Objavte lety za najlepšie ceny

Lotyšsko Krāslava

Dovolenka Lotyšsko Krāslava


Krāslava - Pokojné letovisko v Lotyšsku

Krāslava, mesto s bohatou históriou nachádzajúce sa na východe Lotyšska, je ideálnym miestom na relaxačnú dovolenku pre tých, ktorí majú radi prírodu a kultúrnu dedičinu. S rovnováhou medzi turistickým ruchom a klidom, Krāslava ponúka vynikajúcu príležitosť objavovať Lotyšsko mimo množstva turistov.

Historické pamiatky

Pre tých, ktorých zaujíma história, je Krāslava ideálnym miestom na návštevu tradičných drevených kostolov, ktoré sú súčasťou miestneho kultúrneho dedičstva. Kostol svätého Krištofa a kostol Panny Márie sú medzi turistami veľmi populárne a sú určite navštívenia hodené. V budove miestneho múzea v centre mesta sa nachádza množstvo historických exponátov, ktoré sú súčasťou bohatej histórie Krāslavy a širšieho Lotyšska.

Prírodné krásy

Prírodné krásy sú jedným z najväčších lákadiel Krāslavy. Pre tých, ktorí hľadajú obkolesenie zelene a chcú objavovať prírodné scenérie, je okolie mesta ideálnym miestom na krátke prechádzky alebo dlhé výlety. Cestou na juh od mesta sa nachádza rieka Daugava, najväčšia rieka Lotyšska, v ktorej je možné zbierať ryby alebo sa vkĺznuť do kánoe a prejsť si úseky rieky vypínajúce sa v prírode.

Džezový festival

Každoročné kráľovstvo Krāslavy, džezový festival, ktorý viac ako tri desaťročia privádza milovníkov hudby do mesta, je udalosťou, ktorú nemožno vynechať. Tento festival sa v Krāslave organizuje každoročne a počas troch dní predstavuje tá najlepšiu náprotivníka džezovej hudby na trhu. Festival ponúka niekoľko podujatí a ponúka známe interpretov z Lotyšska a zahraničia.

V súhrne, Krāslava predstavuje skvelú destináciu pre tých, ktorí chcú objavovať Lotyšsko mimo množstva turistov. So svojou obkolesením prírodných krás a zachovalou históriou, s množstvom historicky významných pamiatok a každoročným džezovým festivalom je táto destinácia určite stojí za to. Preto vyrazte na dovolenku do Krāslavy a osviežte si mysľu a telo na tomto mieste, kde sa pokoj a dobrodružstvo stretávajú.


Letenka Lotyšsko Krāslava


Ak hľadáte nové a zaujímavé miesto na dovolenku, určite by ste mali zamieriť do Lotyšska, presnejšie do mesta Krāslava. Toto malé mestečko východne od Rígy ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých možností na spoznávanie histórie, kultúry a prírodných krás.

Ale ako sa tam dostať? Najlepšou voľbou je letenka. V súčasnosti existuje mnoho nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Lotyšska za veľmi prijateľné ceny. V závislosti od vašej polohy si môžete vybrať z mnohých destinácií, ako sú Berlín, Londýn alebo Turecko.

Keďže Krāslava má malý letiskový areál, môžete využiť letenku do najbližšieho väčšieho letiska v meste Ríga, odkiaľ pôjdete autobusom alebo taxíkom priamo do Krāslavy. Cesta trvá okolo dvoch a pol hodiny a preniknete do krajiny s nádhernou prírodou a pôsobivými zámkami.

V Krāslave si určite nájdete čo robiť. Od návštevy miestnych múzeí po prechádzky po meste, ale aj na bicyklových tratiach, ktoré vedú okolo rieky Daugava, ktorá proték Krāslavou a ponúka krásne miesta na piknik alebo rybárčenie.

Jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Krāslave je gotický zámok, ktorý je v súčasnosti múzeom. Budova bola postavená v 13. storočí a ponúka návštevníkom súhrnný pohľad na históriu mesta a regiónu. V noci sa zámok osvieti a vytvára romantickú atmosféru.

Krāslava je aj známa tým, že je najjužnejším bodom na Baltickom mori, čo znamená, že je tu možné vidieť niektoré z najkrajších rastlín a živočíchov, ktoré sa nachádzajú v oblasti.

Väčšina turistov sa do Krāslavy dostáva v lete, keď je možné výborne si užiť prírodu. Avšak verejné akcie v meste, ako napríklad módna prehliadka alebo vánočný večierok, sú aj v zimnom období pre turistov veľmi zaujímavé.

V Krāslave si teda môžete nájsť veľa zábavy a zároveň poznať kúsok histórie a kultúry Lotyšska. Ak hľadáte miesto na dovolenku, odporúčam Krāslavu, vďaka ktorej vám bude celý trip o niečo zaujímavejší.


Najčastejšie otázky a odpovede Lotyšsko Krāslava


Bohužiaľ, ako umelá inteligencia, nebol som schopný získať aktuálne informácie o najčastejších otázkach a odpovediach týkajúcich sa Lotyšska a mesta Krāslava. Odporúčam kontaktovať miestny turistický informačný stredisko alebo vyhľadať relevantné informácie na oficiálnej internetovej stránke mesta alebo krajiny.


Ubytovanie Lotyšsko Krāslava


Lotyšsko je krajina s bohatým a zaujímavým kultúrnym dedičstvom a prekrásnou prírodou. Na východnej hranici s Bieloruskom sa nachádza mesto Krāslava, ktoré patrí medzi najkrajšie miesta na území krajiny. Ak hľadáte pre svoju cestu vhodné ubytovanie, Krāslava môže byť skvelou voľbou.

Mesto Krāslava sa nachádza v blízkosti malebného jazera Daugava a ponúka množstvo možností na aktívny oddych. K dispozícii sú napríklad prechádzky po okolí, cykloturistika, vodné športy alebo rybolov. Pripravte sa na unikátne zážitky a prekrásne zábery, ktoré si budete môcť zobraziť len tu.

Dobrá správa pre cestovateľov je, že v Krāslave nájdete množstvo možností na ubytovanie. Hotely, penzióny, apartmány, súkromné izby a chaty - všetko, čo potrebujete, aby ste si užili svoju ideálnu dovolenku. Vyberte si také ubytovanie, ktoré pre vás bude najoptimálnejšie a prispôsobené vašim požiadavkám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, môže byť skvelou voľbou Hotel “Rāznas Perle”, ktorý sa nachádza v blízkosti jazera Rāzna. Hotel ponúka pohodlné a štýlové izby, wellness centrum a vonkajší bazén. Okrem toho môžete aj ochutnať skvelé gurmánske jedlá v reštaurácii hotela.

Ak sa rozhodnete pre lacnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z množstva súkromných izieb a penziónov. Na príklad Penzión “Madona” ponúka štýlové a pohodlné izby s výhľadom na jazero. Izby sú vybavené všetkým potrebným komfortom a penzión má aj vlastnú reštauráciu, kde sa podávajú tradičné lotyšské jedlá.

V blízkosti Krāslavy sa nachádzajú aj chaty pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v prírode. Napríklad Chaty "Rāznas Stāvkrasti" poskytujú zážitok z pobytu v prírode a možnosť navštíviť miesta vonku s úchvatnými výhľadmi. Okrem ubytovania v chate môžete využiť aj iné vybavenie, ako napríklad grilovanie alebo vonkajšie sedenie.

Kráľovské mesto Krāslava je koniec koncov skvelým miestom na oddych, ktoré ponúka množstvo možností na ubytovanie. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie a požiadavky, v Krāslave si nájdete vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní zažiť skutočnú krásu Lotyšska. Niet pochýb o tom, že si sem radi zopakujete svoju návštevu.


Počasie Lotyšsko Krāslava


Krāslava je malé mesto v Lotyšsku, ktoré sa nachádza na východnej hranici krajiny, blízko hraníc s Bieloruskom a Ruskom. Počasie v Krāslave zvyčajne odráža počasie okolo východného Lotyšska, čo zahŕňa chladné zimy a teplé letá.

Zima v Krāslave začína vo väčšine prípadov v novembri a končí v marci. Teploty sa pohybujú okolo -6 ° C až -10 ° C počas najchladnejších mesiacov, s občasnými mrazmi, ktoré klesajú až na -20 ° C. Aj keď sú tieto teploty extrémne mrzné, mesto môže vtedy vyzerať krásne, keďže biele vresové okolie a nadýchané snehové závesy pôsobia úchvatne.

Jar v Krāslave začína v marci a končí vo júni. Teploty sa zvyčajne pohybujú od 0 ° C do 15 ° C, pričom nad ránom a večerom býva ešte dosť chladno, no vo všeobecnosti sú dni veľmi príjemné a slnečné. Príroda v okolí mesta postupne ožíva a všade sa objavujú kvety a zelené odrody rastlín.

Leto v Krāslave trvá od júna do augusta. Počas tohto obdobia sa teploty často pohybujú okolo 25 ° C, no môžu sa výrazne zvýšiť až na 30 ° C. Letá sú teplé, všade kvitne okolitá príroda, rybníky v okolí mesta sa ochladia a ponúkajú osvieženie. Väčší nápor turistov sa zvyčajne dostavuje počas letných mesiacov.

Jeseň v Krāslave sa tradične začína v septembri a končí na konci novembra. Teploty sa v tomto období postupne znižujú a pohybujú sa medzi -5 ° C a 10 ° C. Krajina sa postupne premení, lístie sa mení na žlté a oranžové farby, posledné plody sa sklhozujú a počasie na seba pomerne rýchlo upozorňuje na prístup zimy.

Celkovo sa počasie v Krāslave považuje za miernu stredoeurópsku klimu, s extrémami v zime a lete. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť toto mesto, by si mali priniesť dostatočné odevy a zariadenia, aby sa prispôsobili počasiu v každom ročnom období. Bez ohľadu na sezónu sa však v okolí mesta určite nájdu krásne miesta, ktoré stojí za návštevu.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky