Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Rotterdam

Dovolenka Holandsko Rotterdam


Ak hľadáte netradičné a zaujímavé miesto na dovolenku, môže byť Holandsko a konkrétne mesto Rotterdam tou správnou voľbou pre vás.

Rotterdam je druhé najväčšie mesto v Holandsku a je známe svojou modernou architektúrou, ktorá pochádza z obdobia rekonštrukcie mesta po druhej svetovej vojne. Mesto zostalo po vojne zaťažené zničením, ale architekti a mestskí plánovači sa postarali o jeho obnovu a vytvorili skvelé miesto pre turistov.

Rotterdam návštevníkom ponúka množstvo atrakcií a zážitkov, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi najznámejšie patrí Erasmusov most, ktorý je ikonou mesta a je miestom, kde si môžete vychutnať krásne pohľady na rieku Nieuwe Maas.

Okrem toho môžete navštíviť aj Het Witte Huis, najstarší mrakodrap v Európe z roku 1898. Tento budova bola postavená počas prosperity mesta v 19. storočí a predstavuje ukážku nemeckého historicizmu.

Miestom, ktoré určite nesmiete vynechať, je muzeum Boijmans Van Beuningen, kde nájdete jednu z najväčších zbierok umenia v Holandsku vrátane obrazov od Pietera Bruegela Mladšieho a Rembrandta van Rijn.

Mesto Rotterdam ponúka aj veľké množstvo reštaurácií, bistro a kaviarní, kde sa môžete zadovážiť svojim obľúbeným jedlom a nápojom. Rotterdam je tiež domovom jednému z najväčších trhov v Európe - trhu Markthal, kde si môžete vychutnať zmesú jedál z rôznych kuchýň z celého sveta.

Ďalšou výhodou Rotterdamu je jeho poloha. Mesto sa nachádza v blízkosti iných holandských destinácií ako Amsterdam, Haag či Utrecht, čo znamená, že si môžete vychutnať mnoho ďalších zážitkov a atrakcií v okolí.

Dovolenka v Rotterdam môže byť zaujímavou a nezabudnuteľnou skúsenosťou pre každého, kto hľadá moderné a živé mesto plné architektonických a umenkových klenotov. Nie je to iba miesto pre fanúšikov moderného umenia, ale aj pre tých, ktorých zaujíma históriu, kultúra, jazyk a jedlo. Takže, ak hľadáte miesto plné zážitkov a nových zážitkov, mesto Rotterdam by mohlo byť ideálnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Holandsko Rotterdam


Holandsko je krajina, ktorú každoročne navštívia tisícky turistov a viaceré jej mestá sú známe pre svoje bohatstvo histórie a kultúry. Rotterdam je jedno z takých miest, ktoré stojí za to navštíviť a preskúmať. Ak plánujete cestu do Rotterdamu, mali by ste premýšľať aj o svojom ubytovaní. V článku vám ponúkame prehľad o rôznych možnostiach ubytovania v tomto meste.

Hotelové ubytovanie

Rotterdam má mnoho vynikajúcich hotelov pre turistov s rôznym rozpočtom a požiadavkami. Ak by ste radi zostali v srdci mesta, potom by ste mohli byť zaujatí hotelmi ako je Mainport Hotel alebo Hotel New York . Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú vysokú úroveň pohodlia, kvality a luxusu. Ak radi prebývate v tichejšej oblasti, môžete sa ubytovať v hoteloch, ako je napríklad CitizenM Rotterdam City alebo CityHub Rotterdam.

Hostely

Hostely sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze a zároveň byť blízko centra mesta. V Rotterdamu sa nachádza mnoho vynikajúcich hostelov s pohodlnými zariadeniami a zariadeniami ako sú sprchy, spoločenská miestnosť, kuchyňa a ďalšie. Niektoré z najlepších hostels v Rotterdamu sú Ani&Haakien, King Kong Hostel a Hostel ROOM Rotterdam.

Apartmány a domy na prenájom

Ak hľadáte väčšiu súkromie a viac priestoru, bývanie v apartmáne alebo dome na prenájom môže byť tou správnou možnosťou pre vás. V meste Rotterdam je k dispozícii mnoho vynikajúcich apartmánov a domov na prenájom, ktoré sa nachádzajú v blízkosti centra mesta. Ak by ste chceli bývať v mestských apartmánoch, môžete sa pozrieť na Moored – Catamaran Apartment alebo nádherný apartmán na lodi De Zwerver. Na druhej strane, ak chcete prenajať si celý dom alebo byt, môžete si pozrieť na portáloch ako Booking.com alebo Airbnb.

Záver

Mesto Rotterdam ponúka veľa možností ubytovania pre turistov s rôznymi záujmami a rozpočtami. Ak chcete zostať v srdci mesta a hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať v hoteloch. Pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze, hostely sú skvelou voľbou. Ak preferujete viac súkromia, potom bývanie v apartmáne alebo dome na prenájom by pre vás mohlo byť vhodné. V každom prípade, bez ohľadu na vaše preference, nájdete vhodné ubytovanie pre svoju cestu do Rotterdamu.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Rotterdam


Otázky a odpovede týkajúce sa Holandska a Rotterdamu:

1. Ako sa najlepšie dostať do Rotterdamu z Amsterodamu?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vlak, ktorý je rýchly a spojí oba mestá za približne 30-40 minút.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Rotterdame?
Odpoveď: Rotterdam je plný miest na návštevu, od známej Erasmusovej mostu až po moderné architektonické stavby ako Markthal alebo The Cube Houses.

3. Čo je tržnica Markthal a prečo na ňu treba ísť?
Odpoveď: Markthal je moderná budova so zaujímavým dizajnom a obchodmi a stánkami zameranými na potraviny. Je to skvelé miesto na nákupy a ochutnávku rôznych druhov jedál.

4. Je Rotterdam bezpečné mesto?
Odpoveď: Áno, Rotterdam je považovaný za bezpečné mesto pre turistov. Je však dôležité, aby ste boli opatrní a dbali na svoju osobnú bezpečnosť počas návštevy mesta.

5. Aké je typické jedlo v Holandsku?
Odpoveď: Typickými holandskými jedlami sú Gouda syr, haring a bitterbalen (malé mäsová krokety). Holanďania majú radi aj sladké jedlá, ako sú pannekoeken (placky) a stroopwafels (zmrzlinové vafle so sirupom).

6. Kedy je najlepšie navštíviť Rotterdam?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Rotterdama je v lete, keď sa konajú rôzne festivaly a koncerty. Mesto je krásne aj počas jari a jesene, keď sú teploty príjemné na prechádzky a návštevu pamiatok.

7. Ako sa najlepšie presúvať po Rotterdame?
Odpoveď: Rotterdam má modernú dopravu, ktorá zahŕňa vlak, metro, autobus a dokonca aj vodné taxi. Najlepšie je používať verejnú dopravu alebo prenajať si bicykel, ktorým je možné sa pohodlne presúvať po meste.


Počasie Holandsko Rotterdam


Holandsko Rotterdam je jedno z miest, ktoré môže byť veľmi zaujímavé pre cestovateľov rôznych zameraní. Okrem množstva typických holandských atrakcií sa tu nachádza aj mnoho moderných budov a technologických výdobytkov. Návštevníci tu majú možnosť prežiť krásne chvíle a zážitky. Ale aké je počasie v tomto meste?

Rotterdam sa nachádza v nížinnej časti Holandska a je pomerne blízko k Severnému moru. Toto mesto má morské klima, čo znamená, že počasie je celkom nevyspytateľné a nestabilné. Teploty sa pohybujú v širokom rozpätí, najmä počas zimných mesiacov.

V zime tu môžu byť extrémne chladné teploty a veľa snehu. Príchod sa datuje najmä na mesiace január a február, ale aj v decembri a máji to môže prísť. Najvyššie teploty môžu v lete dosiahnuť až 30°C, ale vzhľadom k tomu, že sa tu nachádza najväčší prístav na svete a je to jedno z najväčších priemyselných miest Európy, môže byť pre návštevníkov veľmi horúco až dusno.

Leto v Rotterdam dobre prebieha, ale máva aj obdobie zrážok. Ak by niekto plánoval návštevu na letiaci mesiac máj, odporúčame pripraviť sa na suchší počasie, ktoré by mohlo prepuknúť už v máji. V období jar a jesen by mala byť dosť zlá viditeľnosť.

Keď prídete do Rotterdamu, môžete si vychutnať krásne západy slnka, kde je krásna sýta oranžová a rozmanitosť farebného spektri neustále sa meniaca podľa slnečných paprskov a oblakov na oblohe.

Výlety do tohto mesta sa odporúčajú najmä v období jari a jesene, keď je zväčša stabilnejšie počasie. Aj keď môže byť vychutiť si krásny západ slnka, husté mračná a búrky by mohli skaziť spokojnosť počas návštevy Roterdamu. Mesto vám ponúka mnoho atrakcií, ako túry po jeho prekrásnych pamiatkach, západy slnka, ale človek si nikdy nemôže byť istý, aké počasie bude, preto treba venovať veľkú pozornosť predpovedi počasia a prispôsobiť si svoj plán podľa toho.


Letenka Holandsko Rotterdam


Letenka do Holandska do mesta Rotterdam je výbornou voľbou pre tých, ktorí si chcú užiť skvelú dovolenku v meste plnom krásnych pamiatok, kultúry a zábavy!

Rotterdam je druhé najväčšie mesto v Holandsku, ktoré je známe svojím moderným a inovatívnym dizajnom a veľkým prístavom. Navštívenie mesta, kde je možné nájsť veľa klenotov, je veľmi jednoduché, ak získate letenku do Rotterdamu v predstihu.

Hlavnou atrakciou mesta Rotterdam je jeho prístav, ktorý je najväčší v Európe. Je to preto, že Rotterdam leží pri ústi rieky Rýn, ktorá je preto hlavnou cestou pre nákladné lode, ktoré sa cez ňu dostávajú do celej Európy. Pri vychutnávaní veľkého prístavu by ste nemali zmeškať návštevu "Erasmusova mostu". Je to jedna z najväčších pamiatok mesta, ktorá má 456 metrov a leží mimo centra mesta, takže je tam menej rušno.

Mesto Rotterdam má vynikajúcu kultúru a preto sa tu nachádza veľa múzeí. Najznámejším múzeom je "Boijmans Van Beuningen" múzeum, ktoré patrí medzi najlepšie múzeá v Holandsku a jedno z najlepších v Európe. Múzeum ponúka umenie od staroveku po súčasnosť vrátane slávnych umelcov, ako sú Van Gogh, Rembrandt a Vermeer. Pre milovníkov moderného umenia odporúčame návštevu "KunstHal" múzea, ktoré ponúka neustále meniace sa výstavy.

Aby ste nezabudli na ďalšie zaujímavosti, doporučujeme navštíviť "Rotterdam Zoo" a "Euromast". Rotterdam Zoo je jedným z najväčších zoologických záhrad v Európe s mnohými druhmi zvierat, ktoré tu žijú. Euromast je 185 metrov vysoká budova, kde sa nachádza rozhľadňa s výhľadom na mesto a jeho okolie.

Letenky do Roterdamu sú vyrábané vo veľkom množstve a preto sú pomerne lacné, pretože Rotterdam medzi cestovateľmi nie je tak populárny ako Amsterdam. Najlepší spôsob, ako získať najlepšiu ponuku na letenku do Roterdamu, je využiť vyhľadávanie letov. Do mesta sa môžete dostať priamo z mnohých miest v Európe, ako je Londýn, Paríž a Berlin.

Rotterdam je krásne mesto s veľa zaujímavosťami a kultúrou pre turistov. Ak si chcete vychutnať dovolenku vo veľkom meste, mali by ste rozhodne zvážiť nákup letenky do Roterdamu!


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky