Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Umm ar-Rasas

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm ar-Rasas


Q: Čo je Umm ar-Rasas?
A: Umm ar-Rasas je archeologická lokalita nachádzajúca sa v Jordánsku.

Q: Aké sú vstupné poplatky do Umm ar-Rasas?
A: Vstupné poplatky sú 3 JOD pre dospelých a 1 JOD pre deti.

Q: Aké sú otváracie hodiny Umm ar-Rasas?
A: Lokalita je otvorená pre návštevníkov denne od 8:30 hod. do 16:30 hod.

Q: Čo je možné vidieť v Umm ar-Rasas?
A: Umm ar-Rasas je známe pre svoje byzantské mozaiky, ktoré sú na mieste stále zachované. Okrem toho môžete vidieť aj zvyšky starobylých kostolov a kaplniek.

Q: Je potrebné si pred návštevou Umm ar-Rasas kúpiť vstupenku vopred?
A: Nie, vstupenky na mieste je možné zakúpiť priamo na vstupnej bráne.

Q: Je v Umm ar-Rasas možné niečo ochutnať?
A: Nie, na mieste nie sú žiadne prevádzky s občerstvením alebo pitnými režimami. Odporúča sa preto si so sebou priniesť dostatok vody a občerstvenia.

Q: Dá sa v Umm ar-Rasas ubytovať?
A: Nie, na mieste nie sú žiadne ubytovacie možnosti. V blízkom okolí však nájdete viacero hotelov a ubytovní.


Dovolenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je krajina bohatá na kultúrnu dedinu a históriu, ktorá ponúka mnoho miest pre zvedavého cestovateľa, ktorý chce objaviť nové miesta a zážitky. Jednou z takých destinácií je Umm ar-Rasas.

Umm ar-Rasas je malá dedinka v južnej časti Jordánska, ktorá sa nachádza asi 30 kilometrov juhovýchodne od mesta Madaba. Je prekrásne miesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do 5. storočia a zahrňuje rímsku a byzantskú éru.

Toto miesto slúžilo ako dôležitý vojenský a obchodný uzol v oblasti, a preto bolo veľmi obľúbené medzi mnohými národmi a kultúrami. V Umm ar-Rasas sa nachádza mnoho pamiatok a pamätníkov, z ktorých najznámejšie sú chrámy zasvätené Pantheonu, svätému Michalovi a svätej Zlatici.

Chrám Pantheonu bol postavený v 5. storočí a bol určený pre kresťanov, ktorí oslavovali boha s mnohými tvárami. Chrám svätého Michala sa datuje až do 6. storočia a bol postavený na počesť svätého Michala z Archanđela. Chrám svätej Zlatici bol vystavaný v 8. storočí a je najväčší z týchto chrámov.

Okrem chrámov sa v Umm ar-Rasas nachádza aj množstvo malých kaplniek, altárov a kláštorných budov. Väčšina z týchto budov je stále dobre zachovaná aj napriek tomu, že ich nikto neužíva.

Umm ar-Rasas je skutočne poklad pre milovníkov histórie a archeológie. Okrem toho, je to miesto, ktoré ponúka aj krásne prírodné scenérie, ktoré sú obklopené zelenými poliami a horami.

Ak chcete navštíviť Jordánsko, nezabudnite sa zastaviť v Umm ar-Rasas. Toto miesto vám ponúka neopakovateľnú príležitosť vidieť úžasné umelecké diela a postaviť sa do histórie.


Letenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko, krajina bohatá na históriu, krásne krajiny a príjemných ľudí, ktorej súčasťou môže byť aj návšteva malého mesta Umm ar-Rasas.
Čo sa týka dopravy, jednou z možností je letovisko Queen Alia v Ammane, kde je možné zároveň využiť služby priamo na mieste. Umm ar-Rasas sa nachádza v južnej oblasti Jordána, kde vládla v minulosti klasická civilizácia a jej kultúra a história sú čarovné a fascinujúce.

V posledných rokoch sa turizmus v tejto oblasti zvýšil a mesto Umm ar-Rasas sa stalo jedným z najatraktívnejších miest, ktoré turisti v Jordánsku navštevujú. Jednou z najväčších atrakcií mesta je olivový háj, ktorý patrí medzi najstaršie v oblasti, a ktorý turistov láka svojimi krásnymi farbami a svojou históriou.

Umm ar-Rasas je čarovné miesto pre milovníkov histórie, pretože ponúka nádherné pamiatky a starodávne množstvo krásnych drevených domov a chrámov s krásnou architektúrou. V druhej časti mesta sa pozorovateľ vie obdivovať slávne pamiatky z Rímskej ríše, ktorá sa nachádzala v tejto oblasti a ktorej prvky sú v meste dodnes silne viditeľné. Tri pamiatky z rímskej doby, ktoré sa napokon dostali do svetového dedičstva UNESCO, sú teraz k dispozícii k obdivovaniu turistov a pozorovateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, určite sa vyberte s brazdou: navštívte rímske pamiatky, prejdite sa po prekrásnej prírode a nikdy nezabudnite, že Jordánsko je miestom, kde sa architektúra, história a nádherný krajinný obraz spojili so súčasnou atmosférou a prirodzenou eleganciou jedinečným spôsobom.


Počasie Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je krajinou, kde sa stretáva arabská kultúra s bohatou históriou. Krajina ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí. Jedným z miest, ktoré stoja za návštevu, je Umm ar-Rasas, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Okrem bohatých historických pamiatok však túto oblasť charakterizuje aj jej klimatické podmienky.

Umm ar-Rasas sa nachádza v strednej Jordánsku a nachádza sa na západnom okraji púšte Wadi Rum. Táto oblasť má semiaridné podnebie, čo znamená, že tu bývajú dlhé a horúce letá a krátke a mierne zimy. Práve v lete, teda hlavnej turistickej sezóne, môže byť teplota natoľko vysoká, že turisti by si mali byť vedomí zdravotného rizika. Priemerná maximálna teplota sa v júli pohybuje okolo 35 °C a v auguste ešte o niečo vyššie, čo môže byť pre niektorých turistov ťažké zvládnuť. Preto sa odporúča návšteva Umm ar-Rasas mimo obdobia leta.

Zima vo Umm ar-Rasas môže byť chladná, no nie príliš drsná. Teploty klesajú na priemernú minimálnu teplotu okolo 5 °C, no deň môže stále byť pomerne príjemný a priemerné maximálne teploty sa približujú k 17 °C. V zime sa taktiež môžu vyskytnúť miernie zrážky, ktoré sú následkom vplyvu Stredozemného mora.

Jarné a jesenné mesiace sú v tejto oblasti veľmi príjemné. Súčasne s prírodou, ktorá kvitne, aj počasie sa stáva menej extrémnym. Teploty sú v jarných mesiacoch okolo 20 °C - 25 °C, ale aj v jeseni návštevníci môžu počítať s príjemným počasím s priemernými teplotami okolo 23 °C.

Celkovo sa dá povedať, že návšteva Umm ar-Rasas je najlepšia počas jarných a jesenných mesiacov, keď nie sú také horúce teploty a je príjemnejšie a bezpečnejšie cestovať. Aj keď leto býva teplé a horúce, príliš kritická teplota pre turistov sa nevyskytuje až tak často. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, mali by ste však byť pripravení na extrémne teploty a zabezpečiť si primerané oblečenie a zásoby vody.


Ubytovanie Jordánsko Umm ar-Rasas


Ak hľadáte pokojné a kultúrne zážitky v Jordánsku, mali by ste určite zvážiť ubytovanie v meste Umm ar-Rasas. Toto mesto sa nachádza asi 30 kilometrov východne od mesta Madaba a je známe svojimi úžasnými archeologickými lokalitami a pokojnou atmosférou.

Pri hľadaní ubytovania v Umm ar-Rasas si môžete vybrať z niekoľkých možností. Existujú tu hotely, penzióny a súkromné izby, ktoré môžu byť pre zahraničných hostí najlepšou voľbou. Veľkou výhodou ubytovania v Umm ar-Rasas je to, že sa nachádza v blízkosti mesta Madaba, ktoré je známe svojím množstvom kultúrnych zážitkov a kvalitných reštaurácii.

Ak ste pristať na hotel, môžete pozrieť do Priests' House Hotel, ktorý ponúka klimatizované izby s balkónom alebo terasou s výhľadom na záhradu a zdarma wifi. Súkromné izby v Reem Najd Hotel sú tiež k dobrej voľbe s tv, kúpeľňou a vzduchom podmieneným prostredím.

Tí, ktorí sa chcú vrátiť v čase a zažiť, ako kedysi vyzerali staroveké mesto, majú možnosť ubytovať sa v tradičných vybavených domoch s hlbokými kúpeľňami vytesanými do kamene.

Umm ar-Rasas ponúka množstvo kultúrnych zážitkov, vrátane unikátneho UNESCO svetového dedičstva - stredoveké mozaiky, ktoré sú rozhodujúcou súčasťou jordánskej histórie. Vo meste sa tiež nachádza viacero starovekých chrámov, mešít a pevností, ktoré hostia proud kultúrneho diania.

Okrem toho sa môžete plaviť po krásnych vodných cestách, navštíviť miestne obchody a trhoviská a ochutnať miestne kulinárske špeciality. V blízkosti Umma ar-Rasas sa tiež nachádza mesto Mafraq, ktoré je známe svojimi lesmi a piesočnými dunami.

Celkovo je Umm ar-Rasas ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v blízkosti kultúrnej dedičstva Jordánska a zároveň sa chcú oddýchnuť v pokojnom prostredí. Ubytovanie tu nie je drahé a ponúka množstvo možností, ktoré si môžete vychutnať. Určite by ste tu mali stráviť niekoľko dní pri návšteve Jordánska.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky