Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Enschede

Letenka Holandsko Enschede


Enschede je mesto v Holandsku ležiace na východe krajiny. Je to druhé najväčšie mesto provincie Overijssel a ponúka množstvo pamiatok a atrakcií.

Ak plánujete cestu do Holandska a stojíte práve pred výberom miesta, Enschede by nemalo byť prehliadnuté. Toto mesto je jedným z najdynamickejších miest Holandska s bohatou kultúrou a históriou.

Našťastie, cestovanie do Enschede nie je nič zložité, s množstvom možností leteniek dostupných na rôznych internetových stránkach a cestovných kanceláriách. Ak hľadáte najlacnejšiu možnosť, je potrebné hľadať letenky s odletom z Viedne, Budapešti, Prahy alebo Bratislavy. Cena letenky závisí od letiskovej spoločnosti, dňa a zvyčajne aj ročného obdobia.

Ak máte radi zaujímavé stavby a architektúru, Enschede má množstvo pamiatok na ponúkanie. Medzi nimi je aj gotický kostol De Grote of Sint Jacobskerk z 14. storočia a nemecká mešita Ditib diepenheim. Žijete v dôchodku alebo lákate na romantickú atmosféru, môžete navštíviť aj zámecký park Twickel.

Enschede je známe aj svojimi nákupnými centrami a trhmi. Môžete si vyskúšať niektorý z trhov ako Het Goed: Enchede alebo Twente Market, kde si doslova kúpite akýkoľvek druh tovaru. Môžete tu nakúpiť od second-hand oblečenia až po kvalitné holandské syry a mäsové výrobky.

Keď sa stanete súčasťou Enschede, neobyčajného východného mesta Holandska, môžete očakávať zážitky, o akých ste si predtým ani nesnívali. Od vysokoškolského životného štýlu po spoločenské podujatia a pamiatky, v Enschede budete mať možnosť objaviť a stretnúť množstvo zaujímavých ludi. Tak neváhajte a objavujte Enschede!


Počasie Holandsko Enschede


Holandsko Enschede patrí medzi najväčšie holandské univerzitné mestá a nachádza sa v provincii Overijssel. Toto mesto leží v strednej časti Holandska a má zemepisné súradnice 52.22°N a 6.89°E. Enschede má mierny kontinentálny podnebný typ, ktorý charakterizuje mierny letný a chladný zimný obdobie.

Letné obdobie v Holandsko Enschede nastáva v mesiacoch jún až august. Priemerná teplota v týchto mesiacoch sa pohybuje okolo 20-25 °C. Najteplejší mesiac je júl, kedy teploty môžu dosiahnuť až 30 °C. Leto je obvykle daždivé, s priemerným počtom dni s dažďom 14-16 dní za mesiac. Napriek tomu, letné mesiace sú obľúbeným obdobím pre turistov, ktorí môžu vychutnať krásne holandské krajiny a historické pamiatky.

Zimné obdobie v Holandsko Enschede sa začína v novembri a trvá až do marca. Teploty v tomto období sú priemerné a pohybujú sa okolo 0-5°C. Najchladnejšie mesiace sú december a január, pričom sa teploty môžu prepadnúť až pod -5°C. Zima je obvykle suchá a počet dní s dažďom je pomerne nízky, priemerný počet dní s dažďom je 9 dní za mesiac. Pre turistov, ktorí majú radi vianočné trhy a zimné športy, sú mesiace december a január ideálne obdobie na návštevu.

Celkové podnebie v Holandsko Enschede je ovplyvnené Atlantickým oceánom, ktorý prináša mierne a vlhké počasie. Počasie v tomto meste sa môže rýchlo meniť a môže byť dosť nepredvídateľné, preto by sa turisti mali pripraviť na rôzne typy počasia.

V záverečnej časti môžeme povedať, že Holandsko Enschede má mierny kontinentálny podnebný typ s miernym a vlhkým letným obdobím a chladným a suchým zimným obdobím. Turisti by mali byť pripravení na rôzne typy počasia a mali by si so sebou vziať vhodné oblečenie pre každé obdobie.


Ubytovanie Holandsko Enschede


Holandsko, krajina cyklistov, palebných tulipánov a moderného dizajnu. Ak sa rozhodnete navštíviť Holandsko, mali by ste spoznať mesto Enschede, ktoré leží na východe krajiny.

Enschede je mesto s bohatou históriou a kultúrnou scénou. Má mnoho futuristických a moderných budov, ale zároveň si zachováva svoj starý svetový klenot. Mesto je rozdelené na dva hlavné sektory, a to centrum a univerzitné mesto.

Ak hľadáte ubytovanie v Enschede, máte veľa možností. Mesto ponúka hotely, hostely, apartmány a iné možnosti pre všetky cestovateľské rozpočty.

Jedným z najlepších hotelov v meste je Hotel De Broeierd Enschede. Nachádza sa v krásnom historickom dome. Izby sú moderne zariadené a luxusné. Hotel ponúka tiež wellness centrum, ktoré zaručuje oddych a relax.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie s nižším rozpočtom, môžete zvoliť jeden z mnohých hostels v meste. Pre jednoduché ubytovanie a lacné ceny môžete zvoliť študentskú ubytovňu UniC Hotel.

Ak radšej hľadáte ubytovanie v srdci mesta, apartmán je najlepšou voľbou. V meste je mnoho apartmánov, ktoré ponúkajú pohodlie domova, ale zároveň aj vzrušenie ulíc Enschede.

Enschede ponúka aj mnoho Airbnb možností. Od apartmánov v centre mesta po domy s výhľadom na zelené polia, Airbnb je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť skutočné Enschede.

V neposlednom rade, ak hľadáte miesto pre kempovanie, mesto ponúka kemping De Rietkamp. Nachádza sa na okraji mesta, ponúka veľké záhrady, ale aj výhodné ceny a pohodlie.

Ubytovanie v Enschede možno získať v závislosti na rozpočte a preferenciách hostí. Od luxusných hotelov až po lacné hostely a Airbnb, mesto Enschede má pre každého niečo. Ak sa chystáte na cestu do Nizozemska, mesto Enschede je miesto, kde sa môžete cítiť ako doma. Preto neváhajte a zarezervujte si vaše ubytovanie ešte dnes.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Enschede


Q: Aký je dôvod návštevy Enschede?
A: Enschede je populárne turistické miesto s množstvom atrakcií, vrátane múzeí, pôsobivých architektonických pamiatok a obchodného centra. Mnoho návštevníkov príde aj kvôli univerzite Twente a prezentáciám súčasnej umenia v Rijksmuseum Twenthe.

Q: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Enschede?
A: Enschede je dobre dostupné autami, vlakmi alebo autobusmi, a to nielen z rôznych miest Holandska, ale aj z Nemecka.

Q: Kde si môžem pozrieť najkrajšiu architektúru v Enschede?
A: Enschede má množstvo nádherných architektonických pamiatok, vrátane Rijksmuseum Twenthe, Katedrály sv. Jána, Radnice Enschede a De Zon.

Q: Kde sa dá v Enschede najlepšie nakupovať?
A: Enschede má obchodné centrum s množstvom butikov, nákupných centier a trhov, ako sú napríklad De Klanderij, Het Van Heekplein a Enschede Market Square.

Q: Aké sú najlepšie miesta na prechádzku v Enschede?
A: Enschede ponúka množstvo pekných miest na prechádzky, ako sú napríklad Arboretum Poort-Bulten, De Lutte a Hulsbeek.

Q: Kde sa dá najlepšie ochutnať miestne jedlá?
A: Enschede má množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné holandské jedlá, ako sú napríklad stamppot alebo bitterballen. Odporúčame navštíviť reštaurácie ako De Broodbode, Van der Poel a Stravinsky.

Q: Ktoré múzeá by som mal navštíviť v Enschede?
A: Enschede má množstvo zaujímavých múzeí, najmä Rijksmuseum Twenthe, ktorého zbierky obsahujú diela remeselníkov, maliarov a sochárov z celej Európy. Okrem toho by ste mali navštíviť aj Technikum Twente a Aboretum Poort-Bulten.

Q: Kde sa mám ubytovať v Enschede?
A: Enschede má mnoho možností ubytovania, od luxusných hotelov až po kempy. Odporúčame napríklad Hotel De Broeierd, Landhuishotel & Restaurant De Bloemenbeek alebo camping De Twentse Es.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Enschede?
A: Najlepšie obdobie na návštevu Enschede je od jari po jeseň, keď sú teploty príjemnejšie a mnoho podujatí a festivalov sa koná v tomto období.

Q: Ktoré športové aktivity sú populárne v Enschede?
A: Ľudia v Enschede sa venujú rôznym športom, a to vrátane futbalu, cyklistiky, bojových umení a gymnastiky. Enschede je tiež domovom univerzity Twente, kde sa venujú výskumu a vývoju rôznych športových technológií.


Dovolenka Holandsko Enschede


Dovolenka v Holandsku môže byť pre mnohých na prvý pohľad nezaujímavá, no mesto Enschede dokáže presvedčiť aj tých najnáročnejších cestovateľov. Nachádza sa iba kúsok od nemeckej hranice, čo umožňuje výlety do okolitých miest a tiež nadväzujúce spoznávanie kultúrnych odkazov národa.

Enschede je mesto známe pre svoje cyklistické trasy, pričom cyklistickými trásami prechádza aj rieka Twente, ktorá dodáva mestu nádych pokojného a príjemného letného prostredia. Dnešný Enschede sa vzhľadom na svoju bohatú históriu môže pochváliť krásnymi železničnými budovami, kostolmi a tradičnými severo-nemeckými trhoviskami.

O význame tejto oblasti svedčí aj fakt, že túto oblasť nedávno navštívil princ William s rodinou, ktorý si prišiel pozrieť okolie mesta Enschede. Doplňujú ho druhové a pestovateľské záhrady, pričom môžeme očakávať, že tieto záhrady mu budú dýchať pokojom pre najmenej ďalšie desaťročia.

Čo sa týka kultúrnych akcií, tak okrem tradičných festivalov (napr. St. Nicolaas, kedy si podniky ozdobujú vstupné dvere blejaním) sa tu aj konajú pravidelné piatkové nákupy s gurmánskou ponukou, kde si môžete ochutnať jedlá z celej krajiny.

Ak ste prišli do Enschede s deťmi, určite nezabudnite na návštevu Dierenparku Twente – malého zvieratkového parku, kde nájdete zvieratká ako lemy, klokanov, opice a mnoho iných prekvapení. Miestne múzeum Rijksmuseum je ideálnym miestom na spoznanie histórie, ktorou sa mesto môže pochváliť.

Dovolenka v Holandsku Enschede však nezostane výnimočná iba pre svoje kultúrne a turistické výhody, ale aj prebytky vynikajúcej gastronómie a tradičných holandských obchodov s názvami, ako napríklad HEMA a H&M.

Na záver možno povedať, že Holandsko nie je jednoducho iba krajina kvetov, cyklistov a morských plôch, ale aj mnohých ďalších prekvapení, ktoré by sa mohli stať vaším novým najobľúbenejším miestom na strávenie dovolenky a prežitie nezabudnuteľných chvíľ pre celú rodinu.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky