Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town

Letenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je krajina plná krásnych a zaujímavých miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Uplistsikhe Cave Town, ktorá ponúka zážitky nevídaného charakteru.

Uplistsikhe Cave Town je staroveký kamenný labyrint, situovaný 10 kilometrov východne od mesta Gori. Je to miesto, kde boli vytvorené jaskyne pred viac ako 3000 rokmi. Tento úžasný komplex jaskýň má viac ako 6000 metrov štvorcových a ponúka návštevníkom skvelý výhľad na celé údolie.

Táto jedinečná archeologická lokalita je únikom do minulosti a je plná histórie a legend. Podľa legendy, Uplistsikhe bolo miesto, kde sa zrodili z mytológie prvé národy Gruzínska. Pripravte sa na prechádzku po svetle a temnote, pretože akonáhle prekročíte bránu, zadychčíte sa z úžasu nad týmto miestom.

Prechádzky po jaskyniach v Uplistsikhe sú zážitkom plným adrenalínu a zábavy. Človek tam môže vidieť súbor kamenných budov a chrámov, ktorých história siaha až do 7. storočia pred Kristom. Je to skutočne fascinujúce miesto a návštevníci tam môžu vidieť miestne chrámy so slnečným kruhom, miestnosti pre obydlia a kaviareň.

Okrem toho, že Uplistsikhe ponúka krásne klenoty z minulosti, ponúka aj nádherný výhľad na okolitý kraj a rieku Mtkvari. Môžete sa tam prísť pozrieť na slávnu pevnosť Gori, kde sa narodil Josif Stalin, alebo sa odpočívať pri pohľade na krásne panorámy okolitých kopcov.

Pre tých, ktorí by si radi vyskúšali niečo nové, môže byť Uplistsikhe vynikajúcim miestom pre lezenie na skale. K dispozícii sú tu aj via ferrata, na ktorých môžete mať zážitok z náročného lezenia.

Cesta na Uplistsikhe Cave Town je jednou z najkrajších ciest v Gruzínsku. Okolo nej sa nachádzajú skvelé výhľady a cestou sa dá si pozrieť aj veľa historických pamiatok. Najlepší čas na návštevu je skoro ráno alebo po západe slnka, keď sa tam nachádza len veľmi málo turistov, a tak môžete zažiť plné výhody tohto miesta.

Kvôli jeho úžasnosti nie je prekvapením, že Uplistsikhe Cave Town je veľmi populárnym cieľom pre turistov, ktorí sa chystajú navštíviť Gruzínsko. Ak chcete vidieť toto krásne miesto, neváhajte a rezervujte si letenku do Gruzínska, aby ste si mohli vychutnať tie najlepšie zážitky, ktoré krajina ponúka. Uistite sa, že Uplistsikhe Cave Town bude na vašom zozname miest, ktoré musíte vidieť.


Počasie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Uplistsikhe Cave Town na západnom brehu rieky Mtkvari, je jedným z najstarších miest v Gruzínsku. Toto miesto je zvláštnym príkladom skálneho mesta, ktoré bolo premenené na obchodné a kultúrne centrum v období bronzovej doby. Dnes je Uplistsikhe Cave Town uvedené na zozname Svetského dedičstva UNESCO.

Uplistsikhe bolo postavené na to, aby odolávalo silným prírodným silám, ktoré tu vládli a stále vládnu. Svojou polohou priamo na skale, bolo mesto oveľa odolnejšie ako mnohé ďalšie mestá v Gruzínsku. Vlažné a veľmi vlhké počasie na tomto mieste však bolo vždy veľkým problémom.

V lete je počasie tu horúce a vlhké, čo sťažuje dýchanie a chôdzu po kamenných uliciach. Teploty v lete sa pohybujú okolo 30 °C a podnebie je veľmi podobné podnebiu v južnej časti USA. Zároveň je potrebné dodržiavať vysokú mieru hydratácie.

V zime je počasie chladné a suché, s občasnými snehovými prietržami. Teploty v zime klesajú pod bod mrazu a turistické zariadenia sú uzavreté. Preto je najlepším obdobím na návštevu Uplistsikhe Cave Town jeseň, kedy sú teploty pohodlné a turistické zariadenia sú otvorené.

Pri návšteve Uplistsikhe Cave Town si treba dať pozor na riziká súvisiace so zmenami počasia a pratím. V dôsledku vlažného a vlhkého počasia tu môže dochádzať k zhoršeniu kvality vzduchu a nedostatku kyslíka. Preto sa odporúča dodržiavať opatrenia zamerané na udržanie zdravia a pohodlia, ako sú posilnenie imunity, hydratácia a vhodné oblečenie.

V neposlednom rade treba poznamenať, že Uplistsikhe Cave Town je jednou z najkrajších atrakcií Gruzínska a turisti z celého sveta ju prichádzajú obdivovať. Preto by sa aj na tejto historickej perešte mali dodržiavať aktuálne bezpečnostné opatrenia a byť opatrní na svoje zdravie a bezpečnosť.


Dovolenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je nejako taká neobjavená perla Európy. Krajina so skvelou kuchyňou a obrovskými množstvami historických pamiatok, ktoré sa dajú celé dni preskúmavať. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších pamiatok v Gruzínsku je Uplistsikhe Cave Town.

Uplistsikhe Cave Town, ktorý sa nachádza približne 10 km od mesta Gori, je skalné mesto, ktoré bolo využívané už v praveku a na ktorom sa skutočne dá vidieť, že čas tam stále plynie. Uplistsikhe Cave Town je starobylé osídlenie vytesané v pohorí Kachetinskej dierou, a dalo by sa povedať, že toto osídlenie je tou najlepšie zachovanou pravekou pamiatkou v celom Gruzínsku.

Toto skalné mesto bolo postavené na konci milénia pred naším letopočtom a má celkom 7000 rokov histórie. V Uplistsikhe môžete vidieť starobylé kostoly, chrámy a pevnosti vytesané do vápencovej skaly. Sú to nekonečné labirinty pozostávajúce z úzkych koryt a miestností a vyzerajú až neskutočne, ako keby boli vytesané nejakou nadprirodzenou silou, hoci je to všetko dielo ľudských rúk.

Je to miesto, ktoré budete milovať, ak máte radi archeologické pamiatky. Uplistsikhe je plné zvyškov z rôznych období a kultúr, začínajúc starovekým obdobím až po stredovek a neskôr. Tu nájdete zvyšky obydlí, chrámov, obchodov a dokonca aj systém vodných kanálov – všetko na rôznych úrovniach, podobne ako v starých mayských mestiach, kde každá vrstva má svoju vlastnú históriu a kultúru. Všetko na Uplistsikhe je tak trošku tajuplné – cítite všade okolo seba starovekú atmosféru, ktorá Vám dodá pocit uzavretia, akoby sa prechádzate po tajuplnom mieste mimo času.

Vo výške približne polovice skalného mesta je tajuplná jeskyná s krovami, ktorým síce už chýba strecha, ale rozhodne vás upúta svojou tajomnou atmosférou. Ľudia si tu stavali domy a chrámy tak, že sa dali spojiť s jeskynami, ktoré sa nachádzajú v skale. Môžete si predstaviť, že v takýchto domoch bývali tí, ktorí hľadali útočisko pred útokom nepriateľov, alebo vyhľadávali ochranu pred nepriaznivým počasím.

Uplistsikhe je miesto, ktoré navštívite najlepšie v skorom ráne alebo poobede, keď tam nie je toľko turistov. Môžete si kúpiť malé lístky za skromné vstupné a cez deň objavovať túto tajomnú a kúzelnú oblasť. Uplistsikhe Cave Town je nerozlučnou súčasťou histórie Gruzínska. Pamäť starých čias je tu úžasná a preto túto časť nádherného krajínku by ste nemali vynechať.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Otázka: Čo je Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Uplistsikhe Cave Town je staroveké skalné mesto v Gruzínsku s rozlohou okolo 40 hektárov. Bolo obývané od 1. tisícročia pred n.l. až do 13. storočia.

Otázka: Koľko stojí vstupné do Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Vstupné do Uplistsikhe Cave Town stojí 7 GEL pre dospelých. Deti do 6 rokov majú voľný vstup.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Uplistsikhe Cave Town je otvorený každý deň od 9:00 do 18:00.

Otázka: Je možné navštíviť Uplistsikhe Cave Town s vlastným sprievodcom alebo je nutné si najať miestneho?
Odpoveď: Návšteva Uplistsikhe Cave Town bez sprievodcu je možná, ale odporúčame si zabezpečiť miestneho sprievodcu, aby sme vám mohli poskytnúť podrobnosti o histórii a kultúre tohto miesta.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Najlepšími spôsobmi, ako sa dostať na Uplistsikhe Cave Town, sú autom alebo na prenájom miestneho sprievodcu. Z Tbilisi trvá cesta autom asi 1,5 hodiny.

Otázka: Môžem fotografovať alebo nahrávať videá v Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Áno, fotografovanie a nahrávanie videa je povolené v Uplistsikhe Cave Town, ale požiadajte miestnych obyvateľov o povolenie, ak chcete fotografovať ich domy.

Otázka: Možno v Uplistsikhe Cave Town nakupovať suveníry?
Odpoveď: Áno, na mieste je niekoľko obchodov, kde je možné nakupovať suveníry, ako sú drevené hračky, koberce alebo keramika vyrobená miestnymi obyvateľmi.

Otázka: Je v Uplistsikhe Cave Town možné nájsť stravovacie zariadenia?
Odpoveď: Áno, na mieste je niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde je možné si kúpiť občerstvenie alebo tradičné gruzínske jedlá.

Otázka: Je Uplistsikhe Cave Town prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Odpoveď: Ťažko povedať, pretože terén je kamenistý a niektoré miesta sú strmé. Osoby s obmedzenou pohyblivosťou by si mali preto prehliadku najprv zabezpečiť alebo sa informovať o prístupnosti miesta.


Ubytovanie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je krajina plná zaujímavých a nezabudnuteľných zážitkov, ktoré môžu mať cestovatelia pretože krajina má unikátne kultúrne dedičstvo a nádhernú krajinu, kde sa nachádza mnoho historických pamiatok. Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta patrí bez pochýb Uplistsikhe, ktoré je jedným z najstarších archeologických miest v Gruzínsku.

Uplistsikhe je veľkolepé staroveké mesto vytesané vo vápenci, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Gori. Bolo postavené v 6. storočí pred naším letopočtom a bolo to hlavné náboženské, kultúrne a obchodné centrum regiónu. Žilo tu niekoľko tisíc ľudí a mesto bolo obklopené hradbami a pevnosťou.

Dnes je Uplistsikhe jedným z najvyhľadávanejších turistických miest v Gruzínsku. Cestovatelia sem prichádzajú, aby si prezreli úžasné skalné stavby a poľnohospodárske terasy vytesané vo vápenci. Toto miesto je tiež známe svojím splnomocnením a dobre zachovanými freskami v neokonzervovaných budovách, kde sa odráža úžasná architektúra gruzínskeho národa.

Ak sa rozhodnete navštíviť miesto Uplistsikhe, tu je niekoľko tipov na ubytovanie v blízkosti:

1. Uplistsikhe Cave Hotel and Restaurant - táto krásna jaskyná ponúka ubytovanie v jedinečných skalných apartmánoch. Je to jedno z najlepších miest na ubytovanie v okolí a cestovatelia ocenia elegantné tradičné gruzínske jedlá, ktoré sa servírujú v miestnej reštaurácii.

2. Sanapiro Guest House - Toto miesto ponúka cenovo dostupné a zároveň luxusné ubytovanie. Je to nádherné miesto, ktoré má čisté, svetlé a pohodlné izby s terasou, z ktorej môžete vidieť úžasný výhľad na Uplistsikhe.

3. Villa Terrace - Toto súkromné ubytovanie je obľúbené pre svoju vynikajúcu polohu a výhľad na Uplistsikhe. Villa Terrace má tiež posedenie na terase, kde si cestovatelia môžu oddýchnuť a relaxovať.

Uplistsikhe je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť v Gruzínsku. Ak hľadáte jedinečné ubytovanie v blízkosti, určite si vyberte jedno z vyššie uvedených miest. Určite nebudete ľutovať, ak si týmto spôsobom užijete svoju cestu naplno.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky