Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Gros Morne National Park

Počasie Kanada Gros Morne National Park


Gros Morne National Park v Kanade je jedným z najkrajších miest v Severnej Amerike. Toto úchvatné národné park sa nachádza na severozápade ostrova Newfoundland a Labrador a jeho rozloha je približne 1 805 km2. Pre milovníkov prírody je tento park jedným z najobľúbenejších turistických miest v Kanade. Gros Morne National Park je domovom pre niekoľko druhov rastlín a živočíchov a je známy pre svoju nádhernú krajinu.

Počasie v Gros Morne National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia. Park leží v subarktickej oblasti a tak sa tu vyskytujú chladné zimy a mierny letné mesiace. Zimy sú veľmi dlhé a extrémne chladné, s teplotami klesajúcimi až na –20 stupňov Celzia. V lete sa teploty pohybujú medzi 10 až 22 stupňov Celzia. Letá sú v parku veľmi krátke a môžu trvať len niekoľko týždňov.

Jeden z najkrásnejších aspektov počasia v Gros Morne National Park je scenéria parku. V zime, snežné biele krajiny pokrývajú celý park a vytvárajú dokonalý kontrast s tmavými skalnatými útesmi a modrou hladinou riek a jazier. Počas leta sa park preobrazí v zasadnutie bujných zelených lesov, farebných kvetov a kričiacich vtákov.

Nezáleží na ročnom období, Gros Morne National Park ponúka návštevníkom mnoho možností na rôzne aktivity. Milovníci turistiky si môžu vybrať z mnohých prechádzok, ktoré ponúka park. Počas zimy sú populárne zjazdovky, snowmobiling a ledový rybolov. V letných mesiacoch sa môžete vydať na kajak, kanoe alebo rafting na rieke Humber. Letné dni sú perfektné pre pikniky, rybolov, vodné športy a grilovačky.

Celkovo, nech už navštívite Gros Morne National Park v akomkoľvek ročnom období, nájdete tu krásne miesto na strávenie rodinnej dovolenky alebo romantického výletu. Park ponúka prehliadky nádherných scenérií, zaujímavé atrakcie a komplexnú sieť turistických trás. Počasie v tomto parku sa môže meniť každú chvíľu, takže nezabudnite na prípravu na každú situáciu, a preto je veľmi dôležité si vziať teplé oblečenie a nepremeškať si zážitok z tohto úžasného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Gros Morne National Park


1. Aké je vstupné do Gros Morne National Park?

Vstupné do parku sa vyberá na základe návštevníkovho veku a plánu pobytu. Dospelým návštevníkom sa zvyčajne pýta 10-20 CAD na deň, zatiaľ čo deti do 17 rokov majú vstup zdarma.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Gros Morne National Park?

Najlepší čas na návštevu parku závisí od vášho záujmu. Ak ste nadšenci prírody, najlepšie obdobie na návštevu sú jarné mesiace, keď prekvitá vegetácia. Ak chcete zažiť pekné počasie, leto je najlepšou dobou na návštevu. V zime je veľa trás zatvorených kvôli snehu.

3. Ako sa dostanem do Gros Morne National Park?

Park je prístupný autom, autobusom alebo lietadlom. Ak ste z miestnej oblasti, máte možnosť autom prísť do parku. Z miest Toronto a Halifax existujú mnohé autobusové a letové linky, ktoré vás zavedú do parku.

4. Aké aktivity môžem robiť v Gros Morne National Park?

Aktivity v parku sa líšia od turistických trás a jazdy na kajaku až po surfovanie a rybolov. Môžete sa tiež zapojiť do pestrej ponuky turistických trás a sledovať zvieratá.

5. Kde sa dá ubytovať v Gros Morne National Park?

Park má mnoho možností ubytovania vrátane kempov a turistickej chaty. Ak vám príde na um niečo luxusnejšie, môžete si vybrať z okolitých hotelov či penziónov.

6. Môžem kempovať v Gros Morne National Park?

Áno, park má niekoľko kempov pre tých, ktorí chcú prespať pod holým nebom. Niektoré kempy majú zdroj pitnej vody a vybavenie pre kempovanie.

7. Aké sú turistické atrakcie v Gros Morne National Park?

Skalnaté hory sú jednou z najobľúbenejších atrakcií v parku, môžete sa vybrať tiež po trasiach k vodopádom či k jazeru a sledovať vtáctvo a zvieratá.

8. Akým jazykom hovoria ľudia v Gros Morne National Park?

Väčšina miestnych obyvateľov sa domlouvajú anglicky.

9. Kedy sa tu konajú turistické vrcholové udalosti?

Najväčším podujatím v parku je Hory a Morské závody, ktoré odznievajú v auguste a októbri.

10. Môžem si sem so sebou zobrať svojho domáceho zvieraťa?

V parku sa v zásade dočasne nepovoluje príchod so psom, s výnimkou riadiacich psíkov pre slabozrakých jedincov. Akékoľvek iné prípady musia byť vopred dohodnuté s parkom.


Ubytovanie Kanada Gros Morne National Park


Gros Morne National Park sa nachádza na ostrove Newfoundland v Kanade. Je to národný park, ktorý patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta na ostrove. Je to raj pre turistov a dobrodruhov, ktorí hľadajú nezabudnuteľné zážitky a túry načasto od zabehnutých ciest.

V Gros Morne National Park sa nachádza pestrá paleta ubytovacích možností so štýlovými a cenovo dostupnými reštauráciami. Pre tých, ktorí sa netešia na kempovanie, čaká tu množstvo hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení ponúkajúcich odpočinok v malebných horských vílach.

Pri hľadaní ubytovania v Gros Morne National Park sa odporúča, aby navštíviteľia preverili dostupnosť miest dopredu, najmä v letných mesiacoch a počas víkendov. V prípade, že sa rozhodnete pre kempovanie, určite vám odporučíme buď Berry Hill alebo Shallow Bay. Tieto kempingové miesta ponúkajú nielen krásne výhľady na okolitú prírodu, ale aj dostupnosť pre všetky druhy karavanov a stanov.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejší pobyt, je tu niekoľko hotelov a penziónov, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo páry. Hotel Rocky Harbour ponúka pohodlné ubytovanie v krásnom okolí národného parku a je vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie. Penzión Shallow Bay ponúka pôsobivý výhľad na záliv a ponúka oveľa viac, než by mohli očakávať návštevníci na prvý pohľad.

Gros Morne National Park poskytuje množstvo možností ubytovania pre turistov, ktorí hľadajú pohodlie a bezpečie, keď sa vracajú každý večer po náročnom výlete v prírode. Nie sú to len miesta pre spanie, ale skutočne im to tiež umožňuje odpočinúť si a užiť si jedinečnú atmosféru tohto národného parku. Každý, kto sa rozhodne navštíviť Gros Morne National Park, by sa mal rozhodne pozrieť po ideálnej miestnosti alebo kempingu, ktorý mu najlepšie vyhovuje a uistiť sa, že sa nebude cítiť ako na konci sveta, ale bude si užívať svoju dovolenku v Kanade v jednej z najkrajších častí krajiny.


Dovolenka Kanada Gros Morne National Park


Kanada je krajina s množstvom nádherných a divokých prírodných scenérií. Jedným z najkrajších parkov v Kanade je Gros Morne National Park na západe ostrova Newfoundland. Park je jedným z najväčších parkov v Kanade s rozlohou 1,805 štvorcových kilometrov. Medzi jeho najznámejšie atrakcie patria vysoké vrcholy, prekrásne jezera, rieky, pralesy, riasové útesy a množstvo zvierat, ktoré sa tu vyskytujú.

V tomto parku si turisti môžu užívať prechádzky po turistických chodníkoch s nádhernými výhľadmi, ako aj rôzne dobrodružné aktivity, ktoré v parku sú k dispozícii.

Čo sa týka ubytovania, park ponúka širokú škálu možností, od stanovania až po luxusné hotely. Ak sa chcete zostať vo vnútri parku, máte na výber z niekoľkých kempovacích miest, kde môžete odpočívať v prírodnom prostredí a zažiť úplnú izoláciu. Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort, sú k dispozícii Hotely a B&B penzióny.

Medzi najkrajšie miesta v parku patria fjord Western Brook Pond a table mountain Gros Morne Mountain. Western Brook Pond je mohutné jezero v obrovskom údolí, ktorého okolitá scenéria je jednoducho úchvatná. Jeho hladina je obklopená strmými riasovými útesmi a vysokými skalami. Okolo jezera prechádza turistický chodník, kde si môžete vychutnať úplne úchvatné výhľady na okolitú prírodu.

Gros Morne Mountain je ďalším z najnavštevovanejších miest v parku, ktorý sa nachádza na juhu parku. Táto hora má výšku takmer 800 metrov a je obklopená pralesom. Prechádzku na vrchol tejto hory môžu absolvovať túristi s nejakou turistickou výbavou a Výhľady z vrcholu sú nezabudnuteľné.

Park poskytuje svojim návštevníkom možnosť uplatniť sa aj vo vodných aktivitách. Napríklad White Water Rafting v rieke, kajakovanie a člnkovanie sú len niektoré z možností, ktoré ponúka. Milovníci zimných športov sa môžu hneď na začiatku zimy vydať na pekné akcie, ako sú nočné lyžovanie alebo výlety na snežných snežniciach.

V Gros Morne National Park máte možnosť zažiť prírodnú krásu v majestátnom kanadskom prírodnom prostredí. Pre turistov, ktorí si chcú cez dovolenku užívať čerstvý vzduch a prekrásne pohľady na kanadskú prírodu, je Gros Morne National Park ideálnym miestom na strávenie dovolenky.


Letenka Kanada Gros Morne National Park


Gros Morne National Park - nezabudnuteľná dovolenka v Kanade

Ak ste fanúšikom prírody a krásnych krajín, určite vás zaujme návšteva národného parku Gros Morne v kanadskom štáte Newfoundland a Labradors. Tento park, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO, sa nachádza na západnom pobreží ostrova Newfoundland a ponúka návštevníkom vzácne prírodné scenérie, ktoré si budete pamätať na celý život.

Národný park Gros Morne zahŕňa územie takmer 2 500 kilometrov štvorcových a je domovom pre množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. V parku nájdete zasnežené pohoria, zelené doliny, jazerá s krištáľovo čistou vodou, strmé útesy na pobreží a mnoho iných úchvatných scenérií. Okrem toho je Gros Morne jedným z mála miest na svete, kde môžete vidieť plážy z piesku, ktoré ponúkajú nádherný kontrast k turkiznej vode a sivým skalám.

Pre návštevníkov parku sú k dispozícii rôzne turistické trasy a cyklochodníky, ktoré vedú cez nádherné prírodné scenérie. Populárne sú aj výlety loďou alebo kajakom po okolitých jazerách a zátokách, kde môžete vidieť okrem iného aj veľryby, delfíny a tulene.

V parku sa nachádza aj množstvo kempovísk a chatiek, kde si môžete užiť prírodnú atmosféru a ticho a tmu noci, ktoré nie sú narušované svetlami mestských osvetlení. Ak máte radi luxus a pohodlie, môžete si vybrať z množstva hotelov a rezortov v okolí parku.

Ak sa chystáte na návštevu Kanady, určite nevynechajte národný park Gros Morne. Tento park ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto si chce užiť krásy prírody a zároveň trochu oddýchnuť od hektického mestského života. Kam vás čaká naplánovaná dovolenka? Pochybujem, že by ste si pri našom tipi vyberali iný cieľ než práve Gros Morne. Tak sa nechajte týmto krásnym miestom očariť a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Kanade!


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky