Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Chroy Changva Bridge

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Chroy Changva Bridge


Otázky:

1) Aká je história Chroy Changva Bridge v Kambodže?
2) Kedy bol most postavený a kto bol jeho architektom?
3) Ako dlhý je most a aké sú jeho technické parametre?
4) Kedy bolo most rekonštruovaný a prečo?
5) Koľko stál most a kto ho financoval?
6) Aká je kapacita mostu a koľko áut na ňom môže prejsť za deň?
7) Ako sa most nazýva a prečo?
8) Kde sa nachádza most a koľko je od neho vzdialené centrum Phnom Penhu?
9) Aké turistické atrakcie sú v blízkosti mostu?
10) Môže sa na moste prechádzať pešo?

Odpovede:

1) Chroy Changva Bridge bol postavený počas vlády prezidenta Ranariddha v roku 1966.
2) Most bol navrhnutý a postavený francúzskymi architektmi.
3) Dĺžka mostu je 700 metrov a má šírku 13,5 metrov.
4) Most bol rekonštruovaný v roku 1999 po tom, ako bol poškodený počas občianskej vojny v Kambodzi.
5) Most stál viac ako 18 miliónov dolárov a bol financovaný vládou Kambodže a medzinárodnými organizáciami.
6) Kapacita mostu je 10 000 áut za deň.
7) Most sa nazýva Chroy Changva, čo v preklade znamená "most výhľadu na diaľavu".
8) Most sa nachádza na rieke Tonle Sap vedľa ostrova Chroy Changva a od centra Phnom Penhu je vzdialený asi 5 kilometrov.
9) V blízkosti mostu sa nachádza nákupné centrum Aeon Mall, múzeum Kambodžskej histórie a kráľovská rezidencia.
10) Prechádzať sa po moste pešo nie je povolené.


Počasie Kambodža Chroy Changva Bridge


Kambodža je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Má tropické monzúnové podnebie, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Väčšina z Kambodže je pokrytá džungľou a má rieky a jazerá, ktoré ovplyvňujú jej počasie.

V oblasti Chroy Changva Bridge, ktorá sa nachádza v Phnom Penh, hlavnom meste Kambodže, je počasie veľmi podobné zvyšku krajiny. V oblasti Chroy Changva Bridge je monzúnové klima s teplotami nad 30 stupňov Celzia počas dňa a okolo 25 stupňov počas noci.

Monzúnové obdobia v Kambodži sú od mája do novembra a od decembra do apríla. Počas monzúnových období je veľa dažďa a búrok, ktoré môžu spôsobovať záplavy a zemepyty. Teploty sa však nezmenia veľmi dramaticky, a tak aj napriek dažďu a víchrcom môže byť stále veľmi horúco. Počas suchého obdobia sa teploty môžu zvyšovať až na 40 stupňov Celzia, čo môže byť veľmi náročné na organizmus.

V oblasti Chroy Changva Bridge môže byť najsuššie obdobie od januára do marca. V týchto mesiacoch môže byť počasie veľmi horúce a suché. Ovplyvňuje to aj kvalitu ovzdušia, a tak môže byť pre citlivých ľudí náročné dýchať. Napriek tomu sa však stále môžu nájsť príležitosti na návštevu tejto krásnej oblasti.

V záverečnom hodnotení je počasie v oblasti Chroy Changva Bridge v Kambodži veľmi naklonené tropickému monzúnu s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Napriek tomu môže byť táto oblasť veľmi krásna a lákavá pre návštevníkov, ktorí hľadajú exotické miesto s bohatou kultúrou a históriou.


Ubytovanie Kambodža Chroy Changva Bridge


Kambodža je krásna krajina s mnohými zaujímavými turistickými miestami. Jedným z najpopulárnejších miest v Kambodži je hlavné mesto Phnom Penh. Ak hľadáte ubytovanie v Phnom Penhu, potom môže Chroy Changva Bridge byť správna voľba pre vás.

Chroy Changva Bridge je most, ktorý spája Phnom Penh s obcou Chroy Changva. Tento most je jedným z najdlhších a najmodernejších v Kambodži. Okrem toho je na moste aj vysoká veža s výhľadom na Phnom Penh a okolité oblasti.

V blízkosti tohto mosta môžete nájsť mnoho hotelov a apartmánov. Väčšina z nich ponúka pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie pre turistov a návštevníkov.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v blízkosti Chroy Changva Bridge je Lumiere Hotel. Tento hotel je elegantný a ponúka veľké izby s moderným nábytkom a klimatizáciou. Hostia majú prístup k vyhrievanej vonkajšej plavárni, fitnescentru a reštaurácii.

Ďalšou možnosťou je apartmánový komplex The Bridge, ktorý sa nachádza asi 500 metrov od mosta. Tento komplex ponúka jedno- a dvojizbové apartmány s kuchynkou, TV a kúpeľňou. Hostia majú prístup k krytej plavárni, fitnescentru a reštaurácii.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v hotely Delux Villa. Tento hotel sa nachádza asi 1 km od mosta a ponúka jednoduché, ale útulné izby s klimatizáciou a TV. Hostia majú prístup k bazénu a reštaurácii.

Chroy Changva Bridge je skvelým miestom na ubytovanie, ak hľadáte pokojné a relaxačné prostredie v blízkosti hlavného mesta Kambodže. S mnohými možnosťami na ubytovanie je toto miesto ideálnym výberom pre návštevníkov, ktorí chcú objavovať krásy Kambodže.


Dovolenka Kambodža Chroy Changva Bridge


Ak hľadáte destinácie pre svoju nasledujúcu dovolenku, určite by ste mali zvážiť Kambodžu. Táto krajina v juhovýchodnej Ázii skrýva mnoho fascinujúcich miest a zážitkov, ktoré vás budú určite nadchýnať.

Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali navštíviť v Kambodži, je Chroy Changva Bridge. Tento most je dôležitou súčasťou diaľničnej siete v Phnom Penhe, hlavnom meste Kambodže. Je tiež skvelou turistickou atrakciou s nádherným výhľadom na rieku Mekong a hlavné mesto.

Most Chroy Changva je jedným z najdlhších mostov v Kambodži. Jeho celková dĺžka je 1,5 kilometra a šírka 13,5 metrov. Bol napojený na Phnom Penh v roku 1966, keď bolo hlavné mesto pod kontrolou Francúzska. Most slúžil ako dôležitá prepojka medzi Phnom Penhom a provinciou Kandal.

Vzhľadom na svoju historickú hodnotu a nádherný výhľad na rieku Mekong bol most Chroy Changva renovovaný a v roku 2015 sa stal jednou z top turistických atrakcií v Kambodži. Cestujúci môžu prejsť cez most a obdivovať krásne výhľady na rieku Mekong a krásny východ slnka a západ slnka.

Ak ste v Phnom Pene, nemali by ste prehliadnuť návštevu mostu Chroy Changva. Tento most nie je len zaujímavým miestom, ale aj dôležitou časťou histórie Kambodže. Vždy budete mať nádherné zážitky z pohľadu na rieku Mekong a krásne scenérie, ktorú ponúka tento nádherný most.

Výlet do Kambodže a na Chroy Changva Bridge bude skvelou voľbou pre všetkých cestovateľov, ktorí chcú objavovať nové kultúry a miesta plné histórie a krásy prírody. Kambodža je jednou z najživších a najzaujímavejších krajín v Ázii, ktorú určite musíte vidieť.


Letenka Kambodža Chroy Changva Bridge


V Kambodži, krajine známej pre svoje svetoznáme chrámy Angkor Wat a krásne pláže na juhu, sa nachádza menej známy, no ničím nezaujímavší Chroy Changva most. Tento most sa nachádza v hlavnom meste Phnom Penh a spojil dve miestne časti mesta, Chroy Changva a Koh Pich.

Chroy Changva Bridge bol postavený v roku 2015 China Road and Bridge Corporation (CRBC), spoločnosťou patriacou pod štátnu firmu China Communications Construction Company (CCCC). Celková dĺžka mosta je 11,5 km a zahŕňa dvoch 4-pruhové priechody pre automobily, 2 chodníky pre chodcov a cyklistov a 2 kolajnice pre vlaky.

Pre mnohých miestnych obyvateľov, ktorí sa zúčastňujú na dennodenných aktivitách, keď sa prechádzajú po meste, sa tento most stal základnou súčasťou ich každodenného života. Most poskytuje lepší prístup k pracovným miestam, obchody a školy a zaisťuje rýchly a plynulý tok dopravy cez rieku Mekong, ktorá sa šíri pri počte 4,8 kilometra.

Pre turistov, ktorí sa chcú pozrieť na mestské znamenitosti v Phnom Penh, tento most slúži ako vynikajúci východiskový bod pocestovať mesto. Môžete si prenajať bicykle alebo kráčať po moste a obdivovať malebný výhľad na rieku, pričom si vychutnáte vodu, ktorá sa začína meniť z hlinena na tmavo zelenú.

V oblasti Chroy Changva, ktorá sa nachádza na opačnej strane rieky Mekong, navštívte Wat Sovann Kirirom, kde sa nachádza budhistický chrám s nádhernou záhradou a pohľadom na Phnom Penh. Ďalšou atrakciou je Water Park, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať v bazénoch, detských ihriskách a šmykľavkách.

Celkom zhrnuté, Chroy Changva Bridge je dôležité miesto v Phnom Penh, ktoré sa stalo hlavnou dopravnou osou pre mnohých obyvateľov aj turistov, ktorý si túto krajiny vyberajú ako cieľ svojich dovoleniek. Príďte a navštívte tento krásny most a pochopíte, prečo je taký dôležitý pre mesto.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky