Objavte lety za najlepšie ceny

Maďarsko Kőszeg

Dovolenka Maďarsko Kőszeg


Dovolenka na Maďarsku v malebnom historickom meste Kőszeg môže byť skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Ide o okolie plné krásnych prírodných scenérií, zaujímavých pamiatok i príjemnej atmosféry. Turistický potenciál Kőszegu nie je ešte tak známy ako napr. v prípade Budapešti alebo Balatonu, ale to práve robí z tohto miesta skvost návštevníkov vyhľadávajúcich menej preplnených miest.

Kőszeg je mesto s bohatou históriou, a to sa prejavuje aj na jeho uliciach a budovách. Návštevníci sa môžu okúpať v atmosfére stredovekej Európy a prechádzať sa úzkymi uličkami pestovanými historickou architektúrou. Klenotom mesta je na námestí Fő tér dokonalá stavba dreveného “Forchtensteinovho domu”, ktorý v súčasnosti slúži ako múzeum. Okrem podobných historických objektov štýlovo sú tam aj tepelné kúpele, starobylé kemence, hrady a pevnosti.

V Kőszegu nájdete množstvo zelene, pretože je tu veľký park dookola mesta a každoročne si tu vychutnávajú výstavy kvetov. Návštevníci sa môžu prechádzať po okolitých kopcoch, napríklad do Slavonského lesa, kde sa odhaľuje krajina s viac ako tristo kilometrov turistických výstupov. Je to raj pre turistov, ktorí si tu môžu užiť nenáročne turistické prechádzky až po náročnejšie túry.

Ak by ste sa mali rozhodnúť stráviť dovolenku v Kőszegu, je potrebné poznať pravidlá a požiadavky na cestovanie. Netreba zabúdať, že krajina sa v súčasnosti stále zotavuje z okolností pandémie, a preto sa odporúča sledovať správy. Odporúča sa výlet v obdobiach, keď sú obmedzené opatrenia a podobné monitory zdravotných stavov.

V Kőszegu je mnoho rozmanitých ubytovacích kapacít. Samozrejme, nájdete tu tiež moderné hotely so všetkými modernými zariadeniami a komfortom na dovolenke. Ak ste turista však, ktorý by za istú estetiku a osobitosť sa sústredí na ubytovanie v menších penziónoch alebo podobných objektoch, skôr budete hľadať what you need in booking.com.

V Kőszegu sa ponúka aj obrovská ponuka gastronomických služieb. Je to najmä pre kuchynské špeciality a nápoje, ktoré sú zvyčajne sladké, ale aj pre staré tradície poctivého vinára Kőszegu.

Miesto navštívte v letných mesiacoch, kedy sa tu koná veľa festivalov a podujatí, ale aj v zime, ktorá ponúka okrem iného k skvelým snehovým aktivitám pre celú rodinu. Možností na dovolenku v Kőszegu je naozaj veľa a všetky sú zamerané na to, aby ste si užili skutočne nezabudnuteľnú dovolenku. Veď, ten, kto navštívil Kőszeg, tam radi zavítajú znova a znova.

Ponorte sa do atmosféry stredovekej Európy, objavte bohatú históriu a užite si príjemné letné slnko na dovolenke v Kőszegu!


Ubytovanie Maďarsko Kőszeg


Maďarsko skrýva množstvo krásnych a historických miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj mestečko Kőszeg, ktoré sa nachádza v blízkosti rakúskej hranice. Kőszeg je známy svojou bohatou históriou, zachovanými historickými pamiatkami a krásnou prírodou. Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, určite potrebujete kvalitné ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám. V tomto článku vám predstavíme niekoľko možností ubytovania v Kőszegu.

Hotel Irottkö Wellness és Spa

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie, ktoré ponúka aj rôzne wellness a relaxačné služby, Hotel Irottkö Wellness és Spa je tou pravou voľbou. Tento hotel sa nachádza v historickej časti Kőszegu, v blízkosti mnohých pamiatok a turistických atrakcií. Ponúka kvalitné izby a apartmány, ktoré sú vkusne zariadené a vybavené všetkým potrebným vybavením, ako je napríklad klimatizácia, TV, minibar a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. K dispozícii je tiež reštaurácia, kde si môžete pochutnať na skvelých jedlách a výberoch z nápojov, ako aj bazén, fitness centrum a rôzne masáže a procedúry.

Hotel Portré

Hotel Portré je malý a útulný rodinný hotel, ktorý sa nachádza v centre Kőszegu. Ponúka kvalitné izby s kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením na internet. V hoteli je tiež reštaurácia, ktorá ponúka tradičné maďarské jedlá a množstvo výberov z nápojov. Hotel Portré je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú útulné a cenovo dostupné ubytovanie v centre mestečka.

Penzión Waltraud

Penzión Waltraud je ubytovacie zariadenie s príjemnou rodinnou atmosférou. Nachádza sa v tichej a pokojnej časti Kőszegu, v blízkosti cyklistických ciest a turistických trás. Ponúka kvalitné izby s kúpeľňou a rôznymi zariadeniami, ako sú napríklad klimatizácia a TV. Hostia sa môžu tešiť na bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, malú záhradu a grilovanie. Penzión Waltraud je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pokojné a útulné ubytovanie v prírodnom prostredí.

Apartmán Centrum

Apartmán Centrum je moderné a vkusne zariadené ubytovacie zariadenie, ktoré sa nachádza v blízkosti historického centra Kőszegu. Ponúka samostatné izby s kuchynkou a kúpeľňou, ktoré sú vybavené najnovšími zariadeniami, ako sú napríklad TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hostia sa môžu tešiť na krásny výhľad na okolie a na skvelú polohu v blízkosti mnohých pamiatok a turistických atrakcií.

Kőszeg je krásne a historické mestečko, ktoré stojí za to navštíviť. Nech už hľadáte luxusné, rodinné, útulné alebo moderne zariadené ubytovanie, v Kőszegu určite nájdete to, čo hľadáte. Vyberte si z ponuky vyššie uvedených možností a užite si dokonalú dovolenku v tomto nádhernom maďarskom meste.


Počasie Maďarsko Kőszeg


Maďarsko Kőszeg je malé mesto nachádzajúce sa na západe krajiny, blízko hraníc s Rakúskom. Jeho poloha na juhu Álp a vysokých pohorí sú zodpovedné za očarujúce a zaujímavé počasie.

Letá v Kőszegu sú zvyčajne teplé a vlhké, s vysokou vlhkosťou a priemernými teplotami okolo 25°C. To znamená, že teplo tu môže byť dosť ťažkopádne a môže byť výzvou pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na vysoké teploty. Práve v letných mesiacoch však Kőszeg ponúka množstvo aktivít na zábavu vonku, vrátane turistiky a cykloturistiky.

Podzimy sú v Kőszegu krásne a teploty sa pohybujú od 15 do 20 °C, s rannými oparami a jasnými nebami. Listnaté stromy okolo mesta získavajú zlatisté odtiene a farby jesene dodávajú nádheru krajine.

Zima v Kőszegu je chladná až mrazivá s teplotami okolo 0°C. Dlhé noci a skoré ranné svitania sú scenériou pre túry po okolí. Krajina pokrytá snehom vyzerá skutočne kúzelná a turistov láka k sánkovaniu alebo lyžovaniu v jednej z blízkych lyžiarskych oblastí v Rakúsku.

Jar v Kőszegu znamená prebudenie prírody. Teploty sa začnú zvyšovať a krajina zvyčajne dostane hojné dažďové obdobia. Tento čas je ideálny pre prechádzky, jazdenie na bicykli a navštevovanie malých maďarských dediniek v okolí.

V každom ročnom období má Kőszeg svoje výhody a nevýhody počasia, ale nezáleží na tom aké počasie tu je, mesto vždy láka turistov svojou nezameniteľnou kultúrnou históriou a ponukou na aktivity v prírode. Kőszeg je skutočným obdivuhodným miestom v Maďarsku, ktoré stojí za to navštíviť, bez ohľadu na ročné obdobie.


Letenka Maďarsko Kőszeg


Maďarská obec Kőszeg sa nachádza v blízkosti rakúskej hranice a patrí medzi najkrajšie miesta Maďarska. Ak plánujete navštíviť toto nádherné mesto, najlepším spôsobom, ako sa odtiaľ dostať, je cez letenku.

Kým v minulosti boli ceny leteniek z Maďarska do Kőszegu dosť vysoké, v poslednom čase sa situácia zlepšila. Dnes existuje množstvo spoločností, ktoré ponúkajú lety do blízkej Bratislavy s relatívne nízkymi cenami.

Ak hľadáte najlepšie ponuky leteniek, je vždy najlepšie začať hľadať čo najskôr. Letenky zvyknú byť lacnejšie, ak ich rezervujete aspoň 6 týždňov vopred. Sledovanie letových stránok a udržiavanie si čo najaktívnejšej komunikácie s letovými spoločnosťami môže byť tiež vhodné, keďže ceny sa môžu meniť z hodiny na hodinu.

Ak plánujete letieť do Bratislavy a následne pokračovať na ceste do Kőszegu, najlepšie je využiť verejnú dopravu. Z Bratislavy do Kőszegu existujú rôzne spôsoby dopravy ako sú autobusy, vlaky alebo taxíky. Vyhľadanie najvhodnejšieho dopravného prostriedku je zväčša veľmi jednoduché a prístupné online.

Po príchode do Kőszegu je vám k dispozícii veľa atrakcií, ktoré by ste určite nemali premeškať. Mesto je známe svojimi historickými budovami, krásnym parkom a mnohými inými zaujímavosťami. Určite by ste nemali vynechať návštevu hradu Jurisics, národnej knižnice v Kőszegu alebo nádherného arcibiskupského paláca.

Kőszeg považujú mnohí ľudia za skrytý klenot v Maďarsku. Ak chcete preskúmať tento nádherný kúsok krajiny, let do Bratislavy a následná jazda do Kőszegu bude pre vás tou najlepšou možnosťou. Ako sme už spomenuli, ideálne rezervujte letenku s dostatok času dopredu, aby ste mohli využiť najvýhodnejšie ceny. Po príchode do Kőszegu vám bude k dispozícii množstvo zaujímavostí, ktoré vás určite fascinujú.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Kőszeg


1. Ako sa dostanem z Budapešti do Kőszegu?
- Najlepšie je vziať vlak z Budapešti do Szombathely a odtiaľ autobus alebo vlak do Kőszegu.

2. Čo sa dá v Kőszegu vidieť a robiť?
- Kőszeg má bohatú históriu a architektúru, takže navštívte hrad Jurisics, Trojičné námestie s radnicou a farským kostolom, ako aj múzeá. Môžete si tiež užívať prírodu v Kőszegi-hegység.

3. Kde sa dá najlepšie ubytovať v Kőszegu?
- V Kőszegu sú k dispozícii rôzne hotely, penzióny a apartmány podľa vašich preferencií a rozpočtu.

4. Aké sú klimatické podmienky v Kőszegu?
- Klima v Kőszegu je stredoeurópska s chladnými zimami a teplými letami. V zimnom období môžu byť teploty pod nulou a v lete sa môže dostaviť horúčava.

5. Aké sú miestne jedlá a nápoje v Kőszegu?
- Kőszeg je známe svojimi vysokej kvality vínom a pálenkami. Okrem toho môžete ochutnať rôzne tradičné jedlá, ako sú halászlé (rybí guláš), gulyás (hovädzí guláš) alebo újkrumpli (nové zemiaky).

6. Ako si objednať jedlo v reštaurácii v Kőszegu, ak neovládam maďarčinu?
- Väčšina reštaurácií v Kőszegu má anglické menu a personál vie základy angličtiny. Môžete tiež použiť aplikáciu pre prekladanie jazykov na svojom telefóne.

7. Má Kőszeg dobré spojenie s inými miestami v Maďarsku a Rakúsku?
- Áno, Kőszeg má dobré spojenie s inými miestami v Maďarsku aj v Rakúsku. Môžete cestovať vlakom, autobusom alebo autom.

8. Aký je časový posun v Kőszegu?
- V Kőszegu platí stredoeurópsky čas, teda je o 1 hodinu pred časom v Spojenom kráľovstve a o 6 hodín pred časom na východnom pobreží USA.

9. Kam sa oplatí ísť z Kőszegu na výlety?
- Z Kőszegu sa odporúča ísť na výlety do štyroch svetových kútov, ako sú Sopron v Maďarsku, Burgenland v Rakúsku, Szombathely v Maďarsku a Luttenberg v Slovinsku.

10. Môžem v Kőszegu platiť kartou alebo potrebujem hotovosť?
- Väčšina prevádzok v Kőszegu umožňuje platbu kartou, ale je dobré mať aj hotovosť pre prípad, že by niektoré maličkosti neboli kartou platiteľné.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky