Objavte lety za najlepšie ceny

Irán Lorestan Province

Počasie Irán Lorestan Province


Lorestan Province sa nachádza na západnom okraji Iránu a je bohatá na prírodné krásy a kultúrne dedičstvo. Z hľadiska počasia, Lorestan Province sa nachádza v horskom teréne a je obklopená pohoriami Západných Karpat. Preto je klima Lorestan Province suchá a kontinentálna, s extrémami v letných horúčavách a zimných mrazoch.

Letné mesiace (jún až september) v Lorestan Province sú horúce a suché s teplotami dosahujúcimi až 40 °C. Napriek tomu, že je suché, letné obdobia sú doprevádzané nepravidelnými dažďami, ktoré naberajú vodu z pohoriev Karpat a tým vytvárajú množstvo vodopádov a jazier v oblasti. Práve tieto vodné zdroje sú životne dôležité pre miestnych obyvateľov v Lorestan Province.

Zimné mesiace (december až marec) sú v Lorestan Province veľmi chladné a dlhé, s teplotami klesajúcimi až na -10 °C. Sneženie je bežné v týchto mesiacoch a dobre sa celkové znečistenie ovzdušia zníži.

Jarné mesiace sú krásne v Lorestan Province, s kvitnúcimi lúkami a fascinujúcimi výhľadmi na pohoria Karpat. Teploty sú mierny, s množstvom slnečného svetla a miernym vetrom.

V jesenných mesiacoch, od septembra do novembra, padajú v Lorestan Province silné dažde, sprevádzané búrkami a vetrom. Toto obdobie sa často nazýva "zelené obdobie" kvôli zmenám v krajine, ktoré vytvárajú novú vegetáciu a rastliny.

Lorestan Province má svoj jedinečný charakter počasia, ktorý sa značne líši v závislosti od ročného obdobia. Môže byť suché a horúce v lete, chladné a snežné v zime a kvetúce v jarných a jesenných obdobiach. Geografické umiestnenie oblasti Lorestan Province robí jej počasie zaujímavým a ideálnym pre turistiku, ktorá umožní návštevníkom objaviť krásy prírody a kultúry tejto oblasti.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Lorestan Province


Čo je Lorestan Province?
Lorestan Province je jedna z provincií Iránu nachádzajúca sa v západnej časti krajiny.

Aké sú najväčšie mesta v Lorestan Province?
Najväčšie mestá v Lorestan Province sú Khorramabad, Aligoodarz, Dorud, Borujerd a Pol-e-Dokhtar.

Aké atrakcie sa nachádzajú v Lorestan Province?
Lorestan Province je plná krásnych prírodných scenérií a zaujímavostí, ako sú národné parky, jaskyne, vodopády a historické pamiatky.

Aké sú kuchynské špeciality v Lorestan Province?
Kuchynské špeciality v Lorestan Province zahŕňajú rôzne druhy pečenia, ovocie a zeleninu, syry a mäsové jedlá.

Ako sa dostanem do Lorestan Province?
Lorestan Province má medzinárodné letiská v meste Khorramabad a Aligoodarz a regionálne letiská v iných častiach provincie. Cesta vlakom a autobusom tiež predstavuje možnosť pre turistov.

Aký je jazyk, ktorý sa hovorí v Lorestan Province?
Hovorí sa tu hlavne v perzštine, ale tiež sa tu používa kurdský jazyk a niektoré miestne dialekty.

V ktorom čase roka sa odporúča navštíviť Lorestan Province?
Najlepšie obdobie na návštevu Lorestan Province je od marca do mája, keď sú teploty mierné a príroda kvitne.

Aké sú náboženské preferencie v Lorestan Province?
V Lorestan Province prevažuje šiitské islamské náboženstvo, ktoré tvorí väčšinu obyvateľstva. Tu a tam sa však môžu nájsť aj menšie komunity sunnitov a piatkových súkromných modlitieb.


Ubytovanie Irán Lorestan Province


Lorestan Province v Iráne je nádhernou destináciou pre tých, ktorí hľadajú autentický a kultúrne bohatý zážitok. Nachádza sa v západnej časti krajiny a ponúka návštevníkom skvelé možnosti na spoznávanie miestnej histórie, architektúry a kulinárie. Ak sa rozhodnete navštíviť Lorestan Province, bude pre vás dôležité nájsť si vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní oddych a zároveň vám poskytne pohodlné zázemie pre všetky vaše dobrodružstvá.

Väčšina turistov, ktorí navštívia Lorestan Province, ide do hlavného mesta Khorramabadu. Toto mesto ponúka veľa zaujímavých miest na návštevu, vrátane starobylého zámku Falak-ol-Aflak, múzea Lorestan a historického bazarového komplexu. Navštevníkom mesta sa odporúča ubytovať sa v niektorom z hotelov v centre mesta, kde majú prístup k rôznym reštauráciám, kaviarňam a obchodom.

Okrem toho môžete nájsť ubytovanie aj v okolitých mestách, ako sú Borujerd, Aligoodarz a Dorud. Tieto mestá ponúkajú menej turisticky zamerané ubytovanie, ale sú stále dostatočne komfortné pre vaše potreby. Napríklad, v Aligoodarze môžete nájsť niekoľko malých hotely a penziónov, ktoré sa nachádzajú už na okraji mesta, ale stále v blízkosti rôznych atrakcií, ako sú napríklad vodopády Bisheh a Dorud.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac autentické a „výlučne miestne“, existuje možnosť ubytovať sa v tradičných domoch z oblasti Lorestanu. Tieto domy sa nazývajú Kolah Farangi a boli vybudované v 19. storočí. Sú to drevené stavby s malými oknami, ktoré sú typické pre toto územie. Niektoré domy boli zrekonštruované a teraz slúžia ako penzióny pre turistov, ktorí hľadajú netradičné a zaujímavé ubytovanie. Tieto domy sú obvykle v obcích Dizin, Oshtorinan a Poldokhtar a ponúkajú dobrý základ na preskúmanie prírodných krás v okolí.

V každom prípade by ste si mali pred cestou zabezpečiť ubytovanie vopred, najlepšie prostredníctvom internetu alebo akýmikoľvek inými prostriedkami, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku v Lorestan Province naplno. S jeho krásami a relikviami ponúkanými v oblasti, nemali by ste čo ľutovať. Navštívte Lorestan Province a zanechajte si v srdci nádherné zážitky.


Letenka Irán Lorestan Province


Iránská provincie Lorestan leží na západě země a nabízí návštěvníkům fascinující kombinaci překrásné přírody, bohaté historie a unikátní kultury. Pokud plánujete návštěvu této krásné provincie, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je leteckým spojením.

Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Lorestanu. Mezi nejpoužívanější patří Iran Air, Mahan Air a Qeshm Air. Letenky koupíte buď přímo u leteckých společností nebo na některém z webových portálů nabízejících srovnání letenek.

Jednou z nejlepších způsobů, jak si užít Lorestan, je pronajmout si auto. Díky tomu budete mít větší volnost a snadněji se podíváte do všech koutů této velké provincie. V Lorestanu najdete množství zajímavých míst hodných návštěvy. Mezi hlavní patří:

1. Masuleh: Tento malebný horský přístav, který je obvykle skryt v mlhu, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v provincii. Domy jsou postaveny na svahu a vypadají jako karty, které se kryjí jedna na druhé.

2. Zagros Mountains: Tyto hory nabízejí úchvatné výhledy a spousta příležitostí k pěší turistice.

3. Chogha Zanbil: Tento starověký zikkurat měl kdysi sloužit jako chrám boha Inshushinaka.

4. Shapur Cave: Jedna z nejspektakulárnějších jeskyní v celém Íránu. Je známá svými stropními klenbami a vodopády.

5. Pol-e Dokhtar: Tato starověká kamenná most s římskou architekturou byla přebudována v 3. století n. l. a dosud slouží jako překážka v říčním toku.

Lorestan Province je rozhodně jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst, která Írán nabízí. Pokud si chcete užít skvělou dovolenou a prozkoumat toto fascinující místo, rezervujte si letenku a užijte si nádhernou dovolenou.


Dovolenka Irán Lorestan Province


Lorestan Province v Iráne môže byť nádherným miestom pre dovolenku pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, kultúru a prírodu.

Lorestan je jednou z 31 provincií Iránu a nachádza sa v západnej časti krajiny. Má jedinečné prírodné krásy vrátane hôr, riek a jazeriek. Taktiež je domovom mnohým starobylým pamiatkam a kultúrnej dedičine.

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Lorestan Province sú vodopády, ktoré sa nachádzajú v národnom parku Oshtoranka. Tento park je plný rôznych druhov rastlín a zvierat a ponúka úchvatné scenérie v priebehu celej návštevy. Medzi najkrajšími miestami v parku patria Ajang, Abshar-e Kuh a Khoda Afarin.

Okrem toho môžu turisti navštíviť aj rieky a jazerá v okolí, ktoré sú obľúbenými miestami pre piknikovanie, plávanie a rybolov. Najznámejšie z nich sú Choghakhor Lake, Gahar Lake a Papiyan Lake.

Pre tých, ktorých zaujíma kultúra, je tu množstvo pamiatok z obdobia staroveku a islamskej éry. Najvýznamnejšou z nich je Bisotun, kde sa nachádza nápis v pahlaví, gréčtine a elamite. Taktiež môžete navštíviť Kamalu Din Citadel, Sassanid Palace a Falak-ol-Aflak Castle.

Ak hľadáte zaujímavý zážitok, navštívte Lorestan Province počas tradičného festivalu Lughzán. Počas tohto festivalu sa miestni ľudia obliekajú do tradičných kostýmov a tančia a spievajú pri hudbe. Turisti sa môžu zapojiť do oslav a ochutnať tradičné jedlá.

V Lorestan Province sa nachádza mnoho malých obchodov a trhov, kde si môžete kúpiť miestne produkty vrátane keramiky a kobercov. Okrem toho si môžete vychutnať aj tradičné jedlá, ako sú chelo kebab, ash-e reshte a ghormeh sabzi.

Celkovo by Lorestan Province mohol byť ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do bohatej histórie a kultúry Iránu a zároveň sa potešiť prirodzenou krásou.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky