Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Jasper National Park

Ubytovanie Kanada Jasper National Park


Jasper National Park v Kanade je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších národných parkov v krajine. Jeho nádherná príroda a množstvo turistických možností vyvolávajú obdiv a rešpekt u návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Jasper National Park, máte množstvo možností na ubytovanie. V parku je k dispozícii niekoľko kempov, chatiek a hotelov, ktoré sa starajú o to, aby ste mali príjemný a pohodlný pobyt v národnom parku.

Jedným z najobľúbenejších spôsobov ubytovania v Jasper National Parku sú chatky. Sú umiestnené v krásnej prírodnej kulise a poskytujú útulné a pohodlné ubytovanie pre turistov. Sú dostupné rôzne veľkosti a typy chatiek, ktoré sa dokážu prispôsobiť potrebám jednotlivcov i rodín s deťmi.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie a komfortnejšie, môžete sa rozhodnúť pre hotelové ubytovanie. V Jasper National Parku existuje niekoľko hotelov, ktoré poskytujú prvotriedne služby a pohodlné izby. Medzi najobľúbenejšie hotely patrí Fairmont Jasper Park Lodge, ktorý sa nachádza v krásnej prírodnej oblasti a ponúka pohodlie a luxus pre hostí.

Pre tých, ktorí preferujú nižšie náklady na ubytovanie, existujú v parku kempy. Sú umiestnené v blízkosti krásnych turistických trás a ponúkajú základné zariadenia pre stanovanie a kempovanie pod holým nebom. Ideálne pre turistov, ktorí sa chcú naučiť žiť v prírode a ušetriť si peniaze na ubytovanie.

Jasper National Park ponúka bohaté možnosti na ubytovanie a návštevníci majú veľký výber podľa toho, čo hľadajú. Bez ohľadu na preferencie môžete byť istí, že v Jasper National Parku nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a prispôsobí sa vašim predstavám. Nech už sa rozhodnete pre chatku, hotel alebo kempovanie, vždy budete mať príležitosť zažiť to najlepšie z tohto jedenastitisícového národného parku v Kanade.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Jasper National Park


1. Čo je Jasper National Park?
Jasper National Park je národný park v kanadských Skalnatých horách. Nachádza sa v provincii Alberta a patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie parky v Kanade.

2. Aké aktivity ponúka Jasper National Park?
Park ponúka rôzne aktivity pre turistov, ako napríklad turistiku, cyklistiku, rafting, lov ryb a horské túry. Pre zimné mesiace sú k dispozícii lyžiarske trate a motocykle na snehu.

3. Kde sa nachádza Jasper National Park?
Park sa nachádza v provincii Alberta v západnej Kanade. Leží približne 290 km západne od hlavného mesta Edmontona.

4. Aké sú vstupné poplatky do parku?
Vstupné poplatky sa líšia podľa typu vozidla a počtu osôb. Na jednodenný vstup do parku zaplatíte asi 10 až 20 dolárov na vozidlo. Na viacdňové návštevy sa predávajú rôzne permanentné vstupné.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Jasper National Park?
Jasper National Park je otvorený po celý rok, ale najlepšie obdobie na návštevu závisí od vašich preferencií. Letné mesiace ponúkajú teplé počasie a aktivity na voľnom vzduchu, zatiaľ čo zimné mesiace sú preslávené prekrásnymi scenériami a zimnými športmi.

6. Aké je najlepšie miesto na sledovanie divokých zvierat v Jasper National Park?
Mnohé divoké zvieratá, ako medvede či losy, sa objavujú v národnom parku v prírode. Na najlepšie miesta na sledovanie divokých zvierat sa môžete informovať na návštevnickom centre v parku.

7. Kde si môžem zarezervovať ubytovanie v Jasper National Park?
V Jasper National Park sa nachádzajú rôzne hotele, rezorty a kempy. Ubytovanie si môžete zarezervovať na oficiálnej stránke parku alebo cez zájazdové kancelárie. Odporúčame si ubytovanie rezervovať vopred, najmä počas letnej sezóny.

8. Aké sú cestovné postupy do Jasper National Park?
Park má dobré cestovné spojenie s blízkymi mestami a letiskami. Do parku môžete prísť autom, autobusom alebo vlakom. Letiská sú v blízkosti Edmontonu a Calgary.

9. Aké je povolené maximálne rýchlosti v parku?
Rýchlosti v parku sú obmedzené a môžu sa líšiť v závislosti od časti parku a stavu cesty. V obciach sú obmedzené na 30 až 50 km/h, v horách niekedy iba na 50 km/h. Odporúčame dodržiavať všetky dopravné znaky a obmedzenia rýchlosti.

10. Je potrebné mať povolenie na rybolov v Jasper National Park?
Áno, pre rybolov v národných parkoch Kanady je potrebné mať platné povolenie. Povolenia si môžete zakúpiť na stránke kanadskej vlády, v návštevnických centrách alebo v niektorých obchodoch a kempoch.


Počasie Kanada Jasper National Park


Jasper National Park v Kanade je prírodnou perličkou, ktorú si každý milovník prírody určite musí pozrieť. Park sa nachádza v oblasti severozápadnej Alberty a rozprestiera sa na území takmer 11 000 km², čím sa radí medzi najväčšie parky Kanady.

Jasper National Park je známy svojimi pôsobivými horskými scenériami a čistými jazerami. Turisti môžu sledovať obrovské ľadovce, po ktorých sa ťahajú hlboké kaňony, ktoré poskytujú útočisko množstvu zvierat, ako sú napríklad medvede, rysy, vlky, losy a servaly. Okrem toho si môžu turisti vychutnať tiež množstvo outdoorových aktivít, vrátane turistiky, rybolovu a kajakovania.

Počasie v Jasper National Park sa však môže líšiť v závislosti na ročnom období. V lete park zvyčajne zažíva teplé a slnečné dni, s teplotami dosahujúcimi až 20 - 25 stupňov Celzia. V júli a auguste sa však môže objaviť aj niekoľko búrok, ktoré môžu spôsobiť okrem dažďa aj blesky a nadmerný vietor.

V jesenných mesiacoch sa teploty obvykle ochladzujú, a to od konca septembra do konca novembra. Tento čas roka je však stále skvelým momentom na návštevu parku, keďže farby listov sa menia do jasných odtieňov, pričom zlatavé a oranžové tóny rozkvitnú až do konca októbra.

S príchodom zimy sa však počasie rapídne mení a teploty klesajú aj na -30 stupňov Celzia. Zima je však v Jasper National Parku skutočne kúzelná, keďže sa vrcholí sezóna lyžovania a snowboardingu. Turisti si tu môžu užívať jazdu na zjazdovkách, ale aj na bežkách, ako aj rôzne zimné aktivity okolo zasnežených jazier.

Jasper National Park je krásnym miestom počas celého roka, a preto ak plánujete návštevu, odporúčame sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky, ktoré park ponúka. Pretože vzhľadom na jeho rozsiahlosť, môže sa počasie na rôznych miestach parku meniť aj v priebehu jedného dňa. Avšak nech už je počasie akékoľvek, Jasper National Park ponúka návštevníkom neopakovateľný zážitok a krásnu prírodu, ktorá vás zaujme po celý rok.


Dovolenka Kanada Jasper National Park


Jasper National Park sa nachádza v kanadskej provincii Alberta a patrí medzi najkrajšie národné parky na svete. Jeho nádherné jazerá, sopky, divoká príroda a rozmanité zvieratá robia z tohto miesta nezabudnuteľné dobrodružstvo pre turistov a milovníkov prírody z celého sveta.

Park leží v Kordilérach na západe Kanady a dve trete jeho rozlohy tvorí nezlomná divoká krajina. Dominantou parku je nadherná horopriečna traverza, vrcholujúca na opačnej strane pri meste Banff. Príroda tu stále dominuje a ponúka mnoho miest na prechádzky a turistiku či cyklo.

V parku sa nachádza mnoho jazier a riek, vrátane najväčšieho jazera v parku Maligne. Okrem neho sa tu nachádza aj mnoho menších jazier, ako napríklad Pyramid Lake, Spirit Lake alebo Medicine Lake. Vodná plocha jazier je vynikajúcou polohou pre rôzne vodné aktivity, vrátane kajakovania, lovenie rýb alebo prechádzky loďkou, ktoré sú v parku dostupné.

Park ponúka aj mnoho trekingových trás, pretože sa tu nachádza mnoho horských vrcholov, na ktoré sa dá vyjsť. Medzi najpopulárnejšie trasy patrí prechodová trasa cez hrebeň Pacific Rim Trail a jednoduchá 3-kilometrová trasa k jazeru Edith. Pre tých odvážnejších je možné si vyskúšať lezecké výstupy, pre prešliapané chodníky sa tu vždy nájdu nové a skryté miesta.

Najvýznamnejšie turistické centre v parku sú Jasper a Lake Louise. Jasper je ideálnym východiskovým bodom pre turistov, ktorí hľadajú kompletne vybavené ubytovanie, reštaurácie a zábavu a Lake Louise je ideálne pre tých, ktorí hľadajú tiež komfortné ubytovanie a luxusné zážitky.

Dôležitou súčasťou parku sú aj zvieratá, ktoré tu žijú. Okrem nebezpečných zvierat, ako sú medveď hnedý a grizzly, sa tu nachádzajú aj iné jasne zaraďované druhy zvierat. Okrem medveďov sa tu napríklad vyskytujú bizóni, rysy, vlky a puma. Prípadné setkania s medvedom sa najlepšie predchádza hlásením hlasovým a hašterením utíkajúce zo zvierat.

Kanada Jasper National Park ponúka návštevníkom nekonečné množstvo zážitkov pre každého. Je to ideálna destinácia pre milovníkov prírody a dobrodružstva, ale aj pre tých, ktorí hľadajú trochu pokoja a oddychu v krásnom prírodnom prostredí. Ak teda hľadáte miesto, ktoré vás upúta svojou krásou a ponúka nekonečné možnosti, určite sa vyberte do Kanady Jasper National Park.


Letenka Kanada Jasper National Park


Jasper National Park, nachádzajúci sa v kanadských skalách, je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších národných parkov na svete. Má rozlohu viac ako 11 000 km² a je domovom mnohým druhom zvierat a rastlín.

Ak plánujete návštevu Jasperu, prvé, čo budete potrebovať, je letenka do Kanady. Existuje mnoho možností, ako sa tam dostať, v závislosti od toho, odkiaľ cestujete a koľko chcete stráviť cestou.

Ak prichádzate zo zahraničia, existujú priame lety z mnohých miest na celom svete do Edmontenu alebo Calgary v Kanade. Z týchto miest môžete následne použiť autobusový, vlakový alebo taxíkový prevoz do Jasperu.

Ak plánujete prílet z iného miesta v Kanade alebo Spojených štátoch, môžete využiť vnútroštátne lety, ktoré vás dopravia priamo do Jasperu.

Po príchode do Jasperu si môžete prenajať auto alebo sa rozhodnúť pre rôzne typy prepravy, ktoré park ponúka. Od zvieracích povoľujúcich povozy až po návštevu parku s vodičom, môžete si vybrať z mnohých možností, ako sa pohybovať po parku.

Jasper National Park je domovom k nádherným prírodným úkazom, ako sú napríklad Patricia Lake, Pyramidová hory, Maligne jazero a mnoho ďalších úžasných miest. Milovníci prírody môže pokojne stráviť celé dni turistikou po horách, prechádzkami po turistických chodníkoch alebo jazdou na bicykli.

Okrem toho, národný park ponúka aj množstvo aktivít pre všetky vekové kategórie, vrátane rybolovu, kanoe, skokov z lietadiel a horských dráh. Ak ste športový nadšenec, Jasper National Park je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

V Jasper National Park nájdete aj mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné kanadské jedlá alebo svetové kuchyne. Svoje ubytovanie si môžete zabezpečiť v čerešňou pokojných, pohodlných a útulných hoteloch alebo kempoch, podľa vašich preferencií.

Celé dobrodružstvo v Jasper National parku bude určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Od indigo-modrých jazier a malebných horských vrchov po úžasných druhov zvierat a vzácných rastlín, tento národný park má všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku v prírode. S letenkou a plánovaním cesty sa môžete vydávať na cestu k vašiemu dobrodružstvu v Jasper National Park!


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky