Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Nara

Počasie Japonsko Nara


V Japonsku je Nara považovaná za jedno z najteplejších miest, kde teploty sa pohybujú medzi 25 až 35 stupňami počas leta a od -5 do 10 stupňov počas zimy. Ako väčšina regiónov na ostrove honšú, Nara má dosť zrážok počas celého roka, najmä počas obdobia dažďov, ktoré sa uskutočňuje od júna do júla.

Japonské počasie Nara môže byť tiež veľmi zmenlivé, pretože mesto sa nachádza blízko pohoria, takže môže byť vystavené rôznym vetrom, ako aj vplyvom rôznych oblastí, ktoré zasahujú počasie na rôznych miestach.

V lete je najteplejšie obdobie v Nare, kedy teplota stúpa do 30 až 35 stupňov Celzia. V suchom, horúcom počasí, ktoré často trvá až do septembra, je kúpanie v pozemných bazénoch a jazerách obľúbenou aktivitou miestnych obyvateľov. V zime sú teploty oveľa nižšie a môžu klesnúť na -5 až 10 stupňov Celzia, čo môže byť nepríjemné pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na chladné počasie.

Jún a júl sú obdobia s najvyšším počtom zrážok v Nare, kedy môže pršať počas celého dňa. To môže spôsobiť problémy cestujúcim, pretože umývačky na cestách sú často plné vody a môže dôjsť k záplavám na niektorých miestach.

Celkovo vzaté, počasie v Nare možno opísať ako teplé, vlhké a mierne suché. V lete, obzvlášť na konci leta, sa teploty môžu zvýšiť na veľmi horúce úrovne. Zimné obdobia sú chladnejšie a niekedy môže spôsobiť komplikácie pre niektorých cestujúcich z dôvodu nízkych teplôt. Najlepší čas na návštevu Nare by bol od marca do mája a od septembra do novembra, kedy tam neprší tak často a teploty sú príjemné.


Letenka Japonsko Nara


Ak by si chcel/a navštíviť Japonsko, určite neobíď mesto Nara. Nara je historické mesto v prefektúre Nara v západnej časti Honshu. Mesto je známe svojimi krásnymi chrámami, pergolami a sánkami jelenov, ktoré voľne prechádzajú ulicami.

Nara bola prvým hlavným mestom Japonska v 8. storočí, čo je dôvod, prečo sa v meste nachádza veľa historických pamiatok. Viaceré z týchto pamiatok sú zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Ak chceš zažiť kultúru Nary, navštív chrám Tōdai-ji, ktorý bol postavený v roku 752. Tento chrám bol postavený ako hlavná pevnosť Buddhizmu a stojí v centre Nary. K dispozícii sú tu aj tri veľmi veľké bronzové sochy Budhu, ktoré sú úctyhodnej veľkosti 15 metrov vysoké.

Ďalšou atrakciou Nary sú pergoly Kasuga-taisha, ktoré sú svätými miestami. Táto svätyňa bola postavená v roku 768 a je symbolickým miestom Shintoismu. V blízkosti sa nachádza aj ďalší chrám, Kofuku-ji, ktorý je tiež založený na Buddhoistických princípoch.

Samozrejme, jedným z najpopulárnejších miest v Nare sú sánky jelenov. Títo jeleni boli v Nare uctievaní ako sväté zvieratá a ich milovačnosť voči ľuďom je prekvapujúca. Okrem sánok jelenov je mesto Nara tiež známe svojimi krásnymi parkami a kvetinami.

Ak chceš navštíviť Nara, môžeš si zabezpečiť letenku cez internet alebo prostredníctvom cestovnej agentúry. Z najbližších medzinárodných letísk môžeš využiť Letisko v Osake alebo Letisko Kansai. Napriek tomu, že mesto je jedno z najväčších regiónov v Japonsku, turisticky sa tam začína zväčšujeť a môže byť navštívené za 1-2 dni, pretože hlavné turistické atrakcie sa nachádzajú v centre mesta.

Mesto Nara je zrejmý klenot západnej časti Japonska. Toto dávne mesto ponúka cestujúcim niekoľko nezabudnuteľných zážitkov a kultúru z doby, keď tu stála prvá japonská hlavné mesto. Určite sa neváhaj poďakovať Nara do zoznamu tvojich cestovných destinácií v Japonsku.


Dovolenka Japonsko Nara


Pokojná japonská prefektúra Nara, ležiaca v juhozápadnej časti krajiny, patrí k najstarším a najkrajším častiam Japonska. Svojou krásou a bohatou históriou láka ročne tisíce turistov z celého sveta.

Historické mesto Nara bolo v minulosti dokonca hlavným mestom Japonska a bolo vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Nachádza sa tam množstvo kultúrnych pamiatok, historických chrámov a parkov, ktoré potešia každého milovníka histórie.

Jedným z najväčších lákadiel mesta je buddhistický chrám Todai-ji, ktorý sa môže pochváliť tým, že je najväčším dreveným budhistickým chrámom na svete. Významnou atrakciou je aj japonský chrám Kofuku-ji so svojimi množstvom bohato zdobených brán a pagód.

Okrem kultúrnych pamiatok si návštevníci môžu užiť aj prírodu. Mesto Nara je obklopené krásnymi lesmi a parkmi, v ktorých možno vidieť diviaky a jelene, ktoré sú v tomto meste posvätné a zvyknú sa pohybovať voľne po uliciach a parkoch.

Na dovolenke v Nare sa nezabudne ani na gastronómiu, ktorá je v Japonsku rovnako dôležitá ako kultúrne pamiatky. V meste Nara sa môžete pokochať množstvom japonských jedál a pochutnávok, ktoré by ste asi nikdy neochutnali inde. Okrem japonských pochutín nájdete v Nare aj množstvo miestnych špecialít ako napríklad miso polievka alebo tvarohové dezerty- mochi.

Ak plánujete dovolenku v Japonsku, určite by ste nemali zabudnúť návštěvu krásnej prefektúry Nara. Tohto nádherného a históriou bohatého mesta sa určite nebudete chcieť nikdy vzdať.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nara


1. Aké sú najväčšie turistické atrakcie v meste Nara?
- Hlavnou turistickou atrakciou sú jelenie parky, Nara Park a Kasuga-taisha svätynia.

2. Koľko stojí vstup na hlavné turistické miesta v Nare?
- Vstup na Nara Park je bezplatný, ale niektoré atrakcie v parku sú platené, napríklad Nara National Museum alebo Todai-ji chrám. Vstup do Todai-ji chrámu stojí 500 japonských jenov (asi 4,5 eura).

3. Aké tradičné jedlá sa dajú ochutnať v Nare?
- Tradičné jedlá v Nare zahrňujú mochi (dezert z rýžovej múky), takoyaki (korenené kalamáre) a okonomiyaki (korenená placka s kapustou a morskými plodmi).

4. Je v Nare bezpečné cestovať ako turista?
- Áno, Nara je pomerne bezpečné miesto pre turistov, s nízkou kriminalitou a dobre organizovanou verejnou dopravou.

5. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Tokya do Nary?
- Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Tokya do Nary, sú vlakom alebo autobusom. Cesta trvá približne 3 hodiny vlakom a asi 4 hodiny autobusom.


Ubytovanie Japonsko Nara


Nara je mesto v Japonsku, ktoré je známe pre svoje historické a kultúrne dedičstvo. Nachádza sa v prefektúre Nara, ktorá je 45 kilometrov západne od Kjóta. Mesto je populárne turistické miesto, ktoré každoročne privíta mnoho návštevníkov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o japonskej histórii a kultúre.

Miesto, kde sa turisti môžu ubytovať v Nare, ponúka širokú škálu možností, od lacných hostels až po luxusné hotely. Tu je niekoľko možností, ktoré by ste mohli zvážiť, ak plánujete navštíviť toto miesto:

1. Nara Hotel

Jedná sa o jeden z najviac luxusných hotelov v meste a je ideálny pre tých, ktorí radi cestujú v štýle. Hotel má krásne historické architektonické prvky a ponúka tie najlepšie servisné služby. Návštevníci môžu mať prístup ku kaviarni, reštaurácii a spa.

2. Nara Guesthouse 3F

Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť miestnu kultúru počas svojho pobytu. Hostiteľ ponúka japonskú štýlovú izbu, kde môžu hostia prespať na týchto futonoch a užívať si autentickú atmosféru. Ubytovanie je v blízkosti mnohých historických pamiatok.

3. Oak Hostel Nara

Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú moderné a pohodlné ubytovanie za rozumnú cenu. Hostel ponúka jednoduché a čisté izby s kvalitnými posteľami a kúpeľňou. Je umiestnený v blízkosti Nara Parku a mnohých kultúrnych atrakcií.

4. Daibutsukan

Toto ubytovanie sa nachádza v blízkosti obrovského Buddhovho obrazu v Todaiji chráme. Môžete rezervovať japonskú štýlovú izbu s futonmi alebo dvojlôžkovú izbu s pohodlnou posteľou. Hostiteľ ponúka služby spa a reštauráciu v areáli ubytovania. Je to jedno z najlepších miest na presadenie sa do sveta japonskej kultúry.

Nara ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí hľadajú kvalitné a pohodlné ubytovanie. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na krásne okolie a obohatenie svojho pobytu o japonskú kultúru a históriu.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky