Objavte lety za najlepšie ceny

Kostarika Río Celeste

Ubytovanie Kostarika Río Celeste


Kostarika je známa svojou krásnou prírodou a zvieratami v divočine. Jedným miestom v Kostarike, ktoré robí veľký dojem na turistov, je národný park Tenorio s riekou Río Celeste. Toto miesto ponúka krásny výhľad na riekové koryto, ktoré má nádhernú azúrovú farbu, ktorou sa budeš cítiť ako v pravom raji. Ak sa rozhodneš navštíviť túto časť Kostariky, musíš zvážiť aj ubytovanie. Tu je pár tipov, ako si vybrať vhodné ubytovanie v tomto regióne.

1. Hotel Río Celeste Hideaway

Hotel Río Celeste Hideaway je jedným z najkrajších hotelov v tejto oblasti. Nachádza sa v blízkosti prírodných termálnych prameňov a ponúka jedinečnú kombináciu luxusu a prírody. V hoteli si môžete vychutnávať krásne výhľady zo svojho balkóna a vychutnávať si pohodlie vybavenia spolu so starostlivým personálom.

2. Tenorio Lodge

Tenorio Lodge je rodinná prevádzka, ktorá ponúka ubytovanie v krásnom lese a zároveň v blízkosti rieky Río Celeste. Vykúpené areály a ochrana gepardov a iných zvierat je jedným z mnohých dôvodov, prečo za týmto hotelom určite stojí. Každá izba má výhľad na okolitú prírodu a ponúka pohodlné ubytovanie s prírodnými materiálmi.

3. Posada Río Celeste

Posada Río Celeste ponúka ubytovanie v štýle "bed and breakfast". Nachádza sa v blízkosti národného parku Tenorio a rieky Río Celeste. Výhodou tohto ubytovania je, že si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a ruch Kostarike podobne ako domáci.

4. Hotel Catarata Río Celeste

Hotel Catarata Río Celeste sa nachádza v šumivom lese a ponúka zloženie prírody a nádherný výhľad na rieku Río Celeste. Sú tu pre turistov rôzne druhy izieb, v ktorých si môžete vychutnať luxusné ubytovanie spolu s pohodlie v prírode.

5. Albergue Heliconias Lodge

Albergue Heliconias Lodge ponúka ubytovanie v blízkosti rieky Río Celeste a je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú spoznať Kostarickú kultúru. Ubytovanie ponúka pohodlie a rôzne druhy izieb, vrátane štýlu "pod stromy", ktoré poskytujú jedinečný pocit pre pobyt v prírode.

Zhrnutie

Návšteva rieky Río Celeste je niečo, čo si turisti nechajú zleliť v pamäti. A ako sme hovorili vyššie, keď navštívite toto miesto, musíte urobiť správny výber vhodného ubytovania. Hotel Río Celeste Hideaway, Posada Río Celeste, Hotel Catarata Río Celeste, Tenorio Lodge a Albergue Heliconias Lodge sú ideálne miesta na ubytovanie. Sú určené k uspokojeniu potrieb a želaní turistov z celého sveta. Vyber si miesto, ktoré najlepšie vyhovuje tvojim potrebám a užite si pohodu v nezvyčajnej prírode.


Dovolenka Kostarika Río Celeste


Kostarika je krajina veľkých kontrastov, ktorá turistom ponúka neskutočné zážitky vďaka svojim nádherným plážam, zeleným džungľam a aktívnemu sopkám. Ak sa napriek tomu túžite po odľahčenej, ale súčasne nezabudnuteľnej dovolenke, Río Celeste v Kostarike môže byť tou pravou destináciou.

Río Celeste sa nachádza v národnom parku Tenorio, ktorý patrí medzi najkrajšie parky v Kostarike. Park sa rozprestiera na ploche 12 000 hektárov a je domovom množstva druhov exotických rastlín a zvierat, ktoré sú pre tento región charakteristické. Tento národný park ponúka niekoľko atrakcií, ktoré stojí za to vidieť, ale najspectakulárnejšími z nich je určite Río Celeste.

Río Celeste je riečka, ktorej farba sa zmení na nezvyčajne jasnú a turkusovú farbu v miestach, kde sa stretáva s vodopádom. Táto farba napriek svojej neskutočnej kráse prekvapí, pretože neexistuje žiadna vedecká vysvetlenie, prečo má takú farbu. V skutočnosti voda obsahuje veľké množstvo síry, ktorá sa zmieša s vápnikom a spôsobí, že farba vody je taká intenzívna.

Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Río Celeste, sú nevyhnutne pozvaní k prechádzke po jej brehoch, ktorá sa dá podniknúť buď samostatne alebo s miestnym sprievodcom. Po ceste sa môžete pozrieť na zaujímavé miesta, ako napríklad Blue Lagoon, ktorá je dokonalá na plávanie, alebo na vodopády, ktoré sa nachádzajú v blízkosti rieky. Ak vás baví turistika, návšteva Río Celeste by bola nezabudnuteľná bez návštevy krásnej Laguna Danta.

Celá tato oblasť je ideálna pre rodinné dovolenky alebo pre páry, ktoré chcú objaviť nové kúty krásy na svete. Río Celeste je miesto, ktoré vás prestane skutočnosti dokonalým spojením exotických rastlín, zvierat a krásnej, nezvyčajnej rieky. Pretože však ide o oblasť, ktorá leží v neprístupnej časti Kostariky, odporúčam si zariadiť návštevu s návštevou poskytovateľa služieb, ktorý má skúsenosť s touto konkrétnou oblasťou.

Ak sa teda chystáte na dovolenku do Kostariky, neváhajte navštíviť národný park Tenorio a Río Celeste. Určite si táto destinácia získá vaše srdcia a nechá vám nezabudnuteľné spomienky na celý život.


Letenka Kostarika Río Celeste


Krajina zelených dažďových pralesov, exotických zvierat a pestrých plodov rastlín z celého sveta, Kostarika skrýva nádherné kúty, ktoré stojí za to vidieť. Jedným z nich je Río Celeste, ktorý svoju zvláštnosťou priam očaril návštevníkov z celého sveta.

Río Celeste je rieka, ktorá vzniká spojením riek Buena Vista a Quebrada Agria v severozápadnej časti Kostariky. Vďaka zvláštnemu zloženiu minerálov a geologických sedimentov sa na jeho dne postupne vytvorili usadeniny modrej farby. Tento zázrak prírody sa ešte zvýraznil farbou rieky, ktorá získala nezvyčajne krásne azúrové sfarbenie, ktoré okúzľuje svojou jedinečnosťou. Celý riečny tok, ako aj okolie, ktorým prechádza, sú preto v Kostarike považované za jedny z najkrásnejších a najmalebnejších miest.

Nájdete tu aj niekoľko turistických atrakcií, ktoré sa určite nezaobídu bez prehliadky. Prvou z nich je vodopád Río Celeste, ktorý skrýva kúzelné tajomstvá, akoby bol kúzelný. Vďaka tomu, že sú sedimenty v tejto oblasti neskutočne husté, voda pri prepadaní vodopádu mierne produkuje malé bublinky, ktoré vytvárajú skutočne záhadné prostredie.

Ďalšou atrakciou je termální kúpele Río Azul, ktoré sa nachádzajú blízko rieky. Teplota vody v kúpeľoch sa pohybuje medzi 30 a 40 stupňami Celzia a má údajne liečivý účinok na mnohé choroby. Okrem toho tu nájdete aj malé zvieratá a vtáky, ktoré sú pre rieku a prales typické. Okolo rieky a prírodného parku nájdete aj niekoľko miest, kde si môžete zakúpiť miestne rukodielo, alebo ochutnať tradičné kostarické jedlá.

Väčšina návštevníkov Río Celeste sa vydávajú na túry, ktoré sú zorganizované aj s miestnymi sprievodcami. Väčšinou sa tieto túry začínajú v blízkom mestečku Guatuso a bežne trvajú niekoľko hodín. Ak sa rozhodnete túry absolvovať s miestnym sprievodcom, budete mať možnosť dozvedieť sa veľa zaujímavých informácií o miestnej prírode a histórii.

Ak si chcete vychutnať krásy rieky Río Celeste, stačí sa len vybrať na letisko v hlavnom meste Kostariky, San José. Letenky na túto destináciu sú k dispozícii v mnohých cestovných kanceláriách alebo cez internetový portál rezervácií. A nezabudnite si prijať na cestu aj deet, keďže v tomto byte je mnoho komárů, ktoré môžu byť pre niektorých návštevníkov dráždivé.

Kostarika Río Celeste je určite na zozname najobľúbenejších turistických miest na tomto svete. Každý rok plno turistov z rôznych kútov sveta prichádza do tejto krajiny, aby objavili jej úchvatné krásy a pozorovali záhadné hlavné atrakcie, akou je práve Río Celeste. Takže, rozložte si nohy a dajte sa na cestu do jednej z najkrajších krajín na Zemi!


Počasie Kostarika Río Celeste


Kostarika je známa svojimi nádhernými plážami a zelenými dažďovými pralesmi. Plné slnka, exotické ovocie a dobrodružstiev, toto miesto je snom každého turistu na dovolenke. Ale okrem týchto známych atrakcií existuje aj ďalšia skrytá klenot - Río Celeste.

Río Celeste je nádherná rieka nachádzajúca sa v národnom parku Tenorio. Jeho farba je neuveriteľne krásna a je to práve kvôli minerálnej zmesi. Rieka sa skladá z kombinácie niekoľkých riek a prameňov. Ako sa výsledok, voda v rieke má svetlo modrú farbu, čo dáva Río Celeste jedinečnú a pôsobivú krasu.

Počasie v Río Celeste je ovplyvňované polohou Río Celeste v horskej oblasti Kostariky. Teploty sú celoročne mierne s priemernou teplotou okolo 25 stupňov Celzia. Avšak v oblasti existuje obdobie dažďov, ktoré sa vyskytuje od mája do decembra. Tento obdobie je tiež najlepšie pre návštevu rieky, pretože voda je silnejšia a farba Río Celeste sa stáva intenzívnejšou.

Ak chcete poznať viac o Río Celeste a jeho okolí, existuje mnoho turistických atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Národný park Tenorio je ideálnym miestom na turistiku - tu môžete vidieť nielen Río Celeste, ale aj iné zaujímavé miesta. Ďalšou možnosťou je prehliadka kávových plantáží a poznanie miestnej kultúry.

Okrem toho, Kostarika patrí medzi najpriateľskejších krajín na svete. Turisti sú vítaní a miestni obyvatelia sú veľmi milí a ochotní pomôcť. Bezpečnosť je v rámci krajiny tiež na vysokej úrovni, čo robí z Kostariky obľúbenú turistickú destináciu.

V záverečnom vyjadrení môžeme povedať, že Río Celeste je prvotriedna turistická atrakcia v Kostarike. Jeho farba, pôsobivá krása a miera polohy robia z Río Celeste ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Ak teda plánujete návštevu Kostariky, rozhodne by ste nemali vynechať Río Celeste.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Río Celeste


Čo je to Río Celeste?

Río Celeste je rieka v národnom parku Tenorio Volcano v Kostarike. Rieka je známa svojou krásnou modrou farbou, ktorá je výsledkom zvedavého fyzikálneho procesu.

Ako sa dostanem do Národného parku Tenorio Volcano?

Národný park Tenorio Volcano sa nachádza na severe Kostariky a môžete sa dostať tam autom alebo autobusom. Z najbližších miest, v ktorých je možné prenajať autom, sú Liberia a La Fortuna.

Potrebujem si rezervovať vstupenky do Národného parku Tenorio Volcano dopredu?

Áno, vstupenky je lepšie si rezervovať dopredu, pretože počet návštevníkov je obmedzený a v nejakých mesiacoch sa park uzatvára kvôli rekonštrukcii ci dodržiavaniu regulačných opatrení k ochrane prostredia.

Aké odevy by som mal/a obliecť pri návšteve Río Celeste?

Odporúča sa nosiť pohodlné a pevné topánky, slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku, slapky pre kúpanie v rieke a vodotesnú obuv.

Je možné sa vo Río Celeste kúpať?

Áno, kúpanie v rieke Río Celeste je povolené na určených miestach, aj keď sú niektoré časti rieky príliš hlboké alebo príliš nebezpečné na kúpanie.

Je túra do Río Celeste náročná?

Túry do Río Celeste nie sú náročné a sú vhodné pre väčšinu návštevníkov. Zvyčajne trvajú asi 2-3 hodiny a prechádzajú po chodníkoch parku. Niektoré časti sú však strmé a môžu byť úzke.

Môžu sa do Río Celeste dostať malé deti?

Áno, aj malé deti môžu ísť na túru do Río Celeste. Preprava detí však môže byť obmedzená na určitých úsekoch a vždy by sa mali viesť dospelí.

Je v Národnom parku Tenorio Volcano otvorená celoročne?

Áno, národný park Tenorio Volcano je otvorený celý rok, avšak niektoré sektorom parku môžu byť občas zatvorené alebo obmedzené kvôli vplyvom počasia, rekonštrukcie ci dodržiavaniu regulačných opatrení k ochrane prostredia.

Je možné v Národnom parku Tenorio Volcano vidieť zvieratá?

Áno, park je domovom širokého spektra miestnych druhov zvierat, ako sú opice, kolibrí, vydry, jaguary a mnoho ďalších. Však nezabudnite že tieto zvieratá sú divoké a najlepšie ovplyvňované pozorovaním z dobre vzdialenosti a bez rušenia.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky