Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Museo de la Revolución (Havana)

Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Museo de la Revolución (Havana)


1. Čo je to za múzeum?

Kuba Museo de la Revolución je múzeum v Havane, vzdelávací a kultúrny inštitút, ktorý slúži na výskum a výstavu histórie Kuby a jej revolúcie.

2. Aké sú otváracie hodiny a vstupné?

Múzeum funguje od 9:00 do 17:00 každý deň okrem pondelka. Vstupné pre zahraničných návštevníkov je 8 CUC.

3. Kde sa nachádza?

Kuba Museo de la Revolución sa nachádza v histórickej časti Havany v budove bývalého prezidentského paláca z 20. storočia. Adresa: Calle Refugio 1, Havana, Kuba.

4. Aké exponáty môžem vidieť v múzeu?

Múzeum obsahuje mnoho exponátov týkajúcich sa kubánskej histórie, vrátane artefaktov spojených s Fidelem Castrom, Che Guevarom a obdobím ich revolúcie v 50. rokoch. existujú aj artefakty súvisiace so španielskym koloniálnym obdobím Kuby a iným faktorom histórie.

5. Môžem si v múzeu kúpiť suveníry a darčeky?

Áno, múzeum má obchod s darčekmi, v ktorom nájdete rôzne suveníry ako knihy, tričká, plagáty a ďalšie predmety súvisiace s kubánskou revolúciou a históriou.

6. Je návšteva múzea vhodná aj pre deti?

Múzeum môže byť zaujímavé pre deti, ktoré sa zaujímajú o históriu a politiku. Zároveň sú však exponáty veľmi zamerané na dospelých návštevníkov, preto je vhodné ich navštíviť s dospelou sprievodnou osobou.

7. Potrebujem vedieť španielčinu, aby som navštívil toto múzeum?

Mnohé exponáty a popisky v múzeu sú napísané v španielčine, ale existuje aj veľa informácií v angličtine, takže nie je nutné hovoriť španielsky, aby ste mohli návštevu múzea užiť si. Vedúci v múzeu by mali tiež vedieť hovoriť anglicky a byť vám schopní v prípade potreby pomôcť alebo vysvetliť niečo významné.


Letenka Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Havana, the capital city of Cuba, is steeped in history and culture, making it one of the most fascinating destinations for travelers. One of the must-visit attractions in Havana is the Museo de la Revolución, also known as the Museum of the Revolution. This museum offers a unique insight into Cuba's revolutionary history and the events leading up to the country's independence. If you're planning to book a flight to Havana, be sure to make a stop at the Museo de la Revolución.

The Museo de la Revolución is housed in what was once the Presidential Palace, which was the seat of government until the revolution of 1959. The museum has an extensive collection of exhibits, including photographs, documents, and artifacts that showcase Cuba's revolutionary history. One of the most significant displays in the museum is the Granma Memorial, which contains the boat that Fidel Castro, Che Guevara, and other revolutionaries used to reach Cuba from Mexico in 1956.

The museum's exhibits trace the history of Cuba from Spanish colonial times to the Cuban Revolution, which led to the establishment of the Socialist state. One of the most compelling exhibits is the Hall of Mirrors, where on January 1, 1959, Fidel Castro declared victory over the Batista regime. The museum also houses the Museum of Decorative Arts, which displays antique pieces from 16th to 19th-century Cuba.

Another fascinating exhibit is the Hall of Heroes, which features photographs and stories of some of Cuba's most prominent heroes and revolutionaries, such as general Antonio Maceo, José Martí, and Che Guevara. The museum also has a movie theater that shows documentaries and films about Cuba's revolutionary history.

The Museo de la Revolución is a must-visit destination for anyone interested in Cuba's history and the Cuban Revolution. The museum is open from Tuesday to Sunday, and the entrance fee is 8 CUC per person. The facility is fully accessible for those with disabilities, and guided tours are available in English and Spanish.

In conclusion, if you're planning to book a flight to Havana, the Museo de la Revolución should be at the top of your list of places to visit. This museum is an excellent destination for anyone who wants to learn about Cuba's revolutionary history and the events that shaped the country's destiny. The museum's exhibits are fascinating, and the staff is knowledgeable and helpful. Don't miss the opportunity to visit the Museo de la Revolución, one of Havana's most popular tourist attractions.


Dovolenka Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Kuba je jednou z najpopulárnejších destinácií pre dovolenkárov, ktorí hľadajú niečo pestré a iné. Táto krásna karibská krajina ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a atrakcií. Ak ste fanúšikom histórie a revolúcie, Museo de la Revolución v Havane je nutnosťou počas vašej dovolenky na Kube.

Museo de la Revolución, ktoré sa nachádza v historickom centre Havany, je jedným z najdôležitejších múzeí na Kube. Budova, ktorá dnes slúži ako múzeum, bola kedysi sídlom vlády prezidenta Fulgencia Batisty. V roku 1959 bol tento diktátor zvrhnutý kubánskymi revolucionármi pod vedením Fidela Castra a jeho ľudí. Od tej doby táto budova slúži ako múzeum, ktoré prezentuje históriu Kuby od obdobia predrevolučnej éry až po súčasnosť.

Prehliadka múzea vám umožní vidieť množstvo revolučných materiálov, vrátane zbraní, fotografii a dokumentov. Navyše, vo vnútri múzea sa nachádzajú aj exponáty z obdobia boja proti diktátorovi, ako napríklad osobné zbrane Fidela Castra alebo vozidlá, ktoré používali kubánski revolucionári počas bojov.

Okrem toho, v Museo de la Revolución si môžete prezrieť aj podrobný prehľad o najvýznamnejších udalostiach histórie Kuby. Prehliadky sú k dispozícii vo viacerých jazykoch a zvyčajne trvajú asi hodinu. Múzeum má tiež krásnu záhradu so sochami a džungle so symbolickými palmami.

Ak chcete vidieť skutočné srdce a dušu Kuby, návšteva Musea de la Revolución by nemala chýbať v žiadnom prípade. Budete mať možnosť vidieť všetky významné pamiatky z revolučného obdobia a získať detailný pohľad na históriu a kultúru tejto nádhernej krajiny.

Všetky tieto zážitky takisto spojíte s pestrofarebnou atmosférou Havany, ktorá je považovaná za jedno z kubánskych klenotov. So svojimi tými na uliciach, tancujúcimi ľuďmi a krásnymi plážami dokáže Havana vás, ako aj všetkých návštevníkov, okúzliť a zanechať veľa nádherných zážitkov. Ak plánujete navštíviť Kuba tento rok, Museo de la Revolución by mal byť na vašom zozname povinných miest, ktoré musíte vidieť.


Počasie Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Kuba, krajina plná tropických paradise a historických pamiatok, patrí medzi najviac fascinujúce miesta na svete. Jednou z ikonických budov hlavného mesta Havany je Museo de la Revolución, ktoré štíti preslávené Square of the Revolution. To, čo robí túto stavbu takú významnou, je fakt, že bola kedysi sídlom vlády diktátora Fidela Castra a stala sa svedkom niektorých najvýznamnejších histórických momentov krajiny.

Keď sa chystáte navštíviť Kuba Museo de la Revolución v Havane, je potrebné pochopiť, ako sa mení počasie v tomto kúsku Karibiku. Kuba má tropické podnebie a vlny horúčav môžu byť niekedy dosť náročné. Teploty môžu v lete dosiahnuť 35°C a v zime to nie je oveľa chladnejšie, s priemernými teplotami okolo 20-25 °C. Čím sa blíži jeseň a zima, tým sa zvyšuje pravdepodobnosť hurikánov, ktoré sa môžu vyskytnúť medzi júlom a novembrom.

Ak plánujete navštíviť Kuba Museo de la Revolución v Havane počas jari a leta, pripravte sa na horúčavy, ktoré môžu byť trochu ťažšie na znášanie, ale zároveň vám umožnia vychutnať si krásne pláže a obdivovať nádhernú prírodu. Ak však cestujete na jeseň a zimu, nezabudnite si so sebou zobrať nepremokavú bundu a prilbu pre prípad hurikánov. V každom prípade sa ubezpečte, že máte na sebe vhodné oblečenie, ktoré vám umožní pohodlné preskúmanie muzea a v okolí Havany.

Kuba Museo de la Revolución je jednou z najvýznamnejších pamiatok v Kube a určite stojí za to, aby ste si ju prezreli. Bez ohľadu na to, aké to bude mať počasie, nezabudnite si užiť svoju cestu a pozrieť si aj ostatné pamiatky v Havane a okolí. Kuba nabída neskutočné pláže, historické budovy a miesta, ktoré sú plné kultúrneho významu. Vyberte si čas, aby ste sa zoznámili so všetkými zaujímavosťami, ktoré táto krásna krajina ponúka.


Ubytovanie Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Kuba je krajina so skvelým turistickým potenciálom a jedným z miest, ktoré by ste na svojej cestovateľskej trase nemali prehliadnuť, je Havana. A ak chcete vystihnúť jej históriu a kultúru, musíte určite navštíviť Museo de la Revolución - múzeum, ktoré sa zameriava na Revolúciu na Kube v rokoch 1953 až 1959.

Ak hľadáte priestor na ubytovanie priamo v Havana Museo de la Revolución, môže byť pre vás určiteňm zaujímavou voľbou. Nachádza sa v historickom centre Havany, tesne vedľa Museo de la Revolución a vedľa Malecóna - promenády pri mori. Tento historický hotel ponúka nádherný výhľad na okolité pamiatky. Môžete sa tešiť na to, že budete ubytovaní v samotnom srdci Havany, ktorá bola raz hlavným mestom Španielskych Antil a vyžaruje z nej nádych minulosti.

Hotel ponúka 16 izieb a historických apartmánov, ktoré sú zariadené vo vysokej kvalite. Každá izba je jedinečná a má vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu a tepelné zariadenie. Navyše sa tam nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičnú kubánsku kuchyňu a bar, kde si môžete vychutnať exotické koktaily.

Aj keď je Museo de la Revolución veľmi blízko od hotela, bude vás tiež zaujímať, ako bohatá je jeho históriu. Múzeum ponúka množstvo exponátov, ktoré vás prevedú rôznymi etapami revolúcie, ktoré sa začali roku 1953 a skončili v roku 1959. Vstupné do múzea zostáva cenovo dostupné a jednoznačne je to jedno z najdlhších a najkvalitnejších múzeí v celej Latinskej Amerike.

Ubytovanie v Havana Museo de la Revolución je pre fanúšikov histórie, kultúry a architektúry veľkým magnetom. Svojim hosťom ponúka jedinečný zážitok ubytovať sa v historickej budove a vychutnať si krásy jazyka, jedla, hudby a pohostinstva Kuby. Tak sa rozhodnite teraz a užite si nezabudnuteľné zážitky z Havany s ubytovaním priamo v jej úplnom srdci.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky