Objavte lety za najlepšie ceny

Nepál Tengboche Monastery

Ubytovanie Nepál Tengboche Monastery


Nepál je známy svojou krásnou krajinou a fascinujúcou kultúrou, ktorú návštevníci môžu objavovať vo veľkom množstve kláštorov roztrúsených po celej krajine. Ak chcete zažiť niečo úplne autentické, ubytovanie v kláštore Tengboche vám poskytne jedinečný zážitok.

Tengboche Monastery sa nachádza v oblasti Khumbu v blízkosti najvyššieho vrcholu na svete, Mount Everestu. Je to jeden z najvýznamnejších a najstarších kláštorov v Nepále a je domovom pre viac ako 60 mníchov. Kláštor bol postavený v roku 1916, ale bol niekoľkokrát poškodený plynovými explóziami a zemetraseniami. Naposledy bol obnovený v roku 1989 a odvtedy sa stále rozširuje.

Ubytovanie v kláštore nie je len o dôvere a rešpekte k miestnej kultúre, ale aj o získaní pokojného ducha a nedodateného vedomia. Je to jedinečná príležitosť vidieť zvyky a kultúru mníchov. Ubytovanie v Tengboche Monastery vám navyše umožní byť súčasťou denných modlitieb, počúvať proznenia buddhistických mníchov a učiť sa o ich životoch a tradíciách.

Mnísi v kláštore sa venujú studiu a meditácii, ale každodenne aj hudbe a tancu. Takže môžete mať možnosť vidieť ich nádherné tance a počuť ich nádherné hlasové prejavy. Okrem toho si môžete užiť veľa výhľadov na Mount Everest, Lhotse, Nuptse a Ama Dablam z kláštorného nádvoria.

Samotné ubytovanie v Tengboche Monastery je jednoduché a skromné, ale čisté a pohodlné. Máte možnosť prenajímať jednoduché izby alebo si zarezervovať miesto na spoločnej izbe s ďalšími hostmi. Okrem toho sú vám k dispozícii spoločné záchody a sprchy.

Ak sa rozhodnete ubytovať v Tengboche Monastery, nebudete ľutovať. Budete sa cítiť ako súčasť miestnej kultúry a získate jedinečný zážitok, ktorý bude určite jedným z vašich najobľúbenejších v Nepále. Skúste to a zistite, ako sa mnísi a ich tradície líšia od vášho zvyčajného života.


Dovolenka Nepál Tengboche Monastery


Napíšem vám o jednom z najkrajších miest na dovolenku v Nepále - kláštor Tengboche.

Ak hľadáte dobrodružstvo a dychberúce výhľady, dovolenka v Nepále je pre vás ideálna voľba. Nepál sa nachádza v južnej Ázii a je domovom niektorých z najvyšších vrcholov sveta, vrátane Mount Everestu. Okrem toho ponúka neporušenú prírodu a kultúrne vzrušenie, ktoré zanecháva nevymazateľný dojem na každom návštevníkovi.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete odpočinúť a zároveň pochopiť hlbšie obohatenie duchovného hľadania, kláštor Tengboche je miestom, kde by ste mali rozhodne navštíviť. Tento kláštor sa nachádza na úpätí hory Khumbu, kde sa v blízkosti nachádza aj mestečko Namche Bazaar, vstupná brána do oblasti Khumbu. Je to jeden z najstarších a najvýznamnejších kláštorov v Nepále a je považovaný za duchovné srdce Khumbu.

Tengboche Monastery bol postavený v polovici 20. storočia a prešiel niekoľkými veľkými rekonštrukciami, aby vypadal tak, ako v dnešnej dobe. Kláštor je dôležitým náboženským miestom pre mníchov, ktorí prichádzajú z rôznych častí Nepálu a Tibetu. Každý deň sa konajú modlitby, meditácie a iné náboženské a kultúrne aktivity.

Kláštor je zároveň obklopený krásnou prírodou a ponúka pohľady na blízke a vzdialené himalájske vrcholy. Návštevníci si môžu vychutnať krásu západu slnka a východu slnka, ktoré osvetľujú vrcholy v okolí.

Akýmkoľvek spôsobom sa rozhodnete pre návštevu kláštora Tengboche, získate úžasné skúsenosti ako s cestou na Nepál, tak aj s hĺbkou a dôležitosťou kultúry a náboženstva Nepálu. Navštívte tento kláštor a odpočinete si v jeho pokoji a kráse.


Letenka Nepál Tengboche Monastery


Nepál je kráľovstvo, ktoré sa nachádza v južnej Ázii. Jeho krásy spočívajú v rôznych turistických atrakciách, ktoré zanechávajú návštevníkovi nezabudnuteľný zážitok. Jedným z týchto zážitkov je návšteva Tengboche Monastery nachádza sa v Solukhumbu District v Nepále.

Ak sa chystáte navštíviť Tengboche Monastery, musíte sa presunúť na letisko v Lukla. Z letiska pokračujúci trail ponúka úchvatné scenérie, preto by mal byť v každom prípade súčasťou vášho plánu.

Cesta do Tengboche je rozmanitá, vedená hustými lesmi a cez niekoľko riek. Turistom sa odporúča, aby sa hlásili na horské záchrannej službe v Lukla a mali s sebou dostatok vody a ochranných pomôcok na prekonanie cesty.

Tengboche je veľkolepým miestom a súčasťou kultúry Humli a Šerpe. Je to miesto, kde si môžete načerpať duchovného ovocia. Kláštor bol postavený v roku 1923 Rinpoche Lhundrupa Norbu Rinpoche a Jeho veličenstvom v Dubiyango bezzákladové lamas. V súčasnej dobe kláštor upriamuje pozornosti na budhistickú filozofiu, učenie a tradičné rituály.

Tengboche Monastery sa nachádza na okraji údolia Khumbu a ponúka nádherný výhľad na Mount Everest a jeho okolie. Okrem kláštora, si tu môžete vychutnať čaj v populárnych čajovniach a ochutnať miestne jedlá. Takže, ak plánujete návštevu Nepálu, túto atrakciu by ste nemali vynechať. Vyskúšajte to a uvidíte, ako sa vaše srdce spojí s divokou prírodou a duchovným svetom.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Tengboche Monastery


Najčastejšie otázky a odpovede o Nepále a Tengboche Monastery sú:

1. Aké sú populačné a kultúrne zvláštnosti Nepálu?

Nepál je multikultúrny a etnicky rozmanitý štát, ktorý má okolo 29 miliónov obyvateľov. Hlavnými etnickými skupinami sú Nepálčania, Tharu, Magar, Gurung, Tamang, Newar a další. Kultúra Nepálu sa vyznačuje silnými tradíciami, náboženskými praktikami a slávnosťami.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Nepálu?

Najlepším časom na návštevu Nepálu je od septembra do mája. V tomto období je počasie relatívne suché a teploty sú oveľa mierniejsie. Od júna do augusta sa vyskytuje monzúnové obdobie, kedy je pravdepodobnosť záplav a ďalších nebezpečenstiev vyššia.

3. Aké sú prírodné krásy Tengboche Monastery?

Tengboche Monastery je situovaný na úpätí hory Ama Dablam a ponúka nádherné výhľady na horu Everest a ďalšie okolité štíty Himalájí. V okolí kláštora sa nachádza aj veľa scenérií ako rieky Dudh Kosi a Imja Khola, zelené lesy a lučiny.

4. Koľko času trvá trek na Tengboche Monastery?

Trek na Tengboche Monastery zvyčajne trvá 5 až 6 dní, v závislosti od toho, ktorá trasa je zvolená. Niektorí turisti sa rozhodnú pre kratšiu cestu, kým iní sa rozhodnú pre dlhšie a náročnejšie treky.

5. Kde sa nachádza Tengboche Monastery?

Tengboche Monastery sa nachádza v okolí Khumbu regiónu v západnej časti Nepálu. Monastier sa nachádza na výške 3 867 metrov a je jedným z najvyššie položených budhistických kláštorov na svete.

6. Ako sa dostanem na Tengboche Monastery?

Existuje niekoľko trás, ktoré vedú k Tengboche Monastery. Najpoužívanejšia trasa vedie z Lukly a trvá asi 8 dní. Existujú aj ďalšie trasy zahrnujúce vyššie náročnosti a náročnejší terén.

7. Ako sa oblečiem na trek na Tengboche Monastery?

Pre trek na Tengboche Monastery je potrebné mať vysokohorské oblečenie a vybavenie, ktoré zabezpečí dostatočnú ochranu pred mrazom a vetrom. Odporúča sa mať so sebou teplú bundu, rukavice, šál, zimné čiapky, termoprádlo, horolezecké topánky a ďalšie základné potreby. Je tiež užitočné mať so sebou slnečné okuliare a opaľovací krém.


Počasie Nepál Tengboche Monastery


Nepál je tradične známy ako krajina vysokej veľhory a Tengboche Monastery je svetovo známe miesto, ktoré tento fakt len potvrdzuje. Toto buddhistické kláštor má bohatú históriu a kultúru a je jedným z najvyšších buddhistických kláštorov na svete.

Počasie v Tengboche Monastery sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Letá sú teplé a suché s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia. V noci teploty zvyčajne klesajú na približne 5-10 stupňov Celzia. Letné mesiace sú obvykle najlepším časom na návštevu Tengboche Monastery a Nepálu vo všeobecnosti.

Zimy v Tengboche Monastery sú chladné a suché s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi -10 a 5 stupňami Celzia. V zime sa vyskytuje viac snehu, čo môže niekedy spôsobiť problémy pre návštevníkov a turistov. Zimné mesiace však tiež ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu pokrytú snehom.

Jeseň a jar sú tiež obdobím, kedy sa počasie v Tengboche Monastery mení. Jesenné mesiace sú najkrajší obdobie s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Toto obdobie je považované za najlepšie na trekking v oblasti a na obdivovanie jesenných farieb. Jar, ktorá trvá zhruba od marca do mája, je obdobím, keď sa začína topiť sneh a prvýkrát po zime sa objavujú zelenejúce sa lúky a kvety.

Napriek tomu, že letné mesiace sú najlepšie pre návštevu Tengboche Monastery, je dôležité si uvedomiť, že celoročne môže byť počasie nepredvídateľné a že sa môžete stretnúť so zmenami počasia. Je veľmi dôležité si na túto náročnú oblasť priniesť vhodné vrstvy odevov a prispôsobiť sa zmenám počasia.

Počasie v Tengboche Monastery a v celej oblasti Everestu je jedným z faktorov, ktoré musíte zvážiť pred cestou. Vždy by ste mali venovať pozornosť predpovedi počasia a poradiť sa s miestnymi sprievodcami. S dobrým plánovaním a prípravou môže byť návšteva tohto krásneho miesta nezabudnuteľným zážitkom.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky