Objavte lety za najlepšie ceny

Maďarsko Mohács

Letenka Maďarsko Mohács


Maďarsko Mohács je malebné mestečko nachádzajúce sa na juhu Maďarska, ktoré sa môže pýšiť bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Pre tých, ktorí túžia poznať okolité pamiatky a atrakcie, je letenka do Maďarska Mohács skvelou voľbou na cestovanie.

Mohács je najviac známy pre svoje tradičné karnevaly a dobroslavne medzinárodne pretekajúce regaty na rieke Dunaj počas letných dní. Počas karnevalov ochutnáte miestnu kuchyňu, vidíte tance a počúvate folklórnu hudbu. Počas regát na Dunaji zas pomôžete vytvárať rad divokých súťaží a podujatí, ktoré prinášajú množstvo zábavy a potešenia do mesta.

Keďže Mohács sa nachádza na pomedzí hraníc, ktoré sú blízko Bosni a Srbska, môžete vidieť v meste tiež vplyvy týchto krajín. V oblasti sa budete môcť prechádzať historickými uličkami a navštíviť ktorúkoľvek z mnohých galérií a múzeí, ktoré sa tu nachádzajú. Budete môcť ochutnať vynikajúcu maďarskú vínu alebo sa vyskúšať v miestnom dennom trhu.

Z Mohácsu sa tiež dá ľahko dostať do ďalších častí Maďarska. Napríklad do Budapešti, ktorá je sídlom maďarských vlád, alebo do Pečuhy, ktorá je tretím najväčším mestom v Maďarsku. Taktiež sa môžete vybrať na piknik do parku Neolithic Park alebo si oddýchnuť na miestnych plážach, kúpalištiach a prírodnom jazere.

Letenky do Mohácsu sú dostupné v mnohých cestovných kanceláriách a online. Vzhľadom na to, že Mohács nie je takým populárnym miestom ako Budapešť, ceny leteniek sú priaznivejšie, a teda vyskúšanie tohto mesta by nemalo vyšším rozpočtom zasiahnuť.

Maďarsko Mohács môže byť pre mnohých cestovateľov ideálnou voľbou na objavovanie nových miest a kultúr súvisiacich s maďarským dedičstvom. Ak sa ešte váhate, neváhajte a kúpte si nejakú z leteniek do Mohácsu a zažite nezabudnuteľné zážitky v pôvabnom meste na juhu Maďarska.


Dovolenka Maďarsko Mohács


Maďarsko Mohács – Kultúrne dedinské mesto

Maďarsko Mohács, malé mesto v južnej Maďarskej regióne Baranya, leží na brehu Dunaja a je známe v celej krajine svojou bohatou históriou, kultúrou a turistickými atrakciami. Priezvisko mesta pochádza od slova moc, čo znamená hmla v maďarčine.

Mohács je história vo fľaši. V tomto malebnom mestečku v roku 1526 dochádza k jednej z najvýznamnejších bitiek v dejinách maďarských dejín, keď sa maďarský kráľ Ludovít II. stretáva so sultánom Solimanom Veľkým. Dejiny sa opakujú na pôdách Mohácsa a takéto miesta treba nechať vzniknúť. Preto je toto mesto považované za kultúrne dedinské mesto a obdivované ako turistické miesto nielen domácich, ale aj zahraničných turistov.

V Mohácsi v období dobytia ovládali mesto rímski vojaci, Ostrogóti, Hunovia, Slovania a Turci. V roku 1550 miesto behom 2. obliehania Turci zničili a počas 150 rokov mohácska terra incognita potešila. Mesto sa postupne obnovovalo až do konca 19. storočia, kedy sa stalo významným sídlom baróna Jánosa Batthyányho, ktorý obnovil mesto a včlenil ho do modernej Európy. O pár rokov neskôr bola stavaná nová cesta a rozvinul sa čilý obchod.

Mohács je tiež známe svojimi obrazmi, ktoré zachytávajú historické udalosti a tradície mesta.

Mesto má turistom veľa ponúk na prechádzky a prehliadky k celebracii minulých čias. Medzi najznámejšie turistické atrakcie mesta patrí národný kostol sv. Františka Xavera, ktorý je vyzdobený pamätnými tabuľami a krásnym oltárom.

V meste je tiež umiestnené múzeum, ktoré zobrazuje históriu Mohácsa a jeho okolia. Návštevníci môžu vidieť expozície z obdobia rímskej ríše až po súčasnosť.

A samozrejme, nevyhnutným bodom programu každého návštevníka je návšteva slávneho mohácskeho karnevalu, ktorý sa koná každoročne v januári. Tento karneval je veľkolepá podívaná na kultúru, tradičné masky a hudbu.

Mesto má mnoho reštaurácií a bistro, kde si turisti môžu vychutnať tradičné maďarské jedlá ako halászlé (rybacia polievka), gulyás (hovädzí guláš), pörkölt (hovädzí guláš) a rakott krumpli (uzený zemiak s cibuľou a smotanou). A nenechajte si ujsť maďarský Tokaj, ktorý je jedným z najlepších vín na svete.

Mohács ma Bohomdanu krajiny a ponúka turistickým milým turistom kúsok nádherného Maďarska.

Ak hľadáte skutočný kultúrny zážitok, navštívte toto kúzelné mesto plné histórie, kultúry a prírody. Určite nebudete sklamaní!


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Mohács


1. Aké je históriu mesta Mohács?
Mohács má bohatú históriu, je známe hlavne pre svoju úlohu pri bitke pri Moháči, ktorá sa uskutočnila v roku 1526. Bola to krvavá bitka medzi Osmanskou ríšou a Maďarskom a viedla k tureckému dobytiu Budapešti.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Mohácsi?
Mohács má množstvo historických pamiatok, vrátane hradu, múzea a kostolov, ktoré si môžete pozrieť. Okrem toho je tu známa pamiatka - "Busóudvar", ktorá sa nachádza v rámci neformálnej kultúrnej dediny. Vzhľadom k tomu, že sa nachádza na břehu rieky, ponúka aj možnosti návštevy pekné promenády na západe.

3. Ako sa dostať do Mohácsi z Budapešte?
Je možné sa do Mohácsi dostať verejnou dopravou. Cesta trvá okolo 2 hodín a 15 minút a musíte zobrať autobus z Budapešti do Mohács.

4. Kedy sa koná známe víťazstvo v Mohácsi na červenú nedeľu?
Mohács slávi známe víťazstvo na červenú nedeľu, ktorý je v Maďarsku národným sviatkom. V tomto dni sa Mohács premení na zvláštne a výnimočné miesto, keď tisíce ľudí z celého Maďarska prichádza nahliadnuť na kultúrne programy či predstavenia.

5. Aké je počasie v Mohácsi v lete?
V lete môže byť počasie v Mohácsi teplé a slnečné, s teplotou medzi 25-30°C. To znamená, že návštevníci sa môžu tešiť na rôzne vodné aktivity, kúpanie alebo turistiku.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry v Mohácsi?
Mohács má množstvo miest, kde si môžete kúpiť suveníry a tradicione produkty z krajiny. Nezabudnite sa pozrieť na tento trh v zamrznutých a sušených rybách, alebo na tradičný kabát označovaný ako "busójárás".

7. Aké sú miestne špeciality Mohácsi?
Mohács je známe hlavne pre svoje tradičné jedlá, ktoré sú plné chuti a jedinečnosti. Medzi tie najznámejšie patria ryby (hlavne z rieky Dráva), guláš, kartofľové placky a veľa druhov domácich koláčov a iných dobrot.

8. Aché sa prejavujem miestne zvyky a tradície v Mohácsi?
Mohács má silnú a zaujímavú folklóru a miestne zvyky a tradície sú veľmi viditeľné. Medzi tie najznámejšie patria "Busójárás" a "Hídavatás", ktoré sú vyháňajúce zlé energie a zaujímavé kostýmy a klaunské masky, ktoré sa používajú v týchto aktivitách.


Počasie Maďarsko Mohács


Mohács je mesto v južnom Maďarsku, ktoré sa nachádza na brehu rieky Dunaj. Mesto sa vyznačuje vhodným mikroklímou a pestrým počasím, ktoré sa mení v závislosti od ročného obdobia.

V lete sa počasie v Mohácsi teplé, letné mesiace júl a august prinášajú priemerné teploty okolo 28 ° C. Pri tejto teplote je Také zaradite aj priam ideálne pre putovanie mesta, prehliadanie jeho architektonických zaujímavostí a oddych v prímorských plážach. Letné obdobie prináša v Mohácsi aj zrážky, často v podobe búrok a silných dažďov.

Na jeseň prichádza do mesta mierna chladná a vlhká atmosféra. Teploty klesajú na priemerných 14 ° C a sú sprevádzané zväčša dažďami. Stále však je vhodné navštíviť mesto, pretože jesenné obdobie tu prináša množstvo kultúrnych podujatí a podujatí pre turistov.

Zima prináša v Mohácsi značne chladné a suché obdobie, s priemernými teplotami okolo 0 ° C. V zime sa v meste nemusíme báť dažďov, pretože zväčša prší len niekoľkokrát v mesiaci. Zima je ideálnym obdobím pre zimnú turistiku a lyžovanie v okolitých kopcích.

Na jar sa príroda do mesta vráti v celej svojej kráse . Teploty vychádzajú z priemerov nízkych hodnôt na jeseň na priemerné 12 ° C. V tomto období dochádza k návratu zbierania ovocia a zeleniny. Kedy hory prekvitnú krásnym zeleňou.

Celkovo vravícca - Mohács ponúka pestré počasie počas celého roka, s teplými letami a chladnými zimami. Každé ročné obdobie prináša možnosti pre turistov, ktorí sa chcú zapojiť do kultúrnych podujatí a aktivít v prostredí čarovného mesta.


Ubytovanie Maďarsko Mohács


Mohács je malebné mestečko na juhu Maďarska, ktoré má veľa ponúk pre návštevníkov. Okrem bohatej histórie je Mohács aj bohaté na rôzne druhy ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého cestovateľa.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mohács v období turistickej sezóny, potom máte k dispozícii množstvo možností: od hotelov a penziónov až po súkromné apartmány. Štandardné hotely v Mohácsi sú zvyčajne indikované 2 alebo 3 hviezdičkami a sú vhodné pre tých, ktorí sa rozhodnú pre klasickejší typ ubytovania. Hotel Bolyarka alebo Hotel Írisz sú typickými príkladmi pre takéto typy ubytovania, kde hostia môžu očakávať základné služby, ako sú raňajky, izby s kúpeľňou a káblovou televíziou.

Penzióny sú ale ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa radi cítia doma. V Mohácsi sa nachádza veľa rodinných penziónov, ktoré sú prevažne vlastnené a prevádzkované rodinou. Penzión Edvi Illés alebo Penzión Andrássy sú skvelými možnosťami pre tiež, ktorí hľadajú tiché a príjemné prostredie počas svojej návštevy a sú dostupné za prijateľnú cenu.

Súkromné apartmány sú taktiež dostupné v Mohácsi a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a nezávislosti. Ponúkajú rovnaké zariadenie ako klasické apartmány: kuchyňu, kúpeľňu, obývacia izba, spálňa a balkón. Apartmány Lucana alebo Apartmány Angelina sú len niektorými príkladmi tohto typu obytovania.

Ak hľadáte viac netypický typ ubytovania, Mohács má aj niekoľko nádherných rodinných domov a vile. Takéto domy sú zvyčajne veľké a ponúkajú viac priestoru a možností pre pohodlie návštevníkov. Určite stojí za to navštíviť Villa Danube, ktorá sa nachádza v srdci mesta a ponúka romantické a elegantné ubytovanie.

V poslednej dobe sa v Mohácsi stále viac obľubuje ubytovanie v turistickej oblasti, a to hlavne v kempoch. Tí, ktorí sú radi blízko prírode a chcú skúsiť niečo iné, môžu využiť služby kempu v Mohácsi. Prado Kemping alebo Mohácsi Kemping ponúkajú ubytovanie pre stany a karavany.

V podstate, ať už hľadáte čokoľvek, Mohács má pre vás príjemné a cenovo dostupné ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania. Vy si len musíte vybrať ten správny typ a vychutnávať si svoju dovolenku v tomto krásnom meste.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky