Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Pha That Luang

Ubytovanie Laos Pha That Luang


Laos je krajina s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Ak plánujete cestu do tejto krajiny, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Pha That Luang, historického a duchovného centra Laosu. Podľa legendy toto miesto ukrýva kúsok kosti Buddhovho srdca. Preto sa stalo najdôležitejším pútnickým miestom Laosu a jedným z najnavštevovanejších miest turistov. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Pha That Luang, máte na výber rôzne možnosti.

Ubytovanie v Pha That Luang

Toto historické miesto láka tisíce turistov každý rok, preto nechýba v okolí bohatá ponuka ubytovania. Od jednoduchých hostiniec až po luxusné hotely, môžete si vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.

1. Mandala Boutique Hotel

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v blízkosti Pha That Luang, Mandala Boutique Hotel je ideálnou voľbou. Hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od Pha That Luang a ponúka priestranné a elegantné izby s klimatizáciou, satelitnou TV a minibarom. Okrem toho poskytuje aj súkromný bazén, kaviareň a terasu.

2. Vientiane Garden Villa

Vientiane Garden Villa je štýlový a moderný apartmán, ktorý sa nachádza len 2 km od Pha That Luang. Apartmán je vybavený klimatizáciou, TV, kuchyňou a súkromnou kúpeľňou. Okrem toho máte prístup k súkromnému bazénu a záhrade s grilom a barovým pultom.

3. Vientiane Luxury Hotel

Vientiane Luxury Hotel sa nachádza len 10 minút chôdze od Pha That Luang a ponúka moderné a dobre vybavené izby s klimatizáciou, TV a minibarom. Hotel má taktiež vonkajší bazén, reštauráciu a bar.

4. Douangpraseuth Hotel

Douangpraseuth Hotel je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie v blízkosti Pha That Luang. Hotel sa nachádza len 500 metrov od chrámu Pha That Luang a ponúka základné a priestranné izby s klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou.

5. La Seine Hotel

La Seine Hotel je moderný a štýlový hotel s veľkými a pohodlnými izbami, klimatizáciou, TV a minibarom. Nachádza sa len 7 km od Pha That Luang a ponúka prístup k súkromnému bazénu a vonkajšej terase.

Výber ubytovania závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z možností, budete mať príležitosť užiť si krásy Pha That Luang a okolitých miest.


Letenka Laos Pha That Luang


Laos je krásna krajina juhovýchodnej Ázie, ktorá je plná zaujímavých miest a pamiatok. Jednou z nich je aj Pha That Luang, ktorá je považovaná za najvýznamnejšiu budhistickú stúpu na území Laosu a je jedným z najdôležitejších náboženských miest pre laoských veriacich.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný klenot Laosu, môžete si zabezpečiť letenku do Vientiane, hlavného mesta Laosu, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Pha That Luang. Na letisku Vientiane si môžete prenajať auto alebo motorku a pokojne sa presunúť k celebrej stúpe.

Pha That Luang sa nachádza v strednej časti Vientiane a predstavuje monumentálny buddhistický komplex, ktorý sa vyznačuje záhadnou architektúrou a nádhernou kovanou bránou. Legenda hovorí, že táto stúpa sa nachádza na mieste, kde Buda po prvýkrát predniesol svoje učenie.

Stúpa bola prvýkrát postavená v 3. storočí a odvtedy prešla mnohými rekonštrukciami a úpravami. Dnes je Pha That Luang uznávaná ako národný symbol Laosu a preto ju môžete vidieť na národnej vlajke.

Okrem návštevy stúpy si však môžete vychutnať aj iné zaujímavé miesta v oblasti, ako napríklad Wat Si Saket, ktorý je jedným z najstarších a najznámejších buddhistických chrámov v Laosu. Ak máte radi históriu a pamiatky, môžete sa vydať aj do Múzea Lao, ktoré sa nachádza v blízkosti Pha That Luang a ponúka zaujímavú expozíciu o histórii krajiny.

Laos je síce maličkou krajinou, no o to bohatšou na kultúrne dedičstvo a historické pamiatky. Ak si chcete vychutnať úžasné kusy architektúry a kultúru Laosu, určite by ste nemali vynechať návštevu Pha That Luang. Stačí si zabezpečiť letenku, a môžete sa vydať na skutočne nezabudnuteľnú dovolenku plnú nevídaných zážitkov a záhadného krásna.


Počasie Laos Pha That Luang


Vikhrovače v Pha That Luangě

Laos je krásna ázijská krajina plná zelene a kultúrne dôležitých miest. Pha That Luang je národné svätyne a jedno z najzvláštnejších miest v krajine Laos. Nachádza sa v hlavnom meste Vientiane a je jednou z najväčších budhistických svätyň v krajine.

V Pha That Luang môžete zažiť rôzne druhy počasia počas vášho pobytu v tomto mieste. Typicky, Počasie v Pha That Luang je tajomné a ticho. Je to miesto, kde sa láska ku krajine a zbožnosti stretáva.

Letné mesiace v Pha That Luang sú zvyčajne teplé a vlhké s vysokou vlhkosťou. Teplo môže byť dosť intenzívne v horúcich dňoch, takže odporúčame, aby ste si so sebou vždy mali fľašu vody a opaľovací krém.

Zimné mesiace sú v Pha That Luang suchšie, s nízkou vlhkosťou. Viete však očakávať teploty na úrovni od 15 do 20 stupňov Celzia. V tomto období môže byť obloha jasná a dokonca sa môžete stretnúť s niektorými miestnymi festivalmi a oslavami.

Ak sa chystáte navštíviť Pha That Luang, najlepšie obdobie na návštevu je od konca jesene do začiatku jari. Tieto mesiace sú považované za obdobie najstabilnejšieho počasia, kedy môžete očakávať jasné oblohy a príjemné teploty.

Ak sa chystáte na návštevu budhistických svätyň v Pha That Luang, pamätajte si, že je potrebné dodržiavať miestne kultúrne zvyky a tradície. To zahŕňa aj určité oblečenie, ktoré je vhodné nosiť v budhistických svätyniach.

Celkovo si Pha That Luang vyžaduje rešpekt a obozretnosť a je to miesto plné pokojnej a pokojnej energie. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite si užijete krásu krajiny, kultúrnych tradícií a jedinečné zážitky z obdivu budhistických svätyň.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Pha That Luang


Q: Čo je Pha That Luang?
A: Pha That Luang je buddhistický chrám v hlavnom meste Laosu, Vientiane. Nazýva sa aj Veľkými stupňami.

Q: Kedy bol Pha That Luang postavený?
A: Pha That Luang bol pôvodne postavený v 3. storočí, no bol neskôr zničený a znovu postavený v 16. storočí.

Q: Čo symbolizuje Pha That Luang?
A: Pha That Luang symbolizuje buddhistickú viacvrstvovú kozmu a predstavuje jedno z najdôležitejších národných symbolov Laosu.

Q: Je potrebné pri vstupe do chrámu platiť vstupné?
A: Áno, pri vstupe do chrámu je potrebné platiť vstupné. Cena sa líši v závislosti od toho, či ste občanom Laosu alebo zahraničným turistom.

Q: Aké sú otváracie hodiny Pha That Luang?
A: Otváracie hodiny Pha That Luang sú od 8:00 do 16:00 hod. každý deň.

Q: Aké sú pravidlá týkajúce sa náboženského správania v chráme?
A: Návštevníci by mali dodržiavať náboženské zvyklosti, ako sú krytie ramien a nohavíc, ukázaním úcty k soche Buddhu a zdržiavaním sa hlasných rozhovorov.

Q: Ako sa oblečiem pre návštevu chrámu?
A: Návštevníci by mali nosiť decentné oblečenie, ktoré zakrýva ramená a kolená. Rovnako by mali nosiť obuv, ktorú je možné ľahko vybrať a obuť.

Q: Aké sú významné udalosti v chráme Pha That Luang?
A: Významnou udalosťou v chráme Pha That Luang je buddhistický sviatok Boun That Luang, ktorý sa koná raz ročne v novembri a privádza do chrámu tisíce pútnikov.


Dovolenka Laos Pha That Luang


Laos je krásna krajina, ktorá je plná kultúrnych skvostov a jedinečných prírodných scenérií. Keď hovoríme o Laos, napadne nám okamžite národné bohatstvo v podobe chrámov, pagód a kláštorov. Medzi tieto zaujímavosti sa radí aj Pha That Luang, ktorá je jedným z najdôležitejších náboženských miest v krajine a významným symbolom hlavného mesta Vientiane.

Pha That Luang sa nachádza v centre Vientiane a je zložená z niekoľkých stavieb a chrámov, ktoré sú obklopené múrmi a pretkané vodnými kanálmi. Chrám bol vybudovaný v 16. storočí, avšak jeho súčasná podoba pochádza z 20. storočia, kedy bol chrám v dôsledku vojnových konfliktov väčšinou zničený a potrebujúci celkovú rekonštrukciu.

Pha That Luang pozostáva z veľkej zlatej stupne, ktorá predstavuje Buddhu. Okolo stupňa sa nachádzajú viaceré menšie stavby a chrámy, medzi ktorými môžeme spomenúť Viharn Pha Kaeo a Phra That Luang Neua.

Hlavný chrám Pha That Luang je otvorený pre verejnosť, ale ak chcete navštíviť svätyňu, musíte byť oblečený vhodne a dodržiavať náboženské zvyklosti. Návšteva chrámu je nesmierne vzrušujúcou skúsenosťou, pretože okrem nádherných architektonických dizajnov je aj dôležitým bodom pre buddhistických pútnikov.

Pri návšteve Pha That Luang by ste nemali vynechať ani okolité obchody, ktorých predajcovia ponúkajú tradičné laoské produkty, ako sú koberce a rôzne suveníry.

Pha That Luang je dôležitým miestom v laoskej histórii a je jednou z najkrajších budhistických stavieb na svete. Je to miesto plné duchovnej energie a nádherných výhľadov. Ak idete na dovolenku do Laosu, nezabudnite sa pozrieť na Pha That Luang, pretože to určite bude jedna z najzaujímavejších skúseností, ktoré prežijete.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky