Objavte lety za najlepšie ceny

Litva Kaunas

Letenka Litva Kaunas


Letenka do Litvy, konkrétne do mesta Kaunas, je vynikajúcim spôsobom, ako sa dostať do tohto pôvabného mesta nachádzajúceho sa v strednej Európe. Kaunas je druhým najväčším mestom Litvy, ktoré leží na brehu rieky Nemunas, a je považované za kultúrne a historické centrum krajiny.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety medzi rôznymi destináciami a mesta. Väčšina z nich ponúka lety do Kaunasu, pričom tieto lety sa ponúkajú z niekoľkých hlavných európskych letísk, ako sú Londýn, Dublin, Frankfurt, Varšava a Bratislava.

Ak hľadáte lacné letenky do Litvy a najmä do Kaunasu, musíte sa oboznámiť s rôznymi požiadavkami pre jednotlivé letecké spoločnosti. Niektoré z nich ponúkajú výhodné lety pre cestujúcich, ktorí si kúpu letenky včas, zatiaľ čo ostatné ponúkajú jedinečné ponuky pre ľudí, ktorí cestujú v skupinách.

Cestovanie do Kaunasu po leteniciou je rýchle a jednoduché. Mesto má vlastné letisko, ktoré sa nachádza len 14 km od jeho centra. Preto sa dá po prílete po leteniciou do Kaunasu ľahko dostať k hotelom alebo turistickým atrakciám mesta pomocou verejnej dopravy alebo taxíka.

Kaunas ponúka množstvo turistických atrakcií vrátane historickej citadely, mnohých kostolov, múzeí a ďalších pamiatok. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa zrelaxovať počas svojej cesty, existujú aj rôzne parky v meste.

Okrem toho je Kaunas známy aj svojou bohatou kultúrou a gastronómiou. Mnohé reštaurácie ponúkajú miestne pokrmy, ktoré si určite nesmiete nechať ujsť.

Vzhľadom na to, že možnosti pre letenky do Kaunasu sú pomerne veľké, určite si nájdete cestu, ktorá vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Či už si vyberiete najlacnejšie letenky alebo preferujete prvotriedne služby, cesta do tohto nádherného mesta bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Litva Kaunas


1. Ako sa dostanem z letiska do Kaunasu?
Odpoveď: Je možné použiť verejnú dopravu alebo taxi.

2. Kde si môžem zohnať najlepšie jedlo v Kaunase?
Odpoveď: Najlepšie miesta na jedlo nájdete v historickom centre mesta alebo v okolitých štvrtiach.

3. Je potrebné si vopred rezervovať ubytovanie v Kaunase?
Odpoveď: Áno, odporúča sa si vopred zabezpečiť ubytovanie, najmä počas turistickej sezóny.

4. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Kaunase?
Odpoveď: Niektoré z najlepších atrakcií v Kaunase sú: Hrad Kaunas, Kaunaský zámok, Kaunaská katedrála, Muzeum deviatich sĺnk a mnoho ďalších.

5. Ako sa môžem pripojiť k miestnej spoločnosti a zúčastniť sa rôznych aktivít v Kaunase?
Odpoveď: Môžete sa pripojiť k miestnej spoločnosti prostredníctvom sociálnych sietí, portálov s podujatiami alebo jednoducho sa pripojením k miestnej turistickej informačnej kancelárii.

6. Aké tipy máte pre turistov ktorý prvýkrát navštívili Kaunas?
Odpoveď: Pre turistov ktorý prvýkrát navštívili Kaunas by sme odporučili preskúmať historické centrum mesta, ochutnať miestnu kuchyňu, navštíviť niektoré z múzeí a jednoducho si užiť prechádzka uličkami mesta.


Počasie Litva Kaunas


Litva je krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Európe a jej hlavným mestom je Vilnius. Kaunas, druhé najväčšie mesto v Litve, je dôležitým hospodárskym, kultúrnym a obchodným centrom krajiny. Počasie v Kaunase závisí od charakteristík kontinentálneho podnebia a výškovo polohy mesta.

Kaunas má dobre definované ročné obdobia: jarné (máj a máj), letné (jún a august), jesenné (september a október) a zimné (november až marec). Počasie v Kaunase v lete je teplé a vlhké, s teplotami stúpajúcimi až na 25°C. Letné obdobie je ideálne na návštevu mesta a na vychádzky v lokalitách ako je napríklad Raudondvario pilis alebo Dvarčionių klevai. V letných mesiacoch sú dni dlhé a noci krátke, a tak môžete vychutnať krásne slnečné západy a tmy sa dostavia až neskoro večer.

Jeseň v Kaunase je rovnako príjemná, keď teploty začínajú klesať a turisti si môžu vychutnať krásy jesene. Skvelé miesta na návštevu v tomto období sú Skaudvilė alebo Kybartų muiža. Listnaté stromy sa postupne menia zelenou na žltú, oranžovú a červenú, a veku sa táto krajina mení na farebný obraz.

V zime v Kaunase je chladno a vlhko, s teplotami klesajúcimi až na -20°C, čo môže byť náročné na prechádzanie alebo turistiku. Zimné mesiace sú však ideálne na lyžovanie alebo snowboarding v strediskách, ako je Findvaris. Navyše, tieto mesiace sú skvelým časom pre turistov, ktorí sa chcú vybrať na prehliadku mesta, keďže turistické atrakcie sú menej preplnené.

V Kaunase máte možnosť nájsť si čas novembra až apríla, aby ste si prešli mesto pomerne bez preplnenia turistami a objavili všetky tajomstvá mesta. Pre tých, ktorí sa nájdu v Kaunase počas tejto doby, odporúčame navštíviť miesta ako Rumsiškių miškas alebo Kačerginė.

Celkovo vzaté, Kaunas je skvelým miestom na návštevu v akejkoľvek sezóne a jeho každá sezóna ponúka niečo iné. Dôležité je oblečenie a príprava v závislosti od počasia, aby ste mohli vychutnať všetky atrakcie mesta naplno a bez akýchkoľvek problémov.


Ubytovanie Litva Kaunas


Litva, krajina ležiaca na východnom pobreží Baltského mora, je krásnym miestom na návštevu. Svojou históriou, kultúrou a prírodou ponúka veľa skvostov, ktoré sa určite stanú zážitkom pre každého. Ak sa teda chystáte navštíviť Litvu a zaujíma vás, kde sa môžete ubytovať v meste Kaunas, máme pre vás pár tipov.

Kaunas je druhé najväčšie mesto v Litve a mnohí ho považujú za jej kultúrnu metropolu. Nachádza sa na rieke Neman a má svoj vlastný neopakovateľný ráz. Mesto má mnoho turistických atrakcií, chutné jedlo a množstvo príležitostí na zábavu.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete si vybrať medzi rozmanitými možnosťami. Napríklad Hotel Kaunas je moderný hotel so všetkým, čo potrebujete na príjemný pobyt. Nachádza sa v centre mesta, v blízkosti obchodných a turistických atrakcií. Svojím hostiam ponúka jednoduché, no pohodlné izby.

Vyberte si môžete napríklad aj Ugnės apartamenty, ktoré sa nachádzajú v historickej časti mesta. Ponúkajú ubytovanie v apartmánoch rôznych veľkostí a kapacít, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Apartmány sa patriarchálnym štýlom, o ktorom svedčia aj ručne vyrábané koberce a závesy.

Ďalšou možnosťou je Grata by Centro Apartamentai, ktorý má svoju polohu priamo na námestí Laisvės, na ktorom sa okrem iného nachádza aj pravoslávny chrám. Tento hotelový komplex ponúka jednoduché a moderné zariadenie, štúdiá aj apartmány s kuchynským kútom. K dispozícii je aj parkovisko pre hostí.

Ak by ste radšej mali ubytovanie mimo centra mesta, určite vám môžeme odporučiť Guest House Lt House. Je to malé a pohodlné ubytovanie, ktoré sa nachádza v tichej štvrti. Hostia majú možnosť využiť bezplatné parkovisko priamo pred domom a bezdrôtové pripojenie na internet.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné, môže byť zaujímavým riešením ubytovanie v Karšuvių Dvaras. Tento historický zámok sa nachádza iba 12 kilometrov od Kaunasu a ponúka romantickú atmosféru a nádhernú prírodu. Ponúka izby v rôznych veľkostiach s luxusným vybavením.

V meste Kaunas teda nájdete ubytovanie pre každého, či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné penzióny. Mesto má mnoho zaujímavostí, ktoré si určite zaslúžia vašu pozornosť. Vyberte si svoje ubytovanie a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Litve.


Dovolenka Litva Kaunas


Dovolenka v Litve určite nie je prvá voľba mnohých cestovateľov, no rozhodne sa oplatí do tejto krajiny vydať. Litva ponúka zaujímavé historické mestá, ktoré sú nielen krásne, ale aj plné kultúrneho dedičstva. Jedným z týchto miest je Kaunas – druhé najväčšie mesto Litvy. Ako asistent Vám radi napíšem krátky článok o dovolenke v Litve v tomto krásnom meste.

História mesta Kaunas siaha až do 13. storočia, no najväčší rozmach zaznamenalo až v 20. storočí. Preto je mesto plné zaujímavých budov z tejto doby, ale i mnohých ďalších symbolov kultúry a histórie. Kaunas patrí medzi najkrajšie mestá v Litve a ponúka množstvo zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu.

Jedným z najznámejších miest v Kaunase je Starý mesto. Táto časť mesta ponúka úžasnú atmosféru plnú krásnych zákutí, historických pamiatok aj moderných obchodov a reštaurácií. V Starom meste sa nachádza aj pamiatková zóna, ktorá je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO. Ak sa rozhodnete pre prechádzku týmto krásnym historickým centrom, určite by ste nemali vynechať návštevu Katedrály sv. Petra a Pavla, kaunaského hradišťa a mnohých ďalších pamiatok.

Okrem Starého mesta ponúka Kaunas aj množstvo iných zaujímavých pohľadov, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z nich je napríklad Mykolo Žilinsko dailės galerija, kde môžete vidieť ukážky litovskej a svetovej moderny i súčasného umenia. Okrem toho je tu aj múzeum M. K. Čiurlionis, ktoré sa zaoberá životom a dielom litovského skladateľa a maliara.

Ak sa rozhodnete naozaj pre dovolenku v Kaunase, určite by ste nemali vynechať návštevu miestneho Tvrdošijného múzea a výroby piva, kde je možné ochutnať miestne pivá a naučiť sa o procese výroby. Ďalšou zaujímavosťou v blízkosti Kaunasa je aj Národný park Žemaitija, ktorý ponúka krásne prírodné prostredie, ideálne pre pešie a cykloturistiku, kanoistiku a ďalšie outdoorové aktivity.

Ak teda hľadáte nevšednú dovolenku plnú histórie, kultúry a prírodných krás, neprehliadnite možnosť navštíviť Litvu a Kaunas. Zaručene sa sem budete chcieť vrátiť ešte niekedy v budúcnosti.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky