Objavte lety za najlepšie ceny

Nový Zéland Wellington

Počasie Nový Zéland Wellington


Nový Zéland je krásna krajina so zaujímavým počasím. Wellington, hlavné mesto tejto krajiny, má subtropické počasie s miernymi zimami a teplými letami. Počasie v meste je ovplyvnené morem, okolitými pohoriami a vetrom.

Letá v Wellingtoni sú teplé a suché, s priemernou teplotou okolo 20 stupňov Celzia. Miestne obyvateľstvo si užíva plávanie v oceáne a vodných športoch. Západné vetry zo Tasmanovho mora môžu priniesť do mesta silné búrky, ktoré môžu ovplyvniť plavidlá a lietadlá.

Zimy v Wellingtoni sú miernym a vlhké s priemernými teplotami okolo 12 stupňov Celzia. Pohoria okolo mesta sú často pokryté snehom, čo robí túto oblasť ideálnou pre lyžovanie a snežné športy. V zime sa tiež vyskytuje viac dažďa, ale to nebráni turistom v objavovaní mesta a jeho krás.

Jeseň a jarné obdobie sú dlhšie ako v iných častiach sveta a teploty sa zvyknú pohybovať medzi 15 a 18 stupňov Celzia. Tieto obdobia sú pre mesto najmenej náročné, čo robí z Wellingtonu ideálnu destináciu pre výlety a turistiku.

Viacerí turisti navštevujú Wellington kvôli unikátnemu počasiu a výborným podmienkam pre turistiku a outdoorové aktivity. Preto, ak hľadáte zaujímavé miesto na dovolenku, Wellington by mohol byť tou správnou voľbou.

V každom prípade, nech si vyberiete ktorúkoľvek časť roka, Wellington bude určite ukázať svoje najlepšie tváre a ponúkne vám to najlepšie, čo Nový Zéland môže ponúknuť.


Dovolenka Nový Zéland Wellington


Nový Zéland je jedným z najkrajších kúskov našej planéty. Bojovníci pôvodu pre pole, modrých krát a spevavých žiačikov zaslúžia rovnakú pozornosť ako tisíce kilometrov vynovených pláží. Žiadne miesto na Novom Zélande nie je rovnaké ako Wellington, hlavné mesto a kultúrne centrum krajiny. Hoci ide o mesto, Wellington má možnosti trampingov ako málokedy.

Hlavným ťahákom na miesto, ktoré to prerástlo s víťazstvom ako "Kultúrna stolica Nového Zélandu", je pestrá zmes architektúry, moderných prvkov a histórie. Je to pravdepodobne najznámejší kráľovský dom v krajine, ktorý patrí ku klenotom Wellingtonu. Investorom na súkromný vývoj tu bude chýbať priestor, ale mnoho ďalších budov ponúka ojedinelé priestory a animované balkóniky. Odvetvia zdravotníctva a práva sú silné vysokoškolské prevádzky v ich rozmanitom zastúpení.

V centre Wellingtonu sa nachádza známy Te Papa Tongarewa, národné múzeum Nového Zélandu. Toto národné múzeum ponúka nekonečnú zábavu pre ľudí každého veku a na každom stupni osvety. Okrem svojich výstav, ktoré ponúkajú v priebehu roka variáciu témy, Te Papa ponúka aj labyrinty jedál, drahé kaviarne a krásne jazierka.

Ak hľadáte dobré jedlo a víno, nemali by ste zájsť na ďalšie miesto ako Wellington. Vďaka množstve zaujímavých , zvonka jednoduchých, reštaurácií môžete hromadiť spojením miestnosti. Mnohé reštaurácie majú čarovné, a často celkom nezvyčajné, pohostenia. Ale možno najznámejšie z veľvyslanectva Wellington je káva a zmrzlina. Pre mnohých je to pravdepodobne najlepšia káva, akú kedy ochutnali.

Ako prehliadka mesta je trampovanie v Wellington silným súperom. Korokorozk Mountain je najlepšou trampovaciou prehliadkou Wellingtona, ktorý ponúka úžasnú vyhliadku na celej trasy. Dobrý postup pre jadrného turistu by mohol byť začať s návštevou vyhliadky na Mount Times, po ktorom bude nasledovať poobednú prehliadka mesta.

Celkovo, Nový Zéland Wellington je miestom, kde musí každý, kto miluje dobrodružstvo, vynikajúce jedlo a mesto s nekonečným charakterom. Pre mnohých cestovateľov je to bezpochyby jeden z najlepších krásnych kúskov našej planéty.


Ubytovanie Nový Zéland Wellington


Nový Zéland je jednou z najkrajších krajín na svete a Wellington je hlavným mestom tejto krajiny. Nachádza sa na južnom konci Severného ostrova a je domovom mnohých turistických atrakcií, ako aj kultúrneho a obchodného centra. Ubytovanie v Wellngtone môže byť pre niekoho zložité, ale môže byť tiež celkom jednoduché a príjemné. V tomto článku si povieme viac o ubytovaní v tomto veľkom meste.

Množstvo možností pre každého

Wellington je mesto, ktoré môže ponúknuť mnoho možností pre turistov a návštevníkov. Od nadštandardných hotelov až po levnejšie varianty ako apartmány, hostely alebo kempy. Denná úroveň nákladov v tomto meste môže byť niekedy dosť vysoká, preto si môžete zvoliť varianty budget aj luxurious podľa potrieb a možností.

Ktoré oblasti sú najlepšie?

Wellington ponúka množstvo atrakcií a nádherných miest, kde by ste radi strávili čas. Ubytovania sa môžete nájsť po celom meste, avšak najlepšie regióny sú CBD a okolité časti. V centre Wellingtonu sa nachádza množstvo histórických budov, múzeí, reštaurácie a kaviarne čím dokáže zaujať rozmanité typy turistov.

Na druhej strane, Oriental Bay je oblasť vyhľadávaná pre relax a výhľad na životné oplavenie, kde sa môžete prejsť po pláži alebo vyskúšať rôzne vodné športy. Pokiaľ hľadáte ubytovanie, ktoré poskytuje krásny výhľad na ťažiskové centrum mesta, doporučujem vyskúšať ubytovanie na vrchole pohoria Mt Victoria.

Aký typ ubytovania si vybrať?

Wellington ponúka rôzne typy ubytovania, aby vyhovovali rôznym potrebám a rozpočtom. Budget cestovatelia môžu spravidla zvoliť medzi hostely a ubytovanie pre nich v niektorom z kempov. Hostely sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť zábavu spoločne s inými cestovateľmi. Hosteli v strednom rade sa často nachádzajú v centrách mesta a vzdialenosti od významných atrakcií sú tak často vzdialené iba krátkymi prechádzkami. Budget cestovatelia môžu mať tiež možnosť ísť do mesta a cez niektorú z aplikácií pre cestovanie nájsť nezávislé ubytovanie ako sú apartmány alebo druhy

Ako si zabezpečiť najlepšie ceny?

Najlepšie ceny ubytovania v tomto meste závisia od toho, kedy ho rezervujete. Najlacnejšie ubytovanie v Wellington, ako aj iné turistické atrakcie, sa obvykle nachádzajú počas horskej sezóny (april až október). Vzhľadom na veľké množstvo kultúrnych a spoločenských akcií, ktoré sa konajú v celom meste počas leta, ceny sa môžu dramaticky zvýšiť v tomto období roka.

Výber správneho ubytovania v meste Wellington je veľmi dôležitý pre každého návštevníka. Zo všetkých možností, ktoré mesto ponúka treba dôkladne zvažovať typ ubytovania, miesto a cenu, ktorá bude vyhovovať osobným požiadavkám a potrebám. Výber správneho ubytovania bude určite záležitosťou, ktorá dokáže obohatiť vašu cestu a pocit z tohto nového miesta!


Letenka Nový Zéland Wellington


Nový Zéland je nádhernou a fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka všetko od tropických pláží až po ľadovce a osamelé fjordy. Hlavné mesto, Wellington, sa nachádza na južnom konci Severného ostrova a je jedným z najobľúbenejších miest na návštevu.

Ak plánujete cestu do Wellingtonu, najlepšou možnosťou pre cestovanie do mesta je letecky. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety do Wellingtonu. Medzi najpopulárnejšie patria Air New Zealand, Qantas a Virgin Australia. Väčšina letov zahrnuje prestupy v Austrálii alebo na Novom Zélande, ktoré sú možné do Wellingtonu.

Cestovanie do Wellingtonu nie je iba o tom, či ste na letadle. Samotné letisko je situované v prímorskom predmestí Miramar, len pár minút od centra mesta, kde na turistov čakajú rôzne atrakcie. Nenechajte si ujsť návštevu národného múzea Te Papa, kde môžete spoznať históriu Nového Zélandu a jeho kultúru. Taktiež z našej anotácie nevynechajte skutočnosť, že Wellington je známy ako „mesto vetrov“ a má vynikajúci zástup reštaurácií, barov a kaviarní, ktoré návštevníkom ponúkajú jedinečné zážitky.

Wellington je tiež domovom mnohých filmových štúdií, ktoré ho urobili výrazne atraktívnym medzi filmovými nadšencami po celom svete. Pokúste sa navštíviť miesta, ktoré boli použité pre natáčanie filmov ako Hobbiton z trilógie Pána prsteňov alebo Weta Workshop, kde bola vytvorená väčšina vizuálne efektných detailov v mnohých hollywoodskych filmoch.

Ak ste milovníkmi prírody, nevynechajte návštevu známeho pohoria Tongariro a Národného parku Abel Tasman, ktoré sú len niekoľko hodín jazdy auta od Wellingtonu.

Vo všeobecnosti, cestovanie do Wellingtonu je jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život. Toto mesto prináša nové a úžasné miesta na každom rohu a ponúka cestovateľom veľa miest, ktoré si môžu ako raz navštíviť. Preto nenechávajte svoju cestu do Wellingtonu na neskôr a plánujte svoju cestu hneď teraz!


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Wellington


Otázky:

1. Kde sa nachádza Wellington?
2. Aké je klima v Wellington?
3. Aké pamiatky by som si nemal/a nechať ujsť v meste Wellington?
4. Aké sú najlepšie aktivity na Novom Zélande?
5. Koľko stojí letenka z Európy na Nový Zéland?
6. Čo s sebou musím zobrať na Nový Zéland?
7. Aké sú pravidlá dopravy na Novom Zélande?
8. Aké sú najlepšie spôsoby prepravy na Novom Zélande?
9. Je v Wellington dostatok ubytovania pre turistov?
10. Môžem na Novom Zélande kempovať?

Odpovede:

1. Wellington sa nachádza na južnom pobreží Severného ostrova Nového Zélandu.
2. Klima v Wellington je mierna, s vysokou vlhkosťou a množstvom dažďa počas celého roka.
3. V meste Wellington sa nachádza mnoho pamiatok ako je napríklad Národné múzeum Te Papa, botanická záhrada, historická štvrť Thorndon alebo vládny dom - Beehive.
4. Na Novom Zélande môžete vykonávať rôzne aktivity ako je rafting, bungee jumping, vodné športy, turistiku alebo návštevu termálnych prameňov.
5. Cena letenky závisí od miesta odletu a doby cestovania, ale priemerná cena je okolo 1000-1200 EUR.
6. Okrem bežných vecí ako sú oblečenie, hygienické potreby a elektroniku, je dôležité mať so sebou aj kvalitné turistické topánky a outdoorové oblečenie.
7. Vodiči na Novom Zélande jazdia na ľavej strane, maximálna povolená rýchlosť je 50-100 km/h, a platia tu zákazy alkoholu a používania mobilov počas jazdy.
8. Na Novom Zélande je možné použiť autobusy, vlaky, automobily alebo si prenajať kempingové auto.
9. V meste Wellington je dostatok ubytovania pre turistov od hotelov a hostels až po apartmány a bungalovy.
10. Kempovanie je na Novom Zélande bežnou aktivitou a existuje veľa kempingov a miest na stanovanie po celom ostrove. Je dôležité používať tie správne miesta na stanovanie a dodržiavať pravidlá, ktoré chránia prírodu.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky