Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Boston Bay

Počasie Jamajka Boston Bay


Jamajka, ako každý trópicky raj, disponuje vynikajúcim počasím po celý rok. Boston Bay, malý rybársky prístav na severovýchode Jamajky, však svojím mikroklimatom predčí aj ostatné oblasti tejto karibickej krajiny.

Boston Bay sa nachádza vo východnej časti Jamajky, kúsok od mesta Port Antonio. Jeho poloha je ideálna pre rybolov, no ide o miesto, ktoré sa stalo známy hlavne vďaka jeho pláži a vlnám. Boston Bay totiž patrí k najlepším miestam na Jamajke pre surfovanie. A pochopiteľne, aby bolo surfovanie možné, potrebuje sa zrejmá vec – silný vietor.

Boston Bay sa nachádza na chladnom prúde Golfu – začína pri Mexickom zálive a tečie až ku Karibskému moru – a vlny a vietor sú tu väčšinou silné počas celej sezóny. Pretože táto oblasť nie je obsiahnutá v tradicných turistických trasách, Boston Bay ponúka relatívne nekomerčné poľnohospodárske prostredie a relatívne izolovanú scénu surfovania.

Boston Bay má rovnako ako zvyšok Jamajky dva hlavné obdobia počasia. Obdobie sucha (december – marec) a obdobie dažďov (april – november). V daždivom období sa však počasie môže meniť veľmi rýchlo a prechádzať medzi slnečnými a daždivými dňami. Silné dažde môžu byť časté, pretože dažďové mraky sa hromadia často na horách, ktoré sa nachádzajú za Boston Bay.

Okrem surfovania si návštevníci môžu vychutnať aj iné aktivity v tejto oblasti, ktorá ponúka krajinnú krásu a miestne kultúrne zážitky. Turisti si môžu vyskúšať snorklovanie v miestne známom korálovom raji, navštíviť 100-ročnú miestnu trhoviskovú dedinu, kde môžu ochutnať tradičnú jamajskú kuchyňu, alebo sa prejsť po plážach a pozrieť si staré rybárske lode.

Boston Bay ponúka turistom príležitosť zažiť autentický Jamajský zážitok, a to vrátane jeho krásneho a niekedy nezvyčajného počasia. Jeho silné vlny a vietor vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru na všetkých návštevníkov a sprevádzajú ich po celý čas ich návštevy. Takže, ak radi trávite čas na pláži a máte radi adrenalínové športy, Boston Bay musí byť určite na vašom zozname miest, ktoré treba navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Boston Bay


1. Kam sa nachádza Boston Bay?
Boston Bay sa nachádza na východnom pobreží Jamajky v oblasti Portland.

2. Čo je Boston Bay najviac známe?
Boston Bay je najviac známe svojim jedinečným jedlom - jerk chicken (kura na uhli)

3. Kde môžem ochutnať jerk chicken v Boston Bay?
V Boston Bay sa nachádza niekoľko reštaurácií a stánkov, ktoré ponúkajú jerk chicken. Najznámejší je The Jerk Center.

4. Existuje nejaká pláž v Boston Bay?
Áno, Boston Bay má malú pláž, ktorá je vhodná na surfovanie.

5. Aké aktivity môžem robiť v Boston Bay?
Okrem surfovania a ochutnávania jedla si môžete prechádzať v okolí a objavovať miestne obydlia. Môžete si tiež pozrieť lokalitu spojenú s históriou výroby kávy a kakaa.

6. Aké je počasie v Boston Bay?
Počasie v Boston Bay je celoročne teplé a vlhké, s teplotami okolo 28 stupňov Celzia.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Boston Bay?
Najlepším časom na návštevu Boston Bay je obdobie medzi decembrom a májom, kedy je suchšie počasie.

8. Ako sa dostanem do Boston Bay?
Možnosti dopravy zahŕňajú nájomné vozidlá, miestne taksikárske služby alebo organizované výlety.


Dovolenka Jamajka Boston Bay


Dovolenka na Jamajke má čaro, ktoré je ťažké opísať slovami. Jamajka je pravdepodobne jednou z najkrásnejších ostrovných destinácií na svete, ktorá sa môže pochváliť krištáľovo čistým morom, bledozelenými horami a jasnou modrou oblohou. Dovolenka v Boston Bay na Jamajke je perfektnou voľbou pre tých, ktorí chcú trochu oddychu a trochu dobrodružstva.

Boston Bay je rozprávkové miesto na severovýchodnom pobreží Jamajky, ktoré je známe svojimi surfermi a plážami. Pláže sú absolútne úžasné, piesočnaté, široké a navôkol sú obklopené bujnou vegetáciou, ktorá vytvára úplne dokonalú atmosféru pre hudbu, tanec a uvoľnenie.

Boston Bay má aj niečo naviac, čo umožňuje návštevníkom prežiť niečo neobyčajné. Toto miesto je totiž aj známe ako domov originálneho receptu na jedno z najobľúbenejších jamajských jedál - jerk chicken. Jerk chicken je neobyčajne chutné jedlo, ktoré sa varí v špeciálnych dymových peciach, kde sa používajú rôzne druhy korení. Tu si teda užijete nielen pláže, ale aj langošy, koktejly, grilovanú rybu a mnoho iných chutných dobroty.

Boston Bay je aj ideálnym miestom pre surfovanie. Toto miesto má ideálne podmienky na surf pre mnoho nadšencov z celého sveta. Pláže sú čisté, vlny vysoké a pohyblivé, čím poskytujú správne podmienky na surfovanie ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. Tí, ktorí sa cítia dobre v rovnováhe a milujú adrenalínové športy, majú tu tiež možnosť vyskúšať si windsurfing, kiteboarding či parasailing.

Neprehliadnite ani možnosť prechádzať sa po Jarabacoa Trail, ktorá je obľúbená pre svojou krásou a jedinečným prostredím. Je tu možnosť prechádzať sa po horách a pomaly sa len nechať unášať očarujúcimi svetlami a izbami krajiny.

Boston Bay na Jamajke je miesto, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť na vašej dovolenke. Má všetky krásy a zábavu, ktoré sa od dovolenky na Jamajke očakávajú. Toto miesto bude pre každého návštevníka nezabudnuteľným zážitkom. Takže ak plánujete dovolenku na Jamajke, Boston Bay je ideálnou voľbou, kde nájdete toľko zábavy, ako aj zábavných možností.


Letenka Jamajka Boston Bay


Letenka Jamajka Boston Bay - plážový raj uprostřed Karibiku

Jamajka je exotický ostrov ležící uprostřed Karibského moře a patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace. Turistickou návštěvou zdejších pláží lze spojit i navštěvení kulturních památek, spojených s bohatou historií ostrova. Pokud však hledáte klid a odpočinek, můžete zvolit méně navštěvovanou oblast, kterou je Boston Bay.

Boston Bay je oblíbenou destinací pro surfaře, kteří se zde sjíždějí především kvůli vlnám, ale také pro turisty, kteří hledají klid a ticho, kde si mohou užít soukromí na pláži. Boston Bay leží na severovýchodním pobřeží Jamajky a můžete se sem dostat po přistání v největším městě Kingston. Z Kingstonu je to asi dvouhodinová cesta autem, kdy můžete pozorovat nádhernou přírodu a památky této krásné země.

Boston Bay se může pyšnit nejen krásnou pláží, ale také výbornou nabídkou tradiční jamajské kuchyně. Domorodci zde připravují nejlepší pórkové maso na ostrově, které je obaleno výbornou marinádou a pikantním kořením. Tento pokrm nazvaný "Jerk pork" si nesmíte nechat ujít. Nejpopulárnější je tento pokrm konzumovat se zdejším pivem "Red Stripe".

Pro milovníky aktivního odpočinku jsou tu k dispozici nejen surfovací příležitosti, ale také vodní aktivitu jako potápění či šnorchlování. Jamajka plně umožňuje objevovat nádherný podvodní svět a zároveň nabízí velké množství možností k pobytu v přírodě. Také si můžete pronajmout kajak a prozkoumat blízké okolí z této jiné perspektivy.

Celkově lze říci, že Boston Bay je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a nádhernou přírodu bez davů turistů. Pokud se vydáte na letenku Jamajka Boston Bay, určitě nebudete litovat a vracet se budete s množstvím krásných zážitků a nezapomenutelných zážitků.


Ubytovanie Jamajka Boston Bay


Jamajka je karibská krajina, ktorá je známa svojou krásnou prírodou a jedinečnou kultúrou. Aj keď je ostrov najznámejší svojou reggae hudbou a kuchyňou, turistov pritiahne aj krásnymi plážami a tropickým klimatom. Medzi nimi patrí aj Boston Bay, ktorý sa nachádza na východe Jamajky.

Boston Bay je známy svojimi vysokými vlnami, ktoré pritiahol množstvo surferov z celého sveta. Okrem toho je tento malý prístav známy aj ako miesto pôvodu jednej z najznámejších jamajských špecialít - jedál z jerky (sušené a uzené kúsky mäsa, ktoré sa často podávajú so sladkým alebo pikantným chilli omáčkou).

Pre tých, ktorí chcú zostať v Boston Bay na dlhšie, existuje množstvo možností ubytovania. Mnohé hotely a chaty sa nachádzajú priamo na pláži, takže si môžete užívať pohľad na vlny z vašej terasy. Okrem toho sú k dispozícii aj apartmány a penzióny, kde môžete nájsť ubytovanie podľa vašich potrieb a rozpočtu. Boston Bay je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú byť blízko prírody a užívať si krásny výhľad na oceán.

Okrem toho, Boston Bay ponúka aj niekoľko turistických atrakcií. Ľudia sa často vydávajú na prechádzku po okolí, navštívia miestnych rybárov, ktorí vám radi ukážu, ako sa pripravuje jerky, alebo sa môžete ísť ochladiť do rieky alebo jaskýne (Aqua Jamaica Tours). Pre tých, ktorí majú radi adrenalín, môže byť tiež zaujímavá možnosť ísť surfovať alebo windsurfovať.

V Boston Bay rovnako nájdete aj viacero miest, kde sa dá nakupovať suveníry. Doma si tak môžete nechať spomienku na svoju dovolenku. Najpopulárnejšie suveníry sú samozrejme rôzne druhy jerky.

V Boston Bay určite nájdete niečo, čo vás zaujme - či ste to zamilovaní do surfovania alebo len chcete relaxovať a užívať si tropickú atmosféru. Aj keď to nie je najznámejšia turistická atrakcia na Jamajke, stojí za to si ho vyskúšať a pozrieť si krásu karibských pláží.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky