možností na ubytovanie v Nizwe máte dostatok a každý, kto sem príde, si určite nájde miesto, ktoré bude perfektné práve pre neho. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skôr cenovo dostupné možnosti, Nizwa vám určite poskytne nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších miest na svete.


Dovolenka Omán Nizwa


Dovolenka v Ománe môže byť skutočným zážitkom pre každého, kto túži po exotike a zároveň odkrytí tajomstiev starobylej kultúry. Omán je krajina s bohatou históriou, kde sa miešajú arabské zvyky s tradičným životom nomádov a nádhernou prírodou. Ak by ste sa chceli ponoriť do neskutočného sveta Ománu, Nizwa, stará hlavné mesto juzného Ománu, môže byť pre vás skvelou voľbou.

Nizwa leží v samotnom strede krajiny a je na skok od pohoria Al Hajar. Mesto je známe svojou historickou pevnosťou a tradičným suqom, kde sa predávajú výrobky od miestnych remeselníkov. Ak si chcete kúpiť niečo typické z Ománu, ako napríklad koberce, keramiku alebo kováčske konzervy, tak Nizwa je miestom, kde to môžete nájsť. Vo vnútri 400 ročnej pevnosti sa nachádza odvetvie Ománskeho múzea, ktoré vás zavedie do minulosti krajiny, kedy Omán bol centrom trhového a obchodného ruchu.

Okrem kultúry a histórie ponúka Nizwa turistom aj niečo pre oči - môžete si vychutnať očarujúce panorámy okolitých púštnych krajín. Pre tých, ktorí hľadajú aktivnejšiu dovolenku, sa môžu pustiť do výziev a výšlapov na okolité kopce a skaly. Odvážnejší by mohli vyskúšať aj horské vodopády a jaskyne v pohorí Al Hajar.

Nizwa má mnoho ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú všetkým rozpočtom, od luxusných rezortov až po skromné hotely. Väčšina hotelov v Nizwe ponúka tiež bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať autentickú kuchyňu Ománu.

Ak hľadáte exotickú destináciu a zároveň túžite po objavovaní histórie, kultúry a prírody, Nizwa je určite miesto, kde by ste sa mali pozrieť. Záručne si odvezieme mnoho nádherných spomienok a zážitkov, ktoré budú trvať celý život.


Počasie Omán Nizwa


Omán je exotická krajina v juhozápadnej Ázii, ktorá má unikátne počasie a životné prostredie. Medzi známe miesta patrí aj mestečko Nizwa, ktoré sa nachádza v strednej časti krajiny.

V tejto oblasti prevláda suché a horúce podnebie, zvlášť v lete. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 35 až 45 stupňov Celzia. V noci sa príjemne ochladí, takže aj v horúcich mesiacoch býva príjemne prechádzať sa po meste. V zimných mesiacoch sú teploty nižšie a dosahujú priemerných 20 stupňov Celzia.

Začiatkom leta, v máji a júni, prichádza do oblasti monzúnové obdobie. Tento monzún prináša s sebou zrážky, ktoré často spôsobia záplavy a voda zatopí ulice. Po monzúnovom období prichádza letné obdobie, kedy sa opäť vracajú vysoké teploty.

Bezprekážne turistickým ročným obdobím v Nizwe sú jeseň a zima, keď je príjemnejšie počasie. V týchto mesiacoch je tiež ľahšie navštíviť zaujímavé miesta v okolí, ako sú napríklad hory Jabal Shams alebo púšť Wahiba Sands.

Pri návšteve mestečka Nizwa si treba dávať pozor na slnečné žiarenie. So sebou by ste mali mať dostatok tekutín, opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a pokrývku hlavy. Pri pobyte v meste sa tiež odporúča nosiť dlhé oblečenie, ktoré chráni pred priamym slnečným žiarením.

Celkovo je počasie v Nizwe veľmi príjemné, ale kvôli vysokým teplotám by ste si mali dávať pozor. Avšak ak si prinesiete dostatok tekutín a chránite sa pred priamym slnečným žiarením, určite si užijete krásy tejto exotické krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Omán Nizwa


1. Aké je počasie v Nizwe?
Odpoveď: Podnebie v Nizwe je subtropické s horkými letami a miernymi zimami. Teploty sa pohybujú od 20°C do 40°C.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Nizwu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Nizwy je od októbra do apríla, keď sú teploty príjemnejšie a menej vlhkosti.

3. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Nizwa má medzinárodné letisko, ktoré je vzdialené približne 45 minút jazdy autom. Môžete tiež použiť autobusovú dopravu alebo si prenajať auto.

4. Kde nájdem ubytovanie v Nizwe?
Odpoveď: V Nizwe nájdete množstvo hotelov a ubytovacích možností, od luxusných rezortov po cenovo dostupné hotely a hostely.

5. Čo môžem vidieť v Nizwe?
Odpoveď: V Nizwe sa nachádza historická pevnosť, tradičné trhy a múzeá. Okolie Nizwy ponúka nádherné hory, kaňony a jaskyne.

6. Aké sú kuchyne v Nizwe?
Odpoveď: V Nizwe sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú arabské, indické, turecké a kontinentálne jedlá.

7. Potrebujem víza na návštevu Nizwy?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza. Môžete si ich získať online alebo na letisku na mieste.

8. Ako sa môžem pohybovať v Nizwe?
Odpoveď: Môžete použiť taxíky, autobusovú dopravu alebo si prenajať auto. V niektorých častiach mesta sa môžete pohybovať aj pešo.

9. Môžem platiť kreditnou kartou?
Odpoveď: V niektorých reštauráciách a obchodoch môžete platiť kreditnými kartami, ale v niektorých menších podnikoch bude potrebné mať hotovosť.

10. Je bezpečné cestovať do Nizwy?
Odpoveď: Nizwa je považovaná za bezpečné miesto na cestovanie, ale odporúčame dodržiavať bežné opatrenia na zvýšenie bezpečnosti.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky