Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Hovsgol National Park

Počasie Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolský Hovsgol National Park je jedným z najkrajších a najdivokejších miest na svete. Leží v severnej časti Mongolska a je domovom pre nádherné jazero Hovsgol, ktoré je nazývané aj "modrou perličkou" a je najväčším sladkovodným jazerom v Ázii.

Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené mnohými faktormi, vrátane nadmorskej výšky, geografickej polohy a vzdialenosti od otvoreného oceánu. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 30 ° C, ale v zime môžu klesnúť až na -40 ° C.

Letné mesiace, od júna do augusta sú obecne teplejšie a daždivé. Mesiac jún je najteplejší s priemernou teplotou 20-25 ° C. V júli a auguste je teplota niečo nižšia, okolo 15-20 ° C, ale ráno a večer môže byť chladnejšie.

V zime, od novembra do februára, teploty klesajú až na zmrznutie a minimum zimné teploty bývajú v januári. Ide o extrémne mrazivý mesiac a v zime sa oblasť obklopuje hlbokým snehom a mrazom.

V oblasti Hovsgol National Park je tiež veľa vetra a silných búrok zhora, ktoré môžu predčasne ukončiť turistické aktivity.

Ak sa však rozhodnete navštíviť toto krásne miesto, najlepšie obdobie na návštevu je medzi májom a septembrom, keď sa počasie ukazuje v celej svojej kráse. V tomto období je jazero Hovsgol zvyčajne pokryté modrým jasom a lesy poskytujú príjemný chlad, ktorý je skvelou útechou po celodennom turistickom výlete.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Mongolsku Hovsgol National Parku je ovplyvnené mnohými faktormi a môže sa meniť z dňa na deň. Preto by ste sa mali pri návšteve tohto miesta dobre pripraviť a zabezpečiť si vhodné oblečenie a zariadenie pre rôzne poveternostné podmienky. Aj keď jedno je isté - nech sa počasie stane čokoľvek, návšteva tohto úchvatného miesta bude nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Hovsgol National Park


Otázky a odpovede o národnom parku Hovsgol v Mongolsku:

1. Aké je geografické umiestnenie národného parku Hovsgol?
Odpoveď: Národný park Hovsgol sa nachádza na severe Mongolska, v blízkosti hranice s Ruskom.

2. Aké druhy zvierat môžete vidieť v národnom parku Hovsgol?
Odpoveď: V národnom parku Hovsgol je množstvo druhov zvierat vrátane losov, sobov, divých oviec argali alebo rysov a mnoho iných.

3. Aké atrakcie a aktivity ponúka národný park Hovsgol?
Odpoveď: V národnom parku Hovsgol si môžete vychutnať turistiku, rybolov, jazdu na koni alebo streľbu luku a šípky.

4. Aké je počasie v národnom parku Hovsgol počas jari a leta?
Odpoveď: Počas jari a leta býva v národnom parku Hovsgol teplé a suché počasie s priemernými teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia.

5. Aké sú podmienky pre ubytovanie v národnom parku Hovsgol?
Odpoveď: V národnom parku Hovsgol sú rôzne typy ubytovania, od hotelov a turistických chatiek po tradičné mongolské jurtové táborisko.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Hovsgol?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu národného parku Hovsgol je v letných mesiacoch od júna do augusta, keď sú podmienky najvhodnejšie pre turistické aktivity a prezentáciu krás prírody.


Letenka Mongolsko Hovsgol National Park


Ak hľadáte unikátny zážitok, ktorý vám umožní objavovať neporušené a divoké miesta, potom by ste mali zvážiť návštevu Mongolska a Hovsgol National Parku. Tento národný park sa rozprestiera v severnej časti Mongolska a patrí medzi najkrajšie a najdivokejšie oblasti na svete.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do Hovsgol National Parku, je pomocou letenky. Vzhľadom na to, že park sa nachádza v odľahlom a ťažko dostupnom regióne krajiny, je letenka jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať k národnému parku. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do hlavného mesta Mongolska Ulánbátaru, odkiaľ môžete pokračovať ďalej.

V Hovsgol National Parku si turisti môžu vychutnať niekoľko zážitkov. Jedným z nich je návšteva jazera Hovsgol, ktoré sa nachádza v blízkosti parku. Toto jazero je jedno z najväčších a najhlbších jazier na svete a okrem toho je aj jedným z najčistejších vodných útvarov. Je obklopené horami a lesmi, ktoré poskytujú dokonalé prostredie na turistické aktivity ako je turistika, jazda na koni, rybolov a podobne.

Ďalším aktivitou, ktorá je v parku populárna, je návšteva nomádov. Nomádi v oblasti Hovsgol parku stále žijú tradičným spôsobom života a turisti môžu navštíviť ich stanové tábory a naučiť sa o ich kultúre, histórii a tradičnej hudbe.

Park ponúka aj množstvo pozorovateľských aktivít. Divoká fauna a flóra v parku z neho robia ideálne miesto na pozorovanie zvierat. Medzi tieto zvieratá patrí rysy, medvede, vlky, soby a horské ovce. Taktiež v parku môžete vidieť zriedkavé druhy vtákov, ako sú napríklad orli stepní a skalné dúhy.

Hovsgol National Park predstavuje jedno z najúchvatnejších miest na svete a ponúka nekonečné možnosti na obdivovanie krás krajiny a zážitkor. Ak hľadáte niečo nové a unikátne, potom je letenka do Hovsgol National Parku tou správnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko je jednou z najkrajších krajín na svete s bohatým kultúrnym dedičstvom a úchvatnou prírodou. Hovsgol National Park, ktorý sa nachádza na severe krajiny, len niekoľko kilometrov od hranice s Ruskom, patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v Mongolsku. Tento národný park ponúka návštevníkom nádherné scenérie, čisté jazerá, nekonečné pastviny a zaujímavé kultúrne zážitky.

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte niekoľko možností. Prvou možnosťou sú tradičné jurtové stany, ktoré sú široko rozšírené v Mongolsku. Jurtové stany sú postavené z kože a dreva, čím poskytujú prirodzenú izoláciu a udržujú teplotu vnútri pohodlnú. Jurtové stany v Hovsgol National Park sú zvyčajne umiestnené na úpätí hory s nádherným výhľadom na jazero a okolitú prírodu. V jurtových stanoch nájdete všetky pohodlia, ktoré potrebujete, vrátane postele, kuchynskej linky a kúpeľne.

Druhou možnosťou sú hostely a hotely, ktoré sa nachádzajú v okolí parku. Hostely a hotely sú ideálne pre tých, ktorí preferujú pohodlie a komfort. Väčšina hostiev a hotelov v tejto oblasti je zvyčajne situovaná v blízkosti jazera a ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu. Hostely a hotely sú zvyčajne dobre vybavené a poskytujú rôzne služby a zariadenia, ako sú reštaurácie, bary a fitness centrá.

Poslednou možnosťou sú kempové miesta. Kempové miesta sú ideálne pre dobrodruhov, ktorí sú radi v menej komfortných podmienkach a chcú prežiť noc pod zákrytom hviezd. V kempoch si môžete postaviť vlastnú stenu, alebo si môžete prenajať stan. Kempy sú zvyčajne vybavené so všetkými potrebnými zariadeniami, ako je možnosť grilovať, sprchy a WC.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania v Hovsgol National Park si vyberiete, budete mať príležitosť zažiť nádherné prírodné krajiny, ktoré táto oblasť ponúka. Tento národný park je plný zaujímavých možností na prieskum a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka. Od jazdenia na koni a trekingu po návštevu miestneho kultúrneho dedičstva, Hovsgol National Park je miesto, kde sa vám určite bude páčiť.


Dovolenka Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko je jednou z najkrajších a najneznámejších krajín na svete. Krajina plná rozmanitých kultúr a tradičných zvykov ponúka neobyčajné dobrodružstvo pre každého cestovateľa. Ak sa chystáte na dovolenku, potom vás určite zaujme Hovsgol National Park, ktorý sa nachádza v severnom Mongolsku.

Hovsgol National Park je známy svojou krásnou prírodou, zelenými lesmi, krásnymi jazerami a nádherným pohorím. Nachádza sa na území rundy Hovsgol, ktoré je jedinečné svojou biodiverzitou, ktorá zahŕňa mnoho druhov zvierat a rastlín. Je to ideálne miesto pre milovníkov prírody, horolezcov a turistov, ktorí sa chcú odpočinúť od mestského života a užiť si kľudné a pokojné prostredie.

Hovsgol National Park ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí sa sem chcú vydať. Najpopulárnejšie atrakcie sú jazero Hovsgol a Horúce pramene Tsenkher. Jazero Hovsgol je najväčšie sladkovodné jazero v Mongolsku, ktoré sa rozprestiera na ploche viac ako 2300 km2. Je to miesto, kde si môžete užiť krásne scenérie a prechádzky po okolí. Okolitá príroda je úchvatná a nádherná, a ponúka množstvo príležitostí pre turistov, ktorí sa chcú vydať na túry a prechádzky.

Horúce pramene Tsenkher sú tiež populárnym cieľom turistov. Sú známe svojou teplou vodou, ktorá má terapeutické účinky na telo. Po dlhej prechádzke cez horské údolia, si môžete relaxovať a užiť si prirodzené horúce kúpele, ktoré sú ideálne pre uvoľnenie napätia a stresu.

Okrem toho, v Hovsgol National Park nájdete aj mnoho ďalších prírodných krás ako sú mohutné hory, zelené lesy, kaňony a vodopády. Pre cestovateľov, ktorí sa chcú priblížiť k domácnostiam miestnych obyvateľov, sa ponúkajú rôzne možnosti pre turistov, ktorí sa chcú naučiť o miestnych kultúrach a tradičných zvykoch.

V Hovsgol National Park sa nachádza mnoho turistických zariadení, ktoré sú pripravené na to, aby uspokojili potreby a požiadavky každého turistu. Môžete si vybrať medzi luxusnými ubytovaniami alebo jednoduchými chatkami, niektoré bylinky alebo veľké výlety.

Hovsgol National Park je krásna destinácia pre každého, kto hľadá oddych od každodenného života a chce zažiť niečo nové a iné. Neexistuje lepšie miesto pre turistu, ktorý chce spoznať Mongolsko na vlastnej koži a chce sa ponoriť do jeho nádherného prírodného klenotu.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky