Objavte lety za najlepšie ceny

Guatemala Santiago Atitlán

Ubytovanie Guatemala Santiago Atitlán


Guatemala je krásna krajina v Strednej Amerike, ktorá sa môže pochváliť množstvom krásnych miest a pamiatok. Jedným z týchto miest je aj mesto Santiago Atitlán, ktoré je populárne nielen pre svoju bohatú kultúru a históriu, ale aj pre svoje omamné výhľady na jazero Atitlán. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, našiel som pre vás niekoľko zaujímavých tipov.

1. Posada de Santiago
Posada de Santiago je krásny a útulný hotel, ktorý je situovaný priamo na brehu jazera Atitlán. Je to ideálne miesto na relaxáciu a užívanie si krásy prírody okolo vás. Hotel ponúka rôzne druhy izieb, od jednoduchých izieb až po vybavené apartmány s výhľadom na jazero. V hoteli sa tiež nachádza reštaurácia, ktorá ponúka množstvo chutných jedál, ktoré sú pripravené z čerstvých miestnych surovín.

2. Hotel Tiosh Abaj
Tiosh Abaj je iný typ ubytovania, ktorý vám ponúka miesto na relaxáciu, ale aj možnosti na zážitky a dobrodružstvá. Hotel ponúka zariadenia, ako sú bazén, vírivka a sauna, ale tiež je to miesto, kde si môžete objednať rôzne aktivity ako jazdu na koni, plávanie alebo turistiku. Izby sú komfortne zariadené a majú modernú obývaciu izbu, kuchyňu a kúpeľňu, čo vám zaručuje pohodlie a súkromie.

3. Casa Palopo
Casa Palopo je luxusný hotel, ktorý sa nachádza na kopci nad jazerom Atitlán. Ponúka nádherný výhľad a okúzľujúce prostredie, v ktorom si môžete oddýchnuť a užiť si krásy prírody. Izby sú elegantne zariadené a majú terasu alebo balkón s výhľadom na jazero. Hotel ponúka tiež bazén, spa a reštauráciu, kde si môžete užiť miestne špeciality.

V Santiago Atitlán nájdete množstvo ďalších miest, kde si môžete nájsť ubytovanie. Obyvatelia tohto miesta sú veľmi príjemní a pohostinní, takže vám určite pomôžu s výberom ubytovania, ktoré vám bude vyhovovať. Nech už si zvolíte akékoľvek miesto, garantujem vám, že sa budete cítiť ako doma a užijete si nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Guatemala Santiago Atitlán


Guatemala je pôsobivá krajina so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Nachádza sa v Strednej Amerike a je obklopená Mexikom, Belize, Hondurasom a Salvadorom. Nachádza sa tu mnoho turistických atrakcií, vrátane nezvyčajne krásnych pláží, historických pamiatok a fascinujúceho etnického dedia. Aj keď mnoho cestovateľov prichádza do krajiny s cieľom navštíviť najpopulárnejšie miesta, spojazdná letenka na Santiago Atitlán by mohla byť niečo, čo by ste mali zvážiť.

Santiago Atitlán, malé mestečko s približne 15 000 obyvateľmi, sa nachádza na brehu krásneho jazera Atitlán. Je to skutočne nádherné miesto, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi, spoznať ich kultúru a zvyky a stráviť nezabudnuteľný čas.

Ak máte záujem navštíviť Santiago Atitlán, najlepšou možnosťou je zabezpečiť si letenku na letisko La Aurora v hlavnom meste Gvatemale. Potom môžete pokračovať autobusom alebo taxíkom do Pana, ktorý sa nachádza asi 3 hodiny jazdy autom od Gvatemale City. Od Pana môžete cestovať trajektom na opačnú stranu jazera a navštíviť Santiago Atitlán.

Jazero Atitlán je obklopené hlbokými a strmými horami, ktoré lákajú na turistické výlety a horolezectvo. Ak máte radi nezvyčajné scenérie, určite si vychutnáte výhľad z hory Atitlán - miesto, kde môžete vidieť pohľad na celé jazero a okolité krajiny.

Okrem výletov na hory a jazero samotné, v Santiago Atitlán môžete navštíviť miestne trhy s rôznymi suvenírmi a ľudovými remešlami. Môžete tiež pozrieť miestnu katedrálu a múzeum Mayan Kaqchikel, ktoré vás zavedie do histórie miesta a jeho obyvateľov.

Santiago Atitlán je plné farieb, zvukov a vôní, ktoré ponúkajú cestovateľom neopakovateľný zážitok. Vo väčšine turistických miest v Guatemale sa môžete cítiť, ako keby ste boli vytiahnutí zo skutočného života a uväznení v turistickom balóne. V Santiago Atitlán, kde miestni obyvatelia pracujú, žijú a hrajú si, máte možnosť skutočne spoznať ich kultúru a životný štýl.

Ak hľadáte niečo iné na svojej nasledujúcej cestě do Guatemaly, Santiago Atitlán by mohlo byť ideálne miesto pre vás. Získajte letenku na Guatemala City a spoznajte miesto, ktoré premieňa cestu na jedno veľkolepé dobrodružstvo.


Počasie Guatemala Santiago Atitlán


Guatemala Santiago Atitlán, ležiace pri jazere Atitlán, je malé mestečko nachádzajúce sa v strede Guatemaly. Jeho poloha v horách ho robí ideálnym miestom pre návštevníkov, ktorí hľadajú krásnu krajinu a kultúrne zážitky.

Tradične, v Santiago Atitlán, má počasie skoro celý rok teplé a vlhké dni. Najvyššia teplota sa nachádza v mesiacoch marec až máj a dosahuje zhruba 28°C. Nočné teploty sa držia okolo 13°C. V mesiacoch jún až október, prichádza obdobie dažďov, ktoré prinášaju strednú až vysokú vlhkosť. Najvyššie zrážky sa vyskytujú v máji a júli s množstvom zrážok okolo 150 mm.

Najlepším obdobím pre návštevu Santiago Atitlán, je obdobie od novembra do februára, kedy má mesto malo zrážok a menej vlhké počasie. V týchto mesiacoch sa teploty pohybujú medzi 25°C počas dňa a 10°C v noci.

Poznávanie a hlavne fotenie krásnej krajiny v blízkom okolí je obľúbenou činnosťou návštevníkov. Zvlášť, ak je jazero Atitlán viditeľné z väčšiny miest v meste. Okolie mesta je plné krásnych kopcov a horských masívov, kde je pre ľudí dostupná viac hodinová turistika a iné outdoorové aktivity.

Vďaka tropickému podnebiu v meste, návštevníci by mali byť opatrní a chrániť svoju pokožku pred slnkom použitím krému na opaľovanie a nosiť ochranné oblečenie a hlavne heslo “Slnečné okuliare na svojich očiach.”

Ak sa rozhodnete navštíviť Guatemala Santiago Atitlán, choďte počas ideálneho obdobia a pripravte sa na krásne zážitky v krásnom tropickom prostredí. Čakajú na vás a vašu rodinu krásne zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Santiago Atitlán


Otázky:

1. Kde sa nachádza Santiago Atitlán?
2. Aký je hlavný jazyk v Santiago Atitlán?
3. Môžem nájsť lacné ubytovanie v Santiago Atitlán?
4. Aké typické jedlo sa podáva v Santiago Atitlán?
5. Kedy najlepšie navštíviť Santiago Atitlán?

Odpovede:

1. Santiago Atitlán sa nachádza v západnej časti Guatemaly, na brehu jazera Atitlán.
2. Hlavným jazykom v Santiago Atitlán je tzotzil, jeden z mnohých indiánskych jazykov v Guatemale.
3. Áno, môžete nájsť lacné ubytovanie v Santiago Atitlán, najmä ak hľadáte hosťovské domy alebo ubytovanie v hosteli.
4. V Santiago Atitlán sa často podáva tradičné jedlo, ako sú tortilas s fazuľami, guacamole, alebo guisados, ktoré sú mäsové alebo vegetariánske pokrmy.
5. Najlepším obdobím na návštevu Santiago Atitlán je počas suchého obdobia, od decembra do apríla. V tomto období sú väčšie možnosti na slnečné a jasné počasie, čo umožňuje lepšie výhľady na jazero a hory.


Dovolenka Guatemala Santiago Atitlán


Dovolenka v Guatemale a najmä v oblasti Santiago Atitlán je skutočne nezabudnuteľný zážitok. Táto oblasť poskytuje nádherné výhľady na jazero Atitlán, ktoré sa skrýva medzi nadhernými vrchmi sopiek. Sú tu krásne miesta na turistiku a neodolateľné kultúrne zážitky.

Santiago Atitlán je indiánska dedina, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom pobreží jazera Atitlán. Je to jedno z najkrajších miest v Guatemale, ktoré ponúka prírodné krásy a kultúrne zážitky. Návštevníci sa tu môžu stretnúť s miestnymi obyvateľmi, ktorí dodržiavajú tradičné zvyky a radosti. Je to zároveň miesto, kde sa uskutočňujú rôzne tradičné slávnosti a festivaly.

Santiago Atitlán je známy pre najstaršiu stúpajúcu katedrálu v Strednej Amerike, ktorá bola postavená v 16. storočí a stojí dodnes. Je to najvyšší bod v obci a ponúka výhľad na jazero Atitlán, ktorý je nádherný a neskutočný pohľad na sopky v okolí.

Obec je rovnako známa pre svoje kvalitné tkaniny, sú vyrobené z mnohých farieb, ktoré pripomínajú prírodné krásy tejto oblasti. Na miestnych trhoch nájdete mnoho výrobkov ako suveníry a tradičné klobúky, výrobky z keramiky a mnoho ďalšieho. Je to skutočne skvelé miesto na nákupy a získanie miestnych tradičných výrobkov.

Jazero Atitlán je tiež nezabudnuteľným zážitkom. Ponúka množstvo vodných aktivít, od plávania po lovenie rýb a mnoho iných. Na vode máte nádherný výhľad na okolité sopky, ktoré vytvárajú nádherný kulisovýtý hilaliyahartýchvýhled.

Dovolenka v Guatemale a oblasti Santiago Atitlán je skutočne niečím neotrasiteľným a neskutočným zážitkom. Má všetko – krásne miesto na turistiku, nádherné výhľady na jazero, nezvyčajné kultúrne zážitky a vynikajúce možnosti na nákup a nakupovanie. Ak plánujete dovolenku v Guatemale, určite nevynechajte Santiago Atitlán. Je to jedna z najkrajších častí tejto krajiny a zážitok, ktorý si budete spomínať na celý život.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky