Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Pacific Rim National Park Reserve

Letenka Kanada Pacific Rim National Park Reserve


Kanada je jednou z najkrajších krajín sveta, ponúka návštevníkom jedinečné prírodné scenérie a neskutočné zážitky. Pacific Rim National Park Reserve, nachádzajúci sa na západnom pobreží Kanady, je jedným z najkrajších národných parkov na svete a ponúka krásne pláže, prekrásnu prírodu a jedinečnú flóru a faunu.

Ak sa túžite uniesť do sveta prírody a začína sa vám stýskať v mestskom ruchu, letenka do Kanady a následná návšteva Pacific Rim National Park Reserve je pre vás tou správnou voľbou. Pre príchod do Kanady je nutné mať platný pas a víza.

Park zahŕňa tri oblasti: Long Beach, Broken Group Islands a West Coast Trail. Long Beach je známa svojimi prekrásnymi piesočnatými plážami a vlnami, ktoré prilákajú fanúšikov surfovania z celého sveta. Táto oblasť ponúka aj množstvo turistických trás, na ktorých si môžete vychutnať krásu okolitej prírody.

Broken Group Islands sú súborom stoviek malých ostrovov, kde nájdete množstvo zátok a chránených zátok, kde môžete plávať a surfovať. Ostrovy sú tiež populárnym miestom pre kajakárov, pre ktorých je vytvorených niekoľko okruhov a trás.

Poslednou časťou parku je West Coast Trail, normálne známa ako Pacific Rim Trail. Táto značená cesta pokrýva celý západný pobrežný pás Kanady, od Port Renfrew až po Bamfield a ponúkne prehliadku niekoľkých miest s nádhernými scenériami, ako sú pláže, piesočné duny, chránené zátoky a priesmyky.

Okrem turistických atrakcií, Pacific Rim National Park Reserve ponúka aj množstvo možností pre kvetinových nadšencov. Tulipány, narcisy a krokusy sú len niektoré z kvetín, ktoré návštevníci nájdu v parku. Fauna v parku je tiež bohatá a zahŕňa stovky druhov vtákov a množstvo druhov zvierat, ako sú medvede, pumy, vlky a mnohé iné.

Ak sa rozhodnete zažiť tieto krásy, je najlepšie sa vydať na cesty v lete, keď sú teploty príjemné a počasie stabilné. Dokonca aj „zima" v Kanade sa dá nazvať príjemnou, keď je v pacifickom pobreží teplota v rozmedzí 18°C.

Výlet na pacifické pobrežie Kanady vám zaručene ponúkne jedinečný zážitok a nezabudnuteľné zážitky v prírode. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Kanady a vychutnajte si krásy Pacific Rim National Park Reserve.


Počasie Kanada Pacific Rim National Park Reserve


Kanada Pacific Rim National Park Reserve je jeden z najkrajších národných parkov v Kanade a taktiež jedno z miest, kde sa môžete stretnúť s nevyspytateľným počasím.

Nachádza sa na západnom pobreží Britskej Kolumbie, a okrem krásnych pláží, pralesov a kopcov taktiež ponúka rôzne druhy zvierat a vtákov, ktoré nežijú nikde inde na svete.

Zdrojom nevyspytateľného počasia v tomto národnom parku je jeho poloha v Pacifickom oceáne. Má vplyv na veľké množstvo vodných prúdov, ktoré vplývajú na celkové počasie národného parku.

Okrem toho, tu existuje aj množstvo mikro-klimatických zón. Napríklad, južná časť parku má oveľa suchšie počasie ako severná časť parku, ktorá je omývaná mohutnými dažďami.

V lete sa často vyskytujú hmlisté ranné a večerné hodiny, ktoré potom prechádzajú do slnečných dni s vyššou vlhkosťou. V septembri a októbri dochádza k obdobiu dažďov.

Zima v parku je veľmi mokrá a teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 5 a 10 stupňami Celzia. Niekedy môže prísť aj k sneženiu, ale to je zriedkavé a rýchlo sa topí.

Ak sa chystáte navštíviť Kanada Pacific Rim National Park Reserve, nezabudnite si so sebou zobrať oblečenie, ktoré bude vhodné do každého počasia. V lete si určite zoberajte plavky a slnečné okuliare, ale nezabudnite ani na teplé a suché oblečenie na ochranu pred studeným vetrom.

Dôležité je aj mať so sebou zabezpečenie pre prípad dažďa, aby ste si užili nádhernú krajinu aj počas daždivého dňa. Jednoducho povedané, zažijete rôzne druhy počasia v závislosti od obdobia. Zaručene si však prídete na svoje a uvidíte nádherné prírodné scenérie v tomto národnom parku.


Dovolenka Kanada Pacific Rim National Park Reserve


Kanada Pacific Rim National Park Reserve je unikátnym a nádherným miestom v oblasti západného pobrežia Kanady. Táto národná rezervácia predstavuje úhrnnu plochu 511 kilometrov štvorcových a zahrňuje oblasti tiahnúce sa pozdĺž pobrežia Tichého oceánu.

Rezervácia sa skladá z troch hlavných oblastí: Long Beach, poľudňové ohniská (Broken Group Islands) a West Coast Trail. Každá oblasť ponúka jedinečné možnosti pre návštevníkov, ktorí túžia objavovať krásu kanadskej prírody.

Long Beach je asi najznámejšou z troch oblastí, pretože predstavuje úsek 16 kilometrov pozdĺž pobrežia, kde sa nachádza najdlhšia pláž v Kanade. Tento úsek pobrežia je obľúbeným miestom pre surferov a návštevníkov, ktorí sa radi prechádzajú po pieskoch a obdivujú morské scenérie.

Broken Group Islands sú územím viac ako 100 malých ostrovov, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž Barkleyho zálivu. Táto oblasť je ideálna pre milovníkov kajakovania a člnkovania, pretože ponúka čarovné lagúny a pobrežné jazerá, ktoré sa len tak nevidia. Táto oblasť ponúka aj unikátne príležitosti pre pozorovanie zvierat v prírode vrátane morských levov a rôznych druhov vtákov.

West Coast Trail predstavuje 75 kilometrový úsek popri pobreží, ktorý je pochmúrne, ale jedinečný. Prechod West Coast Trail vyžaduje odvahu a fyzickú zdatnosť, ale odmeňuje sa návštevníkom pohľadmi na skalnaté pobrežia, prírodné vodopády a lesné a polopúštné oblasti.

Kanada Pacific Rim National Park Reserve je oáze pokojnej prírody a krásy, ktorá ponúka unikátne zážitky pre každého návštevníka. K dispozícii sú rôzne ubytovacie a stravovacie možnosti, ako aj mnoho aktivít pre turistov, vrátane prechádzok, cyklistiky, kajakovania a rybolovu.

Dovolenka v tejto národnej rezervácii je skutočne zážitkom, ktorý nesmieme nechať ujsť. Tak si zarezervujte svoju dovolenku, aby ste mohli zažiť krásu Kanady Pacific Rim National Park Reserve na vlastné oči.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Pacific Rim National Park Reserve


1) Aké sú otváracie hodiny Kanada Pacific Rim National Park Reserve?
Otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a konkrétnych miest v parku. Najlepšie je pozrieť si aktuálne otváracie hodiny na oficiálnej webovej stránke parku.

2) Potrebujem vstupenku do parku?
Áno, potrebujete vstupenku. Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v parku alebo na oficiálnej webovej stránke.

3) Kde sa nachádza park?
Park sa nachádza na západnom pobreží Kanady v provincii Britská Kolumbia. Medzi hlavné miesta v parku patrí Tofino, Ucluelet a Port Alberni.

4) Aké aktivity ponúka park?
Park ponúka mnoho rôznych aktivít, ako je turistika, bicyklovanie, kajakárske výlety, rybolov, pozorovanie zvierat a veľa ďalších outdoorových aktivít.

5) Potrebujem rezervovať ubytovanie v parku vopred?
Áno, je mimoriadne dôležité si ubytovanie v parku zarezervovať vopred, pretože sa park veľmi rýchlo zaplní, najmä v období hlavnej sezóny.

6) Aké zvieratá môžem v parku stretnúť?
Na území parku sa vyskytujú rôzne druhy zvierat, vrátane čiernych medveďov, losov, bocianov, osovy alebo vlkov.

7) Aké je počasie v parku?
Počasie v parku je zväčša daždivé a vlhké, s príležitostnými obdobiami slnečného počasia a teplejších teplôt. Je dôležité si zobrať oblečenie vhodne pre tento typ klímy.

8) Aké sú najlepšie miesta na fotenie v parku?
V parku je mnoho miest, ktoré sú ideálne pre fotenie, ako sú pláže s okolitou prírodou ako sú zaujímavé skaly alebo klify. Tiež sa odporúča navštíviť návštevné centrum parku, kde môžete získať cenné rady.

9) Mám si zobrať jedlo a pitie do parku?
Áno, je odporúčané si priniesť dostatok jedla a pitia, najmä ak sa chystáte na dlhší výlet alebo cestu. V parku sú však aj miesta, kde si môžete nákup potravín doplniť.

10) Aké sú pravidlá ohľadom odpadov v parku?
Je dôležité rešpektovať prírodu a nič neodkladať za seba. Väčšina miest v parku má smetné koše a recyklačné kontajnery. Ak sa však ocitnete na mieste bez smetného koša, je potrebné odpad ukladať do batohov alebo si ho priniesť až naspäť do miesta, kde bývate.


Ubytovanie Kanada Pacific Rim National Park Reserve


Kanada Pacific Rim National Park Reserve je jedným z najkrajších národných parkov v Kanade a ponúka návštevníkom úžasné prírodné scenérie, ako sú zalesnené hory a krásne pláže. Ak sa chystáte navštíviť tento park, je dôležité si zabezpečiť ubytovanie, ktoré sa nachádza v hojnom množstve v rôznych častiach parku.

V Parku Pacific Rim nájdete tri základné oblasti - Long Beach, Broken Group Islands a West Coast Trail. V Long Beach, ktorý sa nachádza na západnom konci parku, sú dostupné rôzne typy ubytovania. K dispozícii sú kempovacie miesta pre stanovanie, kempovacie miesta pre RV a kempovacie miesta pre skupiny.

Ak si želáte ubytovanie s vyšším pohodlím, môžete si zarezervovať apartmány a chatky v Tofino, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti Long Beach. Medzi populárne možnosti ubytovania v Tofino patrí Wickaninnish Inn, ktorý ponúka luxusné izby a krásny panoramatický výhľad na more.

Broken Group Islands sa nachádza v strede parku a je veľmi populárnym miestom pre kajakárov. K dispozícii sú kajakové stany a tiež možnosť zostávať na lodi, ktorá slúži ako ubytovanie. Navyše, ak človek nemá svoj kajak alebo loď, možno si požičať prenajímať cez niektorú z miestnych pôžičovní.

Ak ste nadšenec dobrodružstva a chcete sa vydať na cestu po West Coast Trail, musíte si naplánovať vaše ubytovanie vopred, pretože vďaka veľkej obľube a obmedzenému počtu ubytovateľských zariadení, je veľmi ťažké zohnať miesto.

Dobrou voľbou ubytovania pre West Coast Trail sú stanovacie miesta, ktoré sa nachádzajú na konci trasy. Zahrnujú pitnú vodu, sprchy a toalety, čo je pre túru veľkou úľavou.

Ak chcete mať na svojej ceste maximálnu rozmanitosť a možnosti pre skvelé zábery, Pacific Rim National Park Reserve je tou správnou voľbou pre vás. S rôznymi možnosťami ubytovania v Long Beach, Broken Group Islands a West Coast Trail, si určite vyberiete to, čo najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a potrebám.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky