Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Lake Turkana

Ubytovanie Keňa Lake Turkana


Jedným z najkrajších miest v Keni, ktoré si mnohí turisti radi pozrú, je jazero Turkana. Toto so slanou vodou naplnené jazero sa rozprestiera na ploche viac ako 6 400 kilometrov štvorcových a nachádza sa v úplnom severe krajiny, na hranici s Etiópiou.

Cestovatelia sa na jazero Turkana veľakrát vyberajú počas svojho poznávacieho výletu do Keňa, aby ochutnali z miestnej kultúry a prírody. Hoc ubytovanie v tomto regióne nie je také rozvinuté ako v iných častiach Keni, návštevníci majú možnosť ubytovať sa v rôznych ponukách hotelov, kempov a stánkov.

Jednou z najlepších možnosti je Kemp Sibiloi, ktorý ponúka ubytovanie priamo na pobreží jazera. Tentoraz je zamorený zrozumiteľnou cestou cca 20km z prístavu Lokichar. Kemp ponúka komfortné a cenovo dostupné skalné chatky aj stanové kempovanie. Okrem toho majú návštevníci možnosť užiť si rôzne aktivity, ako napríklad kajakárčenie po jazere, rybolov, prehliadku starovekých skalných maľieb či stret s miestnymi obyvateľmi.

Ďalšou možnosťou ubytovania v tejto oblasti sú kempy El Molo Lodge či Loyangalani Beach. Loyangalani Beach, nachádzajúci sa uprostred križovatky všetkých hlavných ciest na pobreží jazera, je populárnym miestom nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi, ktorí tu často zanechávajú svoje plachetnice.

Ak hľadáte niečo neobvyklé, môžete sa rozhodnúť pre stanovanie v pouštnych táborníckych stanoch s panoramatickým výhľadom na jazero. Spoločnosť Desert Rose Tented Camp poskytuje celkový zážitok, vrátane safari a prehliadky tradičných kmeňov.

Napriek tomu, že jazero Turkana nie je bulvárnym cieľom, tento extrémne kúsok Keni prináša unikátne zážitky a zodpovedajúce ubytovanie, ktoré zaručuje nielen komfort, ale aj pohodu a oddych od všednosti života. Ak sa rozhodnete pri ceste navštíviť jazeru Turkana, určite nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Lake Turkana


1. Kde sa nachádza jezero Turkana?

Jezero sa nachádza v severnej časti Keni a čiastočne v južnej časti Etiópie.

2. Aká je jeho rozloha?

Má rozlohu okolo 6 405 km².

3. Ako je to s jeho hĺbkou?

Je to jedno z najhlbších jazier na svete. Jeho hĺbka sa pohybuje od 30 do 109 metrov.

4. Prečo sa jeho voda zvláštne sfarbila?

Voda jazera získala charakteristickú modro-zelenú farbu v dôsledku prítomnosti rias, ktoré produkujú pigmente.

5. Aké klimatické podmienky panujú pri jazere?

Okolie jazera je zväčša veľmi suché s tropickým podnebím a extrémnymi teplotami.

6. Existujú nejaké zvieratá, ktoré obývajú jazero?

Áno, jazero Turkana je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane krokodílov, žralokov alebo hrochov afrických.

7. Má jazero nejaké kultúrne zázemie?

Od prehistorických čias až po súčasnosť boli územie okolo jazera obývané rôznymi kmeňmi. Dnes žije v regióne mnoho pôvodných obyvateľov a mnohé dediny a mestečká sa zameriavajú na tradičné remeslá.

8. Ako sa dá dostať k jezeru Turkana?

Je to relatívne ťažké a náročné, cesta tam vedie cez odľahlé oblasti a priechody sú nebezpečné. Odporúča sa použiť miestneho sprievodcu alebo sa k jazeru dostať letecky.

9. Je to turisticky rozvinutá oblasť?

Nie, turistická infraštruktúra je obmedzená a nie je vysoko upravená. Preto je potrebné na cestu byť dobre pripravený a predovšetkým cestovať s miestnym sprievodcom.

10. Existujú nejaké prírodné krásy v okolí jezera?

Áno, v okolí jazera sa nachádza mnoho prírodných krás, vrátane národných parkov, sopiek, starodávnych umelcov a jaskýň.


Letenka Keňa Lake Turkana


Letenka do Keňy zaženie každého dobrodruha do sveta divočiny. Jedným z najfascinujúcejších a nepoznaných miest v Keňskej republike je bezpochyby jazero Turkana. Leží na hranici s Etiópiou a je najväčším omášovým jazerom na svete. Nachádza sa v horúcej, poškvrnenej púšti v regióne Rift Valley a ponúka návštevníkom obrovský zážitok. Odvážliví cestovatelia, ktorí sa rozhodnú pre pobyt na jazere Turkana, si bezpochyby užijú veľa dobrodružstva.

Jazero Turkana, ktoré má rozlohu 6405 km² a hĺbku až 109 metrov, je obklopené majestátnymi útesmi. Rovnako ako všade v Afrike, aj jeho okolie je plné nezvyčajných zvierat ako napr. krokodíly, hyeny, leopardi či paviáni. Voda v jazere je zafarbená dočervena, čo robí z jazera miesto, na ktoré by ste mali určite zájsť.

Ak sa chcete dostať do oblasti jazera Turkana, potrebujete nalaďte sa na nepohodlné jazdy po strmých a prašných cestách. Napriek tomu, akonáhle dorazíte, spoľahlivosť a pokoj, ktoré na tomto mieste nájdete, sú viac ako odmenu.

Okrem hory Mount Kenya a populárnej pláže Mombasa môže Keňa ponúknuť návštevníkom aj menej známe miesta, ktoré sú plné nevšedných zážitkov. Jazero Turkana je medzi nimi určite jedným z tých miest, ktoré stojí za skúsenosť a nie je k dispozícii každému. Poznávajte po svete skutočne originálne a úchvatné miesta, ktoré ponúkajú neprekonateľné dobrodružstvo a zážitky.


Počasie Keňa Lake Turkana


Keňa Lake Turkana je slané jazero, ktoré sa nachádza na severovýchode Keňy. Toto jazero je jedným z najväčších slaných jazier na svete a je považované za "živicu afrického kontinentu".

Keňa Lake Turkana sa nachádza v suchej a horskej oblasti v Keňskej plošine. Je obklopené púštnym prostredím a oblasťou, ktorá patrí k najhorúcejším na svete. Preto je počasie v tomto regióne rozdielne v závislosti od ročného obdobia.

V suchých mesiacoch, od decembra do marca, teploty dosahujú vysoké teploty okolo 40 stupňov Celzia. Toto obdobie sa tiež vyznačuje extrémne suchým počasím a minimálnym výskytom zrážok alebo dažďa. V tomto období je veľmi dôležité ochrániť sa pred slnkom a udržiavať hydratáciu, ktorá je nevyhnutná, pretože je to oblasť, kde môžu vyschnúť aj zásoby vody.

Počas obdobia z daždivých mesiacov, ktoré trvajú od apríla do mája, teploty klesajú na prijateľnejšie úrovne a výskyt zrážok sa zvyšuje. Dážď sa však nevyskytuje pravidelne a nezaručuje, že bude dostatok vody pre všetky živé organizmy.

Keňa Lake Turkana je miestom, kde sú klimatické podmienky ťažké pre obývanie a pre prežitie. A napriek tomu je toto jazero domovom pre mnoho druhov rýb a vodných vtákov. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o slané jazero, ktorého slanosť prevyšuje 10-krát slanosť oceánov, niektoré z rýb, ktoré tam žijú, sa prispôsobili týmto podmienkam. Najznámejšou je nebojácne krokodíl hrotorohý, ktorý dokáže prežiť v tomto tvrdom prostredí.

Pretože je toto jazero neustále vystavené extrémnemu slnku a suchu, je dôležité dodržiavať ochranu prírody a udržiavať ekosystém pre jeho prežitie. Preto by návštevníci a turisti v tejto oblasti mali byť ohľaduplní k životnému prostrediu a dodržiavať pravidlá ochrany životného prostredia.


Dovolenka Keňa Lake Turkana


Dovolenka v Keňa Lake Turkana: Objavte skryté poklady krajiny

Keňa Lake Turkana je jedno z najkrajších miest v Afrike, ktoré je zároveň plné zaujímavých histórií. Je to jazero s dĺžkou viac ako 250 kilometrov, ktoré sa nachádza na severovýchodnej strane Keňy. Okolité horstvo vrátane Červeného kopca a Marsabit áno miestu skvelý pocit z jeho vnútra. Dovolenka v Lake Turkane je určite jednou z najzaujímavejších a najlepších dovoleniek v Keni, ktoré sa môžete rozhodnúť podniknúť.

Lake Turkana má okrem krásy jazera aj veľa zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť. Medzi najdôležitejšie patrí Národný park Sibiloi, ktorý bol v roku 1973 vyhlásený za chránené územie. Toto územie je bohaté na fosílie, pretože pred mnohými rokmi sa tu nachádzali zvieratá, ako napríklad mamuty, nosorožce alebo žirafy. Okrem toho, tu sa nachádzajú aj pyramídy v meste Loiyangalani, ktoré sa datujú do osmého storočia nášho letopočtu.

Keňa Lake Turkana poskytuje aj skvelé pláže. Niektoré z nich sa nachádzajú v priestore Lomersat Beach, ktorý ponúka krásne piesočnaté pláže a jemnú kryštalicky čistú vodu. Je to skvelé miesto pre romantické prechádzky, plávanie, ale aj vyhľadávanie morských zvierat. V niektorých oblastiach nájdete aj skvelé potápačské stredisko, ktoré je obľúbené medzi tými, ktorí milujú vodné športy.

Samotné jazero má jedinečné vlastnosti, pretože je to mŕtve jazero, ktoré má vysoký obsah soli. Týmto spôsobom existujú v jazere aj vynikajúce bronzové sochy, ktoré si môžete prezrieť. Taktiež jazero ponúka veľké množstvo flóry a fauny, ktoré sú unikátne pre tuto oblasť.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Keňa Lake Turkana, určite nebudete ľutovať. Okolie, jazero a miestna kultúra vás omamia. Všetko toto vás nechá s pocitom, že ste podnikli to najlepšie rozhodnutie čo sa týka zážitkov. Všetky tieto krásy si jednoducho musíte užiť na vlastnej koži.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky