Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko The Berlin Reichstag

Počasie Nemecko The Berlin Reichstag


Nemecko je krajina s rozmanitým a niekedy aj nevyspytateľným počasím. Keď sa pozrieme na hlavné mesto, Berlín, môžeme očakávať zime s mrazivými teplotami a silnými snehovými búrkami, letá s horúčavami a občasnými zrážkami a prechodné obdobie jari a jesene s mierne teplejšími teplotami.

V zime si môžeme očakávať priemerné teploty okolo -1°C, s možnosťou klesnutia až do -10°C počas najchladnejších dní. Sneženie v Berlíne zvyčajne začína v decembri a končí v marci, pričom technológia a údržba ciest sú veľmi dobre zvládnuté. Približne polovica dní býva zamračená a teploty bývajú konzistentné.

Na jar môžeme očakávať postupné zvyšovanie teplôt, pričom v apríli je priemerná teplota okolo 11°C a v máji už okolo 17°C. Tento čas roka sa zvyčajne vyznačuje stabilnejším počasím ako zima, ale stále môže prísť k príležitostným búrkam a prechodným zmenám počasia.

Leto v Berlíne býva teplé a občas aj horúce s priemernými teplotami okolo 24°C, no môžeme sa stretnúť s občasnými zrážkami a búrkami. V noci sa teploty zvyčajne ochladzujú, čo môže viesť k príjemnému spánku. Letné mesiace sú obľúbeným časom na turistiku a výlety.

Jeseň prináša opäť pokles teplôt po príchode chladnejších dní v septembri. V októbri sa teploty už pohybujú okolo 13°C a v novembri už len okolo 6°C. To zvyčajne znamená viac zrážok, ktoré sú podľa mnohých turistov čarovné na určitých miestach v Nemecku.

Ak hľadáte najlepší čas na návštevu Berlína, môžete mať šťastie nájsť ho počas jar a jesene, kedy sú teploty mierne, počasie stabilnejšie a turisti menej nároční. Zimné mesiace môžu byť krásne, ale i ťažšie, najsilnejšie snehové búrky sa vyskytujú v zime, ale prinesú aj vzácne príležitosti na zasnežené fotografie miestneho zimného ďaľšieho okolia.

Okrem počasia, niektoré turistické atrakcie v Berlíne, ako je Reichstag - historické budova parlamentu Spolkovej republiky - sú otvorené počas celého roka, čo umožňuje plánovanie výletov na základe vlastnej preferencie. Pre milovníkov dejepisu a politiky sa Reichstag mnohokrát stala cieľom ich cestovania.


Dovolenka Nemecko The Berlin Reichstag


Nemecko ponúka množstvo príležitostí na dovolenku. Ak ste fanúšikom histórie, kultúry a architektúry, navštíviť Berlin by malo byť na vašom zozname.

Jednou z najznámejších pamiatok Berlína je Reichstag, histórické budova, ktorá slúžila ako sídlo nemeckého parlamentu. Reichstag bol navrhnutý Kriegerom, von der Felde a uzavretý v roku 1894. V priebehu svojej existencie bola budova svedkom množstva historických okamihov, od požiaru, ktorý ju zničil v roku 1933, až po pád Berlínskeho múru.

Po znovusjednotení Nemecka v roku 1990, sa rozhodlo obnoviť Reichstag. Budova bola zrekonštruovaná britským architektom Normanom Fosterom, a dnes ponúka zaujímavé spojenie histórie a moderného dizajnu.

Turisti môžu navštíviť Reichstag a prejsť jeho krásne zrekonštruovanými priestormi. Najzaujímavejším miestom na návšteve väčšinou býva jeho kupola. Kupola je tvaru dómu a návštevníci sa môžu dostať do vrcholu, kde si môžu vychutnať krásny výhľad na mesto.

Kupola je tiež ekologická, poskytuje miesto pre slnečnú energiu a recyklované vody. Pre tých, ktorí si prajú ešte väčšie zážitky, Reichstag ponúka výstup na jeho strechu, kde si budete môcť vychutnať ešte lepší výhľad na mesto.

Ak chcete vidieť Reichstag, môžete si buď zakúpiť lístok na návštevu strechy, alebo môžete sa prihlásiť na bezplatnú návštevu kupoly a budovy. Obe možnosti si však vyžadujú predtým online registráciu.

Reichstag je skutočne jednou z najlepších turistických atrakcií v Berlíne. Budova je svedkom toho, ako sa mesto prelomilo históriou a zmenou, a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na metropolu. Ak hľadáte záhradné miesto na dovolenku, nechajte sa očariť krásou Berlína a navštívte Reichstag.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Berlin Reichstag


1. Čo je Berlínsky Reichstag?
Berlínsky Reichstag je budova v Berlíne, ktorá slúžila ako sídlo nemeckého parlamentu až do 1933 a potom znovu od roku 1999.

2. Kde sa nachádza Berlínsky Reichstag?
Berlínsky Reichstag sa nachádza v centrálnych častiach Berlína, v blízkosti brány Brandenburskej.

3. Ako dlho vybudovali Berlínsky Reichstag?
Berlínsky Reichstag bol dokončený v roku 1894 po viac ako 10 rokoch výstavby.

4. Je možné navštíviť Berlínsky Reichstag?
Áno, Berlínsky Reichstag je otvorený pre verejnosť a môže sa navštíviť, ale je potrebná rezervácia.

5. Aké stavebné prvky sú v Berlínskom Reichstagu?
Berlínsky Reichstag obsahuje nádherné atrium, ktoré je zaklenuté skleneným kopulou. Budova má aj výtahy a schody, ktoré vedú na vrchol kopule a ponúkajú nádherný výhľad na mesto Berlín.

6. Kedy bol Berlínsky Reichstag zničený?
Berlínsky Reichstag bol zničený počas druhej svetovej vojny, ale bol potom obnovený a rekonštruovaný.

7. Aký bol zákon o plameňoch v Berlínskom Reichstagu?
Zákon o plameňoch bol schválený v Berlínskom Reichstagu v roku 1933 a umožňoval nacistom zatýkať a väzniť osoby bez súdu alebo konania.

8. Kto navrhol obnovu Berlínskeho Reichstagu?
Berlínsky Reichstag bol obnovený po páde Berlínskeho múru a bol navrhnutý britským architektom Normanom Fosterom.

9. Kedy bola otvorená nová budova Berlínskeho Reichstagu?
Nová budova Berlínskeho Reichstagu bola otvorená v roku 1999.

10. Má Berlínsky Reichstag stále politický význam pre Nemecko?
Áno, Berlínsky Reichstag je stále dôležitou symbolickou budovou pre Nemecko a slúži ako sídlo Spolkového snemu, ktorý je najvyšším zákonodarným orgánom Nemecka.


Ubytovanie Nemecko The Berlin Reichstag


The Berlin Reichstag je jeden z najvyhľadávanejších turistických miest v Nemecku a slávny parlament nemeckej spolkovej republiky. Nachádza sa v historickom centre mesta Berlín.

Ak plánujete navštíviť túto ikonickú budovu, môžete sa ubytovať v blízkom okolí, kde sú k dispozícii rôzne kategórie hotelov a ubytovacích zariadení.

Najluxusnejšie hotely v blízkosti Berlínskeho Reichstagu sú Sofitel Berlin Kurfürstendamm, Rocco Forte Hotel de Rome Berlin a Hotel Adlon Kempinski Berlin. Tieto hotely ponúkajú prvotriedne služby a dostupnosť k hlavným turistickým atrakciám v Berlíne.

Cestovatelia s menším rozpočtom by mohli nájsť vhodné ubytovanie v hosteli alebo apartmáne v blízkosti Berlínskeho Reichstagu a teritoriálne prestúpiť do centra mesta. Napríklad, hostel MEININGER Hotel Berlin Mitte Humboldthaus, Hotel Berliner Baer a Best Western Hotel City Ost sú prehľadné a cenovo dostupné.

Okolie Berlínskeho Reichstagu je bohaté na reštaurácie, kaviarne a bary, ktoré ponúkajú tradičné nemecké jedlá, ale aj celosvetové jedlá.

Pre tých, ktorí sa chcú uchytiť aj za nákupy, limitovaný rozpočet môže využiť Nézd meg Wilmersdorf, kde sa nachádzajú známe obchody, napríklad Karstadt a Kaufhaus des Westens.

Po prechádzaní cez Berlínsky Reichstag si nenechajte ujsť iné turistické atrakcie, ako sú Brandenburská brána, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie a Muzeum Múru.

Nemec zvyčajne obsahuje vysokú kultúru v kombinácii s krásnymi pamiatkami. Pre pokojnú a kultúrnu dovolenku by bola Nemecko vhodnou voľbou. A ak máte záujem konať, môžete navštevovať Oktoberfest, ktorý dáva svet výnimočnej prezentácie obľúbených pívnych značiek v Nemecku.

V každom prípade, ak plánujete návštevu Nemecka a chcete si užiť niekoľko dní v Berlíne, ubytovanie v blízkosti Berlínskeho Reichstagu by mohlo byť perfektnou voľbou. Tu sa môžete vychutnať kus nemeckej histórie v skvelej lokalite s prvotriednymi službami a vynikajúcou dopravnou obsluhou.


Letenka Nemecko The Berlin Reichstag


V Nemecku sa nachádza množstvo historických budov, ktoré stojí za návštevu. Jednou z nich je aj budova Berlínskeho Reichstagu, ktorá predstavuje symbol moderného Nemecka a nemeckej demokracie.

Berlínsky Reichstag bol postavený v roku 1894 ako sídlo nemeckého parlamentu. V priebehu 20. storočia bola budova Reichstagu viackrát zničená a obnovovaná. Naposledy bola obnova ukončená v roku 1999, keď bolo do budovy Reichstagu pridané moderné sklenené kupolovité zasklenie.

Berlínsky Reichstag sa stal jedným z najdôležitejších turistických miest v Nemecku, ktoré nesmiete pri vašej návšteve mesta prehliadnúť. Vo vnútri budovy sa nachádza viacero výstavných priestorov, ktoré sa zameriavajú na históriu Nemecka a demokraciu. Navštíviť môžete napríklad historické výstavy a expozície zamerané na politiku a kultúru Nemecka.

Vrcholom vašej návštevy Reichstagu bude ale iste výhľad z kupoly. Zasklenie kupoly vám umožní výhľad na celé mesto a jedinečné pohľady na rôzne symbolické miesta Berlína, ako sú Brandenburská brána, Berlínsky múr, alebo Slávny berlínsky televízny veža. To všetko spolu so živým mestským ruchom vám pomôže pochopiť nemeckú históriu a kultúru z nového uhla pohľadu.

Preto neváhajte a rezervujte si svoju letenku do Berlína už dnes. Zájazdy do Berlína ponúkajú množstvo možností, ako spoznať nie len Berlín ale aj celé Nemecko, s jeho bohatou históriou a kultúrou. Zažite nezabudnuteľné dobrodružstvá a zážitky, ktoré vás prenesú do histórie a koreňov Nemecka. Reichstag je jeden z nich a nepochybne si ho zamilujete.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky