Objavte lety za najlepšie ceny

Libanon Our Lady of Lebanon

Dovolenka Libanon Our Lady of Lebanon


Libanon je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo pozoruhodných miest a pamiatok. Medzi najznámejšie patrí určite halda cédru, ale aj rôzne chrámy a baziliky. Veľmi zaujímavým cieľom pre turistov je ale aj pútnické miesto Our Lady of Lebanon.

Our Lady of Lebanon je katolícka bazilika, ktorá sa nachádza na vrchole kopca nad prístavným mestečkom Jounieh. Je to jeden z najznámejších kostolov v Libanone a svojím vzhľadom a polohou pôsobí skutočne úchvatne.

Stavba baziliky trvala osem rokov a bola dokončená v roku 1908. Hlavným architektom bol francúzsky mních andaluzijského pôvodu Paul-Robert Hitti. Bazilika je postavená v neorománskom štýle a jej elegantný exteriér zdobí množstvo detailov.

Najzaujímavejšou časťou baziliky je samozrejme socha Panny Márie, ktorá sa nachádza na vrchole veže. Tento mohutný kameň bol vytvorený v Taliansku a potom pomocou lana a ľudského úsilia prenesený na vrchol kopca a umiestnený na svoje miesto. Sochu je možné vidieť z veľkej vzdialenosti a jej vzhľad pôsobí naozaj impozantne.

Okrem samotnej baziliky je ale na tomto mieste ešte niečo, čo poteší nielen pútnikov a turistov, ale aj pozorovateľov vtákov - rozsiahla záhrada, ktorá sa rozprestiera až k úpätiam kopca. Táto záhrada je plná kvetov, stromov a bežne sa na nej dajú vidieť vtáky, ako sú dravce a iné zaujímavé druhy.

Čaro miesta je umocnené aj príjemnou atmosférou a tichom, ktoré tuto pôsobia. Mnohí turisti si sem prišli len preto, aby tu zažili niečo pôsobivého a zrelaxovali v nádhernom prostredí.

Celkovo, návšteva baziliky Our Lady of Lebanon je jedinečným zážitkom pre všetkých milovníkov krásy a histórie. Ak sa rozhodnete navštíviť tento kút Libanonu, rozhodne neodchádzajte bez toho, aby ste sa zastavili na pláži v blízkosti kostola. Je to miesto, kde môžu návštevníci relaxovať a vychutnať si výhľad na Stredozemné more a na celé okolie.


Počasie Libanon Our Lady of Lebanon


Libanon je krajina bohatá na krásnu prírodu a minulosť. Nachádza sa na pobreží Stredozemného mora a je to domov pre mnoho národností a kultúr. V srdci krajiny sa nachádza historické mesto Harissa, kde sa nachádza slávna kaplnka Notre-Dame du Liban – Náša pani z Libanonu. Toto miesto priláka mnoho pútnikov a turistov každý rok.

Počasie v Libanone je ovplyvnené stredomorským podnebím. Zimy sú zvyčajne chladné a vlhké s teplotami medzi 5°C a 15°C a letá sú horúce a suché s teplotami dosahujúcimi až 35°C. Avšak v horách, kde sa nachádza kaplnka Náša pani z Libanonu, môže byť počasie trochu iné. Hory ponúkajú upokojujúce a osviežujúce dažďové sprchy počas leta a sneženie počas zimy.

Kaplnka Náša pani z Libanonu bola postavená v roku 1904 a bola obnovená v roku 1965. Stojí na vrchole hory Harissa, cez ktorú sa dá vidieť celý Libanon a Stredozemné more. Táto kaplnka je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Libanone. Milióny veriacich navštevujú toto miesto každý rok a niektorí pútnici dokonca prejdú celé úbočie hory Harissa, aby sa dostali až k nej.

Okrem kaplnky Náša pani z Libanonu, stojí aj monumentálny bronzový sochársky diel, ktorý podobá sa na sochu Krista Odkupiteľa v Brazílii. Tento veľký bronzový Kristusov monument pôsobí úctyhodne a je viditeľný z celého okolitého prostredia.

Celkovo je Libanon úžasnou krajinou s bohatou históriou a krásnou prírodou. Mnoho turistov prichádza do krajiny, aby navštívili slávnu kaplnku Náša pani z Libanonu a užili si všetko, čo táto oblasť ponúka. Ať už prichádzate s vierou alebo len s cieľom objaviť krásy tejto krajiny, budete rozhodne ohromení krásou a jedinečnosťou Libanonu.


Ubytovanie Libanon Our Lady of Lebanon


Libanon je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo turistických atrakcií. Ak ste ešte nenavštívili Libanon, určite neváhajte a vyberte sa do tejto krásnej krajiny. Medzi najznámejšie miesta patrí určite pamätihodnosť Our Lady of Lebanon, ktorej história siaha až do 19. storočia. Ak sa rozhodnete pobývať priamo v okolí tejto svätyne, máte na výber viacero ubytovacích možností.

Our Lady of Lebanon sa nachádza v blízkosti mesta Harissa a pozostáva z veľkého kostola so sochou Panny Márie, ktorá je tu vystavená. Je to miesto, ktoré priťahuje množstvo návštevníkov z rôznych častí sveta, a tak možno nájsť v jeho blízkosti množstvo hotelov, penziónov a ubytovní.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie je určite hotel Le Royal Beirut, ktorý sa nachádza len pár minút od svätyne Our Lady of Lebanon. Hotel ponúka luxusné a moderne zariadené izby, ktoré sú vybavené klimatizáciou, TV so satelitnými programami, minibarom a súkromnými kúpeľňami so sušičom vlasov. Navyše, hotel má svoj vlastný wellness centrum, kde si môžete dopriať masáže a rôzne procedúry, ale aj fitnescentrum pre tých, ktorí nechcú prísť o svoje cvičenie ani na dovolenke.

Ďalšou možnosťou je hotel Regency Palace Beirut, ktorý sa nachádza len 10 minút jazdy od svätyne. Hotel ponúka prostorné izby s výhľadom na mesto alebo mora, klimatizáciou, TV, minibarom, trezorom a súkromnými kúpeľňami so sušičom vlasov. K dispozícii sú tiež štyri reštaurácie ponúkajúce rôzne gurmánske zážitky.

Ak preferujete ubytovanie v štýle penziónu, môžete si vybrať z rôznych zariadení v blízkosti svätyne, ako napríklad penzión Sunview, ktorý ponúka útulné izby s balkónom a výhľadom na more. V penzióne nájdete letnú terasu s grilom, parkovisko zdarma a možnosť objednať si raňajky.

V neposlednom rade, ak hľadáte ubytovanie s dobrým pomerom cena/výkon, môžete si zvoliť ubytovňu Al Mazar, ktorá sa nachádza len 3 minúty peši od svätyne Our Lady of Lebanon. Izby sú jednoduché, ale útulné a vybavené klimatizáciou, TV a spoločným príslušenstvom. Ubytovanie zahŕňa aj raňajky, parkovisko a Wi-Fi.

Výber ubytovania v blízkosti svätyne Our Lady of Lebanon je naozaj široký a možno si vybrať z rôznych typov a cenových relácií. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, svätyňa Our Lady of Lebanon je určite miesto, ktoré si návštevník nemôže nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Our Lady of Lebanon


1. Čo je to Our Lady of Lebanon a kde sa nachádza?
- Our Lady of Lebanon je náboženské miesto v Libanone, nachádza sa na vrchole hornej polohy Harissa.

2. Aký je význam miesta Our Lady of Lebanon pre kresťanov?
- Miesto Our Lady of Lebanon je veľmi dôležité pre kresťanov, pretože zobrazuje Pannu Máriu akoby držiacu svojho syna Ježiša Krista. Je to symbol pre kresťanskú vieru, nádej a lásku.

3. Aké sú historické informácie o Our Lady of Lebanon?
- Our Lady of Lebanon bola postavená na vrchole hory Harissa v roku 1904. Pôvodne bola postavená ako malá kaplnka, ktorá bola po niekoľkých rokoch nahradená veľkým kostolom.

4. Je potrebné sa na návštevu Our Lady of Lebanon pripraviť nejako špeciálne?
- Nie, návšteva miesta Our Lady of Lebanon nevyžaduje žiadne špeciálne prípravy, ale je vhodné sa riadiť určitými pravidlami ako pri návšteve každého náboženského miesta.

5. Aké sú zaujímavosti alebo atrakcie, ktoré sa nachádzajú okolo miesta Our Lady of Lebanon?
- Okolo miesta Our Lady of Lebanon sa nachádza mnoho zaujímavých miest a atrakcií vrátane archeologických sídlisk, parkov, pláží a vynikajúcich reštaurácií. Návštevníci si tiež môžu prehliadnuť zaujímavú krajinnú architektúru a dokonalý výhľad na miesto.


Letenka Libanon Our Lady of Lebanon


Letenka do Libanonu a navštívení Svatyně Panny Marie v Harissě - Our Lady of Lebanon, je zážitek, který si opravdu nechcete nechat ujít. V této cestě se setkáte s nádhernou architekturou a výhledem na Středozemní moře a ještě se zážitkem z místní kultury a historie.

Svatyně Panny Marie v Harissě, známá také pod názvem Our Lady of Lebanon, je ikonickou křesťanskou poutní destinací v Libanonu. Tato nádherná stavba, která byla postavena na vrcholu kopce, nabízí úchvatné výhledy na zátoku a Středozemní moře.

Svatyně Our Lady of Lebanon je důležitým místem modliteb a poutí pro libanonské křesťany, a také pro turisty z celého světa, kteří chtějí prozkoumat kulturu a historii tohoto tradičního státu na Blízkém východě. Tato svatyně je obklopena zahradami a fontánami, a je jedním z nejznámějších symbolů náboženského hnutí v Libanonu.

Aby bylo možné dostat se až do této svatyně, musíte cestovat nejprve do Bejrútu, hlavního města Libanonu. Zde si můžete najmout auto a jet na cestu, nebo si můžete zajistit dopravu místním společností.

Letenka do Bejrútu z Evropy stojí přibližně 350-500 eur a doba letu bývá kolem tří hodin. Pokud se rozhodnete jet autem, cesta trvá zhruba 45 minut z Bejrútu do Harissy. Ale můžete si také zajistit místního průvodce, který vám pomůže při cestě a bude vám nabízet průvodcovské služby.

Svatyně Our Lady of Lebanon je otevřena pro veřejnost po celý rok a vstup do ní je zdarma. Vnitřní části svatyně jsou velmi dojemné a navštívíte tam krásnou modlitební místnost, kde se můžete posadit a pomodlit se. Svatyně je skvělým místem pro meditaci a klidný odpočinek.

Kromě návštěvy svatyně Our Lady of Lebanon a Harissé, můžete také navštívit další zajímavá místa v Libanonu. Například starověké fenické město Byblos, nebo jezero Bejjinné, které se nachází v blízkosti Harissé.

Celkově, letenka do Libanonu a návštěva svatyně Our Lady of Lebanon je nádherným zážitkem, který stojí za to. Kromě krásné architektury a úchvatných výhledů nabízí také možnost prozkoumat kulturu a historii Libanonu a ochutnat místní kuchyni. Navštivte Libanon a nechte se unést jeho krásou a tradičním způsobem života.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky